مدت‌زمان لازم برای گرفتن مدرک آیلتس

مدت‌زمان لازم برای گرفتن مدرک آیلتس

سوالی که برای بسیاری از متقاضیان مدرک آیلتس پیش می‌آید این است که « مدت‌زمان لازم برای گرفتن مدرک آیلتس چقدر است؟»یا «برای آزمون آیلتس روزانه چند ساعت مطالعه لازم است؟».

ولی این سوالات بسیاری کلی هستند و پاسخ آن‌ها در رابطه با هر فرد میتواند متفاوت باشد، چرا که مدت زمان آمادگی برای مدرک آیلتس به عوامل بسیاری که در زیر شرح میدهیم بستگی دارد:

سطح زبان متقاضی:
افرادی که دارای سطح بالاتری هستند ،به مدت زمان کمتری برای آمادگی آزمون آیلتس نیاز دارند.

” برای اطلاع از سطح زبان انگلیسی خود می‌توانید در آزمون تعیین سطح موسسه زبان پارسا و یا آزمون‌های آزمایشی آیلتس (آزمون ماک) شرکت کنید.

افرادی که سطح زبانشان بالاست برای مثال ممکن است در مدت یک ماه آماده امتحان و در نهایت مدرک آیلتس شوند و صرفا باید روی مهارت‌هایشان تمرکز کنند و به تمرین سوالهای آزمون آیلتس بپردازند.

اما به طور مثال اگر شما متون ریدینگ آیلتس را به خوبی متوجه نمی شوید و یا در اسپیکینگ آیلتس هنوز دچار مشکل هستید، طبیعتاً به زمان بیشتری برای گرفتن مدرک آیلتس نیاز دارید و باید زمان بیشتری را صرف مطالعه و شرکت در کلاس‌های آموزشی مربوطه کنید. اما به‌طور کلی ،موفقیت سریع و بدست آوردن نمره بالا در امتحان آیلتس می‌تواند در نتیجه مطالعه هفتگی به مدت ۱۰-۱۵ ساعت و داشتن دو یا سه جلسه آموزشی در هفته بدست آید، زیرا بهتر است بین جلسه ها و یا بین روز‌‌های تمرین و مطالعه ،فاصله زیادی ایجاد نشود. در هر سطحی از زبان که باشید مطالعه، تمرین و مرور روزانه بسیار حایز اهمیت است.

هدف دانش پژوه:

اهدافی مثل گرفتن مدرک آیلتس به‌صورت فشرده یا در بلندمدت، با نمره‌ی بالا یا حداقل نمره‌ی مورد نیاز و اهمیت کسب نمره‌ی بالا در برخی مهارت‌ها نیز در مدت زمان مورد نیاز برای گرفتن مدرک آیلتس موثر هستند.
وقت آزاد برای مطالعه.
مدت زمانی که می‌توانید به شرکت در کلاسها و مطالعه‌ و تمرین شخصی بپردازید را هم باید در تخمین مدت‌ زمان گرفتن مدرک آیلتس در نظر بگیرید.
به خاطر بسپارید که موفقیت در امتحان آیلتس یک‌ شبه بدست نمی آید و تمام موارد فوق باید در تخمین مدت‌زمان لازم برای گرفتن مدرک آیلتس درنظر گرفته شوند.

با شرکت در کلاسهای آموزش آنلاین و یا حضوری موسسه زبان پارسا با همراهی بهترین اساتید آیلتس در شیرازشانس قبولی در آزمون آیلتس را افزایش دهید

موسسه زبان پارسا (تاسیس 1380) شماره تماس 09013443574

وبسایت آیلتس آموزشگاه زبان پارسا

تخفیف فقط تا عید سعید فطر
تخفیف فقط تا عید سعید فطر