12 نکته برای تسلط بر تلفظ ژاپنی

بهترین راهنمای تلفظ ژاپنی

صدای ژاپنی زیباست اما با این حال، بازآفرینی تلفظ ژاپنی برای زبان آموزان دلهره آور به نظر می رسد. خوشبختانه، تسلط بر تلفظ ژاپنی با ابزار مناسب آسان است. این راهنما می تواند به شما در مورد اسرار نحوه تلفظ کلمات توسط ژاپنی ها کمک کند، بنابراین می توانید به راحتی مانند یک محلی در ژاپن به نظر برسید.

ترفندهایی برای تسلط بر تلفظ ژاپنی

دانستن اینکه چگونه ژاپنی صحبت کنید چیزی بیش از تلفظ صحیح کلمات است. شما باید بدانید که زبان چگونه کار می کند و فرهنگ چگونه بر آن تأثیر می گذارد. وقتی اینها را بدانید، آماده صحبت کردن به زبان ژاپنی هستید.

ترفند این است که از مفیدترین ابزارها برای یادگیری زبان ژاپنی استفاده کنید. این راهنما می تواند به شما نشان دهد که چگونه با ترفندهای خاص ژاپنی بر تلفظ تسلط پیدا کنید، و همچنین شامل توصیه های کلی برای یادگیری زبان است که مطالعه شما را بسیار سریعتر و آسان تر می کند.

1. با الفبای ژاپنی شروع کنید

اولین قدم یادگیری زبان ژاپنی تسلط بر الفبای آن است. خوب، تمام الفبای آن. سیستم نوشتاری ژاپنی از سه خط مختلف استفاده می کند: هیراگانا، کاتاکانا و کانجی.

کانجی از زبان چینی وام گرفته شده است و هر شخصیت معنای خاصی را منتقل می کند. اما هیراگانا و کاتاکانا هر دو الفبای آوایی ژاپنی هستند. این بدان معناست که هر کاراکتر نحوه تلفظ آن را به ژاپنی منعکس می کند.

تمرکز بر هیراگانا و کاتاکانا در ابتدا مطمئناً به شما در تسلط بر تلفظ ژاپنی کمک می کند.

ابتدا الفبای ژاپنی را یاد بگیرید

2. از استفاده از ضمایر خودداری کنید

برخلاف انگلیسی، ژاپنی همیشه از ضمایر استفاده نمی کند. البته، شرایط خاصی وجود دارد که باید از آنها استفاده کنید، مانند تأکید یا شفاف سازی. اما، در مکالمه روزمره ژاپنی، باید یاد بگیرید که ضمایر را کنار بگذارید. به این مثال در ترجمه ژاپنی نگاه کنید:

  • مثال 1
    • انگلیسی: من خیلی گرسنه هستم. می تونی منو برای ناهار ببری؟
    • ژاپنی: معده خالی است. ناهار بخور، باشه؟
  • مثال 2
  • انگلیسی: آیا قصد رفتن به مغازه را دارید؟ میشه لطفا یه فنجان قهوه برام بیارید؟
  • ژاپنی: رفتن به خرید؟ لطفا برای من قهوه بخرید؟

از مثال های بالا مشخص می شود که ژاپنی ها تقریباً به طور کامل از استفاده از ضمایر در هنگام حضور فاعل اجتناب می کردند. عدم استفاده غیر ضروری از ضمایر زمانی که موضوع به وضوح توسط هر دو طرف شناخته شده است.

3. با خیال راحت شریک مکالمه ژاپنی خود را قطع کنید

وقتی انگلیسی صحبت می کنید، قطع کردن حرف شخصی بسیار بی ادبانه است. اما، در ژاپنی، کاملا طبیعی و طبیعی است. اگر طرف مکالمه ژاپنی شما صحبت شما را قطع کرد، توهین نشوید. و با خیال راحت لطف خود را برگردانید.

وقفه های منظم در طول مکالمه پذیرفته می شود. این فقط نشان نمی دهد که شما توجه می کنید. همچنین می توانید موضوع را پیش ببرید و ایده های جدیدی را برای بحث در میان بگذارید.

این تنها یکی از آن قوانین نانوشته خاص فرهنگ است که برای تسلط بر تلفظ ژاپنی باید بدانید.

4. از Grunts برای تمرین آیزوچی استفاده کنید

ژاپنی‌ها با پیروی از سنت صحبت کردن در حین مکالمه، بر این هنجار فرهنگی مسلط شده‌اند. شما به راحتی می توانید با استفاده از غرغرهای خاص، حرف شخصی را که با او صحبت می کنید «وقفه» کنید.

این عمل آیزوچی نام دارد . آن‌ها حرف‌های کوتاه اما مکرر هستند تا به شریک مکالمه‌تان بفهمانند که به آن توجه می‌کنید. آنها به همان معنی "اوه-ها"، "می بینم"، "اوه واقعا؟" و "درست" هستند. برای اینکه واقعاً شبیه یک محلی به نظر برسید، باید از آیزوچی استفاده کنید.

5. از جملات ساده، گاه به گاه و کوتاه استفاده کنید

نیازی به تشکیل سکانس های طولانی و پیچیده در زبان ژاپنی نیست. به عنوان یک زبان، ژاپنی بسیار دقیق و دقیق است. مردم محلی اینگونه صحبت می کنند. بنابراین، چرا باید آن را متفاوت انجام دهید؟

6. جنسیت و لحن ژاپنی

یکی دیگر از نشانه های فرهنگی که باید دنبال کنید بر اساس جنسیت بیولوژیکی است. به طور سنتی، لحن در تلفظ کلمات و عبارات ژاپنی بین مردان و زنان متفاوت است. اگرچه هیچ فشاری بر شما برای رعایت این موضوع وجود ندارد، اما می توانید آن را در نحوه صحبت مردم محلی ژاپنی متوجه شوید.

7. پرتاب در برخی از زبان های عامیانه ژاپنی

مکالمه ژاپنی از زبان عامیانه زیادی استفاده می کند. بسیاری از اینها ژاپنی هستند، اما ممکن است برخی از آنها را از انگلیسی نیز بشناسید. 

وقتی در حال یادگیری زبان ژاپنی هستید، بهتر است عبارات رسمی و مودبانه را یاد بگیرید. نشان دادن احترام در فرهنگ ژاپن بسیار مهم است. شما نمی خواهید به کسی مسن تر یا بالاتر از خودتان توهین کنید. 

اما، به عنوان یک زبان آموز خارجی، فشار کمتری روی شما وجود دارد. اگر با دوستان و افراد جوان تر از خود صحبت می کنید، استفاده از عبارات غیر رسمی اشکالی ندارد. و زبان عامیانه بسیار توصیه می شود.

8. زمان را هدر ندهید، هر چه سریعتر ژاپنی صحبت کنید

بنابراین بسیاری از زبان آموزان از صحبت کردن به زبان مقصد خود می ترسند . اما، اجازه ندهید ترس یا کمرویی شما مطالعات ژاپنی شما را محدود کند. زبان ژاپنی را از اولین درس به بعد شروع کنید. 

تنها راه رسیدن به تسلط، صحبت کردن به زبان است. شما نمی توانید بدون باز کردن دهان خود انتظار تلفظ کامل ژاپنی را داشته باشید. بنابراین، هرچه زودتر شروع کنید، زودتر به یک لهجه ژاپنی شگفت انگیز دست خواهید یافت. زمان را از دست ندهید، روی ژاپنی صحبت کردن تمرکز کنید.

9. تلفظ ژاپنی خود را ضبط کنید

اگر معلم یا هم اتاقی ژاپنی ندارید که شما را اصلاح کند، باید خودتان این کار را انجام دهید. به احتمال زیاد، هنگامی که در ابتدا ژاپنی صحبت می کنید، تلفظ شما بهترین نخواهد بود. شما باید راهی برای اصلاح خود پیدا کنید.

بهترین راه برای انجام این کار این است که تلفظ ژاپنی خود را ضبط کنید و دوباره به آن گوش دهید. می توانید متوجه شوید که باید روی کدام کلمات و صداها کار کنید تا بیشتر شبیه مردم محلی ژاپنی باشد.

10. نگران لهجه ژاپنی خود نباشید

شما در حال یادگیری یک زبان خارجی هستید. و نه هر زبانی. ژاپنی زبان نسبتاً سختی است، یا حداقل شهرت آن این را می گوید. هیچ محلی ژاپنی شما را در تلفظ ژاپنی شما صدا نمی کند. لهجه شما مشکلی نخواهد داشت. بنابراین، اجازه ندهید که ممانعت های شما مانع از صحبت کردن ژاپنی شما شود.

تسلط بسیار ارزشمندتر از داشتن لهجه مناسب است. و هرچه بیشتر تمرین کنید، احساس بهتری نسبت به لهجه اصیل ژاپنی خواهید داشت. 

11. هر روز تلفظ ژاپنی خود را تمرین کنید

البته، داشتن تلفظ صحیح ژاپنی در نهایت به تمرین بستگی دارد. ما نمی توانیم به اندازه کافی بر این موضوع تاکید کنیم. هر چه بیشتر تمرین کنید، اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت. و سپس قطعاً به تسلط ژاپنی خواهید رسید.

نیازی نیست ساعت ها تمرین کنید. اما، کمی هر روز راه طولانی را طی می کند. حتی 20 دقیقه از برنامه پرمشغله شما می تواند مزایای زیادی برای شما داشته باشد. 

12. از برنامه ای استفاده کنید که باعث می شود ژاپنی صحبت کنید

البته، هر روز می توانید شروع به خواندن ژاپنی و آواز خواندن کنید. اما، اگر می خواهید واژگان مفید ژاپنی را در حین تمرین تلفظ خود یاد بگیرید، دانلود یک برنامه ساده ترین راه برای انجام این کار است. و بهترین برنامه ای که به شما می دهد OptiLingo است.

OptiLingo دارای راهنمای تلفظ ژاپنی داخلی است. شما هر روز ژاپنی می شنوید تا دایره لغات شما به سرعت رشد کند. اما، این برنامه همچنین باعث می شود که این کلمات و عبارات را تکرار کنید. بنابراین، لهجه و تلفظ ژاپنی شما را از اولین درس به بعد می سازد. برای دستیابی به تسلط ژاپنی به راحتی OptiLingo را دانلود کنید !

رزرو رایگان جشنواره زمستانی
یک جلسه رایگان رزرو کن!