برای رزرو یک جلسه رایگان کلیک کنید

آزمون آیلتس چیست؟

آزمون آیلتس چیست؟
آزمون آیلتس چیست؟ موسسه زبان پارسا

آیلتس مخفف چیست؟

آیلتس IELTS (International English Language Testing System) به معنای "سیستم جهانی ارزیابی زبان انگلیسی" است. معروفترین آزمون زبان انگلیسی جهان برای تحصیلات تکمیلی و مهاجرت می باشد.

آزمون آیلتس به چه کسانی توصیه می شود؟

آزمون آیلتس برای تمامی افرادی که قصد مهاجرت چه به صورت کاری و چه به صورت تحصیلی را دارند مورد نیاز می باشد.

اعتبار مدرک آیلتس چقدر است؟

این آزمون مورد تایید کلیه دانشگاه های بین المللی و سفارت های کشورهای مختلف می باشد.

چند نوع آیلتس داریم؟ کاربرد هر کدام را توضیح می‌دهید؟

آزمون آیلتس در دو نوع آکادمیک و جنرال برگزار می گردد. آزمون آکادمیک مختصص ادامه تحصیل و مورد نیاز دانشگاه ها می باشد آزمون آیلتس جنرال مناسب برای مهاجرت به صورت کاری و مورد تایید سفارت انواع کشورهای خارجی می باشد.

حداکثر نمره آیلتس چند است؟

نمره در این آزمون از صفر تا نه است

حداقل نمره قبولی ایلتس چند است؟

به طور کلی در آزمون آیلتس چه به صورت آکادمیک و جنرال نمرات بالاتر از ۶ مورد قبول بسیاری از جاها میباشد حال در بعضی از دانشگاهها و برای بعضی از مقاصد نیاز به گرفتن نمره ۶ در هر مهارت است در حالی که در بعضی از جاهای دیگر میانگین نمرات چهار مهارت باید از 6 کمتر نباشد.

در آزمون آیلتس چه مهارت هایی مورد سنجش قرار می گیرد؟

در این آزمون چهار مهارت اصلی شما شامل شنیداری نوشتاری خواندن گفتاری مورد بررسی قرار میگیرد. که در تمامی چهار مهارت مدیریت زمان و استفاده از متد ها و استراتژی های مناسب ضروری است.

در بخش شنیداری که شامل ۴۰ سوال شنیداری خواهد بود و شما در مدت زمان ۳۰ دقیقه باید به سوالات پاسخ دهید و ۱۰ دقیقه برای انتقال سوالات به پاسخنامه وقت در اختیار خواهید داشت و مجموعاً امتحان شنیداری حدود یک ساعت خواهد بود.

در بخش خواندن و درک مطلب در مجموع شما یک ساعت وقت دارید تا بتوانید به ۴۰ سوال مورد نظر در بخش بر گرفته است سه متن و یا چهار متن باشد پاسخ دهند و هم زمان نیاز هست که پاسخ های خود را وارد پاسخنامه نماییم

در بخش نوشتاری 2 تسک وجود دارد که تسک 1  برای کسانی که میخواهند آیلتس جنرال شرکت کنند به صورت نوشتن یک نامه می باشد و برای کسانی که می خواهند به صورت آکادمیک آیلتس را شرکت کنند به صورت تحلیل یک نمودار خواهد بود و در قسمت دوم مهارت نوشتاری نیاز می باشد که تمامی داوطلبان یک موضوع را در قالب انشا بنویسند.

و اما در بخش گفتاری آزمون آیه که در ۳قسمت و در مدت زمان حدود ۱۵ دقیقه برگزار میشود به این صورت است که در بخش ۱ و ۳ به صورت سوال و جواب خواهد بود و در بخش دوم آزمون گفتاری امتحان آیلتس، داوطلب می بایست در رابطه با یک موضوع در حدود ۲ تا ۳ دقیقه صحبت کند.