برای رزرو یک جلسه رایگان کلیک کنید

8 گام برای یادگیری خواندن ژاپنی

خواندن ژاپنی برای یادگیری غیرممکن نیست

ژاپنی زبان بسیار جذابی است، اما خواندن آن بسیار ترسناک است. اگر معنی و صدای شخصیت ها را نمی دانید، حرکت کردن در آن بسیار سخت است. اما، به محض اینکه خواندن زبان ژاپنی را به اجزای اصلی آن تقسیم کنید، در واقع بسیار ساده است. بنابراین، بهترین راه برای یادگیری خواندن ژاپنی چیست؟ این مراحل را دنبال کنید تا به راحتی زبان ژاپنی را یاد بگیرید.

8 گام برای بهترین راه برای یادگیری خواندن ژاپنی

1. درک کنید که ژاپنی دارای سه اسکریپت است

زبان آموزانی که می خواهند به یادگیری زبان ژاپنی بپرند اغلب از اینکه ژاپنی ها یک الفبا ندارند شگفت زده می شوند. سیستم نوشتاری ژاپنی از سه خط مختلف تشکیل شده است: کانجی، هیراگانا و کاتاکانا. برای اینکه بهترین روش یادگیری زبان ژاپنی را داشته باشید، باید به هر سه تسلط داشته باشید.

در حالی که برای زبان انگلیسی که فقط یک الفبا دارد، این مفهوم عجیبی است. اما، برای مردم ژاپن کار می کند. وقتی در حال یادگیری یک زبان خارجی هستید، اولین درسی که باید یاد بگیرید این است که انعطاف پذیر باشید و با فرهنگی که در حال یادگیری آن هستید سازگار باشید.

خواندن به زبان ژاپنی را یاد بگیرید

2. از روماجی دوری کنید

قبل از شروع فهرست کردن تمام کارهایی که برای یادگیری زبان ژاپنی باید انجام دهید، اجازه دهید یک قدم به عقب برگردیم تا بگوییم چه کاری را نباید انجام داد. وقتی ژاپنی می خوانید به روماجی اعتماد نکنید. این بدترین کاری است که می توانید برای تسلط به زبان ژاپنی خود انجام دهید.

روماجی کلمات ژاپنی را به صورت آوایی با حروف لاتین می نویسد. بنابراین، برای زبان مادری انگلیسی، خواندن و درک زبان ژاپنی آسان است. اما، دانش ژاپنی شما را به هم می زند. شما می توانید بیش از حد به روماجی وابسته شوید و هرگز یاد نخواهید گرفت که چگونه به زبان ژاپنی بخوانید.

راه معتبر یادگیری زبان ژاپنی، تسلط بر شخصیت های آن است. به علاوه، اگر فقط بتوانید روماجی بخوانید، تلفظ ژاپنی شما نیز آسیب خواهد دید. شما مانند مردم محلی ژاپنی را تلفظ نمی کنید، زیرا بیش از حد به دانش انگلیسی خود تکیه خواهید کرد. زمان آن است که همه اینها را پشت سر بگذاریم و با یک صفحه جدید شروع کنیم.

3. هیراگانا را یاد بگیرید

اگرچه بیشتر راهنماهای خواندن ژاپنی به شما می گویند که با کانجی شروع کنید، در واقع تسلط بر هیراگانا بسیار ساده تر است. بنابراین، اگر می توانید ابتدا هیراگانا را یاد بگیرید، می توانید شخصیت های ژاپنی را ببینید و تشخیص دهید.

هیراگانا تا جایی که می توانیم به الفبای ژاپنی نزدیک است. این کاملاً آوایی است، به این معنی که همه 46 کاراکتر با یک صدا یا هجا منطبق هستند. از کاراکترهای هیراگانا بیشتر برای نوشتن کلمات ژاپنی استفاده می شود.

بنابراین، ابتدا تمام 46 کاراکتر هیراگانا را یاد بگیرید. لازم نیست همه آنها را همزمان یاد بگیرید، می توانید به راحتی آنها را به دروس جداگانه تقسیم کنید.

 

 

ک

س

تی

n

ساعت

متر

y

r

w

 

آ

あ (الف)
か (کا)
さ (س)
た (ta)
な (نا)
は (ha)
ま (ما)
や (بله)
ら (را)
わ (wa)
ん (n)

من

い (من)
き (کی)
し (شی)
ち (چی)
に (نی)
ひ (سلام)
み (مایل)
 
り (ری)
 
 

تو

う (u)
く (ku)
す (سو)
つ (تسو)
ぬ (شماره)
ふ (فو)
む (mu)
ゆ (یو)
る (ru)
 
 

ه

え (ه)
け (که)
せ (se)
て (te)
ね (نه)
へ (او)
め (من)
 
れ (دوباره)
 
 

o

お (o)
こ (ko)
そ (پس)
と (به)
の (نه)
ほ (هو)
も (ماه)
よ (یو)
ろ (ro)
を (وو)
 

خواندن و نوشتن ژاپنی

4. کانجی را یاد بگیرید

حروف کانجی از زبان چینی آمده است. در خط کانجی، هر شخصیت یک معنا را منتقل می کند. بنابراین، در کانجی، کلمه "ظهر" 午 است. این چهار خط در این نوشته همیشه به معنای ظهر است. بنابراین، نوشتن کانجی در ژاپنی آوایی نیست.

خبر بد این است که بیش از 2000 شخصیت کانجی در زبان ژاپنی وجود دارد. این بدان معناست که شما باید همه آنها را یک به یک یاد بگیرید. خوشبختانه، در واقع نیازی نیست که همه آنها را یکجا یاد بگیرید. فقط با صد کاراکتر رایج کانجی شروع کنید و از آنجا بروید.

نیمه، وسط
هان
ناکا (با)
هر کدام
مای
-
شما
چه، کدام، چند
کا
نان، نانی
شخص
جین، نین
هیتو
مرد، پسر، مرد
دان، نان
اتوکو
زن، دختر، زن
جو، نیو
اونا، من
کودک
شی، سو
ko
مادر
بو
هاها
پدر
فو
چیچی
دوست
یو
تومو

این احتمالاً پیشرفته ترین راه برای یادگیری نحوه خواندن ژاپنی است، زیرا این روش اصلی خواندن و نوشتن مردم ژاپن است. به همین دلیل، هنگامی که در حال مطالعه هستید، مزایای مختلفی به همراه دارد. مهمترین آنها ابهام زدایی بین کلمات است. این بدان معنی است که حتی اگر دو کلمه یکسان تلفظ شوند، املای آنها متفاوت است. این می تواند یک مزیت قابل توجه در صحبت کردن به ژاپنی باشد زیرا تلفظ های کمتری برای به خاطر سپردن وجود دارد.

5. کاتاکانا را یاد بگیرید

کاتاکانا درست مانند هیراگانا است. در زبان ژاپنی 46 کاراکتر کاتاکانا وجود دارد و همه آنها ارزش آوایی هجا را نشان می دهند. در واقع، همه شخصیت‌های کاتاکانا یک معادل هیراگانا دارند و اغلب یکسان به نظر می‌رسند. اما، یک تفاوت بزرگ بین کاتاکانا و هیراگانا وجود دارد.

کاتاکانا منحصراً برای نوشتن کلمات با منشأ خارجی استفاده می شود. بنابراین، شما در واقع به اندازه هیراگانا و کانجی در ژاپنی کاتاکانا را نخواهید دید. اما، شما باید یاد بگیرید که چگونه آن را بخوانید.

 

 

ک

س

تی

n

ساعت

متر

y

r

w

 

آ

ア (الف)
カ (کا)
サ (س)
タ (ta)
ナ (نا)
ハ (هزار)
マ (ما)
ヤ (بله)
ラ (را)
ワ (wa)
ン (n)

من

イ (من)
キ (کی)
シ (شی)
チ (چی)
ニ (نی)
ヒ (سلام)
ミ (مایل)
 
リ (ری)
 
 

تو

ウ (u)
ク (ku)
ス (سو)
ツ (تسو)
ヌ (شماره)
フ (فو)
ム (مو)
ユ (یو)
ル (ru)
 
 

ه

エ (ه)
ケ (که)
セ (se)
テ (te)
ネ (نه)
ヘ (او)
メ (من)
 
レ (دوباره)
 
 

o

オ (o)
コ (ko)
ソ (پس)
ト (به)
ノ (خیر)
ホ (هو)
モ (ماه)
ヨ (یو)
ロ (ro)
ヲ (وو)
 

6. همه شخصیت های ژاپنی را کنار هم قرار دهید

یادگیری زبان ژاپنی بسیار ساده است. هنگامی که بر سه اسکریپت سیستم نوشتاری ژاپنی تسلط پیدا کردید، می توانید ادامه دهید. شما هر کاراکتر را می شناسید و از آنجایی که ژاپنی از چپ به راست نوشته می شود، می توانید آن را مانند حروف لاتین کنار هم قرار دهید. نیازی به تجزیه و تحلیل ضربات هر شخصیت نیست، فقط آنها را بر اساس ارزش اسمی آنها بر اساس تلفظ در نظر بگیرید.

در نهایت نحوه خواندن ژاپنی به همان روشی است که انگلیسی می خوانید. شما به حروف نگاه می کنید و از آنها کلمات ایجاد می کنید. البته شما زمان زیادی را صرف یادگیری خواندن انگلیسی کردید. شما سال ها از عمر خود را صرف تسلط بر خواندن و نوشتن کردید. بنابراین، زمانی که در حال یادگیری زبان ژاپنی هستید، به خودتان زمان بدهید.

7. ژاپنی را با صدای بلند بخوانید

خواندن تنها بخشی از یادگیری زبان ژاپنی است. مطمئن شوید که مهارت های دیگری مانند نوشتن و گوش دادن را نیز تمرین می کنید. اما، احتمالاً ساده ترین راه برای ترکیب یک مهارت دیگر با یادگیری خواندن ژاپنی، گفتن کلماتی است که می خوانید با صدای بلند.

به این ترتیب، تلفظ خود را تمرین می کنید، لغات واژگان را یاد می گیرید و در خواندن سریع ژاپنی بهتر می شوید. شما صداها را با شخصیت ها مرتبط خواهید کرد و به زودی، ژاپنی را کاملاً بدون دردسر خواهید خواند. بنابراین، خجالتی نباشید. اینطوری خواندن انگلیسی را در مهد کودک نیز یاد گرفتید. بنابراین، این بهترین راه برای یادگیری خواندن ژاپنی در حال حاضر است.

8. خواندن را اغلب تمرین کنید

بهترین راه برای یادگیری زبان ژاپنی، تمرین زیاد است. ما نمی توانیم به اندازه کافی بر این موضوع تاکید کنیم. از هر کلمه ژاپنی نوشته شده استفاده کنید و سعی کنید آنها را بخوانید. به دنبال تمرین های خواندن ژاپنی باشید. در اینجا چند فعالیت مفید وجود دارد که سرگرم کننده هستند، اما به شما کمک می کنند در خواندن به زبان ژاپنی تسلط پیدا کنید:

  • اخبار را بخوانید : اگر می خواهید یک تمرین خواندن قابل اعتماد داشته باشید، چند روزنامه ژاپنی تهیه کنید. یا، شما همچنین می توانید اخبار ژاپن را به صورت آنلاین بخوانید. شما می توانید خواندن ژاپنی را تمرین کنید و همزمان از رویدادهای جاری به روز باشید.
  • مانگا ژاپنی را کاوش کنید : مانگا کمیک ژاپنی است. آنها داستان های سرگرم کننده ای هستند که باید در آنها گم شوید، و خواندن آنها همچنین نگاهی اجمالی به فرهنگ مدرن ژاپنی به شما می دهد.
  • زیرنویس ژاپنی قرار دهید : زمانی که در حال تماشای فیلم هستید (مخصوصاً فیلم های ژاپنی)، به جای انگلیسی، زیرنویس ژاپنی قرار دهید. شما باید خیلی سریع بخوانید، اما این یک تمرین عالی برای تندخوانی است.