برای رزرو یک جلسه رایگان کلیک کنید

مزایای زبان آلمانی

مزایای زبان آلمانی

چرا بهتر است آلمانی یاد بگیریم؟

یادگیری هر زبان جدیی،دریچه ای به دنیای جدیدی برای شما باز میکند. برای دانستن مزایای فراگیری زبان آلمانی این مطلب را مطالعه کنید.

*یادگیری آسان زبان آلمانی.

یادگیری زبان آلمانی کار بسیار سختی نیست،مخصوصا اگر شما با زبان انگلیسی نیز تا حدودی آشنا باشید. چرا  که آلمانی و زبان انگلیسی ریشه ی یکسان دارند و هزاران کلمه‌ وجود دارد که مشابه یکدیگر هستند.

*زبان آلمانی یک زبان مهم برای اهداف آکادمیک.

زبان آلمانی به عنوان متداول‌ترین زبان علمی در رده دوم مورد استفاده قرار دارد. به این دلیل  که بازار کتاب آلمان سومین بازار بزرگ جهان پس از صنایع چاپ و نشر چینی و انگلیسی می باشد.فقط درصد کمی از این کتب به زبان‌های دیگر ترجمه می‌شوند،و فقط یادگیری زبان آلمانی به شما امکان دسترسی به آن‌ها را می‌دهد ، پس این مورد می تواند یکی از مزایای فراگیری زبان آلمانی باشد.

*زبان آلمانی راهی به سوی تحصیلات تکمیلی.

دانشگاه‌های آلمان شهرت جهانی بسیار خوبی دارند و این یکی از دلایلی است که زبان آلمانی چنین جایگاه بالایی در جامعه علمی دارد. آلمان در سال ۲۰۱۱، چهارمین مقصد محبوب برای دانشجویان خارجی در جهت تحصیل در دانشگاه های  آلمانی است.

برای تحصیلات تکمیلی در این کشور تعدادی دانشگاه‌ با هزینه بسیار پایین یا عدم وجود شهریه وجود دارد.و شرایط مطلوبی را برای  محققان و پژوهشگرای که به  این کشور سفر میکنند را فراهم ساخته است. یکی از مزایای فراگیری زبان آلمانی میتواند صرفه‌جویی در هزینه های دانشجویی باشد.

* زبان آلمانی، زبان مخترعان و نوآوران.

میگویند که آلمان کشور اندیشمندان و شاعران است. بیشتر از صد جایزه نوبل برای دستاوردهای پزشکی، فیزیک ، شیمی، ادبیات و سایر زمینه‌ها به آلمانی ها متعلق است.همینطور تعداد زیادی از برندگان جایزه نوبل از کشورهای دیگر، در دانشگاه‌های آلمان آموزش دیده اند .پس مزایای بلد بودن زبان آلمانی آشنایی با آثار این افراد و خواندن کتاب های زبان اصلی آن ها می باشد.

* فرهنگ آلمان بخشی از میراث جهانی می باشد.

هر چند آلمانی ‌ها به تحلیل و عشق با منطق معروف میباشند، اما جهان آلمانی ها بعضی از بزرگ‌ترین تفکرات ادبی، موسیقی، هنری و فلسفی را در تاریخ بشر به وجود آورده‌است. زبان آلمانی آثار هنری معروف گوته، کافکا و …زبان مادری آهنگسازانی مثل موتزارت، شوبرت،باخ، بتهوون و واگنر بوده است. هنگامی که نخستین بار توسط کانت، هگل، نیچه، و هایدگر دست به قلم شدند، فلسفه انقلابی صفحات آلمانی شکل گرفت.

اگر به زبان آلمانی تسلط داشته باشید قادر خواهید بود که شاهکارهای این هنرمندان را به زبان اصلی خوانده و معنای واقعی متون را بفهمید.و به طور مستقیم با میراث فرهنگی جهان ارتباط برقرار کنید.

* ارتباط با بزرگترین نیروگاه اقتصادی جهان.

بزرگ‌ترین اقتصاد در اتحادیه اروپا و چهارمین اقتصاد جهان،کشور آلمان است. این کشور مهد تعداد زیادی شرکت‌های بین‌المللی و خط مقدم فن‌آوری‌های جدید می باشد، در نتیجه آلمان غیر از اینکه گزینه ای مناسب برای افراد جویای ادامه تحصیل می باشد،برای آن دسته افرادی هم که در دنیای کسب‌وکار هستند، نیز مقصد مفیدی است.

تسلط به این زبان می‌تواند شانس شما را برای ارتباطات موثر و روابط حرفه‌ای موفق با شرکای تجاری آلمان به شدت افزایش دهد و این از مهمترین مزایای زبان آلمانی است. با اینکه سیستم آموزشی در آلمان طوری تنظیم شده‌است که هر شهروند آلمانی تا حدودی با زبان انگلیسی آشنایی دارد، اما برقراری ارتباط با شخصی که به زبان مادری آن ها صحبت می کند، حس خوبی در آن ها ایجاد می کند و باعث میشود همه جا مورد قدردانی قرار گیرد.

*شرکت‌های آلمانی رهبران بازار جهانی.

آلمان منزلگاه بسیاری از قدرتمندان اقتصاد جهانی می باشد. شرکت‌های Siemens، Volkswagen, Adidas و  Lufthansa برندها و شرکت های آلمانی هستند که در جهان شناخته شده و معروف هستند. همینطور این کشورمیزبان بعضی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های تجاری بین‌المللی از جمله CeBIT، بزرگ‌ترین نمایشگاه جهانی فن‌آوری اطلاعات و همچنین نمایشگاه تجاری IFA  است.پس میتوان نتیجه گرفت که یکی از مزایای زبان آلمانی افزایش قابل‌توجه پتانسیل فرصت‌های شغلی شما می باشد.

بعضی از شرکت‌های آلمانی میگویند که: آیا می‌خواهید با کسب و کاری که رهبر بازار بین‌المللی در حوزه شما است کار کنید؟ داشتن مهارت‌های آلمانی در رزومه شما به شما کمک می کند که بتوانید وارد این حوزه بشوید.

*زبان آلمانی،بیشترین زبان مورد استفاده در اروپا.

سه زبان رسمی اتحادیه اروپا زبانهای انگلیسی، فرانسوی و آلمانی هستند.زبان آلمانی به عنوان یک زبان دوم در مرکز و اروپای شرقی می باشد. زبان آلمانی در جایگاه دهم زبان‌های اصلی دنیا قرار دارد.یکی از مزایای فوق العاده دانستن زبان آلمانی این است که با فراگیری زبان آلمانی شما امکان ارتباط با حدود ۱۰۰ میلیون نفر را پیدا میکنید .

*حضور گسترده آلمانی ها در دنیای آنلاین.

وب سایت‌های آلمانی بخش بزرگی از اینترنت را تشکیل می‌دهند، در نتیجه شما برای برقراری ارتباط با مثلا ۱۰۰ میلیون نفر میتوانید این کار را به راحتی در خانه خود انجام دهید. جالب است بدانید که دامنه سایت آلمانی که . de  است یکی ازبیشترین دامنه ها در دنیای وب می باشد. تسلط به زبان آلمانی به شما امکان دسترسی به ۱۵ میلیون وب سایت دیگر را هم می‌دهد که شامل دسترسی شما به حجم عظیمی از اطلاعات می شود.

*ارتباط با آلمانی های سراسر جهان.

حتی اگر قصد سفر به یک کشور آلمانی را ندارید باید بدانید که شهروندان آلمان از بیشترین مسافران جهان هستند. با تقریبا شش هفته مرخصی سالانه و درآمد بالا.از این رو ممکن است آن ها را در هر جای دنیا ببینید. 

افرادی که در صنعت توریسم هستند با راهنمایان و کارکنان آلمانی میتوانند وارد این بازار بشوند.

در صورتی که تمایل به مشاوره برای آموزش زبان آلمانی را دارید با موسسه زبان پارسا (تاسیس 1380) شماره تماس 09013443574 تماس بگیرید.

برای بهره مندی از آموزش زبان آلمانی با معیارهای استاندارد و مدرس آلمانی مجرب، موسسه زبان پارسا بهترین انتخاب است. با شرکت در کلاسهای آموزش آنلاین و یا حضوری موسسه زبان پارسا با همراهی بهترین اساتید زبان آلمانی در شیراز موفقیت خود را افزایش دهید.

آموزش زبان آلمانی در موسسه پارسا