برای رزرو یک جلسه رایگان کلیک کنید

همه چیز را در مورد الفبای آلمانی بیاموزید

ABC آلمان

یادگیری الفبا یکی از اولین گام های شما برای تسلط به زبان آلمانی است. خوشبختانه حروف آلمانی بسیار آشنا به نظر می رسند. همه آنها حروف لاتین هستند، درست مانند انگلیسی. و فقط چند شخصیت جدید وجود دارد که باید با آنها آشنا شوید. ما مثال هایی را به شما نشان خواهیم داد، نحوه تلفظ حروف آلمانی، و شیرجه رفتن در شخصیت های خاص جذاب. در اینجا همه چیزهایی است که باید در مورد ABC های آلمانی بدانید.

الفبای آلمانی چند حرف دارد؟

خب بستگی داره کجا باشی اگر در آلمان هستید، احتمالاً می گویید که الفبای آلمانی 30 حرف دارد. با شمارش umlauts و sharfes S به عنوان حروف تمام عیار، 4 حرف دیگر را به 26 حرف لاتین معمول اضافه می کنند. اما، در سوئیس و لیختن اشتاین، sharfes S وجود ندارد. بنابراین، آنها می گویند تنها 29 حرف در الفبای آلمانی وجود دارد.

حروف الفبای آلمانی

حروف آلمانی را به راحتی یاد بگیرید

در اینجا تمام حروف اصلی الفبای آلمانی آمده است. در حالی که در نگاه اول این لیست دقیقاً مشابه الفبای انگلیسی به نظر می رسد، تلفظ ها متفاوت است. مطمئن شوید که نحوه بیان حروف آلمانی را از طریق مثال های کنار آنها بررسی کرده اید.

نامه آلمانی
تلفظ
مثال
آ
آه
آبند (عصر)
ب
به
بت (تخت)
سی
تسه
سلسیوس (سانتیگراد)
D
ده
danke (ممنونم)
E
هه
Entschuldigung (ببخشید)
اف
اف
فلیش (گوشت)
جی
هه
روده (خوب)
اچ
هه
سلام (سلام)
من
آیه
ich (من)
جی
Yott
ja (بله)
ک
کاه
کالت (سرد)
L
الل
لانگ (طولانی)
م
Emm
غر زدن (مادر)
ن
Enn
نین (نه)
O
اوه
اوپا (گرانپا)
پ
په
بابا (پدر)
س
کوه
مسابقه (کویز)
آر
اشتباه
پوسیدگی (قرمز)
اس
Ess
سالز (نمک)
تی
ته
بلیط (بلیت)
U
اوه
unten طبقه پایین)
V
فاو
واتر (پدر)
دبلیو
وه
willkommen (خوش آمدید)
ایکس
Iks
زیلوفون (زیلوفون)
Y
یپسیلون
یوگا (یوگا)
ز
تزت
گورخر (گورخر)

حروف اضافی در الفبای آلمانی

در کنار حروف استانداردی که به تازگی یاد گرفتید، الفبای آلمانی دارای چهار حرف اضافی است. Ä، Ö و Ü "umlauts" نامیده می شوند و بسیار شبیه به A، O و U هستند، اما در جلوی دهان شما تشکیل می شوند و بنابراین صدای تندتری دارند.

حرف "β" "sharfes S" یا "eszett" نامیده می شود. اگرچه اغلب اشتباهات "b" را دریافت می کند، اما در واقع یک "s" دوگانه است. این صدای “ss” در زبان آلمانی بسیار رایج است و قطعا در طول تحصیلات خود با آن بسیار مواجه خواهید شد.

sharfes S فقط در آلمان و اتریش وجود دارد. سوئیس و لیختن اشتاین از این لیگاتور استفاده نمی کنند. اما، حتی در آلمان، کلمات بیشتری به جای «β» با «ss» نوشته می‌شوند. در حالی که "β" محاوره ای است، می توانید از "ss" استفاده کنید و همچنان از نظر گرامری صحیح باشید .

نامه آلمانی
صدای انگلیسی
مثال
آ
گربه
Mädchen (دختر)
Ö
دور زدن
schön (خوب)
Ü
غذا
über (در بالا)
β
شطرنج
Ich heiβe (من نامیده می شوم)

چرا تسلط بر الفبای آلمانی مهم است

چگونه حروف آلمانی خاص را تلفظ می کنید؟

البته خاص ترین حروف الفبای آلمانی عبارتند از Ä، Ö، Ü و β. اما، در تلفظ حروف خاص نیز تفاوت‌هایی وجود دارد. اگر این قوانین را در نظر داشته باشید، می توانید به راحتی بر تلفظ آلمانی مسلط شوید:

 • C : ts، همان صدای "z" است.
 • G : همیشه یک "g" سخت
 • من : بیشتر شبیه "e" انگلیسی است
 • J : "j" نرم، مانند "yak"
 • S : گاهی اوقات مانند "s" انگلیسی است، اما اغلب اوقات بیشتر شبیه "z" انگلیسی است (تنها استثنا زمانی است که "s" با یک "p" یا "t" به دنبال آن باشد. سپس، تلفظ می شود. همان "sch" یا "sh" است: Stadt (شهر)، später (بعدا))
 • V : "v" در آلمانی همیشه تلفظ می شود
 • W : این بیشتر شبیه "v" انگلیسی در تلفظ است. این یک "v" سخت است، نه یک "u" دوگانه
 • Z : همیشه ts، همان "c"

فراتر از حروف واحد، ترکیب حروف در آلمانی وجود دارد که همیشه به روش خاصی تلفظ می شوند. هنگامی که با صدای بلند آلمانی صحبت می کنید یا می خوانید این موارد را در نظر داشته باشید:

 • ei : مانند "ay" تلفظ می شود
 • ie : به صورت "ee" طولانی تلفظ می شود
 • eu : مانند "oy" تلفظ می شود
 • sch : به صورت "sh" تلفظ می شود
 • ch : یک "h" گلویی

اگر این ترکیب حروف را در آلمانی می بینید، همیشه اینگونه تلفظ می شوند.

نحوه یادگیری ABC آلمانی

اولین قدم یادگیری زبان آلمانی آشنایی با الفبای آن است. بنابراین، شما باید این بخش از زبان را به درستی یاد بگیرید، زیرا بر بقیه مطالعات شما تأثیر می گذارد. اگر با تمام حروف و تلفظ آنها آشنا باشید، خواندن، نوشتن و صحبت کردن آلمانی بسیار آسان تر خواهد بود. در اینجا چند ترفند وجود دارد که می توانید برای یادگیری موثر الفبای آلمانی استفاده کنید:

  1. از تکرار فاصله دار استفاده کنید : مرور درس ها به حافظه بلند مدت خود کمک می کند. این ترفندی به نام تکرار فاصله دار است. پس از خواندن تمام حروف آلمانی، چند روز بعد دوباره این کار را انجام دهید. و سپس دوباره. اگر می‌خواهید به تسلط خود برسید و آن دانش را حفظ کنید، بازگشت دوره‌ای برای مرور بهترین تمرین است.
  2. به Mnemonics فکر کنید: ما چند نمونه از حروف آلمانی در جدول بالا را برای شما آورده ایم. اما، البته، کلمات بیشتری در زبان آلمانی وجود دارد. حروف را با کلمه ای که با همان حرف شروع می شود مرتبط کنید. الفبای آلمانی را خیلی سریعتر یاد خواهید گرفت.
  3. آواز بخوان : صحبت کردن تنها راه رسیدن به روان است . بنابراین، داشتن یک آهنگ الفبا بهترین راه برای به خاطر سپردن این درس است. شما آواز می خوانید، کلمات را تلفظ می کنید و حروف را راحت تر می فهمید. و اگر ملودی در سرتان گیر کرد، تکرار فاصله دار را نیز تمرین کنید. در اینجا یک آهنگ الفبای آلمانی زیبا وجود دارد که می توانید برای یادگیری آن بخوانید: