آیا واقعاً نیاز دارید که فرانسوی صحبت کنید؟

واضح ترین پاسخ این است که بله، ایده خوبی است که به زبان رسمی کشوری که در آن هستید صحبت کنید که در فرانسه فرانسوی است. این زبانی است که مردم در مدرسه، محل کار، رستوران‌ها، باشگاه‌های بدنسازی، دولت و در طول رویدادهای فرهنگی به آن صحبت می‌کنند، بنابراین اگر می‌خواهید زمانی را در فرانسه بگذرانید، یادگیری آن بسیار مهم است.

در پاریس...

درست است که در پاریس می‌توانید روز خود را بدون صحبت کردن به زبان فرانسه سپری کنید، اما حتی اگر انگلیسی صحبت کنید که توسط بسیاری از مردم جهان به عنوان یک زبان انگلیسی در نظر گرفته می‌شود، باز هم فقط نیمی از آنچه در حال رخ دادن است و ناامیدی آن را می‌دانید. تنها دانستن نیمی از آنچه در حال وقوع است بالاتر از ناامیدی است که با یادگیری یک زبان جدید به وجود می آید. علاوه بر این، ناامیدی تنها یک مرحله در یادگیری یک زبان است و زمانی می گذرد که بتوانید به طور موثر در یک زبان خارجی ارتباط برقرار کنید. در مورد اول، ناامیدی یک آزاردهنده دائمی باقی می ماند.

اگر در پاریس نیستید ...

همچنین، اگر در پاریس نباشید چه؟ پاریس شهر بزرگی است، اما اجازه دهید با آن روبرو شویم - از اوایل ژانویه تا پایان مارس، کل این منطقه - شمال فرانسه، کشورهای پایین، بریتانیا، ایرلند - به اندازه فیلم اینگمار برگمان افسرده کننده است. آسمان نه تنها ابری و ابری نیست، بلکه برای روزها - یا هفته ها - به قدری خاکستری است، که ممکن است فراموش کنید شهر هر رنگی دارد تا زمانی که همه چیز ناگهان در بهار شکوفا شود. دلیلی وجود دارد که قیمت بلیط هواپیما پاریس در ماه آوریل بالا می رود. تماشای واقعی نور خورشید آنقدر آرامش بخش است که مردم فقط ساعت پنج بعد از ظهر در تراس ها ظاهر می شوند و صرف نظر از اینکه برنامه های عادی آنها چگونه است، آبجو سفارش می دهند.

بنابراین برای اینکه دچار افسردگی فصلی اختلال عاطفی نشوید - که به درستی با نام اختصاری SAD به آن اشاره می‌شود - چرا TGV را به مارسی یا نیس یا جایی خوب نمی‌برید - آن را دریافت کنید؟ (در واقع، این اصلا عمدی نبود) - جایی که می توانید نور روز را ببینید و با افرادی صحبت کنید که وقت دارند با شما چت کنند و همیشه به سراغ چیز بعدی نمی روند، از طریق نم نم باران، سر به پایین، پاریسی ها انجام می دهند.

اما برای داشتن یک چت خوب با افراد تصادفی در فرانسه، باید فرانسوی صحبت کنید. مطمئناً، افراد زیادی در تمام نقاط فرانسه وجود دارند که برای تمرین انگلیسی هیجان‌زده هستند، اما مگر اینکه فعالیت‌های روزمره آنها واقعاً شامل انگلیسی زیادی باشد، مکالمه محدود خواهد بود. و اگر انگلیسی زبان روزمره شما نیست، بلکه زبان دیگری است که در حال یادگیری آن هستید، چرا یک کشور فرانسوی زبان را به عنوان مکانی برای تمرین آن انتخاب کنید؟

اگر توریست هستید ...

اگر توریست هستید، پس می دانم که اولویت شما ممکن است تسلط بر زبان فرانسه نباشد، بلکه داشتن یک تعطیلات خوب باشد. در این مورد، خوب است که چند کلمه مفید را یاد بگیرید: "Bonjour"، "Au revoir"، "Merci" و "Pardon" همه چیزهای مفیدی هستند که باید بدانید. عباراتی مانند "J'aimerais un café, s'il vous plaît" و "Est-ce que vous auriez l'heure?" همچنین مفید هستند و بله، این‌ها اشکال مؤدبانه‌ای از سؤالات هستند، چیزی که فرانسوی‌ها از آن استقبال می‌کنند، زیرا فرهنگ عمومی تمایل دارد کمی بیشتر در جنبه رسمی چیزها باشد. اشتباه در جنبه رسمی در بدترین حالت جذاب است، اما به طور کلی جذاب است، مانند تلاش برای صحبت کردن به زبان فرانسوی، حتی اگر فرانسوی شما ابتدایی باشد.

اگر دانشجو هستید ...

اگر دانشجو هستید، یادگیری زبان فرانسه را در اولویت قرار دهید. چیزهای زیادی وجود دارد که مختص سیستم دانشگاهی فرانسه و به طور کلی سیستم آموزشی است که به شما کمک می کند تا بدانید که چگونه در کلاس ثبت نام کنید (که حتی برای فرانسوی ها یک کابوس است)، از چه موادی استفاده کنید، و چه چیزهایی. از نظر تکمیل تکالیف از شما انتظار می رود. همچنین، همیشه لحظاتی وجود دارد که شما به اطلاعاتی در مورد یک کلاس از دست رفته، یک سخنرانی آینده یا تغییر برنامه از همسالان خود نیاز دارید و به احتمال زیاد آنها فرانسوی صحبت می کنند.

اگر در فرانسه کار می کنید ...

اگر در فرانسه کار می کنید، بهتر است بدانید که در محل کار چه می گذرد، که شامل دانستن کمی زبان فرانسه نیز می شود. تمرکز بر واژگان خاص کار خوب است. همیشه بهتر است در محل کار au courant باشید، اینطور نیست؟ و معاشرت - که شامل ارتباط و استفاده از زبان است - نیز بخش بزرگی از محیط کار است، اگرچه گاهی اوقات ممکن است ترجیح دهیم برخی چیزها را شخصی نگه داریم.

در این مورد، موقعیت شما به عنوان یک زبان آموز فرانسوی ممکن است به شما کمک کند، زیرا شما بیشتر بر روی کلمات و عبارات مرتبط با زندگی حرفه ای خود تمرکز خواهید کرد تا زندگی شخصی خود، و این بهانه ای عالی برای حفظ تمرکز بر روی کار است. اگر به طور موقت در فرانسه کار می کنید، آشنا شدن با زبان و فرهنگ در فرانسه فقط به صورت حرفه ای به شما کمک می کند.

اگر می‌خواهید در رستوران‌ها چیزهایی سفارش دهید، با مواد غذایی موجود در منو آشنا شوید، زیرا غذا - و آنچه مردم حتی خوراکی می‌دانند - بسیار خاص منطقه است. اگر از گذاشتن هر چیزی که راه می‌رود، پرواز می‌کند یا می‌خزد برایتان مهم نیست، بهتر است واژگان مرتبط با غذا را بدانید و بتوانید درست سفارش دهید. من شخصاً اسکارگوت را دوست دارم، اما گوشت اسب را با میله ده فوتی لمس نمی کنم. برخی افراد ممکن است برعکس فکر کنند. این ممکن است کاملاً خودسرانه به نظر برسد و احتمالاً همینطور است.

در هر صورت، این فقط وظیفه سرور است که سفارش شما را برای شما بیاورد، اگرچه توصیف آن نیز بخشی از معامله است، اما این دوباره شامل زبان می شود. برخی از حرکات ممکن است کمک کننده باشد، اما اگرچه بسیاری از سرورها در مکان‌هایی مانند لس آنجلس و نیویورک بازیگران مهتابی هستند، سرورها در مکان‌هایی مانند پاریس تمایل دارند برای مدت طولانی‌تری در محل کار خود بمانند و ممکن است مهارت‌های مایک را در طول مسیر ایجاد نکرده باشند.

همچنین بازیگرانی هستند که سعی می‌کنند در رستوران‌های فرانسوی فرانسوی بازی کنند، هرچند می‌توان تصور کرد که فرانسوی واقعی صحبت نمی‌کنند. اگر هنوز از این کلیپ استفاده نکرده اید لذت ببرید.

یادآوری این نکته مهم است که پزشکان و سایر متخصصان بهداشت، از جمله داروسازانی که به راحتی در داروخانه های همسایگی در دسترس هستند، از اصطلاحات فرانسوی بسیار خاص استفاده می کنند و دانستن برخی از اصطلاحات کلیدی فرانسوی هنگام برخورد با هر چیز پزشکی بسیار مفید است.

امیدواریم در طول اقامت خود در فرانسه سالم بمانید، اما خوب است که بتوانید یک بطری ضد آفتاب با SPF (یا IPS) بالا بردارید که به شما محافظت زیادی در برابر اشعه ماوراء بنفش برای روزهای طولانی تابستانی می دهد. عرض جغرافیایی نسبتاً زیاد مطمئناً نمی خواهید آن را با روغن برنزه مخلوط کنید. سپس ممکن است واقعاً نیاز به مراجعه به پزشک داشته باشید.