برای رزرو یک جلسه رایگان کلیک کنید

مهارت های لازم برای آزمون آیلتس + قالب آزمون

مهارت های لازم برای آزمون آیلتس بیش از 10،000 موسسه و سازمان در سراسر جهان نتایج IELTS را می پذیرند. اینها شامل دانشگاه ها ، کالج ها ، ارگان های ثبت نام حرفه ای ، کارفرمایان و دولت ها می شود. شما باید دو نسخه از آزمون IELTS ، آزمون علمی IELTS و امتحان آموزش عمومی IELTS را انتخاب کنید.

همچنین ببینید: کلاسهای آیلتس شیراز

خود را با قالب تست آیلتس آشنا کنید:

جزئیات زیر فرمت مربوط به چهار بخش مهارتی مختلف آزمون:

 • استماع یا گوش دادن (Listening)
 • خواندن یا درک مطلب(Reading)
 • نوشتن (Writing)
 • صحبت كردن ، حرف زدن یا مکالمه (Speaking)

توجه: بخش خواندن و نوشتن آزمون دانشگاهی با آزمون آموزش عمومی متفاوت است.

استماع یا گوش دادن Listening سی دقیقه

Listening یکی مهارت های لازم برای آزمون آیلتس است نامزدها به چهار متن ضبط شده ، تک مباحث و گفتگو توسط طیف وسیعی از زبان مادری گوش می دهند و پاسخ های خود را برای یک سری سؤال می نویسند. اینها شامل سوالاتی است که توانایی درک ایده های اصلی و تفصیل اطلاعات واقعی را آزمایش می کند ، توانایی درک نظرات و نگرش گوینده ها ، توانایی درک هدف از آنچه گفته می شود و توانایی پیروی از پیشرفت ایده ها است. انواع صدا و لهجه های بلندگو بومی استفاده می شود و هر بخش را فقط یک بار می شنوید.

 • قسمت اول: مکالمه بین دو نفر در یک زمینه اجتماعی روزمره ، به عنوان مثال مکالمه در یک آژانس اقامتی.
 • قسمت دوم: یک مونولوگ که در یک متن اجتماعی روزمره تنظیم شده است ، به عنوان مثال سخنرانی در مورد امکانات محلی.
 • قسمت سوم: گفتگو بین چهار نفر که در یک زمینه آموزشی یا آموزشی قرار دارند ، به عنوان مثال یک مدرس دانشگاه و یک دانشجو که در مورد یک تکلیف صحبت می کند.
 • قسمت چهارم: مونولوگ در مورد یک موضوع دانشگاهی ، به عنوان مثال سخنرانی در دانشگاه.

همچنین ببینید: آموزشگاه های IELTS در شیراز

مهارت های لازم برای آزمون آیلتس

خواندن (60 دقیقه)

مؤلفه Reading شامل 40 سوال است. انواع مختلفی از سؤالات به منظور آزمایش طیف گسترده ای از مهارت های خواندن استفاده می شود. این موارد شامل خواندن برای ایده های اصلی ، خواندن برای جزئیات ، پرش از حد ، درک استدلال منطقی ، شناخت نظرات نویسندگان ، نگرش ها و هدف است.

کتابخوانی – نسخه

دانشگاهی نسخه دانشگاهی شامل سه متن طولانی است که از نظر توصیفی و واقعیت تا گفتمان و تحلیلی متغیر است. متون معتبر هستند و از کتاب ها ، مجلات ، مجلات و روزنامه ها گرفته شده اند. این موارد برای مخاطب غیر متخصص انتخاب شده است اما قابل تشخیص است برای هر کسی که وارد دوره های کارشناسی یا کارشناسی ارشد می شود یا به دنبال ثبت نام حرفه ای است.

مطالعه – نسخه آموزش

عمومی نسخه آموزش عمومی به داوطلبان نیاز دارد تا عصاره کتاب ، مجله ، روزنامه ، اطلاعیه ها ، تبلیغات ، کتابچه های راهنما و دستورالعمل های شرکت را بخوانند. اینها موادی هستند که احتمالاً روزانه در یک محیط انگلیسی زبان با آنها روبرو می شوند.

نوشتن (60 دقیقه)

نسخه دانشگاهی

مؤلفه نوشتن نسخه دانشگاهی شامل دو وظیفه است. مباحث مورد علاقه عمومی است و برای هر کسی که به تحصیلات تکمیلی یا کارشناسی ارشد می رود یا به دنبال ثبت نام حرفه ای است ، مناسب است.

 • وظیفه 1: به داوطلبان نمودار ، جدول ، نمودار یا نمودار ارائه می شود و از آنها خواسته می شود که اطلاعات را به قول خودشان توصیف ، جمع بندی یا توضیح دهند.
 • کار 2: از داوطلبان خواسته می شود که مقاله خود را در پاسخ به یک دیدگاه ، استدلال یا مشکل بنویسند. پاسخ به هر دو کار باید به سبک رسمی نوشته شود.

نسخه آموزش عمومی

مؤلفه نوشتن نسخه آموزش عمومی شامل دو وظیفه است که بر اساس موضوعات مورد علاقه عمومی است.

 • وظیفه 1: به داوطلبان وضعیت ارائه می شود و از آنها خواسته می شود نامه ای را برای درخواست اطلاعات یا توضیح وضعیت بنویسند. این نامه ممکن است به سبک شخصی ، نیمه رسمی یا رسمی باشد.
 • کار 2: از داوطلبان خواسته می شود که مقاله خود را در پاسخ به یک دیدگاه ، استدلال یا مشکل بنویسند. مقاله می تواند کمی شخصی تر از مقاله علمی نگارش علمی 2 باشد.

صحبت (11 تا 14 دقیقه)

مؤلفه Speaking استفاده از زبان انگلیسی صحبت شده را ارزیابی می کند و بین 11 تا 14 دقیقه طول می کشد. هر تست ثبت می شود.

 • قسمت اول: از کاندیداها خواسته می شود به سؤالات کلی در مورد خود و طیف وسیعی از مباحث آشنا ، مانند خانه ، خانواده ، کار ، تحصیلات و علاقه های خود پاسخ دهند. این قسمت بین 4 تا 5 دقیقه طول می کشد.
 • قسمت دوم: به داوطلبان یک دقیقه فرصت داده می شود تا قبل از دعوت به مدت دو دقیقه برای صحبت در مورد موضوع اختصاصی ، افکار خود را درباره موضوع اختصاصی آماده کنند. سپس آزمونگر یک یا دو سؤال را در همان موضوع می پرسد تا این بخش از آزمون را تمام کند.
 • قسمت سوم: در قسمت قبل از نامزدها سؤالاتی بیشتر در رابطه با موضوع مطرح خواهد شد. این سؤالات فرصتی برای بحث در مورد موضوعات و ایده های انتزاعی تر فراهم می کند. این قسمت بین چهار تا پنج دقیقه طول می کشد.

مؤلفه Speaking به گونه ای تحویل داده می شود که به داوطلبان اجازه نمی دهد از قبل پاسخ های قبلی را دوباره تمرین کنند.

در این مقاله با مهارت 4 گانه آزمون آیلتس آشنا شدید.

تصویر زیر می تواند بیشتر به شما برای مهارت های لازم برای آزمون آیلتس کمک کند:

آیلتس شیراز آیلتس پارسا تفاوت آیلتس آکادمیک و جنرال مهارت های لازم برای آزمون آیلتس + قالب آزمون
تفاوت آیلتس آکادمیک و جنرال