برای رزرو یک جلسه رایگان کلیک کنید

آموزش زبان نروژی در شیراز

Table of Contents

آموزش زبان نروژی در شیراز

برای اطلاع از دوره ها و زمان ثبت نام و بهره مندی از تخفیف آموزش زبان نروژی در شیراز و سراسر کشور به موسسه زبان پارسا تماس بگیرید و از اساتید مجرب زبان نروژی بهره مند شوید.

یادگیری زبان نروژی

یادگیری زبان یکی از اصلی ترین و مهمترین گامهای سازگاری با محیط زندگی و آشنایی با فرهنگ مردم هر کشور است.این مسئله برای افراد مهاجری که قصد اقامت دائمی و یا بلندمدت در کشورهای خارجی را دارند اهمیت بیشتری در یافتن کار،ارتباط با دیگران و خیلی از مسائل ریز و درشت زندگی روزمره که ریشه در فرهنگ مردم آن کشور دارد دارا می باشد.

درباره یادگیری زبان نروژی به مقاله دلایل یادگیری زبان نروژی مراجعه کنید.

زبان نروژی

تقریبا تمامی ساکنین نروژ به زبان انگلیسی هم بلد هستند،اما زبان اول آنها نروژی است. در ابتدا شاید کمی سخت باشد برای اینکه مهاجرین کار مناسب خود را بیابند چرا که برای این کار نیاز به دانش اولیه از زبان نروژی دارند و مورد بعدی اینکه به دلیل بالا بودن هزینه استخدام نیروی جدید برای شرکت ها (بیمه و آموزش نیروی کار) آن شرکتها ترجیه می دهند کسی را استخدام کنند که در شرکت ماندگار باشد.
البته افرادی که برای تحصیل به نروژ آمده اند میتوانند در کلاس های آموزش زبان نروژی شرکت کرده تا بعد از فارغ التحصیلیشان به مشکل نخورند.

برای آموزش زبان نروژی در شیراز به موسسه پارسا تماس بگیرید. مرکز تخصصی مشاوره و آموزش زبان نروژی در شیراز همراه شما عزیزان است. برای یادگیری زبان نروژی به صورت حضوری و غیر حضوری میتوانید به موسسه زبان پارسا با 18 سال سابقه تماس بگیرید.

برای شرکت در دوره های خصوصی و نیمه خصوصی و ترمیک آموزش زبان نروژی ، و همینطور دوره های فشرده آموزش نروژی ،به موسسه زبان پارسا تماس بگیرید.دوره های آموزش زبان نروژی به دو صورت کلاس های حضوری و آنلاین برقرار می باشد.

موسسه زبان پارسا (تاسیس 1380) شماره تماس 09013443574

نام دوره: دوره آموزش زبان نروژی
مدرس دوره: تیم مدرسان زبان نروژی در پارسا شیراز
زمان برگزاری:
سطوح برگزاری:
 از سطح A1 تا C2
گروه WhatsApp آموزش زبان نروژی: 
پیج اینستاگرام آموزش زبان نروژی: 
کتابهای آموزش زبان نروژی: 
آموزش آنلاین : دارد
آموزش حضوری : دارد
اطلاعات بیشتر:

در صورت تمایل به ثبت نام، برای دریافت نرخ شهریه کلاسهای زبان ترمیک، شهریه کلاسهای خصوصی ، شهریه کلاسهای فشرده زبان نروژی  لطفا به لینک مراجعه کنید

آموزش زبان نروژی در شیراز

زبان نروژی یک زبان هند و اروپایی است. این زبان، زبان رسمی کشور نروژ است. زبان نروژی ریشه ی آلمانی دارد. موسسه پارسا واقع در شهر شیراز یکی از بهترین آموزشگاه های زبان است که دوره های آموزش زبان نروژی را در ایران برگزار می کند. زبان نروژی فقط در کشور نروژ صحبت نمی شود بلکه در کشورهایی مانند دانمارک، سوئد، آلمان، انگلیس، اسپانیا و آمریکا نیز صحبت می شود. شما همچنین برای تعیین سطح و با خبر شدن از کلاس های زبان نروژی شیراز می توانید با مشاورین آموزشگاه پارسا تماس بگیرید و از آخرین اخبار برگزاری کلاس ها مطلع شوید.

موسسه پارسا با رعایت استانداردها و بکارگیری شیوه های نوین آموزشی یکی از بهترین آموزشگاه های زبان نروژی شیراز می باشد. اساتید متخصص، زبان نروژی را به زبان آموزان توضیح می دهند و گرامر و نکات آن را با بهترین روش آموزش می دهند.

دلایل یادگیری زبان نروژی در شیراز موسسه زبان پارسا

افراد، دلایل مختلفی برای یادگیری زبان نروژی دارند که برخی از این اهداف و دلایل عبارتند از:

 • ادامه تحصیل در کشور نروژ
 • مهاجرت به کشور نروژ برای زندگی
 • صحبت و یا ارتباط مجازی با افراد نروژی
 • کارکردن در شرکت های نروژی
 • مراودات شغلی با نروژی ها
 • سفر توریستی به کشور نروژ
 • مطالعه ی ادبیات یا فلسفه نروژی
 • آشنایی با فرهنگ کشور نروژ

نروژ یک کشور کوچک و کم جمعیت می باشد که در عین حال ثروتمند است. اگر قصد دارید به این کشور مهاجرت کنید باید مهارت شنیداری، گفتاری و مکالمه تان را تقویت کنید. این زبان در نوشتار بسیار به زبان دانمارکی و سوئدی نزدیک است اما در تلفظ با هم تفاوت هایی دارند. در جهان، حدوداً ۵ میلیون نفر به زبان نروژی صحبت می کنند. این کشور جزو کشورهای توسعه یافته محسوب می شود چرا که منابع گاز و نفت ساحلی دارد. از آن جایی که جرم و جنایت در این کشور به دلیل وجود قوانین سخت گیرانه پایین است، بسیاری از مردم، این کشور را برای مهاجرت انتخاب می کنند. مالیات کم، پارکینگ رایگان و آلودگی پایین از دیگر مزیت های این کشور است که علت آن استفاده از ماشین های برقی است.

ویژگی های موسسه زبان پارسا شیراز

 • برگزاری دوره های آموزشی برای تمامی رده های سنی اعم از کودکان ، نوجوانان و بزرگسالان
 • استفاده از منابع آموزشی جدید و به روز
 • حضور اساتید برتر ومتخصص
 • محیطی آرام و سالم

الفبای زبان نروژی

این زبان از ۲۹ حرف تشکیل شده است. بین الفبای نروژی و زبان انگلیسی تفاوت هایی وجود دارد. در این زبان یک سری حروف صدادار جدید داریم. زبان نروژی نسبت به زبان انگلیسی ۳ حرف صدادار بیشتر دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام دور دوره نروژی با ما در تماس باشید

شهریه کلاس نروژی

برای اطلاع از شهریه و هزینه کلاسهای زبان نروژی به این لینک مراجعه کنید: هزینه کلاس زبان نروژی در شیراز

 

تاریخچه ای کوتاه از زبان نروژی

در کشور نروژ،دو نوع زبان “نوشتاری” وجود دارد.زبان نوشتاری رسمی نروژی “بوکمُل” Bokmål نام دارد که در اغلب نقاط نروژ زبان رسمی مردم به حساب می آید و بیشتر از 90 درصد مردم نروژ به این زبان می نویسند.زبان نوشتاری دیگری هم بعنوان زبان نروژی جدید یا “نی نُشک Nynorsk ” وجود دارد که در نقاط خاص و محدودی از نروژ از آن استفاده می شود.
زبان نروژی که در تلفظ و نوشتار “نشک” NORSHK تلفظ و نوشته میگردد،یک زبان هندو اروپایی از شاخه گروه زبان های اسکاندیناویایی(سوئدی،دانمارکی،نروژی) و جزو خانواده زبان های ژرمنی شمالی یا آلمانی است. در نروژ زبان رسمی کشور،زبان نروژی می باشد اما براساس آخرین آمارهای رسمی،بیش از 67 درصد از مردم نروژ زبان انگلیسی را در سطح عالی بلد هستند اما با این وجود زبان نروژی کلید ورود به بازار کار و زندگی در نروژ می باشد و برای هیچ مهاجری که قصد زندگی بلند مدت در نروژ را دارد گریزی از آن نمی باشد.

برای اطلاعات بیشتر درباره نروژ به مقاله درباره کشور نروژ مراجعه کنید.

سطوح مختلف زبان نروژی

Level A1 is equivalent to the old Norskprøve 1
Level A2 is equivalent to the old Norskprøve 2
Level B1 is equivalent to the old Norskprøve 3
Level B2 provides a basis for admission to higher education
یکی از مهمترین مدارکی که برای دریافت اقامت دائمی در نروژ(پس از 3 سال زندگی در کشور نروژ) موردنیاز می باشد،مدرک زبان نروژی یا Norskprøve ست.سطح زبان ابتدایی A1 برای دریافت اقامت دائمی نروژ و سطح زبان پیشرفته B2 برای اقدام جهت دریافت پذیرش از دانشگاهها و کالجهای کشور نروژ لازم است.

برای آموزش زبان نروژی در شیراز به موسسه پارسا تماس بگیرید. مرکز تخصصی مشاوره و آموزش زبان نروژی در شیراز همراه شما عزیزان است. برای یادگیری زبان نروژی به صورت حضوری و غیر حضوری میتوانید به موسسه زبان پارسا با 18 سال سابقه تماس بگیرید.

برای شرکت در دوره های خصوصی و نیمه خصوصی و ترمیک آموزش زبان نروژی ، و همینطور دوره های فشرده آموزش نروژی ،به موسسه زبان پارسا تماس بگیرید.دوره های آموزش زبان نروژی به دو صورت کلاس های حضوری و آنلاین برقرار می باشد.

موسسه زبان پارسا (تاسیس 1380) شماره تماس 09013443574

درباره کشور نروژ

برای اطلاع از دوره ها و زمان ثبت نام و بهره مندی از تخفیف آموزش زبان نروژی در شیراز و سراسر کشور به موسسه زبان پارسا تماس بگیرید و از اساتید مجرب زبان نروژی بهره مند شوید.

درباره کشور نروژ

نروژ کجاست؟

نروژ کشور کوچکی در شمال اروپا با جمعیت 5 میلیون و 350 هزار نفر به عنوان بخشی از شبه جزیره ی اسکاندیناوی است که از شمال غرب و جنوب توسط آب احاطه شده و از شرق مرز مشترکی با سوئد، فنلاند و روسیه دارد.
طبق آخرین آمارهای موجود، دولت نروژ در رتبه هفتم ده دولت پاک دنیا قرار دارد.نرخ بیکاری در این کشور زیر یک درصد می باشد که این خود گواهی بر اهمیت مردم و سطح رفاه آنها برای دولت مردان می باشد.
برگن، تروندهیم، استاوانگر و باروم از مهم‌ترین شهرهای نروژ هستند. به طور تقریبی حدود ۷۰ ٪ خاک این منطقه به دلیل سرمای شدید و همجواری با قطب شمال، غیرقابل سکونت است و هرچه از شمال به طرف جنوب برویم از سرمای هوا کم شده و به تراکم جمعیت افزوده می‌شود.
کشور نروژ حدود 400000 دریاچه دارد که Hornindalsvatnet که عمیق ترین دریاچه ی جهان می باشد یکی از آنها است. لوپهاوت، رینگ واسوی و سنیا جزایر مهمی هستند که در شمال نروژ قرار دارد . در شمال غربی نیز مجمع‌الجزایر لوفتون (لوفون) شامل ۱۲ جزیره بزرگ و ۳۵ جزیره کوچک، جزیره ویکنا، جزیره هیترا و فوریا وجود دارند.
این کشور خلیج‌های فراوانی دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به تانا،پورسانگر، بوکن،لاکسه، وستافیورد در نواحی شمال و شمال غربی، فیوردین، اوسلو و هاردانگر در نواحی غربی و جنوبی اشاره کردد.

جغرافیا

کشور نروژ ۲٬۵۴۴ کیلومتر مرز مشترک با همسایگان خود دارد. با سوئد ۱٬۶۱۹ کیلومتر، با فنلاند ۷۲۹ کیلومتر، و با روسیه ۱۹۶ کیلومتر.
این کشور تمام بخش غربی و بیشتر مناطق شمالی منطقه اسکاندیناوی را در اروپای شمالی در برگرفته است. هیچ کشوری به اندازه نروژ در سواحل خود، بریدگی‌های کوچک و بزرگ ندارد، این بریدگی‌ها متعلق به دوران یخچالی می باشد.

پایتخت نروژ

پایتخت کشور نروژ، شهر اسلو با ۷۹۲ هزار نفر جمعیت است.

جمعیت کشور نروژ

جمعیت نروژ ۵ میلیون و ۱۳۰ هزار نفر می باشد و مساحت آن ۳۸۵٬۲۰۷ کیلومتر مربع است.بیشتر مساحت این کشور را کوه های مرتفع با مناظر طبیعی متنوع که توسط یخرود های باستانی تشکیل شده، در بر گرفته است.

آب و هوای کشور نروژ

کشور نروژ به دلیل موقعیت جغرافیایی، کشوری سردسیر می باشد. تابستان های شمال این کشور همیشه روز است زیرا خورشید غروب نمیکند و هوا همیشه روشن است، از طرف دیگر در فصول زمستان خورشید هیچ وقت طلوع نمیکند و تنها منبع طبیعی روشنایی ،ماه، ستاره ها و نور شفق قطبی می باشد که گاهی آسمان را در بر میگیرد.

سیستم آموزشی کشور نروژ

آموزش و پرورش تفاوتی بین شهروندان این کشور و افراد مهاجری که قصد تحصیل در نروژ را دارند قائل نیست و افرادی که به منظور اقامت یا تحصیل وارد این کشور می شوند هم میتوانند به راحتی از تحصیلات رایگان در هر مقطع تحصیلی بهره مند شوند.
تحصیل در کشور نروژ کاملا رایگان می باشد. البته در بعضی دانشگاه ها ،دانشجویان بسته به دوره های آموزشی خاصی که برگزار میشود ممکن است مجبور باشند هزینه اندکی را پرداخت کنند که با در نظر گرفتن استاندارهای تحصیلی این کشور و یا حتی اروپا ،این دوره ها هنوز هم رایگان در نظر گرفته می شود.

بیمه و خدمات درمانی

از دیگر نکات مورد توجه در کشور نروژ بیمه می باشد. خدمات درمانی تا سن 16 سالگی افراد کاملا رایگان می باشد و توسط بودجه دولت هزینه آن تامین می شود و شهروندان بالغ برای بهره بردن از خدمات درمانی رایگان می توانند سالانه مبلغی را به عنوان بیمه پرداخت کنند تا کارت معافیت درمانی به آنها داده شود.

اقتصاد نروژ

این کشور دارای ذخایر زیادی از نفت خام، مواد معدنی،گاز طبیعی، آبزیان، چوب، آب شیرین و نیروی برق‌آبی می باشد. صنعت نفت حدود یک‌چهارم از تولید ناخالص داخلی این کشور را تشکیل داده است و این کشور چهارمین درآمد سرانه در جهان را دارد.
به‌دلیل داشتن خط ساحلی طولانی، یکی از چرخه‌های اقتصاد این کشور را آبزیان دریایی، تشکیل می‌دهند. نروژ ۳ نوع ماهی دارد که در هیچ جای دنیا پیدا نمی‌شود. دیگر منابع مهم درآمد ارزیِ این کشور، صنعت ماهیگیری و پرورش ماهی می باشدـ
هزینه‌های زندگی در کشور نروژ برای کسانی که برای اولین بار به آنجا می‌روند، حیرت‌انگیز است. هزینهٔ زندگی در این کشور بالاست. اما با وجود دستمزد مناسب نیروی انسانی، این هزینه‌ها تقریباً با سطح درآمد افراد هماهنگی دارد.

نکات کلی درباره کشور نروژ

نفت خیز بودن این منطقه باعث شده رشته هایی مثل مهندسی مکانیک، برق، مهندسی نفت و گاز، معماری و سایر رشته های مرتبط در این منطقه از بازار کار خوبی بهمره مند باشند، به همین دلیل به کسانی که قصد اقامت دائم در نروژ را دارند، تحصیل در این رشته ها پیشنهاد می شود.

وضعیت جغرافیایی این کشور باعث پایین ماندن جمعیت این کشور گشته و این موضوع توضیع سرمایه بین شهروندان را راحت تر کرده است. شاید از نگاه کشورهای دیگر،کشور نروژ جای گرانی برای زندگی باشد، اما درآمد بالای افراد باعث شده زندگی ساکنین از نظر رفاهی در سطح بسیار بالایی قرار بگیرد و آن را تبدیل به مقصد وسوسه برانگیزی برای مهاجرت کند.