برای رزرو یک جلسه رایگان کلیک کنید

کارنامه آیلتس چیست؟ نتایج امتحان آیلتس به چه صورت است؟

کارنامه آیلتس چیست؟ نتایج امتحان آیلتس به چه صورت است؟
کارنامه آیلتس چیست؟ نتایج امتحان آیلتس به چه صورت است؟ موسسه زبان پارسا

در ابتدا بایستی بگوییم جهت موفق شدن در آزمون آیلتس و به دست آوردن بهترین نتیجه با توجه به سطح دانش زبان انگلیسی شما بایستی در آزمون های شبیه سازی شده امتحان آیلتس شرکت کنید جهت این امر بهترین راهکار شرکت در آزمونهای ماک که به روز شده می باشند و سپس گرفتن مشاوره از اساتید متخصص است. و سپس بعد از اینکه این اطمینان حاصل شد که شما برای آزمون آیلتس آماده می باشید بهترین تاریخ را انتخاب کرده و پس از برگزاری آزمون حدود دو هفته زمان میبرد تا نتایج از طرف سنتر اصلی آزمون آیلتس که معمولاً بریتیش کانسیل British Council میباشد آماده گردد و برایتان ارسال گردد ابتدا می توانید نتایج آزمون را به صورت آنلاین مشاهده کرده و بعد از گذشت یک هفته تا ده روز از انتشار نتایج به صورت آنلاین نسخه کاغذی کارنامه خود را که برایتان ارسال شده است دریافت نمایید. همچنین میتوان در هنگام ثبت نام در آزمون آیلتس دانشگاهی که از آن پذیرش گرفته اید و یا آدرس سفارتی که از آن ویزا دریافت خواهید نمود نیز بدهید تا یک نسخه از کارنامه شما برای آنها نیز ارسال گردد همچنین بعد از انتشار نتایج می توانید با مراجعه به مرکزی که آزمون آیلتس را داده اید نسبت به نمره خودتان اعتراض نمایید. بدیهی است که تمامی اعتراضات بررسی خواهد شد. همچنین با توجه به قانون جدید مرکز آیلتس که هم اکنون در سنترهای استرالیا در حال اجرا می باشد در آینده ای نه چندان نزدیک می توانید در صورت پایین بودن نمره شما در یکی از مهارت ها تنها آن مهارت را مجدداً ثبت نام کرده و امتحان دهید و دیگر نیازی به امتحان دادن کلیه مهارت ها در آزمون آیلتس نمی باشدکه در این صورت برای شما کارنامه مجددی صادر و ارسال خواهد شد که در این کارنامه تنها مهارتی را که مجددا امتحان داده‌اید و نمره آن تغییر کرده است به روز خواهد شد.

چقدر زمان میبرد تا نتایج آزمون آيلتس ارسال شود؟

در یک بازه زمانی دو هفته بعد از آزمون شما، کارنامه آزمون آیلتس برایتان ارسال می گردد که در ابتدا کارنامه به صورت آنلاین ارسال می شود و سپس نسخه کاغذی آن برایتان ارسال می گردد.

نمرات کارنامه آیلتس چگونه درج می‌شود؟

همچنین کارنامه آزمون آیلتس به صورت نمره میانگین از چهار مهارت گفتاری شنیداری خواندن و نوشتاری می باشد همچنین در کارنامه این آزمون نمره هر یک از مهارت ها به صورت جداگانه نیز درج میگردد.
آزمون آیلتس با توجه به دو نوع جنرال و آکادمیک که در این آزمون وجود دارد برای مقاصد مختلفی همچون تحصیلات تکمیلی و مهاجرت به صورت کاری مورد نیاز می باشد (اطلاعات بیشتر) در هر دو نوع آزمون جنرال و آکادمیک آیلتس نمره دهی از ۰ تا ۹ می باشد و به طور میانگین برای هر چهار مهارت نمره 6 به بالا مورد تایید کلیه دانشگاه های خارجی و سفارت انواع کشورها جهت ویزای تحصیلی وکاری می باشد.

آیا امکان ارسال کارنامه آیلتس به سفارت یا دانشگاه وجود دارد؟

ذکر این نکته نیز ضروری است که میتوانید درخواست دهید که یک نسخه از کارنامه شما برای دانشگاه و یا سفارت کشور مربوطه نیز ارسال گردد.

مدرک آیلتس و نتایج آن تا چه مدت اعتبار دارد؟

اعتبار مدرک آیلتس جنرال یک سال و آیلتس آکادمی دو سال می باشد. اعتبار مدرک آیلتس غیر قابل تمدید می‌باشد و در صورت پایان یافتن دوره اعتبار نیاز به گرفتن مدرک مجدد از طریق شرکت مجدد در آزمون آیلتس خواهد بود.

آیا می‌توانم به نمره آیلتس اعتراض کنم؟

همچنین بعد از اعلام نتایج آزمون آیلتس اگر به نتیجه آزمون و یا حتی به نتیجه یکی از مهارت ها در آزمون اعتراض داشتید می توانید با مراجعه به مرکزی که امتحان آیلتس را در آن داده اید با پر کردن فرم مربوطه بر روی نتیجه امتحان خود اعتراض گذاشته و با پرداخت مبلغی اعتراض خود را به جریان بیندازیم و در صورتی که اعتراض شما صحیح بود کارنامه مجدد برای شما صادر خواهد شد و هزینه پرداخت شده جهت اعتراض به شما باز می گردد.