برای رزرو یک جلسه رایگان کلیک کنید

راهنمای رایتینگ تسک 1 آیلتس جنرال

راهنمای رایتینگ تسک 1 آیلتس جنرال :

متوجه شدن نوع نامه درخواست شده و رعایت لحن و مضمون (Tone):

در آزمون جنرال آیلتس، قسمت رایتینگ تسک 1 شما باید یک نامه بنویسید که به طور کلی سه حالت دارد: “رسمی ،غیر رسمی ،نیمه رسمی و دوستانه” که سبک نوشتن هر کدام متفاوت می باشد.

نوع نامه،نحوه استفاده شما از کلمات مربوطه را مشخص میکند. پس اگر متوجه نوع نامه نباشید احتمال اینکه نمره مد نظر را کسب کنید پایین است. به عنوان مثال اگر از شما خواسته باشند که برای یک دوست نامه بنویسید قطعا نامه ی غیر رسمی است. در اصل برای رعایت Tone نامه باید بدانید مخاطب نامه شما چه شخصی هست؟

*ابتدا و انتهای نامه را متناسب با نوع نامه بنویسید:

با توجه به مورد اول ،در خاطر داشته باشید که ابتدا و انتهای نامه باید با نوع نامه خواسته شده متناسب باشد. به عنوان مثال اگر نامه کاملا رسمی است، انتخاب کلمه ابتدا و انتهای نامه با نامه دوستانه متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال برای شروع نامه های رسمی یک نمونه جمله:

Dear Sir / Madam,

I am writing to inquire about / I am writing in connection with…

Dear Mr Jones,

I am writing to inform you … / I am writing in connection with

میتوانید نمونه نامه های رسمی و غیر رسمی را از اینترنت دانلود کرده و مطالعه کنید. در این بخش چیزی که مهم است دایره واژگان شما است و انتخاب و بکار بردن یک لغت فرضاً غیر رسمی برای یک نامه رسمی میتواند تاثیر منفی داشته باشد و به ممتحن القا کند که متقاضی با کاربرد کلمات آشنا نیست.

*نامه های رسمی و غیر رسمی (نوشتن نامه به یک دوست) را به شکل رسمی شروع کنید:

در زمان آزمون آیلتس وقتی نوع نامه ی خواسته شده رسمی یا اینکه غیر رسمی است، حتما باید نامه را با حالت و فرم رسمی بیان کنید به عنوان مثال جملاتی مانند:

Dear Sir / Madam,

I am writing to inquire about / I am writing in connection with…

I am writing to inform you … / I am writing in connection with…

در نوشتن نامه به حاشیه نروید:

یکی دیگر از نکات مهمی که باید حتما به آن توجه کنید این است که سعی کنید به موضوعاتی که از شما خواسته شده بپردازید و به مسائل حاشیه ای نروید.به عنوان مثال ممکن است در بخش رایتینگ از شما خواسته شود که فرض کنید داخل دانشگاه با هم اتاقی خودتان مشکلات زیادی دارید و میخواهید به مسئول خوابگاه نامه بنویسید ،باید  مسائل زیر را داخل نامه بنویسید:

_شرح دادن وضعیت

_توصیف مشکلاتتتان با هم اتاقیتان و اینکه چرا تحمل کردن او کار سختی است.

_هم اتاقی مورد نظر شما چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

اینجا کاملاً واضح می باشد که از شما چه چیزهایی خواسته شده و فقط باید حول این 3 موضوع صحبت کنید.

*هدفتان از نوشتن نامه را کاملاً مشخص کنید:

برای ممتحن باید کاملاً واضح باشد که نامه ای که نوشتید چه هدفی را دنبال میکند. به این معنی که ماهیت نامه ی نوشته شده و انگیزه ی نامه شفاف باشد.مثلا اگر هدف از نامه درخواست کمک و یا درخواست کار می باشد، صراحتاً این موضوع را بیان کنید. هدف نوشتن نامه و شفاف بودن دلیل برای ممتحن مهم است و در نمره شما تاثیرگذار است. این یکی از قسمت های مهم در Task Achievement محسوب میشود.

*بیان نکات خواسته شده در نامه:

معیار بعدی در Task Achievement این است که به موارد مورد نظر در نامه حتماً اشاره کنید که اصطلاحاً Key features/Bullet points گفته میشود ،به این معنی که حداقل به سه مورد از موارد خواسته شده  یا سوال شده در نامه اشاره داشته باشید.

برگزاری دوره های آیلتس

با شرکت در کلاسهای آموزش آنلاین و یا حضوری موسسه زبان پارسا با همراهی بهترین اساتید آیلتس در شیرازشانس قبولی در آزمون آیلتس را افزایش دهید

موسسه زبان پارسا (تاسیس 1380) شماره تماس 09013443574

وبسایت آیلتس آموزشگاه زبان پارسا