مقدمه ای بر زبان فرانسه

فرانسوی از دیرباز به عنوان زبان عشق شناخته شده است. فرانسوی به عنوان یکی از پنج زبان رمانتیک که از لاتین مبتذل تکامل یافته است، به دلیل صدایی روان و ملودیک، مورد علاقه میلیون ها غیر بومی و بومی زبانان در سراسر جهان است. اما یادگیری زبان فرانسه نباید فقط به دلیل زیبایی این زبان باشد، زیرا فرانسوی زبان رسمی 29 کشور مختلف با 110 میلیون فرانسوی زبان مادری و 190 میلیون غیر بومی از سراسر جهان است.

قبل از اینکه بخواهیم به بهترین روش برای یادگیری زبان فرانسه به تنهایی بپردازیم، خوب است اطلاعات کمی در زمینه این زبان داشته باشیم. فرانسوی یک زبان رومی هند و اروپایی است، به این معنی که زبانی است که از لاتین مشتق شده است و کمی تأثیر اروپایی دارد. افرادی که به زبان های ایتالیایی، اسپانیایی، پرتغالی و انگلیسی صحبت می کنند، فرانسوی را زبانی بسیار آسان و آشنا برای یادگیری می یابند. این دو زبان حتی تعداد نسبتاً زیادی از کلمات را با هم به اشتراک می گذارند که «همزادگان» نامیده می شوند. بعداً در این مقاله، به تفصیل بیشتر موارد همزاد را خواهیم گفت.

مؤسسه خدمات خارجی، زبان فرانسه را در رده «زبان‌های نزدیک به انگلیسی» برای زبان‌هایی قرار می‌دهد که یادگیری آن‌ها آسان‌تر است. در حالی که زبان فرانسه مطمئناً به طور قابل توجهی ساده تر از زبان هایی با سبک های نوشتاری کاملاً متفاوت مانند ژاپنی یا روسی برای یادگیری است، درست مانند هر زبان دیگری، هنوز به زمان و تلاش قابل توجهی نیاز دارد. هدف گلوسیکا این است که بهترین راه را برای یادگیری زبان فرانسه به تنهایی به شما ارائه دهد تا بتوانید در کمترین زمان ممکن به سطح مکالمه یا روان برسید!

یادگیری نحوه صحبت کردن به زبان فرانسه می تواند درهای زیادی را برای زندگی اجتماعی، تجربیات سفر و حتی فرصت های شغلی شما باز کند. اگر همیشه می خواستید زبان فرانسه یاد بگیرید اما نمی دانستید از کجا شروع کنید، ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم! با Glossika، یادگیری زبان فرانسه اکنون آسان تر از همیشه است.

هم خانواده
ها همانطور که قبلا ذکر شد واژه های مشترک بین زبان ها هستند که به نوعی به هم مرتبط هستند و در نتیجه شباهت های چشمگیری دارند. در زبان فرانسه انواع مختلفی از cognates وجود دارد که مهمترین آنها true cognates یا vrai amis به معنی دوستان واقعی و cognates کاذب یا faux amis به معنای دوستان دروغین است. در مجموع، هزاران و هزاران همزاد وجود دارد، اما یادگیری آن‌ها می‌تواند نقطه خوبی برای شروع باشد، زمانی که به دنبال افزایش سریع دایره لغات خود به شکل قابل توجهی هستید.

True Cognates (Vrai Amis)
در زیر، فهرستی از همزادهای واقعی را خواهید داشت که می توانید فوراً شروع به افزودن آنها به دایره لغات خود کنید. از آنجایی که همه آنها فوق العاده شبیه به معادل های انگلیسی خود هستند، می توانید آنها را در مدت زمان نسبتاً کوتاهی انتخاب کنید. جدای از مشابه بودن، در واقع تعداد کمی از کلمات وجود دارد که املای آنها دقیقاً یکسان است!

انگلیسیفرانسوی
فعالیتفعالیت
(پذیرفتنپذیرنده
(رسیدنرسیدن
حوزههوا
خودکارخودکار
(به) سرزنش کردنسرزنش کننده
باتریباتری
موزموز
(عوض شدنتغییر دهنده
(به) جمع کردنگردآورنده
کلاسکلاس
رنگcouleur
اظهار نظرصاحب نظر
مشترکاشتراک
(برای تصمیم گیریتصمیم گیرنده
(به) شام خوردندینر
دشواریدشوار
(به) بررسی کردنممتحن
بخصوصخاص
(به) تمام کردنfinir
خانوادهفامیل

همنام های کاذب (Faux Amis)

از سوی دیگر، همزادهای نادرستی داریم که مانند همزادهای واقعی، بسیار شبیه به برخی از کلمات انگلیسی هستند. با این حال، تفاوت این است که همزادهای کاذب بر خلاف همزادهای واقعی، معنایی کاملاً متفاوت با آنچه شما انتظار دارید دارند.

همزاد نادرستترجمه انگلیسیانگلیسیترجمه فرانسوی
واقعیحاضرواقعیواقعی
توافقلذتتوافقتوافق
تغییر دادنتبادلتغییر دادنتغییر
éventuelممکن استنهایینهایی
آزاردهندهزندهمتعصبتحریک پذیر
خبرنگاربه تعویق انداختنگزارش کردنگزارشگر
رزومهبرای خلاصه کردنادامه دادنسرزنش کردن
قابل ارزشمعتبربا ارزشارزش
بی ادبخشنبی ادبimpoli
لوکسشهوتلوکسلوکس
سخنرانیخواندنسخنرانیدوره های آموزشی
تعلیقبلافاصله. مستقیمابی وقفهsans cesse
وقوعپیامدوقوععود
آزار دهندهخسته کردنآزار دادنهارسلر

چگونه یادگیری زبان فرانسه را شروع کنیم

دلیل اینکه غوطه وری یکی از، اگر نگوییم مؤثرترین و بهترین راه برای یادگیری زبان در نظر گرفته می شود، طبیعی بودن آن است. به عنوان مثال، زمانی که به خارج از کشور سفر می کنید، مواجهه شما با زبان مقصد در اوج خود است و ممکن است در موقعیت های کمی قرار بگیرید که لزوماً عصایی برای اتکا به آن نداشته باشید، در نتیجه شما را مجبور می کند از منطقه راحتی خود خارج شوید. . بنابراین چگونه می توان به جای صرف هزینه های گزاف برای هزینه های سفر، یک محیط یادگیری زبان فراگیر از خانه ایجاد کرد؟

روش تکرار را وارد کنید. اگر تا به حال سعی کرده اید از طریق روش های سنتی کتاب درسی یاد بگیرید، واضح است که یادگیری صریح واژگان و گرامر تقریباً برای رساندن شما به جایی که می خواهید باشید کافی نیست. در عوض، شخم زدن دائمی واژگان و دستور زبان می تواند خیلی زود یکنواخت و خسته کننده شود. با استفاده از تکرار، می توانید با به حداکثر رساندن نوردهی و غوطه وری، نحوه یادگیری کودک را تقلید کنید. این احساس طبیعی و شهودی خواهد داشت و به شما کمک می کند زبان فرانسه را سریع و بدون تلاش آگاهانه یاد بگیرید.

وقتی بیش از حد روی ترجمه مستقیم کلمه به کلمه از زبان مبدأ و قواعد دستور زبان برای عبارات و جملات تمرکز می کنیم، بسیاری از نحو و الگوهای ساختار جمله را که برای یادگیری نحوه صحبت کردن طبیعی ضروری هستند، از دست می دهیم. این اغلب منجر به این می شود که زبان آموزان جدید از زبان بسیار شکسته ای استفاده کنند که حداقل به نظر طبیعی نمی رسد. در حالی که شخصی که با او صحبت می‌کنید احتمالاً آنچه را که می‌خواهید بگویید متوجه می‌شود، اما به نظر شما درهم و برهم و غیرطبیعی خواهد بود. این برای هر زبانی صادق است. در عوض، بهترین راه برای دستیابی به تسلط واقعی در زبان فرانسوی، تقلید از روشی است که کودکان از طریق به حداکثر رساندن مواجهه برای یادگیری غیرفعال می‌آموزند.

این مفهومی است که می توانید به طور منظم در زندگی روزمره خود اعمال کنید. با خواندن کتاب و اخبار، گوش دادن به موسیقی، تماشای برنامه‌ها و فیلم‌های تلویزیونی، استفاده از شبکه‌های اجتماعی و مکالمه به زبان مقصد، می‌توانید به تدریج الگوهای استفاده از کلمات را در جملات یاد بگیرید. یک مثال از نحوه یادگیری زبان فرانسه توسط افراد مبتدی با استفاده از تکرار به شرح زیر است: به جای اینکه به سادگی کلمه قهوه را یاد بگیرید، یاد بگیرید "من یک فنجان قهوه می خواهم" که به "J'aimerais une tasse de café" ترجمه می شود. "به فرانسوی. این نه تنها به زبان آموز یاد می دهد که کلمه قهوه چیست، بلکه به آنها یاد می دهد که چگونه از کلمه قهوه در زمینه دستور زبان فرانسه استفاده می شود. از بین تمام روش های یادگیری زبان،

در اینجا چند روش خاص برای تمرین یادگیری زبان فرانسه وجود دارد که می توانید بلافاصله شروع به امتحان کنید که قبلاً پوشش داده نشده است:

  1. از صدا استفاده کنید، چه به طور خاص با برنامه های صوتی مانند Glossika یا گوش دادن به پادکست ها، ویدیوهای YouTube، برنامه های تلویزیونی یا موسیقی. تا زمانی که منبع به درستی و عملی از زبان فرانسه استفاده کند، کمک زیادی به تقویت تسلط شما خواهد کرد. بهتر است چیزی را انتخاب کنید که حداقل 70 تا 80 درصد آن را بفهمید تا تمام وقت را از دست ندهید. می توانید صدا را تکرار کنید و از بلندگوها تقلید کنید تا بتوانید روی تلفظ خود کار کنید.

  2. اگر می توانید، از دوستی بخواهید که به زبان فرانسوی بومی است، تلفظ شما را تصحیح کند و جملات را با شما کار کند. به نحوه نفس کشیدن، تلفظ، و محل مکث یا تأکید بر صداها یا هجاهای خاص در جمله های خود توجه کنید.

جدای از این روش ها، استفاده از نکات و ترفندهای دیگری نیز برای تقویت واژگان فرانسوی خود بسیار مهم است. این نکات را دنبال کنید:

  1. بسیاری از مردم متوجه نیستند که وقتی به زندگی روزمره خود می پردازید، در واقع فرصت های مختلفی برای تمرین زبان فرانسه وجود دارد. حتی اگر به سادگی در پارک قدم بزنید، ممکن است با خود فکر کنید "امروز هوا خوب است." به جای این که به انگلیسی فکر کنید، آن را به زبان فرانسوی با خودتان بگویید! "Il fait beau aujourd'hui."

  2. سعی کنید چیزهایی را که از زبان مبدأ خود یاد می گیرید مستقیماً به فرانسوی و بالعکس یا هر زبان میانه دیگری تبدیل نکنید. زبان ها با ترجمه کلمات یاد نمی گیرند. در عوض، آنچه را که می گویید به زبان مقصد خود تجسم کنید. سپس برای تعیین ساختار جمله و الگوی آنچه می‌خواهید بگویید، از آنچه یاد گرفته‌اید استفاده کنید.