برای رزرو یک جلسه رایگان کلیک کنید

مراکز برگزاری آزمون آیلتس (IELTS) و توصیه مهم برای زبان آموزان شیراز

مراکز برگزاری آزمون آیلتس (IELTS) و توصیه مهم برای زبان آموزان شیراز
مراکز برگزاری آزمون آیلتس (IELTS) و توصیه مهم برای زبان آموزان شیراز موسسه زبان پارسا

آزمون آیلتس در چه کشورهایی برگزار می‌شود؟

آزمون آیلتس در کشورهای مختلف از جمله استرالیا، مالزی، هند، امارات، ارمنستان، ترکیه و بسیاری دیگر از کشورها برگزار می گردد.

آزمون آیلتس در شیراز

از سالها پیش در ایران نیز آزمون آیلتس در شهرهایی از جمله شیراز، تهران، اصفهان و... برگزار می گردد. که اخیراً با توجه به ناهماهنگی بین مراکز ایرانی برگزار کننده آزمون آیلتس و مراکز اصلی آن از جمله IDP و  British Council صورت گرفته به صورت موقت این آزمون در ایران برگزار نمی گردد.(دیماه ۱۴۰۱)
اما وزارت علوم ایران درصدد است که در آینده بسیار نزدیک برگزاری این آزمون در ایران از سر گرفته شود.

در شرایط فعلی پیشنهاد موسسه پارسا به زبان آموزان شیراز چیست؟

پیشنهاد ما به تمامی داوطلبان شیرازی آزمون آیلتس انتخاب کشورهای همسایه ایران همچون ترکیه، ارمنستان و امارات متحده عربی می باشد. جهت گرفتن راهنمایی بیشتر در این زمینه می توانید با مشاوران ما در موسسه زبان پارسا تماس حاصل فرمایید.

اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص مراکز مجاز آزمون آیلتس و قیمت آزمون در شیراز:

سازمان سنجش تنها مرجع صادرکننده مجوز فعالیت جهت برگزاری آزمون های بین المللی در ایران می باشد و فعالیت مراکزی که از این سازمان مجوز اخذ نکرده اند فاقد اعتبار و غیرقانونی می باشد. اسامی مراکزی که مجوز برگزاری آزمون IELTS را از این سازمان دریافت کرده اند در سایت سازمان سنجش موجود است. بدیهی است که مجوز سازمان صرفا جهت برگزاری آزمون IELTS می باشد و فعالیت های دیگر این موسسات منوط به اخذ مجوزهای جداگانه از مراجع ذیصلاح است. قیمت قطعی هر آزمون توسط سازمان سنجش محاسبه و اعلام می شود تا در صورت افزایش نسبت به مبلغ علی الحساب، داوطلبان مبلغ مابه التفاوت را به حساب مرکز مربوطه واریز کنند و چنانچه قیمت قطعی کمتر از قیمت علی الحساب باشد، مراکز می بایست مابه التفاوت را به ذینفعان مسترد کنند. لذا تا زمانی که سازمان سنجش اطلاعیه ای در این زمینه اعلام نکرده است هزینه آزمون، همان هزینه علی الحساب اعلام شده خواهد بود.

افزایش مراکز آزمون آیلتس در ایران

برنامه ریزی جهت افزایش مراکز برگزاری این آزمون در ایران نیز از طرف وزارت علوم ایران انجام شده است.