برای رزرو یک جلسه رایگان کلیک کنید

نکاتی برای یادگیری بهتر زبان سوئدی

نکاتی برای یادگیری بهتر زبان سوئدی

برای آموزش زبان سوئدی در شیراز به موسسه پارسا تماس بگیرید. مرکز تخصصی مشاوره و آموزش زبان سوئدی در شیراز همراه شما عزیزان است. برای یادگیری زبان سوئدی به صورت حضوری و غیر حضوری میتوانید به موسسه زبان پارسا با 18 سال سابقه تماس بگیرید.

نکاتی برای یادگیری بهتر زبان سوئدی :

*ترانه های زبان سوئدی را گوش کرده و حفظ کنید.

گوش دادن به ترانه با زبان سوئدی در زمانهایی که در ماشین هستید یا مشغول انجام کاری هستید، به شما کمک می‌کند تا کلمات را به یاد داشته باشید.

*در منزل همیشه یک موسیقی  سوئدی پخش کنید.

حتی اگر متوجه شعر و ترانه نشوید، به صداهای جدید و الگوهای تلفظ عادت خواهید کرد.امروزه منابع بسیاری وجود دارند که به شما در پخش رادیو از طریق دستگاه های الکترونیکی شخصی و لپتاپ ها و… کمک می‌کند.همه‌ی آنچه که شما باید انجام بدهید، تنظیم یکی از ایستگاه های رادیویی محلی و داشتن رادیو یا پلی لیست در پس زمینه،در کل روز می باشد.

* در حال رانندگی ،آهنگ سوئدی گوش دهید.

سعی کنید تمام زمانهایی که در اتومبیلتان هستید،آهنگهایی به زبان سوئدی پخش کنید و این کار را همیشه انجام دهید .

*از بسته های آموزش زبان سوئدی باکیفیت استفاده کنید.

دنبال DVD باشید که زبان سوئدی را بصورت عمومی آموزش می دهد. دی وی دی های آموزش زبان سوئدی برای افراد شاغل میتوانند گزینه خوبی باشند .

*با آشنایان سوئدی زبان، چت ویدئویی داشته باشید.

حتما گپ ویدیویی با افراد دیگر که میدانید به زبان سوئدی صحبت می‌کنند،داشته باشید.

*در یوتیوب ویدیوهایی با زبان سوئدی در سطح خود ببینید.

یوتیوب یک منبع فوق‌العاده است.شما می‌توانید یک پلی لیست از ویدئوهای آموزشی سوئدی ایجاد کنید، این ویدیوها میتوانند شامل آموزش‌های کوتاه یا ایده‌های خلاقانه باشند که شما می‌توانید در یادگیری زبانتان از آنها استفاده کنید.

 *داستانهای کوتاه خنده دار بخوانید.

میتوانید از فروشگاههای کتاب یا وبسایتها این داستانهای کوتاه و جذاب و مخصوصا آنهایی که خنده دار هستند را تهیه کنید چرا که یکی از بهترین موارد برای یادگیری زبان سوئدی هستند. هر کتاب را بارها بخوانید.چرا که این داستانهای کوتاه، فارغ از جذابیت و سرگرمی، قطعا سرعت یادگیری شما را هم افزایش می دهند.

*دیکشنری تصویری سوئدی برای یادگیری کلمات بخرید.

یادگیری کلمات از طریق تصاویر ،بیش از ۲ برابر متن، ماندگاری بیشتر دارددر نتیجه فرهنگ لغت تصویری یک منبع فوق‌العاده برای همه است. پس از دیکشنری تصویری استفاده کنید.

*از لپتاپ یا تبلت خود برای یادگیری زبان سوئدی استفاده کنید.

می توانید کارتون های زبان سوئدی، آهنگ ها و بازی های مختلف را روی آنها نصب کرده و سرعت یادگیری خود را افزایش دهید.چرا که تبلت و لپتاپ همیشه دم دست هستند و جزو ابزار مورد علاقه و استفاده همیشگی هستند میتوانند به عنوان یک پتانسیل عالی برای یادگیری مطرح باشند.

 *در اتاقتان پوسترهایی با زبان سوئدی داشته باشید.

استفاده از این پوسترها باعث می شوند که همیشه زبان سوئدی مقابل چشمان شما باشد.میتوانید از پوسترهای بزرگ رنگی با زبان سوئدی برای تزئین اتاق یا فضای یادگیری خود استفاده کنید.

* قبل از خوابیدن یک داستان سوئدی مطاله کنید.

اگر دقیقا قبل از خواب، بخشی از یک داستان یا رمان را با صدای کمی بلند برای خود بخوانید، کمک زیادی به آمادگی ذهنی همیشگی شما برای یادگیری زبان سوئدی خواهد بود.

* برای یادگیری بهتر کلمات از فلش کارت‌ها استفاده کنید.

فلش کارت ها کلمه ها را در قالب جملات به شما آموزش می دهند. فلش کارتها کمک می کنند تا همیشه لغات را همراه خود داشته باشید.در نتیجه فلش کارت ها یکی از بهترین ابزار برای بخاطر سپردن کلمات می باشند.

*از بیان جملات نادرست و خنده دار خجالت نکشید

از حرف زدن به زبان سوئدی ترسی نداشته باشید. مهم صحبت کردن شماست. اینکه بقیه چه فکری درباره لهجه شما میکنند اصلا مهم نیست.سعی کنید در هر شرایطی صحبت کنید و دوستان جدید پیدا کنید.در حال ابتدای یادگیری هر زبان خارجی که باشید مسلما در همه شرایط نمیتوانید بهترین عبارات را استفاده کنید و حتی گاهی ممکن است جمله هایی را به کار ببرید که از لحاظ معنی یا تلفظ، باعث خنده مخاطب شما بشود. به هر حال، این موارد اجتناب ناپذیرمیباشد و باید خودتان را آماده آن ها بکنید.البته اینکه افراد به صحبت های شما بخندند، باز هم نشانه خوبی است، چرا که احتمالاً همچنان مایلند که مکالمه را با شما ادامه دهند و همین موضوع، کم-کم باعث کاهش اشتباهات زبانی شما می شود.

*سریال های انگلیسی با زیر نویس سوئدی تماشا کنید.

هنگام دیدن سریال با زیر نویس سوئدی و یا خواندن کتاب، کلمات جدیدی که به نظر شما در زندگی روزمره کاربرد دارند را در یک دفترچه کوچک بنویسید. یا کلمات مختلف را روی برچسب های کوچک نوشته و بالای میز کارتان یا در آشپزخانه بچسبانید.

*از بازی ها یا برنامه های یادگیری زبان سوئدی کمک بگیرید.

زبان تعاملی رایگان برای شما در تمام اینترنت با استفاده از بسیاری از بازی‌های آنلاین وجود دارد. یکی که شما را جذب میکند را انتخاب و هر روز کمی بازی کنید.

باقی نکاتی برای یادگیری بهتر زبان سوئدی :

* یک وبلاگ یا یک دفتر خاطرات به زبان سوئدی داشته باشید.

* با خودتان مقابل آینه یا هرجایی خیلی زیاد سوئدی حرف بزنید.

*رادیو را به زبان سوئدی زبان گوش کنید.

*روزنامه های سوئدی بخوانید.

*مطالب سایتهای اداره های سوئدی را بخوانید.

 

برای اطلاع از دوره ها و زمان ثبت نام و بهره مندی از تخفیف آموزش زبان سوئدی به موسسه زبان پارسا تماس بگیرید و از آموزش زبان سوئدی در شیراز و سراسر کشور تحت مدیریت اساتید مجرب سوئدی بهره مند شوید. تیم مدرسان موسسه همیشه از جدیدترین و به روزترین متدهای آموزشی زبان سوئدی در دنیا با 18 سال سابقه استفاده میکنند.

در موسسه زبان پارسا امکان برگزاری دوره های خصوصی و نیمه خصوصی و ترمیک زبان سوئدی، و همینطور دوره های فشرده آموزش سوئدی ، به صورت کلاس های حضوری و آنلاین برقرار می باشد.

موسسه زبان پارسا (تاسیس 1380) شماره تماس 09013443574