برای رزرو یک جلسه رایگان کلیک کنید

زبان کشور هند چیست؟

زبان کشور هند چیست؟

– برای اطلاع از دوره ها و زمان ثبت نام و بهره مندی از تخفیف آموزش زبان هندی در شیراز و سراسر کشور به موسسه زبان پارسا تماس بگیرید و از همراهی بهترین اساتید زبان هندی بهره مند شوید. –

زبان کشور هند چیست؟
زبان مردم کشور هند
شاید تنوع زبانی در هند از هر کشور دیگری بیشتر باشد.شمار دقیق زبان‌هایی که در هند به آن‌ها تکلم می‌شود خیلی زیاد است، اما تعیین مرز مشخص میان زبان‌ها دشوار است.زبان‌های سانسکریت و تامیل، زبان‌های اصلی و سنتی هند هستند و در طول تاریخ طولانی این سرزمین، در تغییر و تحول زبان‌های رایج در این منطقه زبان‌های فارسی و انگلیسی هم نقش مهمی بر عهده داشته‌اند.


۲۲ زبان مختلف در سراسر کشور هند صحبت می‌شود:
آسامی، بنگالی، بیدو، دوگری، گجراتی، هندی، کان نادا، کشمیری، کنکنی، ماتلی، مالایالام، منیپوری، مراتی، نپالی، اودیا، پنجابی، سانسکریت، سانتالی، سندی، تامیل، تلگو و اردو. از بین این زبانها، زبان هندی به عنوان زبان رسمی مردمان هند از طرف دولت انتخاب شده است. در نتیجه زبان هندی، زبان همه‌ی مردم کشور هند نیست و فقط می‌توان گفت زبان رسمی این کشور است. در حقیقت کشور هندوستان یک کشور چند-زبانی می باشد. زبان انگلیسی نیز بعد از زبان هندی به عنوان زبان فرعی محسوب شده و رواج دارد.

زبان هندی، زبان حدود ۴۰% از مردمان این کشور می باشد
هندی، زبان حدود 40% از مردمان این کشور است و به خصوص در شمال کشور هند و اطراف دهلی،پایتخت هندوستان زبان محلی مردمان است. بسیاری از مردم از نقاط دیگر هند که زبان محلیشان هندی نیست هم به زبان هندی به عنوان زبان دوم، تسلط دارند. اما بیشتر افرادی که در استان های جنوبی و استان های شمال شرقی ساکن هستند، زبان هندی بلد نیستند و نمی‌فهمند.
هزاران زبان دیگر نیز در این کشور صحبت میشود. مثلا، می‌توان به تولو اشاره کرد که در بعضی مکان‌های هند رواج دارد. می‌توان گفت که هر ایالت یا استانی در این کشور، زبان مربوط به خود را دارد و با زبان مردم استان های کناری، فرق میکند.
لازم است اشاره کرد که هندوستان، مناطق بسیار کوچکی نیز دارد که مردم آنجا به زبان پرتغالی و یا فرانسوی صحبت می‌کنند و البته از نظر تعداد، بسیار اندکند.

سالیان زیادی است که انگلیسی صحبت کردن در هندوستان رواج دارد.

به دلیل سالیان زیاد حکومت استعماری بریتانیا بر شبه قاره هند و انجام بخش عمده‌ای از امور اداری به زبان انگلیسی موجب شده این زبان، زبان دوم تعداد زیادی از مردم هند باشد.شبکه‌های تلویزیونی هندی، برنامه های زیادی به زبان انگلیسی بریتانیایی و یا انگلیسی آمریکایی پخش می‌کنند.جالب است که تعداد شبکه‌های انگلیسی زبان، از تعداد شبکه‌های هندوستان به زبان هندی بیشتر است.در این کشور بر روی پرده‌ی سینما فیلم‌های زبان اصلی انگلیسی نشان داده می‌شود و زیرنویسی به زبان محلی هر استان نیز دارد.
در حین صحبت کردن،پخش آگهی‌های تلویزیونی،رادیو، فیلم‌ها، پیام دادن به همدیگر ،تغییر دادن زبان از زبان محلی به زبان انگلیسی امری رایج به خصوص در بین جوانان در کشور هند است. البته میزان تسلط به زبان انگلیسی، بستگی به سن، میزان تحصیلات و شغل و محل زندگی فرد دارد. می‌توان گفت که زبان انگلیسی، زبان دوم مردم هند است.در همه‌ی مدارس هندوستان، یادگیری زبان انگلیسی اجباری می باشد. در شهرهای بزرگ و توریستی، مراکز پلیس،ادارات دولتی، به طور گسترده‌ای به زبان انگلیسی صحبت می‌شود. لهجه‌ی اغلب مردم هند در زبان انگلیسی، مشابه بریتانیایی‌ها می باشد. جالب است بدانید که بیشترِ علامت‌هایی که در کشور هند وجود دارد، به دو زبان محلی و انگلیسی نوشته شده‌اند و برخی از آن‌ها حتی به سه زبان نوشته شده اند (زبان محلی، زبان هندی و زبان انگلیسی).
اگر قصد سفر به هند دارید، مطالعه‌ای در مورد زبان در هر منطقه یا ایالت هند داشته باشید .اگر هم برای ارتباط با مردمان آنجا از زبان انگلیسی میخواهید بهره بگیرید،بد نیست که چند کلمه‌ای از زبان محلی ساکنان آن منطقه را نیز در بین سخنان خود استفاده کنید؛ چرا که مردمان هر منطقه نسبت به فرهنگ و زبان خود حس افتخار دارند و خوشحال می‌شوند که یک فرد غریبه، سعی در یادگیری زبان آن‌ها داشته باشد.

زبان بدن مردمان هندی
زبان بدن در کشور هند از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. جالب است بدانید که هندی ها، برای کلمات بله، خیر و باشه، از زبان بدن متفاوتی استفاده می‌کنند. مثلا همان طور که در بسیاری از نقاط جهان نیز این موضوع صدق میکند ،اگر آنها سرشان را به بالا و پایین حرکت دهند، منظورشان “بله” می باشد و موافق هستند و تایید می‌کنند.برای ابراز عدم موافقت خود سر خود را به طرفین میبرند (از چپ به راست و به چپ) .اگر سر خود را به صورت کج تکان دهند و به سمت چپ و راست و عقب ببرند (مانند یک حالت ۸ انگلیسی) منظورشان این است که متوجه منظور شما شدند. البته باید بدانید که تفاوت هایی هم در قسمت های شمال هند با جنوب آن در به کار بردن این نشانه های بدنی وجود دارد.

 

برای آموزش زبان هندی در شیراز به موسسه پارسا تماس بگیرید. مرکز تخصصی مشاوره و آموزش زبان هندی در شیراز همراه شما عزیزان است. برای یادگیری زبان هندی به صورت حضوری و غیر حضوری میتوانید به موسسه زبان پارسا با 18 سال سابقه تماس بگیرید.

برای شرکت در دوره های خصوصی و نیمه خصوصی و ترمیک آموزش زبان هندی ، و همینطور دوره های فشرده آموزش هندی ،به موسسه زبان پارسا تماس بگیرید.دوره های آموزش زبان هندی به دو صورت کلاس های حضوری و آنلاین برقرار می باشد.

موسسه زبان پارسا (تاسیس 1380) شماره تماس 09013443574