برای رزرو یک جلسه رایگان کلیک کنید

بهترین راه برای یادگیری زبان آلمانی

شما می توانید زبان آلمانی را خودتان یاد بگیرید

این جادوگری نیست این فقط قرار دادن دانش جدید در مغز شما و نگه داشتن آن در آن است. که آن را به سادگی بیان می کند. اما واقعیت این است که یادگیری آلمانی آنقدرها هم که شهرت آن هشدار می دهد سخت نیست. و اگر بهترین نکات و ترفندها را در مورد نحوه یادگیری زبان آلمانی بدانید، روندی سریع و سرگرم کننده خواهد بود. و سرگرمی چیزی است که در مورد آن است. از این مراحل عملی برای کشف بهترین راه برای یادگیری زبان آلمانی توسط خودتان استفاده کنید.

شما میتوانید با کمک تیم مدرسان متخصص موسسه زبان پارسا، زبان آلمانی را بهتر از هر کسی بیاموزید. پارسا بهترین موسسه آموزش زبان آلمانی در شیراز است.

آیا یادگیری آلمانی سخت است؟

شانسی نیست. مطمئناً، وقتی مسلط باشید، کاملاً در مورد یادگیری یک زبان حق بالیدن دارید. این یک دستاورد چشمگیر است. اما، برای رسیدن به آنجا نیازی به خون، اشک و عرق ندارید.

زبان آلمانی بسیار نزدیک به انگلیسی است. آنها در یک خانواده زبانی به نام آلمانی غربی هستند . این دو زبان کلمات مشترک، ساختار جمله و الفبای بسیار مشابهی دارند. بنابراین، از آنجایی که از قبل انگلیسی می دانید، یادگیری زبان آلمانی به تنهایی کار سختی نخواهد بود.

یادگیری آلمانی چقدر طول می کشد؟

اگر می‌توانستیم به شما بگوییم که یادگیری یک زبان چقدر طول می‌کشد ، یک کارخانه راه‌اندازی می‌کردیم، نه یک برنامه یادگیری زبان. واقعیت این است که به خیلی چیزها بستگی دارد. اینکه چه نوع زبان آموزی هستید، زبان مادری شما چیست و از چه منابعی استفاده می کنید مهم است. اینها می توانند سرعت شما را کاهش دهند یا تسلط شما را سریع ردیابی کنند.

اما، اگر اصرار دارید، می توانیم به شما شماره بدهیم. مؤسسه خدمات خارجی ایالات متحده هر زبانی را بر اساس سختی آنها دسته بندی کرد. بر اساس فاصله زبان از انگلیسی، زمان های تقریبی را برای مدت زمان یادگیری آنها تعیین کردند. برای آلمانی، آنها 30 هفته یا 750 ساعت مطالعه را تخمین می زنند. به دلیل ارتباط نزدیک آلمانی با انگلیسی، یادگیری آن زمان نسبتاً کوتاهی را می طلبد.

اما، این برآورد انگیزه، اشتیاق یا کیفیت منابع شما را محاسبه نمی کند. بنابراین، لطفا اعداد را با یک دانه نمک در نظر بگیرید. تمرین مداوم هر روز شما را به آنجا می رساند. شمردن قدم هایتان را متوقف کنید و به خط پایان نگاه کنید.

این بهترین راه برای یادگیری نحوه یادگیری زبان آلمانی است

10 قدم برای نشان دادن نحوه یادگیری زبان آلمانی

این مراحل عملی می تواند شما را به تسلط به زبان آلمانی راهنمایی کند. در حالی که هنوز باید بیشتر کارها را انجام دهید، این نکات برای یادگیری آلمانی سفر را آسان تر می کند. داشتن استراتژی های مناسب به شما امکان می دهد خیلی سریعتر به تسلط آلمانی برسید. و شما قطعا می توانید آن را به تنهایی انجام دهید.

1. از منابع آلمانی ارزان استفاده کنید

یادگیری یک زبان اغلب ممکن است یک پنی هزینه داشته باشد. اگر به یک کلاس زبان یا یک دوره دانشگاه ملحق می شوید، برای برخی از بدهی های احتمالی کالج آماده باشید. به طور مشابه، استخدام یک معلم خصوصی یک منبع عالی است، اما شما باید برای زمان و تخصص آنها هزینه کنید. خوشبختانه راه های ارزان و رایگانی برای یادگیری آلمانی وجود دارد. در اینجا برخی از منابع رایج وجود دارد که از شما نمی خواهند کلیه خود را بفروشید:

 • دانلود یک برنامه : ساده ترین و اغلب ارزان ترین منبع برای یادگیری زبان آلمانی با یک برنامه است. درس های خود را به راحتی در جیب خود نگه دارید و از هر کجای دنیا مطالعه کنید. مطمئن شوید که برنامه‌ای را انتخاب می‌کنید که روی صحبت کردن تمرکز می‌کند، نه تایپ کردن یک زبان.
 • یک کتاب درسی آلمانی بخرید : اگر نگران دستور زبان آلمانی هستید، یک کتاب درسی خوب آلمانی می تواند به شما کمک کند. آنها توضیحات و تمرین هایی برای تمرین دارند. اگرچه برخی ممکن است فکر کنند کتاب‌ها قدیمی هستند، کتاب‌های درسی ابزاری عالی برای تکمیل مطالعات شما هستند.
 • به یک دوره آنلاین بپیوندید : چند دوره آنلاین عالی وجود دارد که می توانید به آنها بپیوندید که هزینه زیادی برای شما ندارند.
 • با یک دوست بیاموزید : اگر کسی که می‌شناسید نیز می‌خواهد آلمانی یاد بگیرد، یادگیری با هم می‌تواند واقعاً تحصیلات شما را تقویت کند. از این شرکای تحصیلی برای تمرین آلمانی استفاده کنید و تا زمانی که به تسلط خود برسید انگیزه دهید.

2. بر صداهای الفبای آلمانی مسلط شوید

الفبای آلمانی بسیار شبیه به انگلیسی است. از حروف لاتین استفاده می کند، بنابراین این مزیت بزرگی است که شما در حال حاضر دارید. تنها چیزی که باید در مورد الفبای آلمانی یاد بگیرید تلفظ حروف است. برخی از آنها با انگلیسی کاملاً متفاوت هستند. اما، آنها هر بار اینطور هستند. بر خلاف انگلیسی، تلفظ آلمانی دقیقاً همانطور که شما آن را می خوانید کار می کند. با کمی تمرین تلفظ ، مطمئناً بر آن مسلط خواهید شد.

در اینجا حروف آلمانی هستند که باید به آنها توجه کنید. اینها در آلمانی تلفظ متفاوتی نسبت به انگلیسی دارند:

 • C : ts، همان صدای "z" است.
 • G : همیشه یک "g" سخت
 • من : بیشتر شبیه "e" انگلیسی است
 • J : "j" نرم، مانند "yak"
 • S : گاهی اوقات مانند "s" انگلیسی است، اما اغلب اوقات بیشتر شبیه "z" انگلیسی است (تنها استثنا زمانی است که "s" با یک "p" یا "t" دنبال می شود. سپس، تلفظ می شود. همان "sch" یا "sh" است: Stadt (شهر)، später (بعدا))
 • V : "v" در آلمانی همیشه تلفظ می شود
 • W : این بیشتر شبیه "v" انگلیسی در تلفظ است. این یک "v" سخت است، نه یک "u" دوگانه
 • Z : همیشه ts، همان "c"
بر صداهای آلمانی مسلط شوید

3. از روز اول آلمانی صحبت کنید

تنها راهی که می توانید به روانی برسید ، صحبت کردن است. تمرین هر روز نحوه عادت کردن شما به صداهای زبان است. و با ایجاد آن صداها، اعتماد به نفس لازم برای صحبت با مردم محلی آلمان را در زمان مناسب به دست خواهید آورد. بنابراین، مطمئن شوید که کلمات آلمانی را که یاد می گیرید همیشه با صدای بلند بیان کنید.

بسیاری از زبان آموزان در شروع کار از صحبت کردن می ترسند . از ترس خجالت، تمرین سخنرانی خود را به تعویق می اندازند. و بله، قطعا کلمات را به هم می ریزید و اشتباه تلفظ می کنید. اما، این اشکالی ندارد. برای پیشرفت باید این اشتباهات را مرتکب شوید. خیلی زود به آلمانی کاملاً صحبت خواهید کرد و متوجه خواهید شد که نگرانی در ابتدا احمقانه است.

4. روی رایج ترین کلمات آلمانی تمرکز کنید

یادگیری کلمات و عبارات غیر ضروری آلمانی هیچ فایده ای ندارد. چند بار از "خرس آبجو می نوشد" استفاده می کنید؟ وقتی در آلمان هستید (بسیار خوب، اگر منصف باشیم، به نظر می رسد که یک آلمانی می گوید). در عوض، باید روی واژگانی که آلمانی‌های واقعی استفاده می‌کنند تمرکز کنید. تسلط بر کلمات و عبارات عبارات روزمره بهترین راه برای یادگیری آلمانی است.

اما، طبیعتا، آلمانی های واقعی کلمات آلمانی زیادی می دانند . بنابراین، چگونه می توانید به همه آنها مسلط شوید؟ اگر اینطور به آن نگاه کنید غیرممکن به نظر می رسد. بسیاری از مردم آلمان نمی دانند که به سختی از واژگان گسترده خود در مکالمات روزمره استفاده می کنند. آنها از 20 درصد کلماتی که می دانند برای 80 درصد از آنچه می گویند استفاده می کنند. درست است، این اصل پارتو یا 80/20 نامیده می شود. و این کلید شما برای یادگیری آلمانی در زمان بی سابقه است .

اگر فقط این 20% را یاد بگیرید، می توانید در مورد بیشتر چیزها به زبان آلمانی صحبت کنید. اکنون، ممکن است تعجب کنید که چگونه می توانید فهرست واژگان آلمانی را که دقیقاً 20٪ مورد نظر شما را شامل می شود، به دست آورید.

خوب، برای شما خوش شانس است، شما در حال حاضر اینجا هستید. و شما فقط یک قدم با دریافت همه آن کلمات و عبارات مفید آلمانی فاصله دارید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که برنامه OptiLingo را دانلود کنید و به این دانش ارزشمند دسترسی پیدا کنید.

5. از گرامر آلمانی نترسید

گرامر آلمانی قطعاً شهرت دارد. ممکن است فکر کنید پر از قوانین پیچیده، بی نظمی ها و استثناها است. اما واقعیت این است که گرامر آلمانی نسبتاً آسان است. استثناهای زیادی وجود ندارد. وقتی یک قانون گرامر آلمانی را یاد می گیرید، آن را برای مادام العمر می دانید. بنابراین، بهترین راه برای یادگیری گرامر آلمانی این است که نگران آن نباشید و شروع به خواندن در مورد قوانین کنید.

چیزهای زیادی در مورد دستور زبان آلمانی وجود دارد که باید بدانید. اما، مهم ترین ویژگی ها به راحتی قابل ایجاد هستند. در اینجا خلاصه ای سریع از بخش های گرامر آلمانی آورده شده است، بنابراین شما می دانید که چگونه آن را به خوبی یاد بگیرید:

 • اسامی آلمانی با حروف بزرگ نوشته می شوند.
 • در آلمانی سه جنسیت وجود دارد: مذکر (der)، مونث (die) و خنثی (das).
 • Die مقاله هر اسم جمع است.
 • صرف آلمانی: از آنجایی که آلمانی دارای سه جنسیت است، مقالات ، صفت ها و ضمایر باید برای جا افتادن اسم مزدور شوند. به این میگن نزول . این انحرافات باید با جنسیت، عدد و مورد اسم مطابقت داشته باشد.
 • آلمانی از موارد برای شناسایی عملکرد یک کلمه در جمله استفاده می کند. چهار مورد در آلمانی عبارتند از:
  • اسمی: زمانی که کلمه فاعل باشد.
  • مضارع: زمانی که کلمه مفعول مستقیم باشد.
  • داتیو: زمانی که کلمه مفعول غیر مستقیم باشد.
  • تخلص: زمانی که کلمه ملکی باشد.
 • افعال آلمانی باید برای تناسب با فرد صرف شوند، که می تواند به شش روش مختلف اتفاق بیفتد.

6. از تکرار فاصله برای بهترین راه برای یادگیری آلمانی استفاده کنید

تکرار فاصله کلیدی برای به خاطر سپردن دروس شماست. آیا تا به حال متوجه شده اید که مغز شما همیشه فراموش می کند؟ شما در یک روز چیزی یاد می گیرید و روز بعد بیشتر آن را فراموش خواهید کرد. خوب، این ترفند دانش شما را برای همیشه در ذهن شما نگه می دارد. تکرار فاصله ای روشی برای آموزش حافظه بلند مدت شما در مورد نحوه یادگیری آلمانی است.

هنگامی که یک درس آلمانی را تمام کردید، باید بعد از چند روز دوباره به آن مراجعه کنید و آن را مرور کنید. مرور دوره‌ای مطالب شما اهمیت آن را برای مغز شما تقویت می‌کند. و پس از مدتی متوجه خواهید شد که می توانید تمام درس های خود را به خوبی به خاطر بسپارید. با زمان یادآوری سریع‌تر، مطمئناً به تسلط مؤثر آلمانی خواهید رسید.

7. در خانه به زبان آلمانی غوطه ور شوید

غوطه وری یک راه عالی برای یادگیری زبان است. هر چه بیشتر آلمانی بشنوید، بیشتر متوجه خواهید شد. بنابراین، بهتر است هر روز خود را با زبان آلمانی احاطه کنید تا از مطالعه خود نهایت استفاده را ببرید. خوشبختانه، برای تجربه غوطه وری حتی نیازی به پرواز به آلمان نخواهید داشت. با هر یک از این فعالیت ها می توانید یک غوطه وری ارزان و راحت از خانه داشته باشید:

 • تماشای فیلم و تلویزیون آلمانی : تماشای تلویزیون به زبان آلمانی تمرین بسیار خوبی است. می توانید آلمانی معتبر بشنوید و کلمات و عبارات مفید را کشف کنید. نه به یادگیری در مورد فرهنگ مدرن آلمان. برای بهترین تمرین، سعی کنید آنچه را که بازیگران و مجریان می گویند تکرار کنید.
 • به پادکست های آلمانی گوش دهید : اگر می خواهید تمرین گوش دادن فشرده داشته باشید ، پادکست آلمانی را تنظیم کنید. قطعاً تعدادی آنلاین وجود دارد که از آنها لذت خواهید برد.
 • اخبار آلمان را بخوانید : اخبار و رسانه های آلمان بسیار قابل اعتماد هستند. شما می توانید در حین یادگیری زبان آلمانی مطلع باشید.
 • درباره فرهنگ آلمان بیاموزید : تاریخ غنی و مردم جذاب قطعا کشوری جالب و پر از سنت ها را تشکیل می دهد. امروز صحنه هنر آلمان در حال رونق است. دین، هنر و فرهنگ روزمره مردم آلمان را کشف کنید تا انگیزه تحصیل خود را ایجاد کنید.

8. هر روز آلمانی را تمرین کنید

بهترین راه برای یادگیری آلمانی تمرین مداوم است. هر روز بنشینید تا کمی بیشتر یاد بگیرید یا درس روز قبل خود را مرور کنید. خوشبختانه، نیازی نیست که زمان زیادی را از روز معمول خود اختصاص دهید. 20 دقیقه در روز در حال حاضر نتایج عالی را در هنگام یادگیری یک زبان خارجی ارائه می دهد.

همچنین می‌توانید فعالیت‌ها را برای انجام کارهای روزمره و یادگیری زبان آلمانی ترکیب کنید. هنگام تمیز کردن، به موسیقی آلمانی گوش دهید. با پادکست آلمانی در باشگاه همراه شوید. یا در مورد صرف فعل در رفت و آمد خود بیاموزید. همه این فعالیت های کوچک جمع می شوند.

بهترین راه برای یادگیری زبان آلمانی تمرین زیاد است

9. وقتی در حال یادگیری آلمانی هستید اشتباه کنید اشکالی ندارد

با تمام جنسیت های مختلف، قواعد دستور زبان، و تفاوت های تلفظی، اشتباه کردن آسان است. و مطمئناً مقداری درست خواهید کرد. و دوباره، بگذارید تکرار کنم، اشتباه کردن اشکالی ندارد. هر چه زودتر یاد بگیرید، زودتر اضطراب یادگیری زبان را شکست خواهید داد .

نکته آخر این است که شما در حال یادگیری یک زبان کاملا جدید هستید. شما مغز خود را آموزش می دهید تا واقعیت را به روشی متفاوت درک کند . و این یک دستاورد عالی است. هیچ کس نمی تواند آن را از شما بگیرد. بنابراین، اگر اشتباه کنید، هیچ آلمانی هرگز شما را مسخره نمی کند. شما برای یادگیری زبان آنها تلاش می کنید، بنابراین هر زمان که بتوانند به شما کمک می کنند.