برای رزرو یک جلسه رایگان کلیک کنید

ویژگی های زبان آلمانی

ویژگی های زبان آلمانی:

زبان آلمانی همچنین عضوی از خانواده ی زبان های هندو اروپایی، زبان های ژرمنی، ژرمنی غربی و المانی علیاست.زبان آلمانی پر کاربردترین کشورهای عضو اتحادیه ی اروپاست که 95 میلیون نفر در کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا و 105 میلیون نفر در کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا و کشورهایی که عضو اتحادیه ی اروپا نیستند به این زبان صحبت می کنند.

زبان آلمانی با تغییراتی که طی تحولات پشت سر گذاشته اش داشته هم اکنون به شکل امروزه ی این زبان تبدیل شده است اما هنوز هم از دستور زبان و واژگان ژرمنی استفاده کرده و به این دستور زبان وفادار مانده است.
زبان آلمانی ویژگی های دیگری نیز دارد که این زبان را از سایر زبان های مورد استفاده در کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا متفاوت میسازد.

*طولانی بودن کلمات در زبان آلمانی.

طولانی بودن کلمات مورد استفاده در این زبان یکی از ویژگی های زبان آلمانی است و همین باعث شده که تلفظ کلمات آلمانی برای تازه واردان به یادگیری این زبان سخت به نظر برسد، اما می شود با به آرامی و بلند ادا کردن این کلمات ، تا حدودی سختی تلفظ این کلمات را کاهش داد.

*داشتن قوانین مشخص برای نوشتار و ساختار کلمه ها.

قوانین سفت و سختی برای نوشتن کلمه ها در زبان آلمانی وجود دارد.البته این قوانین نسبت به زبان انگلیسی از استحکام بیشتری برخوردار است. این قوانین به گونه ای هستند که اگر فردی با قوانین گویش کلمات و حروف آلمانی این زبان آشنا باشد می تواند کلمات آلمانی را به راحتی تلفظ کرده و حتی می تواند کلمه ای که برای اولین بار می شنود را به راحتی بنویسد.

برای ایجاد تلفظ درست در زبان آلمانی ، از املای واژگان کمک گرفته می شود. همانگونه که اشاره شد زبان آلمانی طوریست است که اگر با قوانین ساختاری و تلفظ این زبان آشنا بشوید، می توانید کلمه ای که برای بار اول می شنوید را به راحتی بنویسید اما در این باره چندین اشتثنا وجود دارد:
برای مثال در زبان آلمانی به کلمه ی “زمان”، “Zeit” گفته می شود. در این کلمه حرف Z صدای TS می دهد و از طرفی ei از ترکیب دو صدا به وجود می آید و تلفظش مانند کلمه ی eye در زبان انگلیسی است و به صورت یک قسمت منفرد و جدا تلفظ می شود ، در نهایت کلمه ی “Zeit” به صورت TS-eye-t تلفظ میگردد.

دانستن قواعد مورد استفاده در این زبان ، یادگیری زبان آلمانی را برای افراد ساده تر می کند و میتوان کلماتی که برای بار اول شنیده می شود را به راحتی نوشت و برای یادگیری استثناهایی که در این زبان وجود دارد میتوان تنها املای نوشتاری کلمات را آموخت و در نهایت با استفاده از همین قواعد و استثناها می توان زبان آلمانی را به راحتی  یاد گرفت.

*داشتن الگوی مشخص افعال

داشتن الگوی مشخص افعال از دیگر ویژگی های زبان آلمانی می باشد. زبان آلمانی نسبت به زبان انگلیسی برای زمان افعال خود از الگوی مشخصی استفاده می کند.

باید بتوان افعال زبان آلمانی را به خوبی صرف کرد و این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است ، نکته ای که در مورد صرف افعال آلمانی باید در نظر گرفت این است که افعال با توجه به زمان، شخص، وجه و شمار حالت های مختلفی دارند، به همین دلیل اطلاع از این مسئله در صرف افعال زبان آلمانی اهمیت زیادی دارد.
مساله ای که باعث سهولت در صرف افعال در زبان آلمانی میگردد این است که افعال با قاعده و بی قاعده در زبان آلمانی از الگوی خاصی پیروی می کنند.

*داشتن شکلی استاندارد برای یادگیری زبان آلمانی.

شکل استانداردی برای یادگیری این زبان وجود دارد. در سال 96 میلادی با هدف ساده سازی زبان آلمانی این زبان به طور رسمی استاندارد شد. به طوری که برای ساده سازی املای کلمات و واژگان، همه ی این کلمات به صورتی یکپارچه و متحد درآمدند.

البته سال 2004 در قوانین زبان آلمانی دوباره تجدید نظربه عمل آمد و دوباره مورد بررسی و بازبینی قرار گرفت و یک سال بعد ،قانونهای تازه ای برای نوشتار در نظر گرفته شد که استفاده از این قوانین به صورت اجباری درآمد. این قوانین امروزه در کشورهای آلمان، سوئیس و اتریش مورد استفاده قرار می گیرد.

استاندارد سازی قوانین زبان آلمانی باعث شد که افراد در سراسر جهان بتوانند استانداردهای زبان آلمانی را متوجه بشود و با توجه تعدد گویش های زبان آلمانی ، هر کس در صحبت های خود از استانداردهای زبان آلمانی استفاده کند ، افراد دیگر با هر گویش آلمانی بتوانند منظور او را درک کرده و بفهمند.

*داشتن گویش های متفاوت.

زبان آلمانی دارای گویش های مختلفی می باشد.از گویش هایی که در زبان آلمانی وجود دارد می شود به مواردی همچون آلمانی بالای نو، زبان آلمانی پنسیلوانیا، آلمانی بالای میانه ، آلمانی سوئیسی ،آلمانی شوابی، آلمانی کولونیرو و آلمانی بالای باستان اشاره کرد.
با توجه به مورد استفاده بودن زبان آلمانی توسط بیش از 105 میلیون نفر در سراسر جهان وجود گویش های مختلف خارج از انتظار نیست. مثلا گویش آلمانی سوئیسی زبان آلمانی است که توسط مردم سوئیس مورد استفاده قرار می گیرد و با زبان آلمانی که در کشور آلمان مورد استفاده قرار دارد تفاوت های بسیاری میکند.

آموزش زبان آلمانی

برای بهره مندی از  آموزش زبان آلمانی با معیارهای استاندارد و مدرس آلمانی مجرب با ما تماس بگیرید.با شرکت در کلاسهای آموزش آنلاین و یا حضوری موسسه زبان پارسا با همراهی بهترین اساتید زبان آلمانی در شیراز موفقیت خود را افزایش دهید.

موسسه زبان پارسا (تاسیس 1380) شماره تماس 09013443574

آموزش زبان آلمانی در موسسه پارسا