برای رزرو یک جلسه رایگان کلیک کنید

چرا یادگیری ترکی آسانتر از آنچه فکر می کنید است؟

فهرست عناوین

چرا یادگیری ترکی آسانتر از آنچه فکر می کنید است؟

یادگیری ترکی سخت نیست. این تا حدی به این دلیل است که چیزی به نام "زبان سخت" وجود ندارد. هر زبانی با روش‌های یادگیری صحیح قابل دسترسی می‌شود. اما ترکی در مقایسه با زبان های دیگر بسیار آسان است. در اینجا چند دلیل وجود دارد که چرا ترکی آسان‌تر است و چرا نباید نگران دشواری یادگیری آن باشید.

یادگیری ترکی چقدر طول می کشد؟

خوب، مدت زمان یادگیری یک زبان پاسخ پیچیده ای است. این به شما، زبان مقصد و منابعی که استفاده می کنید بستگی دارد. هرچه زبان مقصد شما به زبان مادری شما نزدیکتر باشد، سریعتر می توانید آن را یاد بگیرید. هر چه یادگیری زبان ترکی برای شما دشوارتر باشد، زمان بیشتری طول خواهد کشید.

اگر زبان مادری شما انگلیسی است، تخمین هایی برای شما وجود دارد. مؤسسه خدمات خارجی ایالات متحده همه زبان‌ها را بر اساس سختی رتبه‌بندی کرد. سپس شماره ای را تعیین کردند که چقدر طول می کشد تا به آن مسلط شوید و ممکن است ترکی شما را شگفت زده کند. به گفته آنها زبان ترکی جزو زبان های دسته چهارم است. این بدان معناست که برای رسیدن به تسلط به زبان ترکی به 44 هفته یا 1100 ساعت زمان نیاز دارید.

اما، لطفا این اعداد را جدی نگیرید. موسسه خدمات خارجی شما را نمی شناسد. آنها انگیزه، اشتیاق و انگیزه شما را نمی دانند. و مطمئناً نمی دانند که آیا شما از روش های یادگیری زبان مناسب استفاده می کنید یا خیر. اگر بهترین راه یادگیری زبان ترکی را بدانید، می‌توانید خیلی سریع‌تر یاد بگیرید.

آیا ترکی به انگلیسی نزدیک است؟

خوب، رتبه بندی FSI Category IV به این معنی است که ترکی آنقدرها به انگلیسی نزدیک نیست. انگلیسی یک زبان آلمانی است، در حالی که ترکی از خانواده زبان های ترکی است. زبان ترکی بیشتر با آذربایجان، ترکمن، قشقایی و گاگاوز مرتبط است.

گرامر ترکی و انگلیسی کاملاً مشابه است. قطعاً قواعد گرامری مشترک را در این دو زبان خواهید یافت. با این حال، یکی از جنبه‌های دانش‌آموزان ترک زبان انگلیسی، فقدان فعل «بودن» است. در ترکی "بودن" وجود ندارد. در عوض از پسوندهایی برای جایگزینی آن استفاده می کنند. درک این مفهوم در هنگام یادگیری ترکی برای او دشوار است.

ساختار جمله نیز با زبان انگلیسی متفاوت است. در حالی که انگلیسی یک زبان SVO (موضوع-فعل-مفعول) است، ترکی SOV (موضوع-فعل-فعل) است. مثلا:

مریم یک سیب می خورد. – مری بیر الما یور.

«مریم» فاعل، «می خورد» (yiyor) فعل و «سیب» (بیر الما) مفعول است. همانطور که می بینید ترکی اول مفعول و سپس فعل را قرار می دهد. این سخت نیست، اما قطعاً چیزی است که هنگام یادگیری ترکی باید به آن عادت کنید.

ترکی الفبای لاتین دارد

الفبای ترکی برای شما بسیار آشنا به نظر می رسد. در 1928 ترکیه سیستم نوشتاری خود را از خط عربی به حروف لاتین تغییر داد. بنابراین امروزه ترکی از همان الفبای انگلیسی استفاده می کند. خب تقریبا همینطوره چند حرف اضافی در الفبای ترکی وجود دارد که فقط حروف لاتین اصلاح شده هستند. Ö، ü و ç تنها تعدادی از لهجه های ترکی هستند. این ها تلفظ های مختلفی را نشان می دهند، بنابراین به طور کلی مفید هستند. بنابراین، یادگیری الفبای ترکی باید کار آسانی باشد.


مردم ترکیه بسیار خوب هستند

این ممکن است دلیل عجیبی برای یادگیری زبان ترکی باشد، اما به من گوش کنید. مردم ترکیه خیلی خوب هستند. آنها دوستانه، خوش برخورد و مفید هستند. اما، وقتی متوجه می‌شوند که شما ترکی یاد می‌گیرید، بسیار خوشحال می‌شوند. آنها از تلاش های شما قدردانی می کنند و هر کاری که می توانند برای کمک به شما انجام می دهند. من تضمین می کنم که شما به راحتی با یادگیری ترکی دوستان ترکی پیدا خواهید کرد.

داشتن یک کمک محلی برای یادگیری یک زبان شگفت انگیز است. آن‌ها می‌توانند تلفظ صحیح را به شما نشان دهند و راهنمایی‌هایی درباره نحوه صحبت روان‌تر به شما بدهند. یادگیری زبان عامیانه و عبارات روزمره از آنها نیز یک فعالیت سرگرم کننده است. بنابراین، مهمان نوازی ترکی قطعا یادگیری ترکی را آسان تر می کند.


انگیزه مناسبی برای یادگیری ترکی داشته باشید

اگر از درس های خود لذت می برید، یادگیری ترکی سخت نخواهد بود. انتخاب منابع یادگیری زبان مناسب یک چیز است. این یک چیز دیگر است که انگیزه و اشتیاق مناسب برای رساندن شما به تسلط داشته باشید. اگر متعهد باشید، هماهنگی با یادگیری زبان بسیار آسان تر خواهد بود.

اگر ترکی را برای سفر یاد می گیرید، فکر سفر آینده شما انگیزه خوبی است. یا اگر می خواهید برای شرکت در آزمون زبان به زبان ترکی تسلط داشته باشید، موفقیتی که به ارمغان می آورد خوب است. چنین انگیزه هایی می تواند یادگیری ترکی را بسیار آسان تر کند.