بنابراین مدتی است که از برنامه ها و سایت های مختلف برای یادگیری زبان فرانسه استفاده می کنید. شما سطح مبتدی را پشت سر گذاشته اید، مقدار زیادی واژگان را یاد گرفته اید و گرامر فرانسه دیگر شما را نمی ترساند. شما شروع به تعجب می کنید که چگونه می توانید فرانسه را بدون استفاده از کتاب درسی یاد بگیرید. خوب، پاسخ این است - راه های زیادی برای یادگیری زبان فرانسه یا هر زبان دیگری وجود دارد. چطور با خواندن رمان های فرانسوی مهارت خواندن خود را به سطح دیگری ببرید؟

یادگیری زبان فرانسه با خواندن کتاب های فرانسوی آسان و سرگرم کننده است. نه تنها مهارت خواندن فرانسوی خود را تقویت می کنید، بلکه واژگان بسیار بیشتری را بدون کمک گوگل ترنسلیت یاد می گیرید. همچنین به شما این امکان را می دهد که به جای دیدن مثال های فرضی، ببینید که چگونه گرامر در زمینه واقعی کار می کند.

تنها کتاب‌های فرانسوی که می‌شناسید ممکن است «Le Petit Prince» و «Les Les Misérables» باشند، اما یکی بسیار آسان و دیگری بسیار دشوار است. شاید تعجب کنید که آیا کتاب های خوبی برای افراد متوسط ​​وجود دارد یا خیر. ما 6 رمان برای زبان آموزان فرانسوی در سطوح مختلف برای خواندن پیدا کرده ایم. PS بیشتر کتاب ها فیلم ساخته شده اند.

یادگیری زبان فرانسه با خواندن رمان های فرانسوی

1. L'Élégance du Hérisson (ظرافت جوجه تیغی)

مشکل:
L'Elegance du Herisson
تصویر متوسط ​​از طریق Goodreads

در یک ساختمان آپارتمانی زیبا در پاریس، رنه، دربان از نظر ظاهری با هر کلیشه ای از دربان مطابقت دارد: تلویزیون را تمام روز روشن، چاق و بداخلاق بگذارید. اما او مخفیانه یک خودآموز فرهیخته است که از هنر، ادبیات و فرهنگ ژاپنی لذت می برد. رنه هرگز اجازه نمی دهد استعدادش بدرخشد زیرا فکر می کند زندگی به این ترتیب آسان تر خواهد شد.

پالوما، دختر 12 ساله‌ای که قصد خودکشی در سن 13 سالگی را دارد، مگر اینکه بتواند چیزی ارزش زندگی کردن پیدا کند، در ساختمانی زندگی می‌کند که رنه از آن مراقبت می‌کند. مانند رنه، پالوما نیز فردی باهوش و شگفت‌انگیز است که تمایلی به نشان دادن دانش خود ندارد.

هر دو بهترین ویژگی‌های خود را از دنیایی که فکر می‌کنند نمی‌توانند قدردانشان باشند پنهان می‌کنند، پالوما و رنه وقتی اوزو، یک مرد ژاپنی، به داخل ساختمان نقل مکان می‌کند، روح آنها را کشف می‌کنند. او تنها کسی است که پالوما به آن اعتماد دارد و می‌تواند اسرار رنه را ببیند.

2. Entre les Murs (کلاس)

دشواری: آسان به
Entre les Murs
تصویر متوسط ​​از طریق Goodreads

Entre les Murs رمانی نیمه اتوبیوگرافیک از تجربه بگودو به عنوان معلم ادبیات در مدرسه راهنمایی پاریس است. گروه بچه های کلاس Bégaudeau اکثراً کودکان مهاجر هستند که مشکلات رفتاری خود را دارند. حتی بچه های چینی خوش رفتار مشکل خود را دارند - عدم تسلط بر زبان فرانسوی برای دستیابی به چیزهای زیادی.

این یک مبارزه دائمی برای Bégaudeau و شاگردانش است. همه امیدوارند با خداحافظی با یکدیگر به پایان سال تحصیلی برسند، حتی برای چند ماه. در سرتاسر رمان، می توان کمی آرمان گرایی را در اینجا و کمی جاه طلبی را در آنجا دید. اما همه هنوز بیشتر نگران غرور خود هستند.

3. گروه، C'est Tout (شکار و جمع آوری)

سطح: تصویر متوسط ​​تا پیشرفته
گروه، C'est Tout
از طریق Goodreads

گروه، C'est Tout داستان زنی به نام Camille Fauque را روایت می کند. او به تازگی به ته سنگ رسیده است و در خیابان زندگی می کند. او اکنون با کمک یکی از دوستانش در یک اتاق خواب کوچک در یک آپارتمان قدیمی در پاریس زندگی می کند. کامیل زمانی یک هنرمند با استعداد بود، اما اکنون برای یک دفتر تمیز می کند. او به دلیل اسرار زندگی بی اشتها می شود، اما توسط همسایه اش، فیلیبر مارکت د لا دوربلیر، او را نجات می دهد.

کامیل با فیلیبر نقل مکان می کند و با مادربزرگ فیلیبر، پالت، و فرانک، یک سرآشپز با استعداد، ملاقات می کند. این رمان بیشتر به روابط بین این 4 شخصیت می پردازد. این کتاب درباره دوستی، عشق، فداکاری و غذای خوب است. سبک نوشتاری و مکالمه محاوره ای، مدرن و خواندنی است.

4. Que Serai - Je Sans Toi؟ (بدون تو کجا بودم؟)

مشکل: تصویر متوسط ​​تا پیشرفته
Que Serai - Je Sans Toi؟
از طریق Goodreads

Where Would I Be Without You داستان گابریل و دو تن از مهم ترین مردان زندگی او را روایت می کند. مارتین یک پلیس پاریسی و گابریل در سانفرانسیسکو با هم آشنا شدند و عاشق هم شدند. چند دهه بعد، او اکنون یک کارآگاه موفق است. و او در ماموریتی برای دستگیری دزد افسانه ای، آرچیبالد مکلین است.

یکی پدرش است. دیگری عشق اول اوست آنها مدت زیادی است که از زندگی او خارج شده اند، اما در همان روز و در یک زمان ظاهر می شوند و زندگی او را زیر و رو می کنند. او نمی خواهد بین آنها یکی را انتخاب کند. گابریل می‌خواهد مردانی که دوستشان دارد امن باشند، به هم نزدیک‌تر شوند و همدیگر را دوست داشته باشند.

این داستان عاشقانه فرانسوی با واژگانی نوشته شده است که دنبال کردن آن آسان است و خط داستانی به نوعی قابل پیش بینی است اما همچنین به اندازه کافی غیرعادی است که شما را درگیر نگه دارد.

5. L'Étranger (غریبه)

دشواری: آسان به
L'Etranger
تصویر متوسط ​​از طریق نیک پاتراس

خواندنی بسیار آسان و کوتاه که می توانید آن را در یک بعد از ظهر تمام کنید، اما معانی پشت کلمات آسان بسیار عمیق تر از آن چیزی است که فکر می کنید. در آن پرسش‌های مربوط به اخلاق، جامعه، عدالت، دین و فردیت بحث می‌شود.

قهرمان داستان یک الجزایری فرانسوی به نام مورسو است. این رمان به دو بخش تقسیم می‌شود: دیدگاه مورسو قبل و بعد از قتلی که چند روز پس از تشییع جنازه مادرش در الجزایر فرانسه انجام داد.

6. La Gloire de Mon Père (شکوه پدرم)

La Gloire de Mon Pere
تصویر از طریق Livraddict

شکوه پدرم یکی از چهار کتاب مجموعه یادگاری های پاگنول (خاطرات کودکی) است که در آن او با صدایی شاعرانه درباره خانواده و روزهای کودکی خود صحبت می کند. از آنجایی که مادرش بیمار است، پدر و عموی مارسل تصمیم گرفتند خانواده‌هایشان را برای یک تابستان به استان ببرند.

اجازه دهید سخنان مارسل شما را به سفری در میان تپه ها و غارهای Province، Franche ببرد، جایی که او عاشق مناظر می شود و در مورد زندگی و طبیعت و کمی شکار می آموزد.

چگونه زبان فرانسه را با خواندن رمان یاد بگیریم اگر تازه شروع به یادگیری زبان فرانسه کرده اید

فرض کنید شما فقط چند هفته پیش یادگیری زبان فرانسه را شروع کرده اید، خواندن یک کتاب فرانسوی برای شما بسیار چالش برانگیز است. با Glossika تمرین کنید و قبل از اینکه کتاب فرانسوی را بردارید، با خواندن عبارات به زبان فرانسوی راحت باشید. مانند کتاب ها، Glossika به شما نشان می دهد که چگونه از کلمات مختلف در مکالمات روزانه استفاده می شود. آموزش تکرار فاصله دار ما درک شما را از گرامر با آشنایی کم کم با ساختارها و الگوهای جملات مختلف تقویت می کند.