برای رزرو یک جلسه رایگان کلیک کنید

برای یادگیری زبان فرانسه در شیراز از کجا شروع کنم؟

در حال حاضر نزدیک به بیش از 220 میلیون نفر در جهان به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند. این زبان، یکی از شش زبان رسمی سازمان ملل متحد و یکی از دو زبان کاری بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی بوده و کسب نمره قابل قبول در آزمون‌های آن، یک امتیاز مهم محسوب می‌شود؛ با این حال بسیاری از متقاضیان با تصور دشوار بودن آموزش زبان فرانسه، برای شروع یادگیری با چالش و سردرگمی مواجه هستند.

چرا آموزش زبان فرانسه؟

یادگیری زبان فرانسه و شرکت در دوره آموزش زبان فرانسه علاوه بر اهمیت آن به عنوان زبان دوم در سراسر جهان، از مزایای دیگری نیز برخوردار است. از مهم‌ترین مزایای یادگیری زبان فرانسه می‌توان به افزایش فرصت‌های شغلی و شانس پیدا کردن کار در سطح بین‌المللی، بهبود دایره لغات زبان انگلیسی، افزایش شانس پذیرش در دانشگاه‌ها، آشنایی با شاهکارهای ادبی و هنری و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد.

از چه سنی برای یادگیری زبان فرانسه اقدام کنیم؟

یادگیری زبان دوم مانند انگلیسی یا فرانسوی در سنین کودکی و به ‌ویژه قبل از هفت یا هشت سالگی، بسیار راحت‌تر بوده و فرد سریع‌تر و با مهارت و لهجه بهتر زبان را یاد می‌گیرد؛ از این رو آموزش زبان فرانسه برای کودکان هرچه زودتر شروع شود، نتیجه بهتری خواهد داشت.

با این حال، یادگیری زبان فرانسه در بزرگسالی غیرممکن نبوده و در صورت برخورداری از آموزش صحیح و متدهای آموزشی روز دنیا می‌تواند یک تجربه جذاب و لذت‌بخش باشد؛ ضمن این‌که دو عامل برخورداری از مهارت‌های تحلیلی و تجربی و همچنین انگیزه یادگیری مانند سفر، کار، تحصیل و امثال آن در بزرگسالان، می‌تواند روند یادگیری را بهبود بخشد.

بهترین شیوه برای آموزش زبان فرانسه کدام است؟

یادگیری زبان فرانسه نیز مانند دیگر زبان‌ها به شیوه‌های مختلفی اعم از یادگیری خودخوان و مستقل، آموزش خصوصی و شرکت در دوره‌ آموزش فرانسه به صورت جمعی امکان‌پذیر است.

در ادامه مزایای هر یک از این سه شیوه بررسی شده است.

آموزش خصوصی زبان فرانسه

آموزش زبان فرانسه به شکل خصوصی، امکان تعامل بیشتر و بهتری با معلم را برای زبان­آموز فراهم می‌کند. به‌عنوان مثال، فرد در یک کلاس خصوصی می‌تواند تمامی سوالات خود را از معلم پرسیده و حتی از او بخواهد تا سرعت تدریس را متناسب با سطح یادگیری او کاهش یا افزایش دهد. از دیگر مزایای آموزش زبان فرانسه به‌صورت خصوصی می‌توان به امکان تعیین پارامترهای جلسات آموزش، آمادگی بهتر برای مهارت‌های زبانی و مواردی از این دست اشاره کرد.

دوره‌های جمعی آموزش زبان فرانسه

یادگیری زبان فرانسه همراه با دیگر افراد و در یک کلاس جمعی دارای مزیت‌های قابل توجهی همچون امکان مکالمه به زبان فرانسوی با دیگر افراد و استفاده از تجربیات زبان­آموزان دیگر در فرآیند یادگیری است.

آموزش خودخوان و مستقل زبان فرانسه

یادگیری زبان فرانسه به‌صورت خودخوان باید به‌عنوان یک روش در کنار دیگر روش‌ها صورت گیرد؛ چرا که حضور یک معلم برای رفع اشکالات، پرسیدن سوالات و هدایت زبان­آموز برای یادگیری صحیح و اصولی زبان اهمیت ویژه‌ای دارد. در این روش متقاضی می‌تواند با داشتن یک معلم خصوصی، درس را از معلم فرا گرفته و با استفاده از ابزارهای متعدد آموزش زبان، در اوقات فراغت خود، آنچه را که یادگرفته‌، تمرین کند.

از جمله ابزارهایی که می‌تواند روند آموزش زبان فرانسه نزد معلم را بهبود بخشد، می‌توان به منابع صوتی، نرم­افزارهای آنلاین، پادکست‌ها، کتاب‌ها، روزنامه‌های فرانسوی، فیلم و سریال و نظایر آن اشاره کرد. در صورتی که معلم خصوصی دارید و می‌خواهید روی مهارت‌های ارتباطی و مکالمه خود کار کنید، می‌توانید از ابزارهای آنلاین تعاملی کمک بگیرید.

برای یادگیری زبان فرانسه در شیراز به کجا مراجعه کنیم؟

آموزش زبان فرانسه در شیراز مانند سایر شهرها نزد اساتید مجرب و در آموزشگاه‌های معتبر انجام می­شود. آکادمی زبان “پارسا” به ‌عنوان یک موسسه تخصصی و معتبر در حوزه آموزش زبان‌های خارجی، دوره‌ آموزش زبان فرانسه در شیراز را به دو صورت ترمیک و خصوصی برگزار می‌کند.

آکادمی زبان پارسا

آکادمی زبان پارسا نزدیک به دو دهه است که با هدف رویکرد ارتقای سطح علمی جامعه در زمینه زبان‌های خارجی، انواع دوره‌های آموزش زبان انگلیسی، آلمانی، فرانسه، ترکی استانبولی، اسپانیایی، عربی و امثال آن را برگزار می‌کند.

با انتخاب آکادمی زبان پارسا برای یادگیری زبان فرانسه، می‌توان از مزایای استفاده از جدیدترین منابع، آزمون رایگان تعیین سطح، برگزاری کلاس‌ها به دو شکل حضوری و آنلاین، اساتید مجرب و حرفه‌ای و همچنین آشنایی با متدهای آموزشی روز دنیا بهره‌مند شد.

علاقه­مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می­توانند به وبسایت https://parsali.ir مراجعه کنند.