10 نکته کاربردی برای آمادگی برای تحصیل در فرانسه

تحصیل در فرانسه یک فرصت هیجان انگیز برای تجربه یک زبان، فرهنگ - و سیستم آموزشی جدید است! خوب است که بتوانید درست در آن شیرجه بزنید، و این می تواند انجام شود، اما ممکن است ابتدا چند چیز را آماده کنید. من در مورد برخی از چیزهای کاربردی تر، مانند مرتب کردن اسناد، و سپس برخی از کارهای انتزاعی تر که می توانید برای آماده سازی ذهنی خود انجام دهید، صحبت خواهم کرد.

فهرستی از 10 نکته

در اینجا لیستی از ده روش خوب برای آمادگی برای تحصیل در فرانسه آمده است:

  1. قبل از تحصیل در فرانسه تا جایی که می توانید زبان فرانسه را یاد بگیرید. سیستم آموزشی برای دانش‌آموزان فرانسوی به اندازه کافی سخت است و به نظر می‌رسد همیشه در حال انجام اصلاحات است، بنابراین قبل از اینکه بخواهید کلاس‌ها و برنامه‌ریزی‌های خود را جمع کنید، می‌خواهید برخی از اصول اولیه زبان فرانسه را در اختیار داشته باشید. علاوه بر این، ممکن است مجبور شوید برخی از اسناد را از مؤسسه فرانسوی خود به مؤسسه اصلی خود یا بالعکس منتقل کنید، بنابراین این یک مرحله اضافه است که دانشجویان فرانسوی نتوانند به شما کمک کنند.

در مورد دانشجویان دیگر صحبت می کنیم، آنها به طور کلی مفید هستند، و گاهی اوقات بیش از حد مفید هستند و می خواهند مهارت های زبانی خود را روی شما تمرین کنند، به خصوص در محیط دانشگاه، بنابراین آماده باشید تا در این جنگ های زبانی بجنگید - و برنده شوید! هرچه بیشتر زبان فرانسه را قبل از رفتن به فرانسه مرور کنید، مجهزتر خواهید بود تا به زبان فرانسه ادامه دهید، حتی زمانی که سایر دانش آموزان مصمم به تمرین زبان شما هستند. اگر به زبان کمتری صحبت می کنید، به این آمادگی نیاز خواهید داشت، زیرا همیشه پنج نفر داوطلب نمی شوند تا نسخه ای از آنچه شما می گویید به زبان شما ارائه دهند.

  1. کارهای اداری را هر چه زودتر انجام دهید. فرانسه سرزمین تشریفات اداری است، بنابراین به شما کمک می کند تا تمام مدارکی را که برای ثبت نام نیاز دارید پیدا کنید و یک سال یا حداقل شش ماه قبل شروع به بازی کنید. این کمک می کند که فردی را پیدا کنید که با این فرآیند آشنا باشد، مانند یک مشاور در دانشگاه محل اقامت خود یا یک مسئول در مؤسسه فرانسوی که به آن وابسته هستید.

  2. از طریق تماس با استادی که می خواهید با او کار کنید، با یک حامی برای هر پروژه، مانند پایان نامه، در تماس باشید. اگر از قبل یک حامی مالی و پروژه ای در ذهن دارید، انجام همه چیز آسان تر خواهد بود. برخی از اساتیدی که عادت دارند با دانشجویان بین‌المللی سروکار داشته باشند، می‌توانند به شما توصیه کنند که از کدام دفتر بازدید کنید و از کجا چیزی مهر دریافت کنید (که برای مدارک فرانسوی بسیار مهم است) زمانی که شما در حال دویدن هستید و همه چیز را برای شروع کار به دست می‌آورید. برنامه تحصیلی

  3. نامه ای از دانشگاه خود (بخش، بخش، یا برنامه تحصیل در خارج از کشور) آماده داشته باشید که در آن شما را معرفی کرده و هدف خود را برای تحصیل در فرانسه شرح دهد. مهری داشته باشید که همانطور که در بالا ذکر شد فرانسوی ها آن را دوست دارند یا مهر رسمی روی سند خود داشته باشید. زمانی که نیاز به دسترسی به منابعی مانند کتابخانه ملی یا نیاز به ارائه اسناد و مدارک برای کسانی دارید که می توانند به شما در دسترسی به چنین منابعی کمک کنند، این امر مفید خواهد بود.

  4. بدانید که می خواهید کدام بانک را در اسرع وقت داشته باشید و سیاست های کلی آن چیست. گاهی اوقات نمایندگانی هستند که به مدارس اعزام می شوند تا خود را به دانش آموزانی که در خارج از کشور تحصیل می کنند معرفی کنند. از این که بپرسید سایر دانشجویان یا حتی مسئولین امور بانکی خود را کجا انجام می دهند خجالت نکشید.

  5. کمی در مورد شهر یا شهری که در آن اقامت خواهید کرد اطلاعات کسب کنید. البته، زمانی که در آنجا زندگی کنید و آن را روز به روز تجربه کنید، واقعاً آن را کشف خواهید کرد، اما خوب است بدانید که از نظر حمل و نقل، آب و هوا چه انتظاری دارید. و اینکه جمعیت عمومی چقدر رسمی یا غیررسمی هستند، به عنوان مثال، اینکه آیا شما با کت و شلوار عرق گیر در جایی غیر از باشگاه حاضر می شوید.

  6. برای خودمختاری آماده شوید. دانشجویان فرانسوی در دانشگاه‌ها بسیار کمتر از دانشگاه‌های آمریکایی دنبال می‌شوند، برای مثال، که به دلیل سیستم‌های مشاوره پیچیده و خدمات مشاوره بدنام هستند. اگر در گراند اکول باشید کمی بیشتر از یک دانشگاه وجود دارد، اما به هیچ وجه به سطحی که در یک مدرسه آمریکایی می‌بینید نیست. منابعی مانند مشاوره‌های پزشکی در مکان‌هایی مانند École normale supérieure در پاریس وجود دارد، اما شما باید به دنبال آن‌ها باشید و ممکن است شما را به یک پزشک که به مدرسه شما وابسته نیست ارجاع دهند. نکته مثبت این است که هر ویزیت پزشکی مقرون به صرفه خواهد بود و احتمالاً بسته به برنامه ای که در طول تحصیل در فرانسه در آن شرکت می کنید، مقدار زیادی از آن را بازپرداخت خواهید کرد.

در مورد زندگی آکادمیک خود، از شما انتظار می رود که تاریخ سررسید تکالیف و تاریخ امتحانات را به تنهایی پیگیری کنید. اساتید احتمالاً کتابشناسی شامل آثار مفید برای کلاس هایی که تدریس می کنند به شما می دهند، اما شماره صفحه خاصی را برای خواندن به شما نمی دهند. از شما انتظار می رود آنچه را که به کار خودتان مرتبط است بیابید.

  1. هنگامی که در فرانسه تحصیل می کنید، انتظار داشته باشید که در رادار یک استاد قرار نگیرید. استادان در فرانسه به دور بودن شهرت دارند، و برخی از آنها نیز شهرت دارند، اما آنها عمدتاً غرق شده اند و فضای اداری زیادی ندارند، که برنامه های فشرده تری را برای ملاقات با دانشجویان ارائه می دهد. حتی اساتید بسیار شناخته شده دفاتر مشترکی دارند و باید با همکاران خود هماهنگی داشته باشند، بنابراین زمان آنها با دانشجویان باید بر اساس آن برنامه ریزی شود. برخی از اساتیدی که در خارج از کشور تدریس کرده اند - باز هم معمولاً این اساتید شناخته شده - به دانشجویان خارجی عادت کرده اند و بسیار استقبال می کنند. به عنوان مثال، اگر در حال آماده کردن یک ارائه هستید، آنها می توانند کمک بزرگی برای شما باشند. حتی یک مکالمه 20 دقیقه ای به شما اطلاعات زیادی و دستورالعمل هایی در مورد انتظارات برای تکمیل یک سخنرانی در یک دانشگاه فرانسوی به شما می دهد.

  2. در حین تحصیل در فرانسه آماده ملاقات با افراد مختلف باشید. ممکن است زندگی دانشگاهی در مقایسه با آنچه در دانشگاه های کشورهای دیگر تجربه می کنید، تنها به نظر برسد. دانشجویان فرانسوی همیشه در خوابگاه ها زندگی نمی کنند و بسیاری از مردم برای حضور در دانشگاه آنقدر دور از خانه سفر نمی کنند، بنابراین آنها در حال حاضر یک حلقه اجتماعی ایجاد کرده اند. ممکن است با افراد دیگری که در خارج از کشور تحصیل می کنند از سراسر جهان ملاقات کنید که در همان موقعیت شما هستند. این می تواند فرصتی عالی برای آشنایی با فرهنگ های دیگر و مقایسه یادداشت ها در مورد برداشت های خود از تحصیل در فرانسه باشد. از آنجایی که شما در یک دانشگاه فرانسوی هستید، زبان فرانسه زبان شما خواهد بود و بنابراین می توانید با تعداد زیادی فرانسوی زبان از سراسر جهان و همچنین از فرانسه ملاقات کنید.

  3. به دنبال علایق بیرونی خود باشید. چه بسکتبال در Jardin du Luxembourg بازی کنید یا در کلاس های Centre de Danse du Marais شرکت کنید، این فرصت را خواهید داشت که با افراد دیگری که علایق مشترک شما را دارند ملاقات کنید و در عین حال با اصطلاحات فرانسوی برای فعالیت هایی که دوست دارید آشنا شوید. این‌ها زمینه‌هایی هستند که در آن همه به زبان فرانسوی ارتباط برقرار می‌کنند و دوستانه هستند - شما بیشتر مردم را در این زمینه‌ها آموزش می‌دهید. همچنین ممکن است فراتر از بازی‌ها و کلاس‌ها با دیگر بازیکنان و رقصنده‌های خود معاشرت کنید، زیرا موضوعات غنی برای گفتگو و تجربیات مشترک فراهم می‌کنند.

به یاد داشته باشید که موقعیت شما به عنوان یک دانش آموز در خارج از کشور فرصتی بی نظیر برای ادغام در زندگی در فرانسه، شرکت در سیستم آموزشی فرانسه و تجربه زبان و فرهنگ دست اول، هر روز است. بون ادامه!