برای رزرو یک جلسه رایگان کلیک کنید

مشکلات آزمون آیلتس

مشکلات آزمون آیلتس :

ضبط نتایج آزمون

یکی از مشکلات آزمون آیلتس احتمال لو رفتن سوالهای مربوط به این آزمون است. در سالهای اخیر با توجه به لو رفتن مواردی از سوالات آیلتس مشاهده شده است که مسئولین IDP اقدام به “ضبط” نتایج امتحان کرده اند.

داوطلبان ثبت نام در آزمون آیلتس در زمان امضای توافق نامه امتحانات ،با قبول یکی از بند های این توافق، اجازه ضبط نتایج را به مسئولین امتحانات می دهند، در این بند آمده است:

“آیلتس می تواند نمره های شما و طبعا کارنامه شما را پس از سیزده روزی که قول داده شده، به شما ندهد و نگه دارد”

ضبط نمرات به دو شیوه‌ی فردی و جمعی انجام میگیرد.

ضبط جمعی نمرات:
*در صورت امکان و احتمال لو رفتن سوالات مرکز امتحانی از سوی مسئولان آن مرکز.
*تعداد بیش از حد استاندارد افرادی که بین سوالات (Reading, Listening) دو نمره یا بیشتر با نمرات سوالات (Speaking, Writing) فاصله دارند.
*در صورت دریافت گزارش توسط نهادهای نظارتی ( سازمان سنجش یا سازمان بازرسی کل کشور ) مبنی بر دریافت رشوه توسط مراکز برگزار کننده‌ی آیلتس.
*یافتن خطا در طول نظارت‌های سالیانه دوره‌ای و تصادفی برای بالا بردن کیفیت برگزاری.

ضبط فردی نمرات:
*تفاوت دست خط در جواب دادن به سوالات مربوط به مهارت‌های (Reading , Listening , Writing) که احتمال اتفاق افتادن تقلب را بالا می‌برد.
* وجود تناقضاتی در اطلاعات شخصی فرد داوطلب در امتحان مثل: نام و نام خانوادگی ، تاریخ تولد..
*رشد و افزایش ناگهانی نمره‌ی داوطلب در بازه زمانی کوتاه ،یکی از دلایلی است که منجر به ضبط نمره شما می شود و شما باید در صورت لزوم یک و یا هر چهار مهارت امتحان آیلتس را دوباره امتحان دهید و یا باید برطبق درخواست کمیته برگزاری امتحانات دلیل قانع کننده‌ ی رشد ناگهانی نمرات خود را با دست خط خود نوشته و جهت بررسی در اختیار مرکز برگزاری آیلتس قرار دهید. در صورتی که دلایل شما نتواند تیم بررسی مجدد نمرات را قانع کند، هیچ نمره‌ای به شما تعلق نمی‌گیرد.

با شرکت در کلاسهای آموزش آنلاین و یا حضوری موسسه زبان پارسا با همراهی بهترین اساتید آیلتس در شیرازشانس قبولی در آزمون آیلتس را افزایش دهید

موسسه زبان پارسا (تاسیس 1380) شماره تماس 09013443574

وبسایت آیلتس آموزشگاه زبان پارسا