برای رزرو یک جلسه رایگان کلیک کنید

راهکارهایی برای READING در آزمون آیلتس

READING در آزمون آیلتس.موسسه زبان پارسا

راهکارهایی برای READING در آزمون آیلتس :

در آزمون آیلتس هر Reading بین 500 تا 700 کلمه را در خود جای می دهد که باید آنها را در زمان تعیین شده بخوانید و پاسخنامه را تکمیل کنید.

اگر بتوانید موارد زیر را در مدت زمان مشخصی پیدا کنید میتوان امید داشت که نمره قابل قبولی در بخش IELTS Reading کسب کنید:

*نظر نویسنده را متوجه شوید.

*استدلال و مفهوم اصلی متن را متوجه شوید.

*کلیدواژه ها و جملات توضیح دهنده آنها را پیدا کنید.

*اهداف متن را پیدا و مشخص کنید.

*اطلاعات کلیدی و مهم متن را پیدا کنید.

دقت کنید برای مسلط شدن به موارد بالا باید مهارت Reading را در خود تقویت کنید.

دنبال فهمیدن معنی کل کلمات متن در ریدینگ آیلتس نباشید:

در حالت عادی وقتی معنی یک کلمه رو نمیدانید، بهترین کار مراجعه به دیکشنری است، اما در زمان آزمون ،دیکشنری و زمان کافی در اختیار نداریم که دنبال معنی تک تک لغات بگردیم .

یکی از مواردی که در بخش Reading باعث اتلاف زیاد وقت برای متقاضیان می شود، این موضوع است که میخواهند معنی کل لغات متن را متوجه بشوند و طبیعتا طراحان آزمون آنقدری باهوش هستند که متن را طوری طراحی کنند که برخی کلماتی را داخل متن بگنجانند که فقط افرادی با سطح بالا بتوانند متوجه بشوند. پس در زمان آزمون به دنبال معنی کردن تک تک لغات نباشید که این کار باعث از دست رفتن زمان شما میشود و از جواب دادن به باقی سوالات عقب می مانید.پس وقتی معنی یک کلمه را در متن  متوجه نمیشوید اول سعی کنید با کمک جمله و کلمات قبل و کلمات بعد آن، معنی آن را حدس بزنید یا حداقل معنی کلی آن را پیدا کنید و یک درک نسبی نسبت به معنی آن جمله پیدا کنید ولی اگر باز هم نتوانستید ،از آن رد شده و ادامه متن را بخوانید و تمرکزتان را روی جملاتی بگذارید که پاسخ سوال داخل آنها است.

قبل از آزمون اول روی Reading Skills تمرکز کنید نه مهارت های IELTS Skills

شاید در ابتدا با خواندن جمله بالا این تصور را بکنید که فرق آنها چیست؟

باید سعی کنید مهارت خواندن متون انگلیسی را در خود تقویت کنید و یاد بگیرید که چگونه یک متن انگلیسی را خوانده و مفاهیم آن را درک کنید. تند خوانی انگلیسی را تقویت کنید و سعی کنید که با مرور سریع یک متن بتوانید معنی کلی را متوجه شوید. این کار باعث میشود شما صرف نظر از هر نوع آزمون انگلیسی مهارت Reading خودتان را تقویت کنید.و البته Reading در آزمون آیلتس هم خارج از این نیست و سه عدد متن انگلیسی در موضوعات متنوع برای شما قرار داده شده است. به همین دلیل توصیه می شود که سعی کنید متون انگلیسی در حوزه های مورد علاقه تان را از منابع مختلفی مثل روزنامه ها،بلاگ ها،مجلات و… در طول روز بخوانید.

 

دوره های آموزش آیلتس

با شرکت در کلاسهای آموزش آنلاین و یا حضوری موسسه زبان پارسا با همراهی بهترین اساتید آیلتس در شیرازشانس قبولی در آزمون آیلتس را افزایش دهید

موسسه زبان پارسا (تاسیس 1380) شماره تماس 09013443574

وبسایت آیلتس آموزشگاه زبان پارسا