برای رزرو یک جلسه رایگان کلیک کنید

آموزش زبان ترکی استانبولی در شیراز

نام دوره: دوره آموزش زبان ترکی استانبولی
مدرس دوره: تیم مدرسان  پارسا
زمان برگزاری: 
سطوح برگزاری:
 از سطح A1 تا C2
شهریه کلاسهای ترمیک:
شهریه کلاسهای خصوصی:

شهریه کلاسهای فشرده:
گروه WhatsApp آموزش زبان:
پیج اینستاگرام آموزش زبان : 
کتابهای آموزش زبان: جزوه اختصاصی
آموزش آنلاین : دارد
آموزش حضوری : دارد در شهر شیراز
اطلاعات بیشتر:

 

آموزش زبان ترکی استانبولی در شیراز

در مورد زبان ترکی استانبولی / ریشه ی زبان شناسی

جالب است بدانید زبان ترکی استانبولی نیز مانند زبان هایی چون فنلاندی و مجارستانی در زیر شاخه های زبان های آلتایی که از خانواده ی زبان های اورال - آلتایی است، می باشد. آغوز نامی است که به زبان های ترکیه ای ، آذری ، تاتار ، ترکمنی ، ازبکی و ... نسبت داده شده است .

تاریخ زبان ترکیه ای

زبان ترکیه ای از نظر تاریخ شامل ۳ دوره می باشد: 1- ترکی قدیمی  2- ترکی میانه  ۳- ترکی جدید

ترکی قدیمی از قرن هفتم شروع و تا قرن سیزدهم ادامه داشته. ترکی میانه، قرن سیزدهم تا بیستم را شامل می شود و ترکی جدید هم زبانی است که از قرن بیستم به بعد در این کشور صحبت می شود. زبان عربی و فارسی در زمان امپراطوری عثمانی وارد زبان ترکی می شود و به همین دلیل است که حدود ۸۸ درصد از کلمات ترکیب فارسی و عربی هستند. نام این زبان، ترکی عثمانی است. کمال آتاتورک در سال ۱۹۲۸ طی یک جنبش رسم الخط ترکی را از فارسی به لاتین تغییر داد و این گونه واژه های عربی و فارسی جای خود را به واژه های ترکی دادند.

ساختار زبانی

در این قسمت از مقاله می خواهیم وارد زبان دلنشین ترکی شده و شما را با آن آشنا کنیم. شما در این بخش از مقاله با مشخصه های دستوری این زبان، آشنا خواهید شد :

 • جنسیت : در زبان ترکیه ای جنسیت وجود ندارد و جالب است بدانید ضمیر سوم شخص مفردی که برای مونث به کار می رود همان ضمیر سوم شخص مفردی است که برای مذکر استفاده می شود.
 • حالات دستوری : اسم ها ۶ حالت دستوری دارند. این حالات عبارتند از : اسمي، ملکی، مفعولی مستقیم، مفعولی غیر مستقیم، مکانی و مفعول به. این حالات را باید با اضافه کردن پسوند خاصی به ریشه ی اسم نشان داد.
 • صرف فعل : افعال در زبان ترکی استانبولی مانند خیلی از زبان های دیگر باید از دو نظر یعنی حالت و شمار با فاعل خود تطبیق داشته باشد. در اینجا برایتان ساختار فعل دراین زبان را برایتان می نویسیم :

ریشه فعل + نشانه زمان ساز + پسوند فاعلی

 • حروف تعریف : در این قسمت می توانیم بین زبان ترکیه ای و فارسی تشابه ببینیم به این صورت که در زبان ترکیه ای حرف تعریف معین وجود ندارد دقیقا مانند زبان فارسی.
 • ساختار جمله : ساختار جمله در زبان ترکیه ای دقیقا مانند زبان فارسی است. یعنی ما در جمله به ترتیب فاعل ، مفعول و فعل داریم، اما به دلیل وجود یک سری تفاوت ها و حالت های دستوری مختلف، می توان جای کلمات را در بعضی موارد تغییر داد.
 • حروف اضافه : حروف اضافه در زبان ترکی استانبولی بعد از اسم و به صورت پسوند می آیند. در این قسمت بین زبان ترکیه ای و فارسی، تفاوت هایی می بینیم.
 • حالت منفی وسوالی : منفی کردن در زبان ترکیه ای را می توان با استفاده از دو روش انجام داد. روش اول برای جملات اسنادی می باشد که با استفاده از فعل کمکی degil منفی می شود. اما در جملاتی که فعل اصلی داریم باید به آخر فعل پسوند me را اضافه کنیم.

در زبان ترکیه ای ۸ حرف صدادار و ۲۱ حرف بی صدا وجود دارد. ۷۱ میلیون نفر هستند که این زبان را به عنوان زبان مادری شان صحبت می کنند و ۱۷ میلیون نفر آن را به عنوان دومین زبانشان صحبت می کنند.

آموزشگاه زبان ترکی استانبولی / آموزش زبان استانبولی

دوره های آموزش زبان ترکی استانبولی در آموزشگاه پارسا در سطح های مختلف به صورت گروهی و خصوصی برگزار می شود. متقاضیان و افراد این دوره ها معمولا کسانی هستند که قصد مهاجرت دارند و یا به این زبان علاقه مندند و می خواهند آن را به عنوان زبان دوم و یا سوم یاد بگیرند. کلاس های زبان ترکی استانبولی در آموزشگاه پارسا در حال برگزاریست. دوره های این آموزشگاه شامل سطح مقدماتی، متوسط و پیشرفته می باشد.

اهداف آموزش زبان ترکی استانبولی در آموزشگاه پارسا

 • مهارت های چهارگانه به صورت اصولی آموزش داده می شود. مهارت های چهارگانه شامل گفتاری، شنیداری، خواندن و نوشتن می باشد.
 • کلاس ها و دوره های این آموزشگاه با هدف آماده سازی زبان آموزان و قبولی آنها در آزمون تومر ( TOMER) برگزار می شود.
 • آموزشگاه پارسا همچنین سعی دارد تا زبان آموزان را با فرهنگ و آداب و رسوم کشور ترکیه آشنا کند تا کسانی که قصد مهاجرت دارند بتوانند بهتر و راحت تر در این کشور زندگی کنند.

تمایز آموزشگاه پارسا با سایر آموزشگاه های زبان ترکی استانبولی شیراز

 • این آموزشگاه از اساتید با تجربه و دارای لهجه استانبولی استفاده می کند.
 • زمان کلاس ها مطابق با زمان های آزاد زبان آموزان می باشد.
 • کلاس ها به امکانات آموزشی مجهز هستند.
 • اساتید دوره ها از به روزترین متدهای آموزشی استفاده می کنند.
 • شهریه مناسب و تخفیف های ویژه جزو یکی از نقاط قوت این آموزشگاه محسوب می شود.
 • بعد از تمام شدن دوره، مدرک معتبر به زبان آموزان اعطا می شود.