یادگیری زبان روسی سخت است؟

یادگیری زبان روسی سخت است؟

– برای اطلاع از دوره ها و زمان ثبت نام و بهره مندی از تخفیف آموزش زبان روسی در شیراز و سراسر کشور به موسسه زبان پارسا تماس بگیرید و از همراهی بهترین اساتید زبان روسی بهره مند شوید. –

چیز های زیادی وجود دارد که یادگیری زبان روسی را از زبان های دیگر آسان تر می کند. ولی باید بدانیم که زبان روسی ارزش تلاس برای یادگیری آن را دارد.
یادگیری زبان روسی سخت است یا آسان؟
اینگونه شایع شده که یادگیری زبان روسی سخت است اما باید در نظر گرفت که از زبانهای چینی، ژاپنی و عربی سخت تر نیست! شاید بسیاری از ایرانی ها به دلیل اینکه در دبیرستان با انگلیسی آشنا شده اند در نگاه اول به الفبای روسی بعلت داشتن علایم الفبای سریلیک از آن وحشت میکنند. در واقع هراس از الفبای سریلیک یکی از بیشترین بهانه های مطرح شده برای عدم رغبت به یادگیری زبان روسی می باشد.

در روسی نیز مانند همه زبانهای هند و اروپایی، کلمات بسیاری با ریشه ی لاتین و یونانی وجود دارد که به راحتی از پس نقاب الفبای سریلیک قابل تشخیص می باشد.درست است که زبان روسی الفبای متفاوت تر نسبت به انگلیسی دارد، اما انصافاً اصلاً سخت نیست.اتفاقاً تعدادی از حروف در زبان روسی مانند انگلیسی نوشته شده و تقریباً به همان صورت هم تلفظ می شوند.می توان در طول یک هفته (یا حتی کمتر) به الفبای روسی مسلط شد.این نکته هم مهم است که بدانید که نظام املای زبان روسی بسیار شفاف تر و ساده تر از انگلیسی می باشد.
بسیاری از کلمه های مدرن مثل کامپیوتر،اینترنت، وب سایت، چت و… مستقیماً از انگلیسی آمده اند و همچنین بسیاری از کلمات از زبان روسی وارد انگلیسی شده اند و در نتیجه شما آنها را از قبل بلدید.مثل: سزار، تروئیکا، ودکا ، کاسمانافت … و کم نیست کلماتی که در فارسی و روسی دیده می شود مانند سماور، چای … و حتی کلماتی مشترک با برخی از گویش های فارسی همچون گیلکی در کلماتی مانند لوتکا، پامیدور ، … .
در حقیقت دلایل بسیاری وجود دارد که یادگیری زبان روسی را از زبان های دیگر آسان تر می سازد. رمز موفقیت این است که در مسیر یادگیری زبان روسی از این موارد آسان برای غلبه بر موارد سخت تر، بهره برداری کنید.

البته گرامر روسی چندان آسان نیست. چراکه در روسی از پیشوند ها، پسوند ها و پایانه های زیادی برای صرف اسم، فعل، صفت … و عدد استفاده می شود. البته به دلیل همین ویژگی هاست که زبان روسی تعداد زیادی قافیه کلمات نسبت به زبان های دیگر دارد که به آن انعطاف پذیری و تنوع حیرت انگیزی داده است. پس جای تعجب نیست که ترجمه شکسپیر، گوته و… به زبان روسی بسیار زیبا هستند.

ظاهر اغلب کلمات در جملات مختلف از لحاظ جنس، شمار، حالت و… بر اساس صرف گرامر روسی تغییر می کنند و اینگونه نقش و مفهوم هر کلمه از شکل و نحوه صرف آن مشخص است و دیگر مثل زبان انگلیسی نیازی به ترتیب تغییر ناپذیر اجزای جمله در آن وجود ندارد.
و چند مورد دیگر برای آنکه زبان روسی را سخت ندانید:
-سهولت یادگیری الفبای روسی و آوایی بودن آن
-سازگاری با زبان انگلیسی
-انعطاف پذیری در ساختمان جملات
-قوانین دستوری آسانتر نسبت به زبان انگلیسی
در هر صورت زبان روسی به دلیل اهمیت بین المللی روسیه در مناسبات سیاسی، و یا جایگاه روسیه در علوم فضایی، پتروشیمی و هسته ای، و به علت شهرت آثار ادبی داستایوسکی، تولستوی، گوگول، چخوف، پوشکین و سایر مشاهیرش؛ متقاضیان زیادی پیدا کرده است و امروزه روسی به زبانی محبوب برای یادگیری تبدیل گشته که در ایران نیز شاهد گسترش آن هستیم.

 

برای آموزش زبان روسی در شیراز به موسسه پارسا تماس بگیرید. مرکز تخصصی مشاوره و آموزش زبان روسی در شیراز همراه شما عزیزان است. برای یادگیری زبان روسی به صورت حضوری و غیر حضوری میتوانید به موسسه زبان پارسا با 18 سال سابقه تماس بگیرید.

برای شرکت در دوره های خصوصی و نیمه خصوصی و ترمیک آموزش زبان روسی ، و همینطور دوره های فشرده آموزش روسی ،به موسسه زبان پارسا تماس بگیرید.دوره های آموزش زبان روسی به دو صورت کلاس های حضوری و آنلاین برقرار می باشد.

موسسه زبان پارسا (تاسیس 1380) شماره تماس 09013443574

تخفیف فقط تا عید سعید فطر
تخفیف فقط تا عید سعید فطر