وقتی به زبان فرانسه فکر می کنید اولین چیزی که به ذهنتان می رسد چیست؟

آیا اسم ها با جنسیت هستند؟ یا این فهرست طولانی افعال مزدوج است؟ شاید به صدای زبان فرانسوی فکر کنید. همچنین ممکن است به ترتیب کلمات مختلف فکر کنید، یعنی بیشتر صفت ها بعد از اسم ها در فرانسه آمده اند.

به همکار فرانسوی‌ام، کلمان، گفتم که فکر می‌کنم گاهی اوقات فرانسوی می‌تواند زبان پیچیده‌ای باشد، و او گفت: " فرانسوی بسیار آسان‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید یاد می‌گیرید! " و نکاتی را در مورد چگونگی یادگیری فرانسوی مانند یک بومی به اشتراک گذاشت.

اگر انگلیسی زبان بومی هستید...

فرانسوی یکی از ساده ترین زبان ها برای انگلیسی زبانان بومی است. با این حال، صرف فعل پیچیده و تفاوت در ترتیب کلمات یا تلفظ ممکن است هنوز برخی افراد را بترساند.

چرا بیشتر روی شباهت های این دو زبان تمرکز نمی کنیم؟ محاسبه شده است که انگلیسی و فرانسوی تا 27 درصد از واژگان خود را به اشتراک می گذارند که شامل کلمات قرضی و همزاد است. با وجود این واقعیت که آنها به دو شاخه مختلف از زبان های هندواروپایی تعلق دارند، هر دو زبان دارای ریشه لاتین هستند. آنها گاهی اوقات از ساختارهای گرامری مشابه نیز استفاده می کنند.

کودکان فرانسوی چگونه زبان فرانسه را یاد می گیرند؟

به گفته کلمان، کودکان در فرانسه هرگز مجبور نیستند فهرست طولانی افعال مزدوج را حفظ کنند. خوب، درجاتی از حفظ درگیر است، اما صرفاً به منظور املا است. آنها با استفاده از زبان و صحبت کردن هر روز قوانین را یاد می گیرند. حتی کلمنت نیز باید هر از چند گاهی به نحوه ترکیب افعال نگاه کند. به گفته وی، آنها فقط مواردی را که اغلب استفاده می کنند به خاطر می آورند.

یکی دیگر از مواردی که زبان آموزان فرانسوی ممکن است با آن مشکل داشته باشند این است که تصمیم بگیرند کدام ماده défini را با اسم انتخاب کنند. بسیاری از ما آن را با به خاطر سپردن کلمات مذکر و چه کلماتی زنانه یاد می گیریم. سپس حرف تعریف متناظر را به اسم اعمال می کنیم. اما حدس بزنید چیست؟ بچه های فرانسوی آنها را جداگانه یاد نمی گیرند. وقتی آنها آن کلمات را یاد می گیرند، آنها را با حرف قطعی که با آنها همراه است یاد می گیرند. به عنوان مثال، به جای حفظ کردن " confiture " به عنوان یک کلمه زنانه، آن را به عنوان " la confiture" می بینند. وقتی شروع به نگاه کردن به le article défini و اسم به عنوان یک چیز می کنید، دیگر نگران حفظ جنسیت اسم ها نخواهید بود.

وقتی در فرانسه زندگی نمی کنید چه اتفاقی می افتد؟

همه ما می دانیم که بهترین راه برای یادگیری یک زبان این است که به جایی برویم که به آن زبان صحبت می کند. قرار گرفتن در معرض زبان شما را افزایش می دهد و همچنین شما را مجبور می کند از منطقه راحتی خود خارج شوید.

همه افراد فقط برای داشتن محیطی ایده آل برای یادگیری زبان، امکانات سفر یا زندگی در خارج از کشور را ندارند. بنابراین اگر هنوز نمی توانید به فرانسه نقل مکان کنید، چگونه زبان فرانسه را یاد بگیرید؟ چند کار وجود دارد که می توانید انجام دهید تا مطمئن شوید که همچنان از این زبان تا آنجا که می توانید استفاده می کنید.

1. فردی را برای تمرین با او پیدا کنید

حالت ایده آل این است که فردی داشته باشید که به زبان مقصد شما در سطح بومی صحبت کند. اگر نمی توانید شخصی را برای تمرین حضوری پیدا کنید، همیشه می توانید شرکای تبادل زبان را به صورت آنلاین پیدا کنید.

اگر واقعاً نمی‌توانید کسی را پیدا کنید که با شما تمرین کند، همچنان می‌توانید از آن در فعالیت‌های روزانه‌تان حتی مکالماتتان استفاده کنید. اشکالی ندارد اگر مردم شما را درک نکنند، فقط با گفتن کلمات با صدای بلند و اعمال آن در موقعیت های واقعی کمک می کند.

2. از فناوری و اینترنت بهره ببرید

به جای تماشای یک فیلم یا برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود به زبان مادری خود، سعی کنید آن را به زبان مقصد خود تغییر دهید. یا می توانید شروع به تماشای فیلم ها یا نمایش های بیشتری کنید که به زبان مقصد شما ساخته شده اند.

اگر می خواهید عبارات و عبارات روزمره فرانسوی را یاد بگیرید، مطمئن شوید که به این نمایش های توصیه شده توسط Clément نگاهی بیندازید:

همچنین ایده خوبی است که زبان رایانه یا تلفن خود را به زبان مقصد خود تغییر دهید. می توانید تنظیمات زبان را در مرورگر اینترنت و حساب های رسانه های اجتماعی خود نیز تغییر دهید. به این ترتیب شما به دیدن و استفاده روزانه از زبان عادت می کنید.

3. روش فراگیری زبان Glossika

با استفاده از Glossika به‌عنوان منبع آموزش زبان خود، می‌توانید روشی را که کودک به زبان می‌آورد تقلید کنید و در عین حال با غوطه‌ور شدن روزانه در زبان مقصد خود، نتایج بهینه را به دست آورید.

دانستن و تسلط بر صرف افعال فرانسوی می تواند چالش برانگیز باشد. با این حال، هر چه بیشتر از آنها استفاده کنید، واضح تر خواهید بود. Glossika به شما نشان می دهد که چگونه از افعال مزدوج در مکالمات زندگی واقعی استفاده کنید. آموزش تکرار فاصله دار ما درک شما را از گرامر با آشنایی کم کم با ساختارها و الگوهای جملات مختلف تقویت می کند.