برای رزرو یک جلسه رایگان کلیک کنید

آموزش زبان فرانسه در شهر شیراز

ویژگی های اصلی دوره های آموزش فرانسه در موسسه پارسا:

 1. استفاده از جدیدترین کتابه‌ای آموزش فرانسه
 2. آزمون تعیین‌سطح رایگان فرانسه
 3. برگزاری دوره آموزش فرانسه به دو صورت حضوری و آنلاین
 4. کل دوره از سطح A1 تا سطح B2 به مدت یک سال و نیم است
 5. آموزش نیمه فشرده ۳ جلسه در هفته
 6. طول هر ترم یک ماه و نیم است.
 7. مدت هر کلاس درسی یک ساعت و نیم است.
 8. امکان برگزاری برای ایرانیان خارج از ایران

آموزش زبان فرانسه در شیراز

چه کتاب‌هایی برای آموزش زبان فرانسوی استفاده می‌کنید؟

در موسسه زبان پارسا به طور مداوم کارگروه های آموزشی با مدیر دپارتمان و اساتید هر زبان تشکیل میشود جهت بررسی و انتخاب جدیدترین کتابها و متدهای آموزشی روز دنیا، در بخش فرانسه نیز در حال حاضر به روزترین کتاب که همان کتاب Tendances میباشد، تدریس میشود و در کنار آن کتابهای Clé جهت ارتقاء سطح آموزش تدریس میگردد

درباره دوره آموزش فرانسه لطفا توضیح دهید؟

کلاسهای آموزش زبان فرانسه در موسسه زبان پارسا، به دو صورت ترمیک و خصوصی برگزار میشود. مدت هر دو قسم کلاس یک ساعت و نیم می‌باشد.

کلاسها به صورت نیمه فشرده، سه جلسه در هفته برگزار میشود، طول مدت هر ترم یک ماه و نیم باشد و کل دوره از سطح A1 تا B2 یک سال و نیم به انجام می‌رسد.

دوره ترمیک از سطح پایه( A1) تا سطح پیشرفته( B2) در یک سال و نیم برگزار میگردد و پس از آن از مدرک معتبر و قابل ترجمه موسسه آموزشی پارسا آموزان بهره مند خواهید شد

من اصلا سابقه یادگیری زبان فرانسه نداشته‌ام، آیا میتوانم در موسسه پارسا زبان فرانسوی را از پایه بیاموزم؟

بله البته، ما کلاسها رو داریم از پایه شروع میکنیم از الفبای زبان فرانسه، حتی به پیش زمینه انگلیسی هم نیاز نیست

قبلا با اساتید دیگری زبان فرانسه را آموخته‌ام، آیا امکان تعیین سطح زبان فرانسه وجود دارد؟

در عین حال در صورتیکه قبلاً زبان فرانسه را در جای دیگری خوانده باشید، برای راحتی شما عزیزان کارشناس بخش فرانسه با شما تماس خواهند گرفت و بدون نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای از شما تعیین سطح گرفته خواهد شد.

من می خواهم فقط مکالمه فرانسه را بیاموزم آیا آموزش مکالمه زبان فرانسه در شیراز برای من راهگشاست؟

برای دوستان عزیزی که مایل به شرکت در دوره مکالمه زبان فرانسه هستند می‌توانند چند ترم برای آشنایی با زبان فرانسه را در موسسه زبان پارسا بگذرانند و پس از آن کارشناسان محترم بخش زبان فرانسه موسسه پارسا این عزیزان را به سمت کلاس‌ها ی مکالمه متناسب با سطح این عزیزان رهنمون میشوند.

چه شرایطی برای بهره‌مندی از استاد Native لازم است؟

برای بهره مندی از دوره های آموزشی اساتید نیتیو که منحصرا در موسسه زبان پارسا مشغول به فعالیت آموزشی میباشند، میبایست سطح مقدماتی را در موسسه پارسا طی کنید و پس از رسیدن به سطح مورد نظر و‌تسلط لازم بر مکالمه میتوانید از حضور اساتید خارجی موسسه زبان پارسا بهره مند شوید.

چگونه در کلاس زبان فرانسه ثبت‌نام کنم؟

شما میتوانید با مراجعه حضوری ثبت نام کنید و یا از طریق پرداخت آنلاین به شماره کارت موسسه، و یا رزرو در سایت ثبت نام خود را انجام دهید

کلاس آموزش آنلاین زبان فرانسه چگونه است؟

کلاس آنلاین در پلتفرم های اختصاصی موسسه با کیفیت بسیار بالا برگزار میشود، امکان ضبط کلاسها و سیو کردن تخته درس برای شما عزیزان فراهم می‌باشد.

دوره حضوری آموزش زبان فرانسه چگونه است؟

دوره حضوری زبان فرانسه توسط اساتید اول ایران و شیراز برگزار میشود با کیفیت تضمین شده جهت مکالمه و سایر مهارتها.
کلاسها به صورت نیمه فشرده، سه جلسه در هفته برگزار میشود، طول مدت هر ترم یک ماه و نیم باشد و کل دوره از سطح A1 تا B2 یک سال و نیم به انجام می‌رسد.

آیا بین دوره حضوری و آنلاین تفاوت شهریه وجود دارد؟

شهریه دوره ترمیک آنلاین و حضوری کاملا یکسان است ، که این خود گویای کیفیت بالای هر دو قسم کلاس می‌باشد. در موسسه زبان پارسا با توجه به تعداد زیاد متقاضیان، هر دو نوع دوره حضوری و آنلاین برگزار میشود.

من در خارج از ایران زندگی می‌کنم، چگونه در کلاس‌های آموزش زبان فرانسه ثبت‌نام کنم؟

موسسه زبان پارسا برای عزیزان ساکن در اقصی نقاط ایران و همچنین عزیزان مقیم در خارج از ایران، این امکان را فراهم آورده تا با پلتفرم های کاملا تخصصی در دوره های آنلاین آموزشی شرکت کنند و از آموزشهای عالی موسسه از راه دور بهره‌مند گردند.

نام دوره: دوره آموزش زبان فرانسه (فرانسوی)
مدرس دوره: تیم مدرسان زبان فرانسه پارسا ، تیم مدرسان نیتیو فرانسوی الاصل
زمان برگزاری:
سطوح برگزاری: از سطح A1 تا C2
گروه WhatsApp آموزش زبان فرانسه:
پیج اینستاگرام آموزش زبان فرانسه:
کتابهای آموزش زبان فرانسه: 
آموزش آنلاین فرانسه: دارد
آموزش حضوری فرانسه: دارد
اطلاعات بیشتر:
برای دریافت نرخ شهریه کلاسهای ترمیک، شهریه کلاسهای خصوصی ، شهریه کلاسهای فشرده زبان فرانسه لطفا به لینک مراجعه کنید

آموزش زبان فرانسه در شیراز ثبت نام از سراسر کشور با سیستم حرفه ای آموزش آنلاین

آموزش زبان فرانسه تحت مدیریت استاد فرانسوی الاصل فارغ التحصیل از دانشگاه سوربن پاریس، مرکز تخصصی مشاوره و آموزش زبان فرانسه در شیراز ، تیم مدرسان موسسه همیشه از جدیدترین و به روزترین متدهای آموزشی زبان فرانسه در دنیا با 18 سال سابقه استفاده میکنند.

آیا می دانید به منظور رفاه حال زبان آموزان موسسه زبان پارسا شیراز دوره های متنوعی را برای علاقه مندان به یادگیری زبان فرانسه ارائه می دهد؟

 • دوره چت فرانسه
 • دوره فشرده فرانسه
 • دوره استاندارد فرانسه
 • دوره آمادگی برای آزمون فرانسه

راهنمای نهایی برای زمان های فرانسوی

افعال فرانسوی: راهنمای نهایی برای زمان های مختلف فرانسوی زمان‌ها اشکالی از افعال هستند که به شما امکان می‌دهند بفهمید چه زمانی اعمال خاصی انجام می‌شوند، آیا این اعمال در…

چگونه یک مقاله فرانسوی عالی بنویسیم 

نکاتی برای نوشتن یک مقاله فرانسوی عالی نوشتن مقاله به اندازه کافی چالش برانگیز است، اما زمانی که از شما خواسته می شود مقاله ای فرانسوی بنویسید، نه تنها از…

درک افعال ضمیر فرانسوی

درک افعال ضمیر در فرانسه به نظر می رسد افعال ضمیری دشمن دانش آموزان زبان فرانسه هستند، زیرا جزئیات زیادی در آن دخیل هستند. آنها به عنوان افعال ضمیری شناخته می…

راهنمای گام به گام خودآموز زبان فرانسه

یادگیری هر موضوعی به تنهایی نیاز به نظم و انضباط خاصی دارد و یادگیری زبان فرانسه به تنهایی تفاوتی ندارد. علاوه بر نظم و انضباط لازم، به یادآوری عوامل انگیزشی…

در ادامه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

آموزش آنلاین زبان فرانسه

کلاسهای فشرده زبان فرانسه

چه کتابهایی برای آموزش استفاده می شود؟

شهریه شرکت در دوره آموزش زبان فرانسه

مدت زمان دوره آموزشی فرانسه

کلاس چت زبان فرانسه

کلاس خصوصی آموزش فرانسه

کلاس آمادگی آزمون TCF, TEF, DELF, DALF

چه کتاب هایی برای آموزش استفاده می کنیم؟

 

ثبت نام کلاس فرانسه (آنلاین و حضوری)

دوره های فشرده زبان فرانسه در شیراز

View this post on Instagram

A post shared by آموزشگاه زبان پارسا تاسیس 1380 (@parsali.ir)

در صورتی که برای یادگیری زبان فرانسه فرصت کمی دارید دوره های فشرده حداقل 6 ماهه و نیمه فشرده نیز به علاقه مندان ارائه می شود، برای کسب اطلاعات تکمیلی با موسسه زبان پارسا در ارتباط باشید، همچنین می توانید شماره تلفن تماس خود را در قسمت چت (گوشه سمت راست) سایت وارد نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند. در ادامه متن می توانید با دوره های آمادگی آزمون فرانسه، شهریه و کتاب های آموزشی آشنا شوید.

دوره های آموزش آنلاین زبان فرانسه + ثبت نام

دوره های آموزش آنلاین زبان فرانسه توسط آقای گیوم توتن شروع شده است برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید

چگونه در دوره های حضوری آموزش زبان فرانسه ثبت نام کنم؟

برای ثبت نام در دوره های حضوری آموزش زبان فرانسه در شیراز راه های متنوعی برای شما در نظر گرفته ایم، ثبت نام آنلاین، ثبت نام از طریق چت با بخش آموزش، رزرو تلفنی و ثبت نام حضوری

ثبت نام بسیار ساده و بر اساس حمایت از حریم خصوصی دانش پژوهان در نظر گرفته شده است. برای ثبت نام در صورتی که مایل به انتشار اطلاعات فردی خود نیستید، تنها داشتن شمار تماس شما کافی است.

پس از آن نوبت به پرداخت شهریه و آغاز دوره های آموزشی حضوری زبان فرانسه در شیراز می باشد.

در ضمن شرایط ویژه ای برای تخفیف به دانشجویان برتر و یا همکاری با سازمان ها و شرکت ها و ارگان های مختلف را داریم. برای اطلاعات بیشتر میتوانید از گوشه سمت راست همین صفحه برای ما پیام بگذارید و یا با ما تماس بگیرد. 

مدت زمان دوره های آموزش فرانسه + سریع ترین راه

دوره های استاندارد آموزش زبان فرانسه در موسسه زبان پارسا معمولا بین 8 تا 12 ترم می باشد. هر ترم یک ماه و نیم زمان می برد، و هر هفته 3 جلسه به آموزش می پردازیم، مدت زمان هر جلسه آموزشی 2 ساعت می باشد.

اما در صورتی که برای یادگیری زبان فرانسوی عجله دارید می بتوانید از شرایط دوره های فشرده و نیمه فشرده موسسه زبان پارسا آگاه شوید. کافی است از گوشه سمت راست صفحه در قسمت چت ، شماره تماس خود را وارد نمایید ، کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن با شما ارتباط برقرار کرده و شما را با شرایط متنوع آموزش زبان فرانسه آشنا می کنند.

چرا باید فرانسه یاد بگیرم؟

موسسه فرهنگی هنری پارسا آموزان شیراز (موسسه زبان فرانسه در شیراز) به شما کمک می کند تا در سریع ترین زمان ممکن بتوانید زبان فرانسه را بیاموزید.

 • زبان فرانسه، زبان فرهنگ و زبان دوم روابط بین الملل است
 • اگر می خواهید راهنمای تور فرانسوی زبان باشید
 • برای شرکت در آزمون های بین المللی زبان فرانسه (TCF, TEF , DELF , DAlf)
 • برای تحصیل در دانشگاه های فرانسوی زبان باید فرانسه بدانیم.
 • برای مصاحبه سفارت و مهاجرت به کشور های فرانسه ، بلژیک، سوئیس، کبک کانادا باید فرانسه بدانیم.
 • برای مهارت در ترجمه متون 

تکلم به زبان فرانسوی امتیاز خوبی برای موفقیت تحصیلی در فرانسه است حتی اگر برای ادامه تحصیلات عالی در این کشور لزوما به تسلط به این زبان نیاز نباشد. با اینحال توجه داشته باشید: عدم آشنایی به این زبان یکی از نخستین دلایل عدم موفقیت دانشجویان خارجی در این کشور است به ویژه در رشته های علوم انسانی و حقوق ؛ در این راستا موسسه فرهنگی هنری و زبان پارسا آموزان شیراز نسبت به آموزش زبان فرانسه در شیراز به کمک مشتاقان یادگیری زبان فرانسه می آید کافی است با موسسه زبان پارسا شیراز تماس بگیرید.

آموزش زبان فرانسه برای مهاجرت و ادامه تحصیل

یادگیری زبان فرانسه در شیراز مخصوص مهاجران، چنانچه شما قصد دارید برای مهاجرت و مصاحبه سفارت اقدام کنید پشت سر گذاشتن آزمون های جهانی زبان فرانسه الزامی است. دپارتمان زبان فرانسه موسسه زبان پارسا آموزان شیراز با تجربه ای 15 ساله در این زمینه میتواند راه را بر شما هموار کند. آموزش زبان فرانسه در شیراز ویژه دانشجویان دانشگاه های فرانسوی زبان سراسر دنیا چنانچه قصد دارید برای تحصیل در یکی از دانشگاه های کشورهای فرانسه زبان (فرانسه ، بلژیک، سوئیس، کبک کانادا)اقدام کنید دپارتمان زبان فرانسه موسسه زبان پارسا آموزان شیراز با تجربه ای 15 ساله و دانش خود به کمک شما می آید. آموزشگاه زبان فرانسه در شیراز

دوره های آمادگی آزمون زبان فرانسه

در موسسه زبان پارسا کلاسهای آمادگی برای آزمون های استاندارد و بین المللی زبان فرانسه را برگزار می کنیم، شرح دوره های آموزشی تحت پوشش به شرح زیر است:

 • آزمون TCF که به زبان ساده تر معادل تافل زبان انگلیسی است.
 • آزمون TEF  آزمونی معتبر که از سوی اتاق بازرگانی و صنعت پارسی ابداع شده است.
 • آزمون DELF دیپلم مقدماتی زبان فرانسه
 • آزمون DALF دیپلم پیشرفته زبان فرانسه

برای کسب اطلاعات تکمیلی با موسسه زبان پارسا در ارتباط باشید، همچنین می توانید شماره تلفن تماس خود را در قسمت چت (گوشه سمت راست) سایت وارد نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

آزمون های بین المللی زبان فرانسه

باگذراندن دوره های آموزش زبان فرانسه در آموزشگاه زبان پارسا شیراز زبان آموزان آمادگی لازم برای شرکت در آزمون های بین المللی زبان فرانسه را کسب می کنند.

آزمون TCF

TCF آزمون آشنایی با زبان فرانسه یکی ازآزمونهای رسمی زبان فرانسه عمومی و معادل تافل زبان انگلیسی است. این آزمون

آموزش زبان فرانسه در شیراز آزمون TCF

آموزش زبان فرانسه در شیراز آزمون TCF

نشانگر سطح آشنایی با زبان فرانسه به طور ساده، مطمئن و به خصوص بسیار سریع است. ارزیابی تمامی سطوح آشنایی با زبان فرانسه از سطح مقدماتی تا سطوح پیشرفته را همانگونه که شورای اروپا تعریف نموده است، ممکن می سازد. این ارزیابی تنها دو سال معتبر است. مرکز بین المللی مطالعات آموزشی CIEP به عنوان موسسه دولتی وابسته به وزارت آموزش ملی، آزمون را طراحی، تصحیح و ارزشیابی می کند. آزمون آشنایی با زبان فرانسه دارای ٣ آزمون اجباری درک مفهوم شفاهی، درک متون نوشتاری، تسلط به ساختارهای زبان است ( یک ساعت و نیم ) و آزمونهای تکمیلی مربوط به آن (امتحان کتبی و شفاهی) است.

انواع جانبی آزمون TCF:

بجز حالت عادی و شناخته شدهء آزمون TCF، چند آزمون TCF تخصصی دیگر هم هست که برای اهداف خاصی برگزار میشه:

 • TCF IR برای علوم ارتباطات بین المللی
 • TCF SO در علوم کامپیوتر
 • TCFQ برای گرفتن شهروندی Quebec
 • ANF-TCF برای گرفتن شهروندی فرانسه

آزمون TEF

TEF آزمونی است که از سوی اتاق بازرگانی و صنعت پاریس ابداع شده است. این آزمون مهارت ها و سطح زبان فرانسوی عمومی داوطلبان را در قالب QCM (100 سئوال) و دو امتحان تکمیلی (یکی کتبی و دیگری شفاهی) مورد سنجش قرار می دهد.

TEF در 400 مرکز معتبر در حدود 100 کشور برگزار می شود.

آزمون DELF

DELF مخفف Diplôme d’Etudes en Langue Française و

 DALF مخفف Diplôme Approfondi de Langue Française است. 

این دیپلم ها پیش نیاز ورود به دانشگاه های فرانسه یا هر دانشگاه دیگری در دنیاست که در آن برای تدریس از LOGO-Delf-Dalfزبان فرانسوی استفاده می شود. این امتحانات ۲ بار درسال اواسط پاییز و اواسط بهار برگزار می گردد، این امتحانات از سال ۱۹۹۲ درایران برگزار شده است.

DELF (دیپلم مقدماتی زبان فرانسوی) و DALF (دیپلم پیشرفته زبان فرانسوی) مدرک های هستند که از سوی وزارت آموزش و پرورش فرانسه صادر می شوند.

این دیپلم ها از 6 مدرک مستقل تشکیل شده اند که هر کدام به یک سطح اختصاص دارد. پس از گذراندن چهار سطح می توان مدرک  DELF را به دست  اورد و با گذراندن دو سطح تکمیلی می توان به مدرک DALF دست یافت.

دوره های چت زبان فرانسه

طول دوره چت فرانسه به صورت 10 جلسه ای می باشد که زبان آموز بر اساس علاقه و یا در صورت تمایل می تواند آن را تمدید نماید در این دوره ها تلاش می شود زبان آموز بتواند مهارت های گفتاری شنیداری و محاوره ای خود را برای زبان فرانسه تقویت نماید. دوره چت فرانسه فرصتی برای افزایش اعتماد به نفس زبان آموز می باشد. آدرس : شیراز – آموزشگاه زبان پارسا

شهریه دوره های آموزش زبان فرانسه

به طور کلی هزینه ثبت نام دوره های آموزش و چت و آمادگی آزمون زبان فرانسه متغیر است. در موسسه زبان پارسا شهریه دوره های استاندارد و فشرده به شرح زیر است:

نرخ ها برای بهار 1399 معتبر می باشد

 • هزینه و شهریه ثبت نام دوره های استاندارد هر ترم 300 هزارتومان 
 • شهریه دوره های آموزش آنلاین خصوصی زبان فرانسه جلسه ای 100 هزارتومان
 • برای دوره های فشرده تماس بگیرید. 

از چه کتاب هایی برای آموزش زبان فرانسه استفاده می کنیم؟

در موسسه زبان پارسا معمولا دو کتاب Taxi و Connexions به عنوان منبع درسی استفاده می گردد. کتاب Taxi تمرکز بیشتری بر مکالمه دارد.

زبان فرانسه و گستره جغرافیایی

در سراسر جهان به زبان فرانسه تکلم می شود، اگر قصد دارید در موسسه زبان پارسا شیراز زبان فرانسه را بیاموزید بهتر است بدانید که بیش از 260 میلیون نفر در پنج قاره به زبان فرانسوی صحبت می کنند. در حدود 70 کشور جهان زبان فرانسوی زبان رسمی یا یکی از زبان های رسمی است. در عین حال زبانی است که پس از زبان انگلیسی بیشترین طرفدار را میان زبان آموزان دارد. فرانسه دارای بزرگترین شبکه موسسات فرهنگی خارج از این کشور است که در آن ها زبان فرانسوی به بیش از 750000 نفر در سال آموزش داده می شود.

زبان دیگر روابط بین الملل

زبان فرانسوی در عین حال زبان کار و زبان رسمی در سازمان ملل، اتحادیه اروپا، یونسکو، ناتو، کمیته بین المللی المپیک یا صلیب سرخ بین المللی است.

زبان فرهنگ

زبان فرانسوی، زبان بین المللی  تئاتر، هنرهای بصری، رقص، معماری، آشپزی، مد و… است. تسلط به زبان فرانسوی نه تنها یعنی دسترسی به نسخه اصلی مهم ترین متون ادبیات فرانسه و فرانسوی زبان بلکه یعنی دسترسی به سینما و ترانه های موسیقی. زبانی برای یادگیری زبان های دیگر. با یادگیری زبان فرانسوی می توانید به آسانی زبان های دیگر لاتینی را مثل اسپانیولی، ایتالیایی، پرتغالی یا حتی رومانیایی را بیاموزید.

 لینک گروه واتساپ فرانسه / اینستاگرام فرانسه شیراز

 

آموزش زبان فرانسوی

یکی از زبان های پرطرفدار دنیا، زبان فرانسوی است که حدودا ۱۳۶ میلیون نفر در دنیا با این زبان تکلم می کنند. درست است که زبان فرانسوی بسیار شیرین و معروف است اما سختی ها و چالش های خودش را دارد. حدود ۱۹۰ میلیون نفر در دنیا زبان فرانسوی را به عنوان زبان دومشان یاد گرفتند. اگر شما هم می خواهید این زبان شیرین و دلنشین را یاد بگیرید، بهتر است با یک آموزش صحیح و اصولی شروع کنید.

چگونگی شروع آموزش زبان فرانسه

اگر می خواهید یاد گرفتن این زبان را شروع کنید، باید همان ابتدا مسیر آموزشی خود را تعیین کرده و تصمیم تان را بگیرید که می خواهید از چه روشی استفاده کنید. مثلا یک سری از افراد به صورت خودآموز می خوانند و عده ای هم ترجیح می دهند از کلاس های آموزشی بهره ببرند تا معلمی در کنارشان قرار گیرد و این گونه بتوانند سریع تر پیش بروند.

چرا باید زبان فرانسه را یاد بگیریم ؟

جالب است بدانید زبان فرانسوی، زبان رسمی و یا یکی از زبان های رسمی ۷۰ کشور محسوب می شود. آیا می دانستید که زبان فرانسوی بعد از زبان انگلیسی پرطرفدارترین زبان است؟ زبان فرانسوی و یاد گرفتن آن یک مزیت دیگر هم دارد و آن هم این است که در یونسکو، سازمان ملل، اتحادیه اروپا، نانو و صلیب سرخ بین المللی زبان رسمی می باشد. شما با یادگیری این زبان می توانید موسیقی هایی به زبان فرانسوی گوش کنید و فیلم هایی نیز به این زبان ببینید. شما همچنین می توانید کتاب ها را با زبان اصلی بخوانید. اگر شما زبان فرانسوی را یاد بگیرید بعد از آن می توانید زبان های دیگری را که به این زبان نزدیک است را یاد بگیرید مثل ایتالیایی، اسپانیولی، پرتغالی و رومانیانی.

الفبای زبان فرانسوی

سر چشمه ی الفبای فرانسوی، لاتین است. این زبان از ۲۶ حرف تشکیل شده که لازم به ذکراست علاوه بر این حروف، تعدادی حروف ترکیبی و نشانه دار در این زبان وجود دارد.

گرامر زبان فرانسوی

زبان فرانسوی از نظر گرامری بسیار شبیه زبان لاتین است و همین امر موجب راحت تر یادگرفتن این زبان شده است.

جنسیت در زبان فرانسوی

اسم ها در زبان فرانسوی جنسیت دارند یعنی یا مذکر هستند و یا مونث. حرف تعریف Le برای مذکر، حرف تعریف La برای مونث و حرف تعریف Les برای جمع استفاده می شود.

 

نحوه جمع بستن اسم ها در زبان فرانسوی

برای جمع بستن اسم ها در این زبان مانند زبان انگلیسی عمل می کنیم و به آخر کلمات حرف s را اضافه می کنیم و باید به حروف تعریف نیز توجه کنیم. البته این یک قاعده کلی بود و در این زبان هم مانند زبان انگلیسی و یا زبان های دیگر استثنا وجود دارد.

نکاتی برای تمرین و یاد گرفتن زبان فرانسوی

شما برای یادگیری می توانید فیلم ها، انیمیشن ها و ویدئوهای کوتاه را تماشا کنید. شما همچنین می توانید در مسیر رفت و آمدتان از پادکست ها و فایل های صوتی استفاده کنید. شما می توانید روزانه با کلمات جدیدی که یاد می گیرید جمله سازی کنید تا آن کلمه برایتان تثبیت شود. سعی کنید روزانه واژگان جدیدی را یاد بگیرید و این کار را به عادت و روتین تبدیل کنید. برای یادگیری لغات می توانید از فلش کارت نیز استفاده کنید.

بهترین سایت ها برای یادگیری زبان فرانسه

فرقی نمی کند که فرانسوی خواندن را به صورت خودآموز شروع کرده اید و یا در کلاس شرکت می کنید در هر حال می توانید برای تمرین بیشتر و سریع تر کردن روند یادگیری از سایت های زیر استفاده کنید:

 • Bonjour de France
 • Blagues Carambar
 • Learn French Lab

 

بهترین روش برای یادگیری زبان فرانسوی چیست ؟

همانطور که قبلا هم گفتیم برای یادگیری روش های گوناگونی وجود دارد اما بهترین روش این است که شما در کلاس ها شرکت کنید و یادگیری را در کنار یک استاد پیش ببرید. این گونه دیگر لازم به آزمون و خطا نیست و شما در کنار یک متخصص این راه را طی می کنید و خیلی سریع تر به هدف تان می رسید.

سطوح زبان فرانسوی

سطح مقدماتی شامل  A1و A2  می شود که در این سطح شما می توانید خودتان را معرفی کنید و درباره ی خانواده، خرید، کار و ...  صحبت کنید.

سطح میانی شامل B1 و B2 می شود. در این سطح دایره ی واژگان شما افزایش یافته و بیشتر با فرهنگ مردمان این کشور آشنا می شوید. در این سطح شما می توانید روان تر صحبت کنید و متن های طولانی و تخصصی را متوجه شوید.

سطح پیشرفته شامل C1 و C2 می شود. شما در این سطح بدون هیچ مشکلی می توانید صحبت ها و مکالمه ها را متوجه شوید و همچنین در آنها شرکت کنید. شما در سطح پیشرفته قادر به خواندن متن هاى طولانی که واژگان سطح بالا و سخت را دارند، هستید. شما همچنین می توانید بدون هیچ آمادگی قبلی صحبت کنید.

اگر ساکن شهر شیراز هستید و می خواهید در کلاس های آموزشی شرکت کنید، موسسه پارسا بهترین گزینه برای شماست. دوره های آموزشی زبان فرانسوی در موسسه پارسای شیراز در همه ی سطوح برگزار می شود.

نتیجه گیری

دراین مقاله، ما سعی کردیم شما را با زبان فرانسوی، الفبا و قواعدش آشنا کنیم. ما همچنین برای یادگیری بهتر یک سری راهکار ارائه دادیم. شما برای یادگیری بهتر می توانید از سایت هایی که در مقاله ذکر کردیم استفاده کنید.