تدریس آیلتس در شیراز دوره های آیلتس در شیراز

تدریس آیلتس و دوره آیلتس شیراز، مرکز تخصصی آموزش آیلتس با اساتید حرفه ای

در این نوشتار به معرفی دوره صفر تا صد آیلتس به روش ELS آمریکا در موسسه پارسا می پردازیم همین حالا عضو گروه واتس‌اپ انگلیسی و آیلتس شوید.

این دوره در ۳۰ جلسه بمدت کمتر از ۴ ماه توسط دو استاد برتر کشور، توسط موسسه زبان پارسا در زمینه تدریس تخصصی آیلتس شیراز برگزار می گردد.

دوره آیلتس که شامل سه دوره ده جلسه ای پیوسته می باشد کلیه مهارت های مورد نیاز آیلتس را از پایه تا پیشرفته برای نمره ۷ به شما عزیزان آموزش می دهد و این دوره شامل یک آزمون Mock رایگان نیز می باشد و در انتهای دوره به کلیه دانشجویان مدرک پایان دوره از طرف موسسه پارسا اعطا می گردد. 

مزایای منحصر بفرد  دوره صفر تا صد آیلتس در موسسه پارسا می پردازیم:


۱) این دوره به روش ELS آمریکا تدریس می شود و در آن از منابع منحصر بفرد ELS آمریکا که بصورت اختصاصی در اختیار ما قرار دارد و حتی قابل دسترسی در سایت آمازون نیز نمی باشد، استفاده می گردد.

۲) هر کلاس ۱ ساعت ۳۰ دقیقه ای این دوره بصورت دو استاده و دو ۴۵ دقیقه پیوسته برگزار می گردد تا اساتید با توجه به حوزه تخصصی خودشان در هر مهارت آیلتس، کلاس بالاترین بازدهی را برای دانشجو داشته باشد.

۳) متقاضیان این دوره تنها با داشتن دانش زبانی در حد مقدماتی و بدون نیاز به شرکت در آزمون تعیین سطح قادر به شرکت در این دوره فشرده شده، تنها در ۳۰ جلسه و به مدت کمتر از ۴ ماه برای رسیدن به نمره ۷ آیلتس می باشند. در نتیجه این دوره نیاز به دوره Pre-IELTS ندارد.

۴) در این دوره تمامی مهارت‌های آیلتس برای هر دو نوع آیلتس، چه جنرال و چه آکادمیک تدریس می شود.

۵) همچنین در ابتدای دوره، گرامر مورد نیاز برای آیلتس بصورت کاملا ساده و قابل فهم در کنار چهار مهارت Speaking, Reading, Writing و Listening تدریس می شود.

۶) در این دوره با تمامی استراتژی های مدیریت زمان در هر ۴ مهارت آیلتس که برگرفته از تخصص و تجارب اساتید ما و روش ELS آمریکا می باشد، بطور تخصصی و حرفه ای آشنا خواهید شد.

گروه واتس‌اپ انگلیسی و آیلتس

 

نام دوره: دوره آموزش آیلتس و آمادگی آزمون آیلتس

 

مدرس دوره: تیم مدرسان  پارسا 

 

زمان برگزاری: برای اطلاع از دوره های نیمه دوم ماه تماس بگیرید.

شهریه کلاسهای آیلتس: کل دوره با متد ELS و دو استاد 3میلیون

شهریه کلاسهای خصوصی: هر جلسه 250

گروه WhatsApp آموزش زبان:

پیج اینستاگرام آموزش زبان :

کتابهای آموزش زبان: جزوه های اختصاصی و منابع مفید در کلاس معرفی می شوند

آموزش آنلاین : دارد

آموزش حضوری : دارد

اطلاعات بیشتر:

برای اطلاع از جدیدترین نرخ هزینه تدریس آیلتس در شیراز و شهریه کلاسهای خصوصی ، شهریه کلاسهای فشرده آیلتس در شیراز لطفا به لینک مراجعه کنید

 

 

 

فهرست مطالب

چگونه از تبلیغات فریبنده دوره های آیلتس در شیراز در امان باشیم؟

متاسفانه به دفعات دیده شده که دیگر رقبا بارها از کلمه تضمین یک نمره خاص برای داوطلب صحبت می کنند و در جواب بایستی گفت که آزمون آیلتس همچون آزمون کنکور سراسری دانشگاه ها می باشد که همه چیز بستگی به خود فرد داوطلب دارد و اگر فرد داوطلب در روز امتحان مریض شد و یا اینکه به هر دلیلی از پاسخ دادن به سوالات امتناع کرد، چگونه می توان ایجاد تضمین برای یک نمره خاص نمود.

در خصوص خرید و فروش مدرک آیلتس حتی با ادعای استعلام از سایت مرجع بایستی گفت که متاسفانه دلالان با طراحی سایت‌هایی شبیه به سایت مرجع اقدام به صدور مدرک آیلتس و استعلام آنها در این سایت های شبه اصلی می کنند و در صورت احراز تقلبی بودن مدرک آیلتس داوطلب، وی تا ۱۰ سال در بلک لیست قرار می گیرد و هیچ راهی جز ثبت نام و شرکت در آزمون آیلتس از طریق مراکز قانونی و رسمی برگزاری آزمون آیلتس وجود ندارد.

تکیه بر داشتن دانش زبان انگلیسی در آیلتس به تنهایی کافی نیست و بایستی داوطلبان در مراکز آموزشی معتبر همچون موسسه پارسا، استراتژی های مدیریت زمان را آموزش ببینند.

داوطلبان بایستی در دوره هایی شرکت کنند که به موازات امتحانات آیلتس بروز شوند چراکه آزمون های آیلتس در هر دوره بروز می شوند و دوره هایی که به این امر توجه نکنند داوطلب را موفق نخواهند کرد که خوشبختانه به این مهم در دپارتمان آیلتس موسسه پارسا بسیار توجه می شود.

متاسفانه در میان رقبا بسیار دیده شده است که دوره آیلتس را به دو قسمت Pre-IELTS و IELTS تقسیم می کنند که این کار علاوه بر طولانی تر شدن دوره، بار مالی را نیز برای داوطلبین ایجاد می کند، اما این مهم در موسسه پارسا تا حد توان فشرده شده و در ۳۰ جلسه بصورت تنها یک دوره IELTS انجام می‌گردد.

دوره های آمادگی آزمون آیلتس در شیراز

موسسه زبان پارسا (تاسیس 1380) با مجوز رسمی از سازمان فرهنگ و ارشاد  دوره های آنلاین آمادگی آزمون آیلتس برای متقاضیان محترم را در سراسر کشور برگزار می کند با مراجعه به دپارتمان آیلتس ثبت نام خود را به رایگان رزرو کنید همچنین می توانید برای اطلاعات بیشتر و مشاوره با شماره 09013443574 تماس بگیرید یا در واتساپ برایمان پیام بگذارید.

 

آزمون آیلتس چیست ؟

 IELTS یا International English Language Testing System  به معنای "سامانه جهانی ارزیابی زبان انگلیسی" است که اعتباری بین المللی دارد که به دلیل ارزشمند بودن این آزمون ،و پیروی از معتبرترین استانداردهای بین‌المللی جهت سنجش سطح زبان انگلیسی ،به صورت گسترده ای در سراسر جهان با همکاری مشترک  کنسولگری انگلستان، دانشگاه کمبریج و سازمان IDP استرالیا برگزار می شود. آیلتس معروف ترین آزمون زبان انگلیسی جهان برای تحصیلات تکمیلی و مهاجرت می باشد.

 

کاربرد آزمون آیلتس IELTS :

همانطور که میدانید، امروزه متقاضیان مهاجرت به خارج، بسیار افزایش پیدا کرده است. به صورتی که افراد برای تحصیل و یا به امید شغل بهتر، قصد مهاجرت را دارند.

در راستای این هدف، لازم است که شرایطی را مهیا سازند که یکی از این شرایط، شرکت و قبولی در آزمون " آیلتس / IELTS " می باشد.

به نوعی میتوان گفت که " آیلتس / IELTS "مدرکی برای صلاحیت سنجی سطح زبان انگلیسی افراد متقاضی که به دنبال تحصیل و یا کار در کشورهای خارجی هستند می باشد.چرا که اکثر نهادهای دانشگاهی و آکادمیک و همینطور سازمانهای  غیر دولتی، این مدرک را محکی برای سنجش میزان سواد زبان متقاضیان می دانند.

 

انواع آزمون آیلتس

آزمون " آیلتس / IELTS" در دو نوع جنرال (عمومی /برای آن دسته از افرادیست که فقط قصد مهاجرت و نه تحصیل را دارند) و آکادمیک (دانشگاهی/برای آن دسته از افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای خارجی به نیت تحصیل در دانشگاههای انگلیسی زبان را دارند) برگزار می گردد که نوع آن بستگی به انتخاب شما دارد.

مراحل آزمون آیلتس IELTS :

در آزمون آیلتس  چهار مهارت (نوشتاری)Writing، (خواندنی)Reading، Listening(شنیداری) و Speaking(گفتاری) آزمون دهنگان به چالش کشیده و سنجش می شود.

 

نمونه سوال آیلتس :

آزمون آیلتس گستره ای از سوالات ساده تا سخت را شامل می شود و نمره ی هر قمست آن بین صفر تا 9 قرار دارد و نمره کلی و نهایی شما میانگین نمرات شما می باشد.

 

کارنامه آیلتس:

هدف شما ، میزان نمره ی مورد نیاز شما برای قبولی در این آزمون را مشخص می کند. باید بدانید در صورتی که بیش از یک ماه از تاریخ آزمون شما نگذشته باشد، دفاتر برگزار کننده ی آزمون " آیلتس / IELTS" ، تا 5 عدد کارنامه به مراکز و دانشگاههای مورد درخواست شما به صورت رایگان ارسال می کنند.اگر بیشتر از یک ماه گذشته باشد و یا بیشتر از 5 عدد کارنامه بخواهید، باید مبلغی را پرداخت کنید. در نظر داشته باشید که اگر قصد ارسال کارنامه آیلتس خود به دانشگاهها یا موسساتی را داشته باشید، نباید از مدت صدور کارنامه شما 2 سال گذشته باشد.چرا که اکثر مراکز اگر 2 سال از کارنامه آیلتس شما گذشته باشد آن را نمی پذیرند.

 

هزینه آزمون آیلتس :

بر اساس اعلام سازمان سنجش ،هزینه آزمون آیلتس برای سال ۹۸ پس از افزایشی شدید به حدود ۳ میلیون و ۵۰ هزار تومان رسیده است.  

قیمت نهایی هر آزمون توسط سازمان سنجش اعلام میشود.هزینه شرکت در آزمون آیلتس در مراکز رسمی داخل کشور ،نسبت به خارج از کشور کمتر می باشد.

 

تجربیات آزمون آیلتس :

با استفاده از تجربیات افرادی که در آزمون آیلتس شرکت کرده و به موفقیت رسیده اند، میتوانید درصد موفقیت خود را در این آزمون بالا ببرید. برای اطلاعات بیشتر به سایت موسسه زبان پارسا مراجعه فرمایید.

 

 

ثبت نام کلاس آیلتس تضمینی همراه با بهترین استاد آیلتس

برای تضمین موفقیت در آزمون آیلتس ،غیر از تمرین و تلاش شخصی، لازم است که در کلاسهای زبان شرکت کنید تا بر روی مهارتهای خود کار کرده و آنها را تقویت کنید و نقاط ضعف زبان خود را تقلیل بخشید.  با شرکت در کلاسهای آموزش آنلاین و یا حضوری موسسه زبان پارسا با همراهی بهترین اساتید آیلتس در شیراز شانس قبولی در آزمون آیلتس با نمره بالا را افزایش دهید.

 

دوره های آمادگی آزمون آیلتس در شیراز

اگر در شیراز هستید  دوره های حضوری آمادگی آزمون آیلتس تضمینی در شیراز برای متقاضیان محترم را برگزار می کنیم به وبسایت موسسه زبان پارسا رجوع کنید. و ثبت نام خود را به رایگان رزرو کنید با ثبت نام در موسسه زبان پارسا  شما حق انتخاب گذراندن کلاسها در دو حالت حضوری و غیر حضوری به صورت آنلاین را خواهید داشت. برای اطلاعات بیشتر و مشاوره با شماره 09013443574 تماس بگیرید.

 

چه آموزشگاهی برای آیلتس مناسب است؟

موسساتی را برای این منظور انتخاب کنید که کلاسهای آن از سطح کیفی بالایی در جهت تدریس برخوردار باشند و اساتید قابلی در آن مشغول به تدریس باشند و در کنار آن ،در آزمونهای آزمایشی هم شرکت کنید تا در مراحل مختلف، مهارت خود را محک زده و برای آزمون اصلی هم از لحاظ ذهنی و هم مهارتی و دقت و سرعت عمل آماده تر باشید.

که در این راستا موسسه زبان پارسا در شیراز (تاسیس 1380) امکان برگزاری دوره های آیلتس را با داشتن بهترین اساتید با بهترین متدها برای متقاضیان محترم فراهم آورده است. همچنین بسته به انتخاب شما میتوانید از داشتن معلم خصوصی آیلتس هم بهره مند باشید.

همچنین موسسه زبان پارسا افتخار برگزاری آزمون ماک آیلتس را در شیراز نیز داراست.

با ثبت نام در موسسه زبان پارسا  شما حق انتخاب گذراندن کلاسها در دو حالت حضوری و غیر حضوری به صورت آنلاین را خواهید داشت .

"برای مطلع شدن از منابع آزمون آیلتس و مراکز برگزاری آزمون آیلتس میتوانید به وبسایت موسسه زبان پارسا رجوع کنید."  موسسه زبان پارسا (تاسیس 1380) شماره تماس 09013443574

آیلتس IELTS (International English Language Testing System) معروف ترین آزمون زبان انگلیسی جهان برای تحصیلات تکمیلی و مهاجرت می باشد.

دوره های آموزش آیلتس در شیراز (آمادگی آزمون)

آموزش آیلتس در شیراز ، دوره های تخصصی صفر تا صد آمادگی برای آزمون آیلتس در شیراز، زیر نظر کادر مجرب جنوب کشور

با کمک پارسا نمره قبولی امتحان بین المللی IELTS را بدست آورید

 

آزمون آیلتس چیست؟

آیلتس IELTS (International English Language Testing System) معروف ترین آزمون زبان انگلیسی جهان برای تحصیلات تکمیلی و مهاجرت می باشد.

 

کاربرد آزمون IELTS

آزمون آیلتس معمولا برای مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان و تحصیلات تکمیلی می باشد.

 

انواع آزمون ایلتس

دو نوع کلی آزمون جنرال آیلتس و آزمون آکادمیک آیلتس داریم. میتوانید از خدمات مشاوره ای موسسه زبان پارسا بهره مند شوید.

 

نمونه سوال آیلتس

در اینجا منبعی غنی از نمونه سوالات آزمون آیلتس را قرار داده ایم در صورت تمایل می توانید با تماس با موسسه از امکانات بشتری بهرهمند شوید.

 

مراکز برگزاری آزمون

در شهرهای بزرگی مثل تهران شیراز اصفهان مشهد و کشورهای همسایه ایران مراکز معتبر آزمون آیلتس قرار دارد. برای اطلاع از مراکز برگزاری آزمون این نوشته را مطالعه کنید

 

منابع آزمون آيلتس

منابع آزمون آیلتس بر اساس استانداردهای بین المللی معرفی می گردند و شما باید در مهارت هایی در حد استاندارد را کسب کرده باشید در این نوشته می توانید با منابع آشنا شوید.

 

مراحل آزمون آیلتس

مراحل آمادگی برای آزمون آیلتس و مراحل رفتن مدرک آیلتس را در اینجا برای شما عزیزان شرح داده ایم. برای اطلاعات بیشتر مقاله تکمیلی را بخوانید.

 

آزمون ماک IELTS

بعد از شرکت در دوره های آمادگی امتحان آیلتس و یا درصورتی که ازمهارت های ابتدایی بهره مند هستید میتوانید قبل از آزمون اصلی در امتحان آزمایشی شرکت کنید.

 

تاریخ آزمون آیلتس

امتحان آیلتس در شهرهای مختلف در تاریخ های تعیین شده برگزار می گردد در اینجا تاریخ آزمون آیلتس برای سال 2020 و 1399 را درج کرده ایم.

 

نتایج آزمون آیلتس

در اینجا برای شما راهنمای کاملی از روش های بدست آوردن نتایج امتحان آیلتس را قرا داده ایم هم اکنون پاسخ سوالات خود را پیدا کنید.

 

هزینه آزمون آیلتس

نگرانی و کنجکاوید بدانید هزینه امتحان آیلتس چقدر می باشد در این قسمت سعی کرده ایم این دغدغه را برطرف سازیم.

 

تجربیات آزمون آیلتس

اطلاع از تجربیات و موفقیت های سایر آزمون دهنده های آیلتس به شما کمک می کند تا با مهارت بالاتری به این آزمون بپردازید.

 

معلم خصوصی آیلتس

معلم خصوصی آیلتس به کسانی توصیه می شود که برای آزمون وقت کمی دارند و می خواهند تمام وقت کلاس در اختیار خودشان باشد.

 

معنی نمرات آیلتس

شاید بخواهید بدانید آیلتس 7 به چه معناست و یا آیلتس 6 بیانگر چیست؟ در این مقاله آنالیز نمره ها قرار داده ایم

 

ثبت نام کلاس آیلتس

مراحل ثبت نام و شرایط ثبت نام در کلاس آیلتس در این بخش قرار دارد در صورت سوال با شماره 09013443574 موسسه پارسا تماس بگیرید.

 

بهترین استاد آیلتس

موسسه آیلتس پارسا از سال 1380 همواره مدرسان حرفه ای و مجرب را برای آموزش زبان انگلیسی و آمادگی آزمون آیلتس به کار گرفته است.

 

برای آن دسته از افرادی که برنامه مهاجرت یا ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند،یکی از مسایل مهم گرفتن مدرک آیلتس است. بسیاری از متقاضیان فرصت کوتاهی برای گرفتن مدرک آیلتس دارند و به همین دلیل به دنبال دوره‌های فشرده و یا فوق فشرده آیلتس هستند.عجله ی این دسته از افراد برای دریافت مدرک آیلتس در کوتاهترین زمان باعث می‌شود که گاهی به فکر راه میانبر و خرید مدرک آیلتس بیفتند که قطعاً این انتخاب غلطی است و ثمره ای جز هدررفت سرمایه برای آن فرد نخواهد داشت.

سریعترین راه گرفتن مدرک آیلتس ( آیلتس فشرده ):

در حالت غیرفشرده آموزش زبان انگلیسی و با سرعت عادی (مثلاً ۳ روز در هفته)، افزایش هر نمره آیلتس برای متقاضی در حدود یک ماه در کلاس‌های خصوصی زمان می‌برد. که البته این به شرط انجام تمرینات توسط خود دانش پژوه در خارج از کلاس هم هست.

اما برای گرفتن آیلتس در کوتاهترین زمان ، برای کسی که سطح زبان ابتدائی Elementary -که سطح بیشتر بزرگسالان است-را دارد و متقاضی نمره 6.5 آیلتس هست، حداقل 6 ماه و برای متقاضیان نمره 7 آیلتس، حدود 7 ماه زمان لازم است. برای دانستن مدت زمان دقیق رسیدن به نمره هدف خود، باید سطح زبان شما هم به صورت دقیق معین شود.

مراقب وعده‌های دروغین باشید!

یادگرفتن صحیح و اصولی هر زبانی، نیازمندتمرین و تمرکز و تثبیت دارد. در دوره آیلتس فشرده هم تا یک محدوده ای می‌توان تعدد کلاس‌ها در روز و هفته را زیاد کرد که به کیفیت آموزش آسیبی وارد نشود. بنابراین فریب تبلیغات دروغینی که گرفتن آیلتس ۷ در زمانی بسیار کوتاهتر از چیزی که واقع بینانه است را نخورید.

آیلتس فشرده و خصوصی آن هم به صورت تضمینی:

اگر کلاسهای فشرده به طور خصوصی برگزار شود قطعا کیفیت بالایی خواهد داشت ،چون افراد در این کلاسها تمرکزشان بالاتر از کلاسهای گروهی است و تمام زمان کلاس نیز در اختیار یک نفر است.با برنامه ریزی و سیاستهای آموزشی بهترین اساتید و حمایت علمی دانش پژوه در موسسه زبان پارسا، امکان رسیدن متقاضی به نمره مورد نظرش را میتوان تضمین کرد.

با شرکت در کلاسهای آموزش آنلاین و یا حضوری موسسه زبان پارسا با همراهی بهترین اساتید آیلتس در شیرازشانس قبولی در آزمون آیلتس را افزایش دهید.

موسسه زبان پارسا (تاسیس 1380) شماره تماس 09013443574

وبسایت آیلتس آموزشگاه زبان پارسا

قبل از شروع مصاحبه آیلتس یک پادکست مناسب گوش بدهید:

گوش دادن به یک پادکست مفید و آموزشی میتواند باعث بهبود و بالا رفتن آمادگی شما برای آزمون شفاهی یا Speaking موثر باشد، چرا که باعث یادآوری برخی نکات مهم قبل از آزمون آیلتس میشود. سعی کنید چند روز قبل از آزمون آیلتس، تعدادی پادکست آموزشی مفید کنار گذاشته و روز آزمون مصاحبه آیلتس گوش بدهید. این کار به جمع بندی خیلی سریع و مفید به شما کمک میکند. حتی میتوانید از قبل، صدای خودتان را  ضبط کنید و نکات مهم را در آن بیان کنید مثل collocations, idiomatic expressions, phrasal verbs, discourse markers and connectives

 

سوال ممتحن را پارافریز کنید:

یکی از نکات مهم که به طور قطع اگر بتوانید از آن درست استفاده کنید، میتواند برگ برنده شما در آزمون آیلتس باشد “پارافریز” است. پارافریز کردن در آزمون مصاحبه آیلتس یا IELTS Speaking دو مزیت بزرگ دارد، اول اینکه شما زمان بیشتری از ممتحن میگیرید که باعث میشود بتوانید طولانی تر صحبت کنید و پاسخهای طولانی تری بدهید که این خود یک حسن به حساب می آید .مزیت بعدی که بسیار اهمیت دارد، یک جورهایی به رخ کشیدن دامنه ی لغات و گستردگی سطح گرامر شما به  ممتحن می باشد، یعنی نشان بدهید که میتوانید از واژگان متعدد و گسترده ای استفاده کنید و همینطور این موضوع نشان میدهید که قدرت مانور خوبی در بکارگیری طیف وسیعی از دستورهای گرامری دارید. البته این موضوع باید به صورت کاملا طبیعی اتفاق بیوفتد، نه طوری که ممتحن متوجه بشود که شما حفظ کردید.

 

در مصاحبه آیلتس جوابهایتان را بسط دهید:

مصاحبه آزمون آیلتس 3 بخش دارد. در بخش اول سوالات عمومی از شما پرسیده میشود و تا زمانی که ممتحن چیزی نگفته است، شما همچنان به جواب دادن سوال ادامه دهید، جواب کوتاه ندهید! زیرا در این صورت ممتحن فکر میکند که دانش شما پایین است و نمیتوانید  سوال را بسط بدهید و از ابعاد گوناگون در موردش صحبت کنید. به این معنی که بهتر است تا جایی به پاسختان شاخ و برگ بدهید که خود ممتحن به شما اشاره کند که کافیست و سوال بعد را بپرسد.در قسمت دوم باید 2 دقیقه در مورد کیوکاردی که به شما میدهند کامل صحبت کنید ،پس این  مورد را در نظر بگیرید.به طور مثال ممتحن در  پارت سوم از شما میپرسد چرا در شهرها معماری ساختمان ها بیشتر مدرن است و ساختمان ها بلند و برج مانند هستند؟ اینجا جایی است که شما باید بتونید تحلیلی و چالشی صحبت کنید. پس توصیه اکید میکنیم که تحلیل های روز سایت های خبری انگلیسی زبان را برای مطالعه در برنامه خود بگنجانید چرا که در آن جا میتوانید دامنه گسترده ای از لغات و شیوه های بیان گزارش های تحلیلی را فرا بگیرید.

 

اگر متوجه شدید مطلبی را اشتباه گفتید آن را اصلاح کنید:

یکی از نکات کاربردی در مصاحبه آیلتس این است که اگر گرامر یا لغتی را درست استفاده نکردید و خودتان متوجه شدید،باید سریع آن را اصلاح کنید، اگر این کار را نکنید باعث کم شدن نمره از شما میشود. و متاسفانه بسیاری از متقاضیان در این مورد اطلاعای ندارند و همین موضوع باعث از دست دادن نمره شان میشود.

 

پاسخ های حفظی و آماده در مصاحبه آزمون آیلتس به کار نبرید:

یکی از نکات مهمی که باید در آزمون آیلتس رعایت کنید عدم استفاده از قالب های است. زمانی بود که این قالب ها به این صورت همه گیر نبودند و استفاده ازآنها میتوانست سطح نمره شما را افزایش بدهد، اما الان نه!

الان ممتحنین این قالب ها را میشناسند و کافیست که یک جمله آماده استفاده کنید،آن زمان هست که به ضرر شما تمام خواهد شد چرا که ممتحن گمان خواهد کرد که شما دانشی در زبان ندارید و فقط تعدادی عبارات آماده حفظ کردید.این موضوع میتواند حتی تا 2 نمره از سطح واقعی شما کم کند!.

بحث این نیست که از متون و پاسخ های آماده استفاده نکنید،یا مثالها و کتب مربوطه و یا سوال و جواب های گردآوری شده ی مصاحبه آزمون اسپیکنگ را نخوانید، اتفاقا  اگر لغاتشان را یاد بگیرید و در قالب خودتان به صورت صحیح و به جا استفاده کنید خیلی هم عالیست. به این معنی که آنقدر روی لغات و ترکیب ها تمرین کنید که جزیی از دانش شما بشوند نه حفظیات شما.

داشتن تلفظ صحیح در مصاحبه آزمون آیلتس:

یکی دیگر از مواردی که مستقیما در نمره دهی بخش Speaking شما اهمیت دارد ،شیوه تلفظ کردن و ادا کردن کلمات است. در نظر داشته باشید که Pronunciation خودش به تنهایی به افزایش نمره شما در بخش Speaking کمک میکند. اصلا مهم نیست لهجه شما British باشد یا American واقعا برای ممتحن تفاوتی نمیکند و این تصور اشتباهی است که بسیاری تصور میکنند به دلیل اینکه آیلتس مربوط به  کمبریج انگلیس است، در نتیجه، داوطلب باید لهجه  Britishداشته باشد.در حالی که لهجه اصلا مهم نیست، مهم این است که لهجه شما صحیح باشد و عبارات را درست ادا کنید.

حتی اگر لغات سطح بالا استفاده کنید ،و گرامر شما هم خیلی خوب باشد ولی در تلفظ لغات مشکل داشته باشید، قطعا نمره بخش Pronunciation  را نمیگیرید. حتماً یک دیکشنری جامع مثل Webster یا Oxford  را روی تلفن همراه و کامپیوترتان نصب داشته باشید و همیشه لغاتی که تلفظ آنها را نمیدانید در داخل هر دو دیکشنری آمریکن و بریتیش بررسی کنید ،این کار میتواند برای یادگیری تلفظ صحیح لغات به شما کمک بزرگی کند.پس متوجه شدیم که Pronunciation  یک بخش مهم در نمره دهی مصاحبه آزمون آیلتس محسوب میشود،پس ساده از کنار آن عبور نکنید، چرا که روان و زیبا صحبت کردن یک امتیاز خیلی خوب برای شما کسب میکند، روی آن وقت بگذارید.

برگزاری دوره های آیلتس

با شرکت در کلاسهای آموزش آنلاین و یا حضوری موسسه زبان پارسا با همراهی بهترین اساتید آیلتس در شیرازشانس قبولی در آزمون آیلتس را افزایش دهید

موسسه زبان پارسا (تاسیس 1380) شماره تماس 09013443574

اهمیت گرامر در آزمون آیلتس

در این مطلب قصد داریم در خصوص اینکه گرامر چرا و در کجای آزمون آیلتس مهم است؟ صحبت کنیم . در واقع سوالی که برای داوطلبان پیش می آید این است که آیا گرامر در کسب نمره بالا در آیلتس اهمیت دارد یا نه؟!

درست است که گرامر جزو 4 مهارت اصلی آیلتس محسوب نمیشود، اما بدون شک برای موفق شدن در هر 4 مهارت اصلی آیلتس ،باید گرامر شما در یک سطح مطلوب باشد و اگر در  گرامر ضعیف باشید قطعا نمی توانید نمره خوب و مناسبی را بدست آورید. بنابرین پاسخ سوال ساده هست، بله! قطعا گرامر نقش کلیدی را در موفقیت در آزمون آیلتس دارد.

چرا گرامر اهمیت زیادی در آزمون آیلتس دارد؟

بسیاری از متقاضیان آزمون آیلتس سوالشان این است که علی رغم اینکه سوالات اختصاصی از مهارت گرامر در آزمون نمی آید پس چگونه روی نمره ما تاثیر می گذارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که درست است که سوالی اختصاصا از گرامردر آزمون نیست، اما بدون دانش گرامر در سطح مطلوب نمی توانید نمره مورد نظرتان را کسب کنید

تاثیر گرامر در بخش Writing آیلتس:

یکی از چهار معیار نمره گیری در بخش رایتینگ Grammatical range and accuracy (وسعت و دقت گرامر) می باشد. برای همین مهارت شما در گرامر به تنهایی 25 درصد از نمره رایتنگ شما را تشکیل میدهد و سهم قابل توجهی در افزایش نمره رایتنگ شما در آزمون آکادمیک و جنرال دارد.میدانیم که برخورداری از یک گرامر قوی میتواند به نوشتن شما کمک بزرگی کند.

تاثیر گرامر در بخش Speaking آیلتس:

25 درصد از نمره  اسپیکینگ هم مانند رایتینگ به Grammatical range and accuracy ارتباط دارد. داشتن گرامر درست در آزمون اسپیکینگ به عمق کلام شما کمک کرده و در نتیجه تاثیر مهمی در انتقال درست پیام شما خواهد داشت.

تاثیر گرامر در بخش Listening و Reading آیلتس:

هرچند مهارت گرامر به طور مستقیم در گرفتن نمره بالا در این 2 مهارت تاثیری ندارد،اما قطعا برای گرفتن یک نمره مطلوب نیازمند داشتن مهارت کافی در ساختارهای گرامری دارید تا بتوانید پاسخ صحیح سوالات را تشخیص بدهید. بهتر است بدانید که اگر ساختار جملات بخش ریدینگ  را نتوانید به خوبی تشخیص بدهید، این احتمال وجود دارد که در پیدا کردن گزینه صحیح دچار اشتباه شوید و همینطور در بخش لیسنینگ باید بدانید گوینده چه کلمه ای را مطرح میکند و در سوالها کلمه مد نظر چه نقشی دارد؟.

آیا برای آیلتس باید روی گرامر کار کرد؟

سوال این است که آیا گرامر شما به اندازه کافی قوی هست یا نه؟ شما برای پاسخ به یک معیار استاندارد اندازه گیری احتیاج دارید که آن معیار میتواند شرکت در آزمون ماک آیلتس در یک موسسه معتبر باشد. قبلاً در مورد اهمیت آزمون ماک  صحبت کردیم. اگردر هر دو مهارت Speaking و Writing آیلتس نمره مطلوب را کسب کردید، اینگونه به نظر میرسد که از لحاظ گرامر در سطح مطلوبی هستید.اگر که نتوانستید،پس برای ارتقای سطح گرامرتان میتوانید در کلاس های گرامر و یا دوره های خصوصی شرکت کنید و در آخر هم مطالعه شخصی خود در این زمینه را ارتقا دهید.

کتاب های گرامربسیار زیادی موجود هستند. تعدادی از کتاب های معروف  English Grammar in Use که 3 سطح دارد و کتب 3 جلدی آموزش گرامر از Betty Azar و Oxford Grammar Practice .

برگزاری دوره های آیلتس در شیراز

با شرکت در کلاسهای آموزش آنلاین و یا حضوری موسسه زبان پارسا با همراهی بهترین اساتید آیلتس در شیرازشانس قبولی در آزمون آیلتس را افزایش دهید

موسسه زبان پارسا (تاسیس 1380) شماره تماس 09013443574

راهنمای رایتینگ تسک 1 آیلتس جنرال :

متوجه شدن نوع نامه درخواست شده و رعایت لحن و مضمون (Tone):

در آزمون جنرال آیلتس، قسمت رایتینگ تسک 1 شما باید یک نامه بنویسید که به طور کلی سه حالت دارد: “رسمی ،غیر رسمی ،نیمه رسمی و دوستانه” که سبک نوشتن هر کدام متفاوت می باشد.

نوع نامه،نحوه استفاده شما از کلمات مربوطه را مشخص میکند. پس اگر متوجه نوع نامه نباشید احتمال اینکه نمره مد نظر را کسب کنید پایین است. به عنوان مثال اگر از شما خواسته باشند که برای یک دوست نامه بنویسید قطعا نامه ی غیر رسمی است. در اصل برای رعایت Tone نامه باید بدانید مخاطب نامه شما چه شخصی هست؟

*ابتدا و انتهای نامه را متناسب با نوع نامه بنویسید:

با توجه به مورد اول ،در خاطر داشته باشید که ابتدا و انتهای نامه باید با نوع نامه خواسته شده متناسب باشد. به عنوان مثال اگر نامه کاملا رسمی است، انتخاب کلمه ابتدا و انتهای نامه با نامه دوستانه متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال برای شروع نامه های رسمی یک نمونه جمله:

Dear Sir / Madam,

I am writing to inquire about / I am writing in connection with…

Dear Mr Jones,

I am writing to inform you … / I am writing in connection with

میتوانید نمونه نامه های رسمی و غیر رسمی را از اینترنت دانلود کرده و مطالعه کنید. در این بخش چیزی که مهم است دایره واژگان شما است و انتخاب و بکار بردن یک لغت فرضاً غیر رسمی برای یک نامه رسمی میتواند تاثیر منفی داشته باشد و به ممتحن القا کند که متقاضی با کاربرد کلمات آشنا نیست.

*نامه های رسمی و غیر رسمی (نوشتن نامه به یک دوست) را به شکل رسمی شروع کنید:

در زمان آزمون آیلتس وقتی نوع نامه ی خواسته شده رسمی یا اینکه غیر رسمی است، حتما باید نامه را با حالت و فرم رسمی بیان کنید به عنوان مثال جملاتی مانند:

Dear Sir / Madam,

I am writing to inquire about / I am writing in connection with…

I am writing to inform you … / I am writing in connection with…

در نوشتن نامه به حاشیه نروید:

یکی دیگر از نکات مهمی که باید حتما به آن توجه کنید این است که سعی کنید به موضوعاتی که از شما خواسته شده بپردازید و به مسائل حاشیه ای نروید.به عنوان مثال ممکن است در بخش رایتینگ از شما خواسته شود که فرض کنید داخل دانشگاه با هم اتاقی خودتان مشکلات زیادی دارید و میخواهید به مسئول خوابگاه نامه بنویسید ،باید  مسائل زیر را داخل نامه بنویسید:

_شرح دادن وضعیت

_توصیف مشکلاتتتان با هم اتاقیتان و اینکه چرا تحمل کردن او کار سختی است.

_هم اتاقی مورد نظر شما چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

اینجا کاملاً واضح می باشد که از شما چه چیزهایی خواسته شده و فقط باید حول این 3 موضوع صحبت کنید.

*هدفتان از نوشتن نامه را کاملاً مشخص کنید:

برای ممتحن باید کاملاً واضح باشد که نامه ای که نوشتید چه هدفی را دنبال میکند. به این معنی که ماهیت نامه ی نوشته شده و انگیزه ی نامه شفاف باشد.مثلا اگر هدف از نامه درخواست کمک و یا درخواست کار می باشد، صراحتاً این موضوع را بیان کنید. هدف نوشتن نامه و شفاف بودن دلیل برای ممتحن مهم است و در نمره شما تاثیرگذار است. این یکی از قسمت های مهم در Task Achievement محسوب میشود.

*بیان نکات خواسته شده در نامه:

معیار بعدی در Task Achievement این است که به موارد مورد نظر در نامه حتماً اشاره کنید که اصطلاحاً Key features/Bullet points گفته میشود ،به این معنی که حداقل به سه مورد از موارد خواسته شده  یا سوال شده در نامه اشاره داشته باشید.

برگزاری دوره های آیلتس

با شرکت در کلاسهای آموزش آنلاین و یا حضوری موسسه زبان پارسا با همراهی بهترین اساتید آیلتس در شیرازشانس قبولی در آزمون آیلتس را افزایش دهید

موسسه زبان پارسا (تاسیس 1380) شماره تماس 09013443574

راهکارهایی برای READING در آزمون آیلتس :

در آزمون آیلتس هر Reading بین 500 تا 700 کلمه را در خود جای می دهد که باید آنها را در زمان تعیین شده بخوانید و پاسخنامه را تکمیل کنید.

اگر بتوانید موارد زیر را در مدت زمان مشخصی پیدا کنید میتوان امید داشت که نمره قابل قبولی در بخش IELTS Reading کسب کنید:

*نظر نویسنده را متوجه شوید.

*استدلال و مفهوم اصلی متن را متوجه شوید.

*کلیدواژه ها و جملات توضیح دهنده آنها را پیدا کنید.

*اهداف متن را پیدا و مشخص کنید.

*اطلاعات کلیدی و مهم متن را پیدا کنید.

دقت کنید برای مسلط شدن به موارد بالا باید مهارت Reading را در خود تقویت کنید.

دنبال فهمیدن معنی کل کلمات متن در ریدینگ آیلتس نباشید:

در حالت عادی وقتی معنی یک کلمه رو نمیدانید، بهترین کار مراجعه به دیکشنری است، اما در زمان آزمون ،دیکشنری و زمان کافی در اختیار نداریم که دنبال معنی تک تک لغات بگردیم .

یکی از مواردی که در بخش Reading باعث اتلاف زیاد وقت برای متقاضیان می شود، این موضوع است که میخواهند معنی کل لغات متن را متوجه بشوند و طبیعتا طراحان آزمون آنقدری باهوش هستند که متن را طوری طراحی کنند که برخی کلماتی را داخل متن بگنجانند که فقط افرادی با سطح بالا بتوانند متوجه بشوند. پس در زمان آزمون به دنبال معنی کردن تک تک لغات نباشید که این کار باعث از دست رفتن زمان شما میشود و از جواب دادن به باقی سوالات عقب می مانید.پس وقتی معنی یک کلمه را در متن  متوجه نمیشوید اول سعی کنید با کمک جمله و کلمات قبل و کلمات بعد آن، معنی آن را حدس بزنید یا حداقل معنی کلی آن را پیدا کنید و یک درک نسبی نسبت به معنی آن جمله پیدا کنید ولی اگر باز هم نتوانستید ،از آن رد شده و ادامه متن را بخوانید و تمرکزتان را روی جملاتی بگذارید که پاسخ سوال داخل آنها است.

قبل از آزمون اول روی Reading Skills تمرکز کنید نه مهارت های IELTS Skills

شاید در ابتدا با خواندن جمله بالا این تصور را بکنید که فرق آنها چیست؟

باید سعی کنید مهارت خواندن متون انگلیسی را در خود تقویت کنید و یاد بگیرید که چگونه یک متن انگلیسی را خوانده و مفاهیم آن را درک کنید. تند خوانی انگلیسی را تقویت کنید و سعی کنید که با مرور سریع یک متن بتوانید معنی کلی را متوجه شوید. این کار باعث میشود شما صرف نظر از هر نوع آزمون انگلیسی مهارت Reading خودتان را تقویت کنید.و البته Reading در آزمون آیلتس هم خارج از این نیست و سه عدد متن انگلیسی در موضوعات متنوع برای شما قرار داده شده است. به همین دلیل توصیه می شود که سعی کنید متون انگلیسی در حوزه های مورد علاقه تان را از منابع مختلفی مثل روزنامه ها،بلاگ ها،مجلات و… در طول روز بخوانید.

 

دوره های آموزش آیلتس

با شرکت در کلاسهای آموزش آنلاین و یا حضوری موسسه زبان پارسا با همراهی بهترین اساتید آیلتس در شیرازشانس قبولی در آزمون آیلتس را افزایش دهید

موسسه زبان پارسا (تاسیس 1380) شماره تماس 09013443574

در این مقاله به اهمیت آزمون ماک آیلتس برای متقاضیان پرداخته شده است.

شرایط برگزاری آزمون ماک آیلتس:

مشکل بسیاری از داوطلبان آیلتس عدم اطلاعشان از سطح خودشان است و مایل نیستند که از طریق کتب تست مثل کتب کمبریج و پلاس و…  بصورت غیرفعال آزمون بدهند، بلکه تمایل دارند که در شرایط واقعی، یک امتحان شبیه سازی شده را تجربه کنند و با دقت محاسبه بیشتری بتوانند آمادگی شان برای آزمون واقعی را بدانند.اما مشکلی که وجود دارد این است که در بسیاری از شهرها شرایط واقعی برگزاری آزمون ماک آیلتس مهیا نیست، چرا که آزمون آیلتس یک آزمون کاملا استاندارد می باشد و طراحی سوالات آن کار ساده ای نیست،به همین دلیل صرفا تعداد معدودی از موسسات امکان برگزاری آزمون ماک آیلتس را دارند. حتما قبل از شرکت در آزمون ماک آیلتس از استاندارد بودن سوالات اطمینان حاصل کنید.

استاندارد بودن آزمون ماک آیلتس:

آزمون آیلتس یک آزمون کاملا استاندارد می باشد و طراحی سوالات آن کار ساده ای نیست،به همین دلیل صرفا تعداد معدودی از موسسات امکان برگزاری آزمون ماک آیلتس را دارند و هر آموزشگاهی توانایی و قابلیت برگزاری این آزمون را ندارد! به این علت که طراحی سوالات این آزمون مثل ریدینگ یا لیستنینگ اصلا کار ساده ای نیست ،بلکه کاملا باید مطابق استاندارد ها طراحی بشوند  و جالب اینجاست که برخی موسساتی که اقدام به برگزاری آزمون ماک میکنند اصلا آزمونشان بر طبق استاندارد  نیست و این عدم استاندارد بودن آزمون باعث نتیجه غیر استاندارد میشود و داوطلب درباره تایین دقیق سطح خود به مشکل و اشتباه برمی خورد. در آزمون ماک آیلتس یک مدرس کار آزموده و باتجربه و دوره دیده روبروی شما مینشیند و از شما مصاحبه میگیرد،به همین دلیل میتوانید تجربه ای شبیه به تجربه آزمون واقعی آیلتس را تجربه کنید.

آمادگی برای آزمون آیلتس:

مهم ترین نکته در شرکت در آزمون ماک آیلتس این است که شما خودتان را در محیط واقعی امتحان محک میزنید و توانایی هایتانان را شناسایی میکنید.پس این موضوع که بتوانید خودتان را قبل از آزمون اصلی ، با آزمون ماک آیلتس محک بزنید،مزایای بسیاری برای شما خواهد داشت.

برای مثال وقتی در منزل در حال تست زدن باشید، شرایط  ذهنی شما بسیار مساعد میباشد و زمان دست خودتان است و خیلی مواقع ممکن است خودتان را گول بزنید که عیبی ندارد که چند دقیقه بیشتر از زمان  قانونی استفاده کنم، اما همین چند دقیقه میتواند در نمره نهایی شما بسیار تاثبرگذار باشد، همچنین مواجه شدن با شرایط قانونی جلسه آزمون، میتواند افکار شما را بهم بریزد، پس مهم است که خودتان را برای ان شرایط آماده کنید و حداقل یک بار آزمون ماک ایلتس را در شرایط استاندارد تجربه کنید

منتظر قسمت دوم باشید.

اهمیت آزمون ماک آیلتس-قسمت دوم

قسمت قبل در خصوص اهمیت آزمون ماک آیلتس-قسمت اول را باهم خواندیم و اکنون به  قسمت دوم این موضوع میپردازیم.

تفاوت نمرات ماک در مراکز مختلف:

یکی از سوالات داوطلبان این است که چرا نتایح ج آزمونی که داخل مراکز مختلف دادند متفاوت است.در ابتدا در نظر داشته باشید که اختلاف تا 0.5 نمره در دو آزمون پیاپی حتی در یک مرکز غیرطبیعی نیست. در نتیجه اگر در دو هفته پیاپی از مرکز اول 6 گرفتید و از مرکز دوم 6.5 خیلی نگران یا خوشحال نشوید.البته نکته اصلی بحث میزان استاندارد بودن سوالات آزمون و همینطور نمره دهی بخش رایتینگ و اسپیکینگ است.وقتی که در آزمون اصلی آیلتس شرکت کردید متوجه میشوید که کدام مرکز نمره اش به نمره اصلی شما نزدیک تر بوده و به همین دلیل مراکزی که با اختلاف زیاد به شما نمره بالاتر و یا پایینتری میدهند را ملاک قرار ندهید. اگر تاکنون آزمون اصلی را نداده اید حتماً نظرات کاربران را بر روی گوگل (Google Reviews) و یا کانالهای معتبر تلگرام و یا واتسآپ بخوانید. همچنین با آشنایان و یا دوستانی که همین مسیر را طی کردند حتماً صحبت کنید و نظرات آنها را جویا شوید.

ممتحنین آزمون ماک آیلتس:

ممتحنین بخش اسپیکینگ در همه مراکز استاندارد و معتبر برگزار کننده آزمون ماک آیلتس از استاندارد های نمره دهی آیلتس پیروی می کنند ،به همین دلیل نمی توانند به شما نمره ای خیلی بیشتر از توانایی های شما بدهند. البته حتی گاهی بین ممتحنین هم اختلاف 0.5 نمره دیده میشود و نباید برایتان تعجب برانگیز باشد. باید در نظر بگیرید که قرار نیست ملاک انتخاب مرکز برای آزمون ماک آیلتس و یا اصلی نمرات بالا یا پایین گرفتن باشد. یک آزمون ماک خوب سطح واقعی شما را نشون میدهد تا شما بدانید که تا سطح دلخواه چقدر فاصله دارید. اینکه نمره بالاتر ولی غیرواقعی بگیرید نه تنها خوب نیست، بلکه گمراه کننده هم هست و باعث هدر رفتن پول و زمان شما میشود.

میزان آمادگی در موضوعات مختلف در آزمون ماک آیلتس:

علت بعدی میزان آمادگی شما درباره موضوعات مختلف و آمادگی ذهنی و روحی در روز آزمون می باشد.به طور مثال در یک مرکز آزمون، آزمون گیرنده به طور تصادفی از شما در مورد مهاجرت به خارج سوال میکند،و شما دامنه لغات یا مطالعات خوبی در زمینه این موضوع دارید،پس از روحیه خوبی برخوردار هستید و مرتکب اشتباه زیادی نمیشوید،در نتیجه نمره خوبی دریافت میکنید؛پس از مدتی دیگر شما در یک مرکز آزمون دیگر حضور بهم میرسانید و از شما در مورد تربیت فرزند سوال میکنند،از آنجایی که ممکن است در مورد این موضوع خاص، دامنه لغات و اصطلاحات و اطلاعات شما محدود باشد،هول شده و جواب مناسبی نمیتوانید ارایه کنید و در نتیجه نمره کمتری بدست می آورید، و سپس میپندارید که مرکز قبلی استاندارد تر بوده ،در صورتی که فقط بحث آمادگی شما در موضوعات مختلف هست که تاثیر اصلی را در نمره شما میگذارد.

دفعات شرکت در آزمون ماک آیلتس :

در این خصوص نمیتوان میزان معینی را توصیه کرد. راه بهتر این است که زمانی که در آزمون ماک آیلتس شرکت کردید، نظرات ممتحنین را هم بپرسید و تحلیل آزمون را هم بررسی کنید و روی ایرادات حتما کار کنید،پس از گذشت مدتی که احساس کردید مهارتهایتان را بهبود داده اید ،مجدد در یک آزمون ماک شرکت کرده و نتیجه را با آزمون قبلی مقایسه کنید.

مقایسه با جدول بنداسکور آیلتس:

یکی از پیشنهادهایی که میتوان ارایه کرد ،مقایسه صادقانه خودتان با جدول بنداسکور آیلتس است.چک کنید که تقریبا روی کدام نمره قرار می گیرید. حتی میتوانید از یک و یا دو تا از دوستانتان که آنها هم با آیلتس آشنایی دارند بخواهید که شما را براساس این جدول بسنجند. این به شما کمک میکند که تصویر واقعی تری از خودتان داشته باشید. در واقع این جدول هم یک نوع ابزار سنجش است که قادر خواهید بود خودتان را با آن ارزیابی کنید و ببینید برای هر نمره چه توانایی هایی لازم است و شما کدام یک از آنها را دارید.

دوره های آیلتس در شیراز

آیا تاکنون از خودتان پرسیده اید که چرا باید آزمون آیلتس بدهید؟ هدف آیلتس برای متقاضیان چیست؟ مزیت گرفتن مدرک آیلتس چیست؟

در این مطلب در این خصوص توضیح داده میشود. جالبه این مورد را بدانید که حدود 9,000 موسسه و مراکز آکادمیک، مدرک آیلتس را به رسمیت می شناسند و برایشان معتبر است ، اگر به این تعداد ،مراکز کاری و غیره را هم اضافه کنیم این عدد بسیار بیشتر خواهد شد.طبق همین آمار میتوان گفت که این مدرک از اعتبار و ارزش بالایی برخوردار است.

آیلتس برای کار:

یافتن شغل بهتر، یکی از دلایلی است که باعث میشود افراد به دنبال اخذ مدرک آیلتس باشند. در واقع افراد برای یافتن یک شغل بهتر (مثلاً مهاجرت کاری و یا کار در خود ایران) باید مهارت بالای خود در انگلیسی را ثابت کنند. مثلاً برای اینکه بتوانید داخل یک کشور خارجی کار کنید و یا حتی برای یک شرکت تجاری در داخل ایران کار کنید، باید بتوانید که مهارتتان در درک، صحبت کردن و یا نوشتن به انگلیسی را به سفارت و یا کارفرما ثابت کنید.

آیلتس برای تحصیل:

یکی از محبوب ترین روش های مهاجرت برای افراد روش تحصیلی است .یکی از شروط پذیرش همه مراکز آکادمیک و علمی،برخورداری از سطح مناسب زبان است. برای کالج معمولا آیلتس بالای 5 لازم است و برای مقطع کارشناسی نمره 6 و برای ارشد بالای 6.5 باید کسب کنید.پس برای آن دسته از عزیزانی که قصد تحصیل در خارج از کشور دارند ،باید این موضوع را مد نظر داشته باشند که اولین سدی که پیش روی آنهاست نمره آیلتس آنها است.

امتیاز داشتن آیلتس بالا برای پذیرش تحصیلی:

در روش های مختلف مهاجرتی برای افرادی که نمره مدرک بالای 7 دارند امتیازی در نظر گرفته میشود که این امتیاز باعث میشود که از دیگران جلو بیفتند؛همین عامل باعث داغ شدن بازار انواع کلاس های آیلتس شده است. علی الخصوص  در مهارت نوشتاری که از اهمیت بالایی برای متقاضیان برخوردار است،چرا که کسب نمره رایتینگ بالای 7 آنچنان آسان نیست. برای پذیرش در دانشگاه های سطح بالا، گرفتن نمره بالا اهمیت بسیاری دارد .

آیلتس برای تدریس:

تعدادی از مدرسین برای تدریس،مایل به دریافت مدرک آیلتس هستند تا پیرو آن  بتوانند توانایی و مهارت خود را بسنجند و در واقع یکی از شروط بسیاری از موسسات آموزش برای تدریس آیلتس، داشتن نمره مشخصی در آزمون آیلتس می باشد .

آیلتس برای مهاجرت:

کشورهای مهاجرت پذیر مانند کانادا، استرالیا، نیوزلند، انگلستان و… نمره قابل قبولی در آیلتس (معمولاً 6 به بالا در مجموع) را احتیاج دارند. این مهاجرت ها اغلب به صورت سرمایه گذاری و یا کاری هستند. آیا میش ود تصور کرد که شخصی به محض مهاجرت به عنوان متخصص در یک شرکت و یا سازمان شروع به کار کند ولی نتواند در یک جلسه کاری به خوبی صحبت کرده و یا یک گزارش و یا یک ایمیل رسمی بنویسد؟

 

چگونه در آزمون آیلتس موفق بشوم؟

موضوع امروز در خصوص موفقیت در آزمون آیلتس با در نظر گرفتن تجربیات داوطلبانی است که در این آزمون به موفقیت خوبی رسیدند. یکی از روش های مفید برای اینکه بتوانید نمره خوبی در آزمون آیلتس دریافت کنید کسب آگاهی درباره تجریبیات افراد موفق در این آزمون است.

نکته مهمی که باید در نظر گرفته شود این است که نباید انتظار داشته باشیم که حتما در اولین آزمون نمره بالایی کسب کنیم ،بلکه باید نسبت به تواناییهایمان از خودمان انتظار داشته باشیم. شاید برخی فکر کنند که نمره 6 نمره بالایی محسوب نمیشود، اما باید دید که نمره مطلوب داوطلب چه بوده است.؟ اگر نمره 6 نمره مورد نیاز شماست و شما توانستید که به آن نمره دست پیدا کنید، شما در کار خود موفق شده اید و اگر نمره مورد نیاز شما 8 هست و شما 7.5 گرفتید ،وب هنوز برای موفق شدن جای کار دارید. نمره به خودی خود ملاک موفق یا عدم موفقیت شما  نیست، بلگه هدفی که شما دارید ملاک سنجش است.

تاثیر تجسم موفقیت برای ادامه راه:

موفقیت تاثیر مثبتی روی تفکر و احساسات ما میگذراد، برای همین مهم است که تجسم موفقیت به صورت یک قوه محرکه مورد استفاده قرار بگیرد و هر زمانی که ما خسته و یا بی انرژی و یا ناامید میشویم با به یاد آوردن تاثیر این تجسم بتوانیم انرژی دوباره کسب کنیم و به مسیر ادامه بدهیم. خسته و یا نا امید شدن غیرطبیعی نیست، اما مهم اینست که دوباره قادر به بلند شدن و ادامه ی مسیر باشیم.

با چند بار آزمون آیلتس دادن میتوان موفق شد؟

این تعداد دفعات بستگی به افراد دارد، چرا که تعدادی از افراد،قبل از آزمون اصلی، در آزمون ماک استاندارد شرکت کردند و سطح تقریبی خودشان را میدانند، ولی بقیه ممکن است با چندین بار شرکت در آزمون به نمره دلخواه دست پیدا کنند. پس ما آزمون ماک را به عنوان یک پیشنیاز برای آزمون اصلی پیشنهاد میکنیم.

 تکنیک های موثر در موفقیت در آزمون آیلتس:

همونطور که گفتیم استفاده از تجربیات دیگرانی که این مسیر را پیموده اند میتواند کمک شایانی باشد البته این به این معنی نیست که راه دیگری برای موفقیت وجود ندارد، اما در نظر داشتن این نکات میتواند بدون تردید در موفقیت شما موثر باشد. در ضمن اگر شما با تکنیک های دیگری آشنایی دارید که براتون مفید بوده است حتماً ما را هم در جریان قرار دهید.

دیدن فیلم و گوش دادن به پادکست قبل از آزمون آیلتس:

تجربیات یکی از کسانی که در آزمون موفق شده بودند این بود که در طول مدتی که برای آزمون آماده میشدند هیچ فیلم یا سریال فارسی نگاه نمی کردند و فقط فیلم های انگلیسی و پادکست گوش میدادند یا حین رانندگی همیشه به پادکست های آموزشی گوش میکردند که خیلی کمک کننده و موثر بوده است.در واقع زبان انگلیسی را در زندگی خود وارد کرده بودند و تمام طول روز با انگلیسی سر و کار داشتند که باعث ارتقای توانایی این داوطلب شده بود.

جستجو برای منابع مورد مطالعه برای آزمون آیلتس:

با جستجو کردن داخل اینترنت میتوان منابع متعددی پیدا کرد .کتب کمبریج هم از بهترین منابع هستند . همینطور کمبریج یک اپلیکیشن برای آیلتس ایجاد کرده است که میتواند مناسب باشد.به متقاضیان توصیه میشود که تست های رسمی کمبریج را هم کار کنید و مورد تحلیل قرار بدهید.

صحبت کردن جلوی آینه:

یکی از تکنیک هایی که برای تقویت اسپیکینگ خیلی کمک کننده است،این است که اینه که جلوی آینه با خودتاون صحبت کنید و به خودتوان نمره بدهید و سعی کنید با دفعات زیاد این کار را تکرار کنید، این ترفند باعث میشود روز به روز مهارت صحبت کردن شما بیشتر شود و مسلط تر باشید.

خواندن و ضبط کردن صدای خودتون:

اگر مایلید بدانید که مردم انگلیسی شما را چطور میشنوند، حتماً از روی یک متن انگلیسی خوانده و صدای خود را ضبط کنید. این کار به بهبود و ارتقای لهجه، واضح صحبت کردن و زمانبندی بین واژه هایی که استفاده میکنید کمک میکند.

تمرین زمانبدی:

همه حتی بهترین ها هم به تمرین احتیاج دارند. اما زمانی که هر کس به تمرین اختصاص میدهد برای برای همه یکسان نیست. زمان تمرین شما باید مطابق با شرایط شما باشد.همانطور که در جریان هستید، هر بخش از آزمون آیلتس زمانبندی مشخصی دارد که رعایت نکردن آن زمان میتواند تاثیر منفی بزرگی روی نتیجه شما داشته باشد. شما نه نتها باید با این زمانبندی ها آشنا باشید، بلکه باید روی این موضوع تمرین کنید که بتوانید از زمان بهترین بهره برداری را داشته باشید.

مدیریت استرس در زمان  آزمون آیلتس:

داشتن استرس و نگران بودن یک مساله طبیعی است ولی ما نباید اجازه بدهیم که استرس آزمون، روحیه ما را ضعیف و ما را دچار مشکل کند. استرس اگر به صورت درست مدیریت نشود میتواند به نتیجه نهایی ضربه بزند.

آشنایی با مقررات آیلتس

برای موفقیت در هر آزمون و تستی، دانستن مقررات آن الزامی است. با جستجو کردن داخل اینترنت و همین سایت شما میتوانید قوانین آیلتس را مطالعه کرده و با آن بیشتر آشنا شوید.

آزمون ماک رو هیچوقت فراموش نکنید:

برای موفقیت در آزمون آیلتس ،بهتر است که حتما آزمون ماک آیلتس را بدهید، تا با چارچوب و ساختار آزمون اصلی آشنا و همینطور از سطح خود مطلع شوید. در واقع شرکت در آزمون ماک، در موفقیت در آزمون اصلی نقش مهمی دارد.

آیلتس کامپیوتری نوعی از آزمون آیلتس است که برای آیلتس UKVI آکادمیک در برخی کشورها که در ادامه به اسامی برخی از آنها اشاره می‌کنیم برگزار می‌گردد، این آزمون از ماه مارس سال 2016 میلادی توسط آیلتس رسمیت پیدا کرده است.

تفاوت ها و تشابه های آزمون آیلتس کاغدی با کامپیوتری:

شباهت‌ها:

از نظر برگزاری امتحان و نکات امنیتی و همچنین از نظر محتوا، زمان، نوع سوالات، آزمون مکالمه هم مشابه آزمون کاغذی آیلتس است.

 

تفاوت ها:

سه بخش Writing – Listening – Reading به صورت کامپیوتری برگزار می‌شوند.

با شرکت در کلاسهای آموزش آنلاین و یا حضوری موسسه زبان پارسا با همراهی بهترین اساتید آیلتس در شیرازشانس قبولی در آزمون آیلتس را افزایش دهید

متقاضیان آیلتس در نظر داشته باشند که برای تعیین سطح بعد تعیین وقت قبلی از طریق تلفنی یا اینترنتی ،می توانند به صورت حضوری و یا غیر حضوری (آنلاین) در مصاحبه تعیین سطح شرکت کنند و بعد از موفقیت در تعیین سطح ،در دوره های آیلتس ثبت نام نمایید توجه داشته باشید نیاز نیست حتما به موسسه زبان پارسا مراجعه فرمایید

آزمون آیلتس چیست؟ اطلاعات کامل درباره آزمون آیلتس


آزمون آیلتس (به انگلیسی: IELTS) برگرفته از سرواژگان (International English Language Testing System) به معنای نظام بین‌المللی ارزش‌یابی زبان انگلیسی است. این آزمون یکی از معتبرترین آزمون‌های زبان انگلیسی است که در سراسر دنیا برگزار میشود. آیلتس در واقع آزمونی بریتانیایی بوده و از این نظر هم ردیف با آزمون آمریکایی تافل قرار می‌گیرد. این آزمون توسط دانشگاه کمبریج انگلستان، شورای فرهنگی بریتانیا و مرکز آیلتس استرالیا برگزار می‌شود.

 

اعتبار بین المللی آزمون آیلتس:

IELTS یا International English Language Testing System یک امتحان زبان انگلیسی است که از اعتباری بین‌المللی برخوردار است. این امتحان معیاری است جهت سنجش سطح دانش زبان انگلیسی افرادی که مایل هستند در کشورهای انگلیسی زبان درس خوانده و کار کنند و یا به آن کشورها مهاجرت کنند. امتحان IELTS با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می‌شود. این امتحان از بالاترین و معتبرترین استانداردهای بین‌المللی جهت سنجش سطح زبان انگلیسی افراد تبعیت میکند و چهار بخش Writing،Reading،Listening و Speaking را مورد ارزیابی قرار میدهد. بسیاری از دانشگاه ها در کشورهای مختلفی مانند کانادا، انگلستان، استرالیا، نیوزلند و آمریکا امتحان آیلتس را به رسمیت می‌شناسند. همچنین جهت مهاجرت به کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزلند، داشتن مدرک IELTS الزامی می باشد. این امتحان در بیشتر از ۲۷۰ مرکز امتحانی واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار میشود و موسسه زبان پارسا (تاسیس 1380) افتخار برگزاری آزمون ماک آیلتس را در شیراز دارد . داوطلبان در امتحان IELTS به بخش وسیعی از سوالات بسیار ساده تا بسیار مشکل پاسخ می‌دهند. نمرهٔ هر بخش از امتحان بین صفر تا ۹ است. نمرهٔ کلی امتحان با معدل گیری از نمره چهار بخش امتحان محاسبه می‌شود. در کارنامه IELTS، علاوه بر نمره کلی، نمره هر بخش بصورت جداگانه نیز درج میگردد.

 

هر دانشگاه برای پذیرش متقاضیان حداقل نمره‌ای را معین می‌کند و اکثر آنها حداقل نمره کلی ۶٫۵ را نیاز دارند. بصورتی که نمره هر بخش هم از ۶ کمتر نباشد (البته این قاعده کلی است و ممکن است هر دانشگاه شرایط خاص خود را داشته باشد). به طور مثال، برای اینکه حداکثر امتیاز زبان انگلیسی را جهت مهاجرت به کانادا بدست آورید، باید در هر چهار قسمت امتحان آیلتس حداقل نمره ۷ بگیرید.

 

اجزای آزمون آیلتس:

نمره بندی این آزمون از ۰ تا ۹ سطح را شامل می‌شود. البته نمرهٔ قبولی برای این آزمون وجود ندارد اما به طور معمول سطح ۵ نمرهٔ متوسط و ۶ به بالا خوب تلقی میگردد. دانشگاه کمبریج، دانشگاه آکسفورد و دانشگاه هاروارد آیلتس با حداقل سطح ۷ را پذیرا هستند.

 

آزمون آیلتس از ۴ بخش شنیداری (Listening)، خواندن (Reading)، نوشتن (Writing) و مکالمه (Speaking) تشکیل شده‌است. در بین قسمت های مختلف امتحان وقت استراحتی وجود ندارد. کل آزمون دارای دو گونه آکادمیک و جنرال است که گونه آکادمیک برای ورود به دانشگاه‌ها مورد نیاز است.

 

زمان بندی اجزای آزمون آیلتس

Academic Reading: 60 min.

 

Academic Writing: 60 min.

Listening: 40 min.

Speaking: 11 – 14 min.

General Training Reading: 60 min.

General Training Writing: 60 min.

 

فرایند اجرای آزمون آیلتس:

در روز امتحان ابتدا به سوالات Listening سپس به سوالات Reading و بعد به سوالات Writing پاسخ میدهید. در بخش Writing و Reading این امکان را دارید که از قسمت های مختلف سوالات شروع به پاسخگویی کنید. تاریخ و ساعت برگزاری قسمت Speaking دوازده روز قبل از امتحان به داوطلبان اعلام می‌شود. تمامی مراحل کتبی امتحان باید با مداد نوشته شود و شرکت کنندگان اجازه استفاده از خودنویس یا خودکار یا اتود را در هیچ مرحله‌ای از امتحان کتبی ندارند.

 

نتایج امتحان ، سیزده روز پس از پایان آزمون کتبی اعلام می شود و کارنامه در اولین روز کاری بعد از سیزده روز تحویل پست یا فرد داده خواهد شد. مسئولان دفتر امتحان اجازه ندارند تا از طریق تلفن،‌ فکس، یا پست الکترونیکی نتایج را به اطلاع شرکت کنندگان برسانند.

تا ۵ عدد کارنامه برای دانشگاه ها و موسسات مورد خواست شما توسط دفاتر برگزار کننده امتحان بصورت رایگان ارسال می‌شود، البته به شرطی که از تاریخ امتحان شما یک ماه نگذشته باشد. اگر بیشتر از یک ماه از تاریخ امتحان شما بگذرد و یا بخواهید که بیشتر از ۵ کارنامه برایتان ارسال شود،باید به ازای هر کارنامه مبلغی را پرداخت کنید. اکثر دانشگاه ها اگر بیشتر از دو سال از تاریخ کارنامه آیلتس شما گذشته باشد،آن را قبول ندارند.

 

:IELTS گونه های آزمون

امتحان IELTS در دو نوع Academic و General Training برگزار می‌گردد. آزمون آکادمیک یا Academic مخصوص کسانی است که مایلند در یک دانشگاه انگلیسی زبان به ادامه تحصیل بپردازند. اما آزمون جنرال یا General Training مخصوص افرادی است که مایلند به یک کشور انگلیسی زبان مانند کانادا، استرالیا و یا نیوزلند مهاجرت کنند.

 

همانطور که گفته شد، در امتحان IELTS، مهارت های Writing،Reading،Listening و Speaking در چهار قسمت جداگانه سنجیده می‌شوند. بخش های Listening و Speaking برای شرکت کنندگان Academic و General Training به روش کاملا مشابهی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، هر یک از این دو گروه سوالات جداگانه‌ای در قسمتهای Reading و Writing دریافت می‌کنند. مسئولیت نوع آزمونی که می‌خواهید در آن شرکت نمائید برعهده خود شما می باشد و درهنگام ثبت نام، باید نوع امتحان مورد نظرتان را در فرم ثبت نام قید کنید.

 

بخش های مختلف آزمون IELTS:

بخش Listening

زمان: حدودا 4۰ دقیقه

 

تعداد سوال: دفترچه‌ای شامل حاوی چهل سوال در ۴ بخش

سی دی امتحان Listening فقط یکبار پخش می‌گردد.

قبل از پخش سی دی زمان دارید تا سوالها را مرور کنید.

پس از پایان هر بخش، زمان دارید تا جواب های خود را بازبینی کنید.

پاسخ ها باید در دفترچه ی سوالات نوشته شود.

با پایان سی دی, ده دقیقه زمان دارید تا جواب ها را از دفترچه سوالات به پاسخنامه منتقل کنید.

دو بخش اول شامل موضوعاتی اجتماعی است و مکالمه بین دو یا چند نفر است.

دو بخش دوم شامل موضوعاتی دانشگاهی است. یک مکالمه حداکثر چهار نفره و یک کنفرانس، تشکیل دهنده این بخش ها میباشند.

 

بخش General Training Reading

زمان: ۶۰ دقیقه برای ۴۰ سوال

 

دفترچه حاوی متونی که جمعا ۲۰۰۰ تا ۲۷۰۰ کلمه دارند به فرد داده می‌شود.

بر خلاف بخش Listening، زمان اضافه‌ای برای انتقال جوابها از دفترچه سوالات به پاسخنامه به شما داده نمی‌شود.

متن های بکار رفته در دفترچه سوالات از مجلات، جزوه ها، کتب و روزنامه‌ها انتخاب شدند و مخاطب آن افراد غیر متخصص است.

بخش اول در مورد امور روزمره اجتماعی میباشد.

بخش دوم در مورد جزوات آموزشی و احتیاجات رفاهی می بالشد.

بخش سوم شامل یک متن بلند با موضوعی عمومی می باشد.

 

بخش Academic Reading

زمان: ۶۰ دقیقه برای ۴۰ سوال

 

دفترچه حاوی سه متن که جمعا ۲۰۰۰ تا ۲۷۰۰ کلمه دارند به فرد داده می‌شود.

بر خلاف بخش Listening، زمان اضافه‌ای برای انتقال جوابها از دفترچه سوالات به پاسخنامه به شما داده نمی‌شود.

متون بکار رفته در دفترچه سوالات از مجلات، جزوات، کتابها و روزنامه‌ها انتخاب شده‌اند و مخاطب آنها خواننده غیر متخصص است.

متون جنبه علمی دارند.

حداقل یکی از سه متن، نوشتاری استدلالی می باشد.

در صورتی که متن حاوی لغات تخصصی و فنی باشد، واژه نامه‌ای کوتاه نیز همراه آن خواهد بود.

 

بخش General Training Writing

زمان: ۶۰ دقیقه

 

برای دو موضوع باید انشاء بنویسید.

در موضوع اول (TASK 1) باید نامه‌ای به شخصی فرضی بنویسد و در آن مشکل یا مسئله ای را توضیح دهید. نامه شما باید حداقل ۱۵۰ کلمه داشته باشد. اگر نامه‌ای کمتر از ۱۵۰ کلمه باشد، از آن نمره کم می شود. بهتر است ۲۰ دقیقه از وقت را به موضوع اول اختصاص بدهید.

در موضوع دوم (TASK 2) باید نظر موافق یا مخالف خود را نسبت به یک موضوع بیان کنید و باید حداقل ۲۵۰ کلمه در مورد آن بنویسید. اگر انشائ شما کمتر از ۲۵۰ کلمه باشد، از آن نمره کم خواهد شد. بهتر است ۴۰ دقیقه از وقتتان را به موضوع دوم اختصاص دهید.

 

بخش Academic Writing

زمان: ۶۰ دقیقه

 

برای دو موضوع باید انشاء بنویسید.

در موضوع اول (TASK 1) باید در مورد جدول یا نموداری که به شما داده شده‌، توضیح بدهید. انشاء شما باید حداقل ۱۵۰ کلمه داشته باشد. اگر انشای شما کمتر از ۱۵۰ کلمه باشد، از آن نمره کم میشود. بهتر است ۲۰ دقیقه از وقت را به موضوع اول اختصاص بدهید.

در موضوع دوم (TASK 2) باید نظر موافق یا مخالف خود را نسبت به یک موضوع بیان کنید و باید حداقل ۲۵۰ کلمه در مورد آن بنویسید. اگر انشای شما کمتر از ۲۵۰ کلمه باشد، از آن نمره کم خواهد شد. بهتر است ۴۰ دقیقه از وقت را به موضوع دوم اختصاص بدهید.

 

بخش Speaking

این مصاحبه شفاهی و به طور رو در رو برگزار میگردد که زمان آن 15 الی 20 دقیقه و متشکل از سه بخش است.

 

دربخش اول ،داوطلب باید در مدت زمان 4 الی 5 دقیقه به سوالات عمومی و شخصی در مورد محل زندگی، شغل، وضعیت خانوادگی و علائقش جواب بدهد.

بعد در بخش دوم به مدت یک الی دو دقیقه در مورد موضوعی که در اختیارش قرار داده شده صحبت کند. قبل از شروع ،متقاضی به مدت یک دقیقه میتواند در مورد موضوع فکر کرده و مطالب خود را یاداشت کند. بعد از این مدت ممکن است به یک یا دو سوال در مورد همان موضوع هم جواب دهد.

در بخش سوم به مدت ۴ الی ۵ دقیقه با مصاحبه کننده در ادامه موضوعی که در بخش دوم به آن پرداخته صحبت می شود.

یکی از مهمترین عوامل کسب موفقیت و نمره خوب در امتحان آیلتس، نحوه مطالعه برای چنین امتحانی می باشد.

 

نکاتی در خصوص آزمون مصاحبه آیلتس (Speaking Exam)

برای کسب نمره بالاتر در آزمون مصاحبه آیلتس توصیه می شود که موارد زیر را برای آمادگی بیشتر بخوانید:

 

 

آزمون مصاحبه آیلتس در فاصله زمانی یک هفته قبل از امتحان تا روز آزمون کتبی انجام میگیرد که به اطلاع منقاضی خواهد رسید. (در بعضی مواقع احتمال برگزاری آزمون بعد از امتحان کتبی نیز هست).

به فاصله ۱۰ الی ۱۲ روز قبل از امتحان کتبی،متقاضی ایمیلی مبنی بر تعیین آزمون مصاحبه شفاهی دریافت میکند.بعد از دریافت ایمیل ، متقاضیان می توانند با کلیک برروی لینک داده شده، آزمون مصاحبه خود را با توجه به برنامه شخصی خود انتخاب کنند.

اگر متقاضیان به فاصله 2 روز بعد از ارسال ایمیل, اقدام به تعیین آزمون مصاحبه خود نکنند, مرجع برگزاری آزمون اقدام به تعیین آزمون مصاحبه می کند.

لطفاً دقت داشته باشید که هیچ تغییری در زمان آزمون مصاحبه امکانپذیر نیست و داوطلبانی که در تاریخ معین شده حضور نداشته باشند برای آنها وقت مجدد در نظر گرفته نمیشود. از متقاضیان عزیز تقاضا میشود 20 دقیقه قبل از شروع امتحان در محل امتحان حضور داشته باشند.

همراه داشتن پاسپورت در روز امتحان مصاحبه الزامی است, در غیر این صورت از شرکت در امتحان ممانعت به عمل می آيد.

مدت زمان این آزمون 15 الی 20 دقیقه است.

این امتحان توسط ممتحن مورد تایید به صورت حضوری انجام گرفته و ضبط میشود.

برای تکمیل مراحل ثبت نام، هنگام مراجعه برای آزمون مصاحبه از هر متقاضی عکس گرفته میشود.

در صورتي كه بنا به دلايل غيرقابل پيش بينی قادر به شركت در آزمون مصاحبه نباشيد، در صورت ارائه مدارك مستدل،مرکز آيلتس مربوطه برای داوطلب آزمون دوباره در نظر ميگيرد.

نبایدهای آزمون مصاحبه آیلتس:

پاسخ های کوتاه بله و خیر و عدم ارائه توضیحات کافی

پاسخ های اشتباه به سوالات پرسیده شده و خارج از موضوع صحبت کردن

عدم پاسخگویی به سوالات پرسیده شده توسط ممتحن

نامفهوم صحبت کردن

به کار بردن بیش از اندازه اصطلاحات در مصاحبه

 

با شرکت در کلاسهای آموزش آنلاین و یا حضوری موسسه زبان پارسا شانس قبولی در آزمون آیلتس را افزایش دهید. در موسسه زبان پارسا کلاس های ویژه مهارت های آزمون آیلتس، کارگاه Speaking, Listening ,Writing ,Reading و کلاس های Pre-Ielts و امتحان Mock test ارائه میگردد. تاریخ و زمان دوره های آموزشی بر روی وبسایت قابل دسترسی است.

تمامی مراحل ثبت نام میتواند آنلاین و از روی کامپیوتر شما انجام شود.و همچنین برای ثبت نام تلفنی میتوانید با شماره تلفن 09013443574 تماس حاصل بفرمایید، کارشناسان ما شما را راهنمایی میکنند .

. همین طورمی توانید برای دریافت پاسخ به سوالات بیشتر به موسسه زبان پارسا در شیراز(تاسیس 1380) با شماره تلفن 09013443574 تماس حاصل بفرمایید.

 

قوانین جدید دولت انگلستان در خصوص آزمون آیلتس

(UKVI) از تاریخ ۶ ام آوریل ۲۰۱۵

 

از تمامی داوطلبان آزمون آیلتس به منظور اخذ روادید انگلستان تقاضا میگردد که تارنماهای زیر را قبل از ثبت نام در آزمون مربوطه مطالعه فرمایند .

UKVI FAQ

IDP Press Release in ENGLISH

British Council Press Release in ENGLISH

در این مطلب می خواهیم با آموزشگاه های IELTS در شیراز شما را آشنا کنیم.

آموزشگاه IELTS در شیراز  کانون آیلتس آموزشگاه پارسا آموزان شیراز  کانون آیلتس شیراز پارسا
بهترین آموزشگاه آیلتس در شیراز

آموزشگاه پارسا آموزان شیراز

دوره های آموزش و آمادگی آزمون آیلتس را در شهر شیراز برگزار می کند

آموزشگاه آیلتس شیراز پارسا

بدون شک آموزشگاه آیلتس پارسا یکی از بهترین مراکز آموزش آیلتس در شیراز می باشد.

کانون آیلتس شیراز پارسا

توجه داشته باشید که کانون آیلتس پارسا شیراز مرکز تخصصی آمادگی آزمون آیلتس با بیش از 18 سال سابقه می باشد

آموزشگاه آیلتس آموزان شیراز موسسه آیلتس شیراز موسسه زبان پارسا

دوره های فشرده آیلتس برای مهاجرت :

برای آن دسته از افرادی که برنامه ی مهاجرت یا ادامه ی تحصیل در خارج از کشور را دارند ، قطعا یکی از مسایل مهم ، گرفتن مدرک آیلتس می باشد . بسیاری از متقاضیان ، فرصت کوتاهی برای گرفتن مدرک آیلتس دارند و به همین دلیل به دنبال دوره‌های فشرده آیلتس برای مهاجرت هستند و برخی حتی به دنبال دوره های فوق فشرده ی آیلتس هستند.

 

برای مطالعه ی کامل در این زمینه ، به مقاله ی زیر مراجعه بفرمایید :

با شرکت در کلاس های آموزش آنلاین و یا حضوری موسسه زبان پارسا با همراهی بهترین اساتید آیلتس در شیرازشانس قبولی در آزمون آیلتس را افزایش دهید.

 

با کارشناسان ما تماس بگیرید ، تا برای شرکت در دوره های فشرده ی آیلتس ، شما را راهنمایی کنند.

مهارت های لازم برای آزمون آیلتس بیش از 10،000 موسسه و سازمان در سراسر جهان نتایج IELTS را می پذیرند. اینها شامل دانشگاه ها ، کالج ها ، ارگان های ثبت نام حرفه ای ، کارفرمایان و دولت ها می شود. شما باید دو نسخه از آزمون IELTS ، آزمون علمی IELTS و امتحان آموزش عمومی IELTS را انتخاب کنید. برای اطلاعات بیشتر به دپارتمان آیلتس موسسه مراجعه کنید.

تماس بگیرید