برای رزرو یک جلسه رایگان کلیک کنید

توصیه هایی دربرخورد با تازه واردان به کشور آلمان

 1. مردم آلمان بسیار قانونمند و بیش از بقیه مردم دنیا برای خودشان قانون و مقررات دارند. پس در هنگام ملاقات با یكی از اهالی این كشور،حواستان را خیلی جمع کنید.
 2. از نظر آلمانی ها صحبت كردن در حالی كه دست های فرد در جیبش است،بی احترامی بزرگی به حساب می آید.
 3. مردم آلمان در صورتی‌ كه انگلیسی بلد باشند، حتماً با شما انگلیسی حرف می‌زنند و در صورتی كه شما هم این زبان را بدانید، جور دیگری به شما نگاه می‌كنند.برخلاف مردم فرانسه كه ترجیح می‌دهند، در صورتی كه حتی قادر به انگلیسی حرف زدن هم باشند، از این كار امتناع كنند.
 4. مردم این کشور از نزدیك شدن به آدم‌ها ابا دارند.به همین دلیل بوسه موقع سلام و احوال‌پرسی را دوست ندارند و در صف‌های اتوبوس، سینما و غیره، فاصله را با نفر جلویی حفظ می‌كنند. این فاصله را همه حفظ می‌كنند و كسی خودش را بین شما و نفر جلویی جا نمی‌زند. لباس‌های مرتب و تمیز هم اثر مثبتی بر این مردم دارد.
 5. آدامس جویدن یا بلند صحبت كردن در جمع از نظر آنها كار خوبی نمی باشد و بهتر است كسی برای كار اداری به خانه آنها نماس نگیرد؛ مگر در زمانهای اضطراری.
 6. یکی از آداب مردم آلمان،انعام دادن در رستوران‌است و معمولاً برای این كار پانزده درصد از بهای غذا را به گارسون می‌دهند. در بسیاری از رستوران‌ها برای پرداخت بهای غذا می‌توانید از كارت‌های اعتباری بین‌المللی یا كارت بانك‌های آلمانی هم استفاده كنید.هرچند پرداخت نقدی موجب خوشنودی صاحب رستوران میشود.
 7. در نظر بگیرید که رستورانی كه می‌روید، خیلی با كلاس است یا نه؟ اگر بود، ناچار باید با كت و شلوار بروید. خانم‌ها هم بهتر است با لباس‌های رسمی ‌بروند.
 8. در رستوران نباید موقع غذا خوردن آرنج‌های خود را روی میز قرار دهید، نباید از مچ دست بیشتر روی میز قرار گیرد و باید چنگال غذا‌خوری را تا اتمام غذا به دست داشته باشید و چنگال نباید دردست راست قرار گیرد.
 9. توصیه می شود از رفت و آمد در محوطه‌هایی كه امكان دارد، نئونازی‌ها حضور داشته باشند، بپرهیزید. یكی از این مكان‌ها، محله‌های شرق برلین است. در این محل خارجی‌ها را به خاطر رنگ موهایشان به عنوان سرسیاه می‌شناسند و در صورتی كه ساعت ده شب به بعد در این محله‌ها باشید، با خطر جدی روبه‌رو هستید. نئو نازی‌ها لباس‌های مشكی به تن دارند، موهایشان را به شكل عجیبی درآورده و چكمه به پا دارند. این افراد به صورت دسته‌ای حركت کرده و دسته‌ای هم به مردم حمله می‌كنند.
 10. آلمانیها هنوز هم از رفتارهای هیتلر كه باعث به خاك و خون كشیده‌ شدن اروپا شد، خجالت می‌كشند و برای همین زیاد دوست ندارند كه از آن دوران صحبتی بكنند پس هیتلر را فراموش كنید.اگر هم گردشگری از سر شوخی بخواهد چیزی (مثلاً‌ هایل هیتلری) به آنها بگوید می‌رنجند. پرسیدن این سوال که شما اهل كجا هستید هم از آن دست سوال‌هایی است كه آنها را ناراحت می‌كند.
 11. اگر تا نیمه شب در خیابان بمانید، مجبوید که از تاکسی استفاده کنید و در کشورهای اروپایی، حمل و نقل با تاکسی بسیار گران می باشد. برای پرداخت هم نگران کلاه رفتن به سرتان نباشید ،چرا که راننده همان بهایی را از شما می‌گیرد که روی تاکسی‌مترش نوشته شده است .

با شرکت در کلاسهای آموزش آنلاین و یا حضوری موسسه زبان پارسا با همراهی بهترین اساتید زبان آلمانی در شیراز موفقیت خود را افزایش دهید.

موسسه زبان پارسا (تاسیس 1380) شماره تماس 09013443574