برای رزرو یک جلسه رایگان کلیک کنید

چرا زبان ترکی یاد بگیریم؟

مهمترین دلایل یادگیری ترکی

یادگیری ترکی لذت بخش است! جدای از شوخی، ترکی زبان فوق العاده ای است. و یادگیری آن قطعاً مزایای زیادی دارد. چه به ترکیه علاقه مند باشید و چه فقط در مورد یادگیری زبان ترکی، این دلایل قطعاً شما را برای شروع انگیزه می دهد. در اینجا 8 دلیل مختلف برای یادگیری زبان ترکی آورده شده است.

1. ترکی را یاد بگیرید تا با افراد زیادی صحبت کنید

ترکی زبان رسمی ترکیه است، اما کشورهای بیشتری به آن صحبت می کنند. میلیون ها ترک زبان در آلمان، قبرس و یونان زندگی می کنند. در کل، حدود ۸۰ میلیون ترک زبان در سراسر جهان وجود دارد.

اگر بتوانید زبان ترکی را روان صحبت کنید، می توانید با همه این افراد صحبت کنید. برقراری ارتباط و ارتباط با مردم محلی ترکیه مشکلی نخواهد داشت. و با 80 میلیون ترکی زبان، قطعا فرصت هایی برای بهبود زندگی شما وجود خواهد داشت.
2. ترکیه از نظر جغرافیایی مهم است

ترکیه بین اروپا و آسیا قرار دارد. این کشوری است که جهان غرب را به خاورمیانه متصل می کند. از آنجایی که ترکیه دارای ویژگی هایی از هر دو بخش جهان است، از نظر ژئوپلیتیک کشوری بسیار مهم است. اگر به روابط بین الملل و دیپلماسی علاقه دارید، یادگیری زبان ترکی واقعاً می تواند برای شما مفید باشد.

از سال 1995، ترکیه و اتحادیه اروپا دارای اتحادیه گمرکی هستند. با افزایش اهمیت بین المللی ترکیه، قطعا فرصت هایی برای پیشرفت شغلی شما وجود دارد.

3. یادگیری ترکی آسان است

ممکن است از شنیدن این که یادگیری ترکی دشوار نیست تعجب کنید. از آنجایی که الفبای ترکی دارای حروف لاتین است، انگلیسی زبانان بومی به راحتی می توانند ترکی را بخوانند. تسلط بر تلفظ ترکی نیز دشوار نیست. می‌توانید بدون نگرانی درباره لهجه‌تان روان صحبت کنید.

اما دلیل اینکه یادگیری ترکی واقعاً آسان است، مردم هستند. مردم ترکیه از تلاش های شما بی نهایت قدردانی می کنند. اگر ببینند که سعی می کنید چیزی را به زبان ترکی یاد بگیرید یا تلفظ کنید، قطعا به شما کمک خواهند کرد. این مهربانی ذاتی در مردم ترکیه واقعا شگفت انگیز است.

4. درباره فرهنگ ترکیه بیاموزید

فرهنگ ترکی بسیار منحصر به فرد است. ترکیه در طول تاریخ غنی و هیجان انگیز خود، سنت ها و آداب و رسوم زیادی دارد. و تنها راه برای درک واقعی آنها صحبت کردن به ترکی است.

غذاهای ترکی جایگاه ویژه ای در قلب فرهنگ دارند. ما در اینجا فقط در مورد غذاهای ترکی صحبت نمی کنیم. غذاهای گوجه فرنگی و بادمجان، نان، گوشت کبابی، هر چیزی که یک گرسنه می خواهد. و بعد چای و قهوه. غذاهای ترکی واقعا فوق العاده است. و چه راهی بهتر از این که از سرور خود به زبان ترکی بخواهید آن را سفارش دهید؟ آنها مطمئناً از شنیدن زبان خود از یک مشتری قدردانی خواهند کرد.

5. شغل خود را با ترکی تقویت کنید

کارمندان دو زبانه حقوق بهتری دریافت می‌کنند. چرا؟ زیرا آنها یک دارایی برای شرکت هستند. مهارت های زبانی آنها می تواند روابط تجاری ایجاد کند و وفاداری را نشان دهد. بنابراین، چه در حال حاضر برای تجارتی کار می کنید که دارای روابط ترکیه است، یا قصد دارید در ترکیه کار کنید، یادگیری زبان ترکی برای شما مفید خواهد بود. ناگفته نماند که صحبت کردن ترکی در یک CV چقدر عالی به نظر می رسد.

شاید تعجب کنید که چرا به طور خاص زبان ترکی را یاد بگیرید؟ چرا فرانسوی، اسپانیایی، آلمانی یا سایر زبان های رایج دیگر نه؟ خوب، با ترکی، شما واقعاً می توانید متمایز شوید. شرط می بندم که بسیاری از همکاران شما ترکی صحبت نمی کنند. تنها دارایی ترکیه در این شرکت بودن قطعا شما را پیشتاز خواهد کرد.

6. به راحتی به ترکیه سفر کنید

صحبت کردن به یک زبان خارجی در سفر بسیار مهم است. شما نمی توانید انتظار داشته باشید که مردم محلی انگلیسی صحبت کنند. بنابراین، اگر زبان ترکی را روان صحبت کنید، می توانید تعطیلات خود را واقعا فراموش نشدنی کنید. خدمات بهتری از مردم محلی ترکیه دریافت خواهید کرد، هنگام چانه زنی معاملات بهتری دریافت خواهید کرد و به فرصت های بیشتری دسترسی خواهید داشت. گردشگران عادی در ترکیه معمولاً فرصتی ندارند که از مردم محلی توصیه های آنها را بپرسند. با صحبت کردن به زبان ترکی جواهرات پنهان در ترکیه را کشف کنید.

ترکیه بهشت سفر است. استانبول شهری شلوغ و هیجان انگیز است، اما خط ساحلی ترکیه فرصت فوق العاده ای برای استراحت در ساحل ارائه می دهد. می‌توانید بالن‌های هوای گرم را تماشا کنید که آسمان کاپادوکیا را پر می‌کنند یا در یک استخر طبیعی سفید رنگ در Pamukkale استراحت کنید. مناظر زیادی برای دیدن و غذا برای امتحان کردن وجود دارد. بنابراین، یکی از بهترین دلایل برای یادگیری ترکی، دستیابی به اکثر این تجربیات است.

7. تحصیل در خارج از کشور ترکیه

اگر می خواهید در اروپا در خارج از کشور تحصیل کنید، ترکیه مکانی عالی برای انجام این کار است. چند دانشگاه عالی ترکیه با تحصیلات در سطح جهانی وجود دارد. اما، بهترین بخش در مورد تحصیل در خارج از کشور در ترکیه، دیدن نحوه زندگی مردم محلی ترکیه است. دیدن زندگی روزمره آنها بینش فرهنگی عالی و دیدگاهی واقعاً جهانی به شما می دهد. بنابراین، می‌توانید با یادگیری زبان ترکی، این تجربه‌ی یک‌بار در زندگی را باز کنید.

8. ترکی را یاد بگیرید تا مغز خود را بهبود ببخشید

دوزبانه بودن به معنای واقعی کلمه مغز شما را بهبود می بخشد. افرادی که به یک زبان خارجی صحبت می کنند شانس بیشتری برای مبارزه با زوال عقل و آلزایمر دارند. مهارت های حافظه ای که در حین یادگیری Tu به دست می آورید
 
بدون شک برای شما مفید خواهد بود.

حتی مزایای مغزی بیشتری برای یادگیری یک زبان خارجی وجود دارد. واقعیت را به شیوه ای متفاوت تجربه خواهید کرد. شما نسبت به فرهنگ های دیگر بازتر و پذیرنده تر خواهید بود. این جهان بینی شما را همدل تر می کند و یک شهروند واقعی جهانی خواهید بود. ناگفته نماند که یادگیری زبان بر سلامت روان تاثیر دارد. روان صحبت کردن یک دستاورد بزرگ است و وقتی با ترکی به آن دست پیدا کنید، اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد.