زبان فرانسه را حفظ کنید و خودتان به یادگیری ادامه دهید

اکنون که درگیر کلاس های زبان در سطح دانشگاه شده اید، آیا ادامه برقراری ارتباط به زبان فرانسوی پس از فارغ التحصیلی عالی نیست؟ همه آن مکالمات و ترکیب‌ها پیشرفتی را که به دست آورده‌اید نشان می‌دهند، همانطور که ارائه‌ها و امتحاناتی که انجام داده‌اید - به همین دلیل است که شما اکنون فارغ‌التحصیل شده‌اید و آماده‌اید تا دانش خود، از جمله دانش فرانسوی خود را به جهان بیاورید.

چگونه زبان فرانسه خود را حفظ کنیم؟

موثرترین راه ها برای حفظ و حتی ساختن این زبان جدید که به دست آورده اید چیست؟ در واقع راه‌های زیادی برای حفظ ارتباط با زبان فرانسوی وجود دارد، زیرا فرانسوی به طور گسترده صحبت می‌شود و یافتن منابع زبان فرانسوی نسبتاً آسان است.

به گفته رئیس جمهور فرانسه، امانوئل ماکرون، فرانسوی پنجمین زبان پرگفتار در جهان است و او دوست دارد همانطور که در 20 مارس در Journée Internationale de la Francophonie اشاره کرد، سومین زبان باشد. همانطور که از نام این روز برای بزرگداشت زبان فرانسوی مشخص شده است، دنیای فرانسوی زبان بین المللی و گسترده است، در پنج قاره صحبت می شود و در بسیاری از مدارس تدریس می شود که پرمخاطب ترین زبان چیزی غیر از فرانسوی است.

از آنجایی که منابع به آسانی در دسترس هستند، و با توجه به اینکه دولت فرانسه، و همچنین فرانسه زبان کانادا، مشتاقانه چنین منابعی را ترویج می کنند، من به چهار مؤلفه یادگیری زبان که بخش اساسی حفظ زبان فرانسه شما هستند، یعنی صحبت کردن، گوش دادن، خواندن می پردازم. ، و نوشتن من راه هایی را پیشنهاد می کنم که بتوانید روی این مولفه ها کار کنید تا مهارت خود را در زبان فرانسه حفظ کنید و حتی آن را افزایش دهید.

فرانسوی صحبت کردن

بهترین راه برای اینکه خودتان را مجبور کنید به طور روزانه به زبان فرانسه صحبت کنید، غوطه ور شدن در یک محیط فرانسوی زبان است. بسیاری از دانشگاه‌های آمریکا سعی می‌کنند این محیط را شبیه‌سازی کنند و کلاس‌های سال اول و حتی دوم فرانسه را روزانه در یک زمینه منحصراً فرانسوی‌زبان تشکیل دهند.

اگر بتوانید به جایی سفر کنید که زبان اصلی برای برقراری ارتباط فرانسوی است، این امر به فرانسوی شما فشار زیادی می دهد، زیرا این محیط فرانسوی زبان فراتر از یک ساعت (یا کمتر) است که برای کلاس های فرانسوی در نظر گرفته شده است. در دانشگاه. در واقع، این یک تجربه 24 ساعته است و شامل موارد بسیار معمولی می شود که احتمالاً آنقدرها در کلاس درس تکرار نمی کنید.

یادم می آید که برای اولین بار در پاریس در خارج از کشور درس می خواندم و می توانستم درباره ادبیات بحث کنم، اما وقتی زمان شستن سبزیجات در خانه فرا رسید، از کلمه «سینک» (که اتفاقاً «évier» است، ناراحت شدم. ).

زبان فرانسه شما چیزهای دیگری را نیز شامل می شود که مختص منطقه ای است که در آن زمان می گذرانید - عبارات آشنا، نام بناها، جشنواره ها و سنت های خاص همه چیزهایی هستند که به استفاده روزانه شما از زبان فرانسوی راه پیدا می کنند.

اگر نمی‌توانید زمانی را در یک بخش فرانسوی زبان دنیا بگذرانید، گروه‌هایی وجود دارند که گرد هم می‌آیند که به طور خاص بر روی صحبت کردن به زبان فرانسه تمرکز می‌کنند و معمولاً فرانسوی‌زبان‌های بومی را شامل می‌شوند که عاشق فرصت صحبت کردن به زبان مادری خود و ملاقات با افرادی هستند که قدردانشان هستند. فرهنگ آنها

گوش دادن به زبان فرانسه

دسترسی به رسانه های مختلف برای آنچه که من برای تقویت مهارت های شنیداری شما پیشنهاد می کنم، مرکزی است. از تکنولوژی استفاده کنید! همه انواع رسانه ها به زبان فرانسوی مهارت های زبانی شما را تقویت می کنند، اما من به طور خاص روی دو مورد تمرکز می کنم، که سطح درک شما را افزایش می دهد، زیرا در زمان واقعی اتفاق می افتد: رادیو و فیلم.

منابع رادیویی فرانسه گسترده است، شامل بخش‌هایی با موضوعات مختلف است و در قالب‌های مختلف ارائه می‌شود. هفت شبکه ملی رادیو فرانسه بدون هیچ هزینه ای غیر از هزینه ای که برای اینترنت پرداخت می کنید به صورت آنلاین در دسترس هستند. و نه درایوهای تعهدی وجود دارد و نه تبلیغاتی!

من یک معتاد رادیو هستم و برنامه های خاصی دارم که دوست دارم - فکر می کنم بحث ها و بحث ها در مورد ضبط های موسیقی کلاسیک در "La Tribune des critiques de disques" در France Musique یک شورش است - اما اگر قصد دارید به رادیو فرانسه بروید ایستگاه هایی که معمولاً به آنها گوش می دهید، سعی کنید به پوشش رویدادهای جهان یا سیاست گوش دهید. شخصیت‌های اصلی و درگیری‌های بخش‌های خبری مرتبط را می‌شناسید و در عین حال دیدگاه دیگری نسبت به رویدادهای جاری دریافت می‌کنید. پوشش خبری برگزیت توسط دانشمندان علوم سیاسی که در برنامه فرانسوی فرهنگ با عنوان Du Grain à Moudre مصاحبه کردند، با آنچه بی بی سی ارائه خواهد کرد بسیار متفاوت است. همچنین بحث در این ایستگاه های رادیویی تا یک ساعت طول می کشد که به مفسران اجازه می دهد تا به یک موضوع عمیق بپردازند. این همچنین با پوشش پنج دقیقه ای که ممکن است در یک ایستگاه آمریکایی بشنوید بسیار متفاوت است.

تماشای فیلم به زبان فرانسوی یکی دیگر از راه‌های عالی برای تقویت مهارت‌های شنیداری شماست و بخش بصری اضافه‌شده‌ای وجود دارد که به انتقال معنا کمک می‌کند. همچنین اشاره می‌کنم که در حالی که گفتار رادیویی به دلیل محدودیت‌های زمانی سریع است (حتی در آن بخش‌های فرانسوی یک ساعته)، گفتار در فیلم متنوع‌تر است. صحنه‌هایی وجود دارند که با سرعت کمتری حرکت می‌کنند و در طی آن‌ها بازیگران ممکن است آهسته‌تر صحبت کنند، یا خیلی کم بگویند، و این صحنه‌ها نسبت به صحنه‌های سریع‌تر با افرادی که روی یکدیگر صحبت می‌کنند، قابل کنترل‌تر خواهند بود. برخی از پخش‌کننده‌های رسانه امکان کاهش سرعت صدا را دارند و همچنین نرم‌افزاری وجود دارد که می‌تواند مؤلفه صدای فیلم‌ها را بدون تأثیرگذاری بر سطح پایین کند کند.

اضافه کردن زیرنویس انگلیسی می تواند به شما در هنگام تماشای فیلم کمک کند. نه، آنها ترجمه دقیقی از آنچه به صورت شفاهی در حال انجام است نیستند - اندازه صفحه محدودیت های خاصی را برای متن ایجاد می کند که می تواند برای زیرنویس استفاده شود. اما توجه به ناهماهنگی بین خطوط بازیگران و زیرنویس‌ها نشان می‌دهد که چگونه مهارت‌های زبانی شما پیشرفت کرده است و انتخاب‌های خاصی را برای ترجمه آشکار می‌کند. کار دیگری که می‌توانید انجام دهید این است که فیلم‌هایی را که معمولاً به زبانی غیر از فرانسوی تماشا می‌کنید، با زیرنویس فرانسوی تماشا کنید و انتخاب‌های ترجمه‌ای را که برای مطالبی که برایتان آشنا هستند، ببینید.

خواندن فرانسه

برداشتن یک کتاب - یا رفتن به یک وب سایت فرانسوی - ممکن است انگیزه کافی داشته باشد. خواندن آنچه در دستگاه های شما ظاهر می شود بسیار آسان است. اگر این مورد است، سعی کنید تنظیمات خود را به فرانسوی تغییر دهید. سپس بلافاصله با تمام اصطلاحاتی که با آنها آشنا هستید، مانند "دانلود" ("télécharger") در حین حرکت در وب، مواجه خواهید شد و با دیدن این اصطلاحات سازگار می شوید. در مورد مطالب خواندن، من به آنچه برای گوش دادن به رادیو اشاره کردم بازخواهم گشت و به شما پیشنهاد می کنم مقاله ای در مورد رویدادهای جهان یا سیاست بخوانید که از خط داستانی آن مطلع هستید. سپس متن فرانسوی جزئیاتی را در اختیار شما قرار می دهد که این چارچوب را پر می کند و برخی از اصطلاحات را انتخاب می کنید که برای درک موضوع مورد نظر مهم هستند.

how_to_maintain_french_mobile_interface

اگر می‌خواهید به سبک قدیمی بروید و یک کتاب فیزیکی بخوانید، با صفحاتی که از چاپخانه بیرون آمده‌اند، شما را تحسین می‌کنم و اضافه می‌کنم که این کتاب بسیار فرانسوی است و کتابفروشی‌ها در پاریس فراوان هستند. کتابفروشی معروف Shakespeare and Company، درست در کنار رود سن، محل برخورد ایتان هاوک با جولی دلپی در فیلم قبل از غروب است که متأسفانه به زبان انگلیسی است - اما اگر مایل به تماشای آن هستید، زیرنویس فرانسوی را روشن کنید. آی تی.

گلوسیکا-حفظ-شکسپیر-فرانسوی-و-شرکت

منبع عکس: ایندیپندنت

من کتابی را انتخاب می‌کنم که برداشتن و خواندن آن آسان باشد، که انتخابی بسیار فردی و برای هر فردی متفاوت است. من برای مدتی کتاب L'Élégance du hérisson موریل باربری را همه جا با خودم بردم، به دلیل طنز آن، شخصیت های قابل تشخیص (در زمان زندگی در پاریس با افرادی که شبیه شخصیت های خاص کتاب بودند) و این واقعیت که کتاب به اتفاقاتی که در زمان ثبت نام من در دانشگاه سوربن رخ داده بود. همچنین، اهداف خواندن واقع بینانه را به خود اختصاص دهید. ممکن است انگیزه داشته باشید که یک کتاب را در یک جلسه تمام کنید، اما یک صفحه در روز خوب است.

فرانسوی نویسی

این ممکن است چالش‌برانگیزترین مؤلفه از چهار مؤلفه زبانی باشد که در اینجا توضیح داده شده است، زیرا نوشتن، در حالی که به طور بالقوه منفرد است، هنوز بسیار فعال است و به حرکت فیزیکی دست‌ها و انگشتان شما نیاز دارد. گاهی اوقات دست من به یاد می آورد که چگونه یک کلمه را بیشتر از ذهنم بنویسد، اگر این کار منطقی باشد. (دست من از حافظه عضلانی، یا بر روی یک e ماقبل آخر در یک کلمه یک قبر تاکیدی می نویسد، یا یک صامت را به دنبال این e دو برابر می کند تا صدای باز e تولید کند، /ɛ/، مثلاً "la planète"، " je jette»). ترفند نوشتن این است که هر روز راهی برای انجام آن پیدا کنید. آیا چیزی وجود دارد که هر روز می نویسید، مانند لیست کارهایی که باید انجام دهید؟ آن را به زبان فرانسوی درست کنید. برای این نوع نوشتن، شما حتی نیازی به استفاده از جملات کامل ندارید. با این حال، این کار استفاده شما از واژگان را برای چیزهای مفید و روزمره ادامه می دهد،

آیا دوست فرانسوی زبانی دارید که با او از طریق پیامک ارتباط برقرار کنید؟ پیام های خود را به زبان فرانسوی بنویسید. برخی از کلمات همچنین باعث می شوند ایموجی های خاصی ظاهر شوند، که می تواند معنای کلمات خاصی را که برای این پیام ها انتخاب می کنید تأیید کند. اگر دوست دارید برای دوستان فرانسوی زبان خود ایمیل بفرستید و اگر تنظیمات رایانه شما به زبان فرانسوی است، احتمالاً اشتباهات شما نشان داده می شود و سپس می توانید نسخه صحیح آنچه را که می نوشتید پیدا کنید.

در نهایت، از مکالمه، کشف رسانه های جدید و برقراری ارتباط به زبان فرانسوی لذت ببرید. این فقط تجربیات شما را در صحبت کردن، گوش دادن، خواندن و نوشتن غنی می کند و ممکن است به فعالیت ها، آشنایی ها و ماجراجویی های جدید منجر شود!