حقایق جالب درباره کشور کره جنوبی

حقایق جالب درباره کره

– برای اطلاع از دوره ها و زمان ثبت نام و بهره مندی از تخفیف آموزش زبان کره ای در شیراز و سراسر کشور به موسسه زبان پارسا تماس بگیرید و از همراهی بهترین اساتید زبان کره ای بهره مند شوید. –

زندگی در کره جنوبی
زندگی در کره جنوبی کیفیت زندگی خوبی را با سطح قیمت مناسب ارائه می دهد. هزینه زندگی بسته به شهری که در آن زندگی می کنید متفاوت است، اما مواد غذایی، خدمات آب و برق، حمل و نقل عمومی و حتی ا*کل به طور کلی کاملاً مقرون به صرفه هستند. علاوه بر این، میزان جرم و جنایت بسیار پایین است و آن را به مکانی امن برای زندگی تبدیل می کند. فعالیت های فرهنگی و جاذبه های زیادی برای کشف وجود دارد و این کشور یک سیستم آموزشی عالی ارائه می دهد. همچنین فرصت های زیادی برای کار مهاجران و همچنین فرصت هایی برای یادگیری زبان کره ای وجود دارد.


حقایق جالب درباره کره جنوبی

-نام کره جنوبی از کلمه گوریو (Goryeo) بر گرفته ‌شده است. ژنرال گئونگ وانگ (Wang Geon) در سال 918 قبل از میلاد مسیح ،سرزمین گوریو را با نام سرزمین بلند و پاک نام‌گذاری نمود.

-درباره پیدایش سرزمین کره دو افسانه وجود دارد. به اعقتقاد بعضی ها،یک خدای انسان‌نما به نام دانگمیونگ یا جومونگ (Dangun) در سال 2333 قبل از میلاد، این سرزمین را پایه‌ گذاری کرد. اما نظریه قوی‌تر این است که در سال 1100 قبل از میلاد، شخصی به نام کیجا که از قبیله مانچوی چین بود ،با همراهی همراهان خود راهی دشت‌های کره شمالی شد.

-ازجمله مهم‌ترین القاب کشور کره جنوبی در دنیا صبح‌های آرام (Land of the Morning Calm)، سرزمین کوه‌های بلند و دشت‌های زیبا، سرزمین ادب و فرهنگ می باشد.

-در عین حال که کشور کره جنوبی جزو بزرگ ترین اقتصادهای دنیا می باشد،ساعت کاری در این کشور دیرتر از سایر کشورهای آسیایی همسایه خود شروع می شود.

-در کره جنوبی به طور متوسط هر فرد که شغل ثابت ندارد دارای 3 کار پاره وقت می باشد و بیشتر جوانان به کارهای پاره وقت انجام میدهند و از نظر مشکل بیکاری مانند ایران است.

-در کره جنوبی ساعت خواب مردم، کمتر از شش ساعت در شبانه‌روز است و از زمان های بیداری خود حداکثر استفاده را میبرند.

-به علت تعدد زیاد رستوران، کافی‌شاپ و فست فود در کره جنوبی میتوان گفت که تعداد کافی‌شاپ‌های کره جنوبی از ساکنان شهرهای آن بیشتر می باشد.

-در کره جنوبی،کافی شاپ،کارایی بیشتری به جز مکانی برای خوردن دارد. اکثر قرارهای آشنایی ازدواج،قرارهای کاری و حتی گاهی درس خواندن در محیط کافی شاپ ها انجام میگیرد.

-یکی از تفریحات لذت بخش مردم کره،برگزاری شام تیمی در کنار دوستان و همکارانشان می باشد.دلیل علاقه زیاد مردم کره جنوبی به خوردن وعده های غذایی در رشتورانها و کافی شاپها، دراثر تلفیق فرهنگ با امریکا و کشورهای اروپایی می باشد.

-مردم کره علاقه فراوانی به انواع نوشیدنی‌های سودا دارند.آیس کافی، موهیتو و چند نوشیدنی سنتی کره،از نوشیدنیهای موردعلاقه مردم کره می باشد.

-یکی از عادت مردم کره جنوبی،مصرف بیشتر نوشیدنی به نسبت غذا خوردن می باشد. که طبق نظر کارشناسان فرهنگی، این عادت غذایی و کم خوردن مردم کره جنوبی به دلیل کمبود مواد غذایی در سال های گذشته برمی گردد.

-از محبوب ترین غذاهای کره ای میتوان به نودل کره، جاجانگمیون، کیم چی، رولت تخم‌مرغ، سوپ جلبک اشاره کرد.

-یکی از سنتهای جالب مردم کره این است که برای نشان دادن علاقه خود به دیگری، حتما 5 نوع غذا برای او آماده می کنند.

-یکی از مهم‌ترین عوامل راحتی توریستها درگشت و گذار شهری در کره وجود امکانات بهینه سرویس بهداشتی عمومی است. چراکه در تمامی مکان‌های شهر سرویس بهداشتی عمومی وجود دارد.

-مثل بسیاری از کشورهای شرق آسیا نوزادان به دنیا آمده در کره یک ساله محسوب میشوند.

-در کره افراد بالای شصت سال بسیار مقدس و محترم محسوب میشوند. دوره زندگی هر فرد در تقویم باستانی کره 60 سال بوده و افرادی که بیش از 60 سال عمر می‌کردند از جایگاه ویژه ای برخوردار بودند. شکل گیری این عقیده بر اساس اعتقاد به تناسخ در بین بومیان کره جنوبی شکل گرفت. گرچه که بیشتر مردم کره به دلیل سبک زندگی تاریخی و سخت خود بیش از 50 سال عمر نمی‌کردند.

-در کره مردم به بزرگترها و افراد با تجربه احترام می‌گذارند. حتی در عصبانیت شاهد بی‌احترامی کوچک‌تر به بزرگ‌تر و یا کارمندان کم تجربه به ارشدهای خود نخواهید بود.

-برای صدا کردن نام افراد از صفت “شی، 씨” در انتهای نام استفاده می شود. در خاطر داشته باشید که این صفت را نباید در کنار فامیلی یا نام خانوادگی افراد استفاده کنید چرا که نشانه بی احترامی به آن فرد است.

-در کره بیشتر مردم برای صدا کردن یکدیگر از القاب استفاده می‌کنند در این کشور لقب بسیار مهم است.

-فقط حدود 3.2 درصد مردم کره جنوبی اضافه وزن دارند. این رکوردی است که شامل کره جنوبی و ژاپن در جهان میباشد.

-از علل لاغر بودن مردم کره جنوبی نوع طبخ غذاها، علاقه شدید به نوشیدنی به‌جای غذا و تحرک مناسب می باشند.

-اکثر مردهای کره ای به آرایش کردن علاقه دارند. بیشتر از یک ‌چهارم از مواد مصرفی آرایش مردانه در این کشور مصرف می‌شود.

-بیشترین تعداد عمل جراحی زیبایی در دنیا بعد از ایران به کره جنوبی متعلق است.در کره زیبایی حرف اول را می‌زند. در کره جنوبی هم خانم‌ها و هم آقایان به شدت به زیبایی ظاهری خود اهمیت می‌دهند.

-زنان کشور کره گلف بازان ماهری میباشند. 38 نفر از 100 نفر برتر دنیا در گلف ،بانوان کره ای میباشند.

-مصرف الکل در کره آزاد می باشد. هرچند که در سال های اخیر به دلیل ایجاد مشکلات ناشی از مصرف الکل در رباطه با سلامتی جامعه و جرم های انجام‌شده سعی در وضع قوانینی برای این مورد شده است.

-پیگیری جرم و جنایت در کره جنوبی از سوی دادستانی کشور، مطبوعات و رسانه ها به طور جدی وجود دارد.

-در کره جنوبی صنعت پزشکی و آی تی و غذا پیشرفته می باشد. جالب است بدانید که بلندگوهای آیفون توسط شرکت کره ای سامسونگ طراحی‌شده است.

-برای کره ای ها عدد 4 بدشگون می باشد. این عقیده از فرهنگ چین وارد فرهنگ کره جنوبی شده است.

-در تمامی نقاط کشور کره،امکان دسترسی به اینترنت با سرعت فوق‌العاده بالا وجود دارد.

-کشور کره جنوبی برای مرزبانی بین مناطق کره جنوبی و شمالی از روبات استفاده می‌کند.اولین زندان روباتیک دنیا در سال 2012 در کره جنوبی افتتاح شده است.

-از نمونه های بارز اهمیت خرید کردن در فرهنگ کره ای تعدد فروشگاه‌ها و ساعت کاری آنها می باشد.در نتیجه کره جنوبی را یک فروشگاه بزرگ بدانید.

-در کشور کره اصالت افراد در موقعیت اجتماعیشان و مخصوصا در مسئله ازدواج جوانان بسیار تاثیرگذار است و جایگاه اجتماعی و نژاد خونی در رده‌بندی جامعه کره جنوبی از اهمیت بسیاری برخوردار است.

-در کره جنوبی دو نوع ازدواج وجود دارد. یک نوع آن ازدواج بر پایه عشق که به آن یونااِ (yonae) گفته میوشد و دیگری ازدواج از پیش تعیین شده که به آن چونگ ما اِ (chungmae) می‌گویند.

-گل بامیه یا بامیه شاهی که در تبلیغات کره بسیار دیده میشود نماد ملی کشور کره است که در زبان کره ای به آن موگونگوآ (Mugunghwa) می‌گویند.

-مهم‌ترین نژاد بومی کره ببر و خرگوش به عنوان نمادهای کشور کره استفاده می‌شوند.

-بیش از 2 میلیون نفر کره ای در شهرهای مختلف آمریکا زندگی می کنند. و گویی کشور آمریکا خانه دوم کره ای هاست.

-یکی از اهداف گردشگران دنیا برای سفر به کره جنوبی، استفاده از خدمات پزشکی، غذاهای کره ای و فستیوال‌های بین‌المللی این کشور است.

-بیشتر از 12 میراث جهانی یونسکو از کشور کره جنوبی به ثبت رسیده است.

-اکثر گردشگران اعتقاد دارند که بهترین زمان بازدید از زیبایی های کره جنوبی ، فصل پاییز و بهار است.

امیدواریم از خواندن حقایق جالب درباره کره لذت برده باشید.

برای آموزش زبان کره ای در شیراز به موسسه پارسا تماس بگیرید. مرکز تخصصی مشاوره و آموزش زبان کره ای در شیراز همراه شما عزیزان است. برای یادگیری زبان کره ای به صورت حضوری و غیر حضوری میتوانید به موسسه زبان پارسا با 18 سال سابقه تماس بگیرید.

برای شرکت در دوره های خصوصی و نیمه خصوصی و ترمیک آموزش زبان کره ای ، و همینطور دوره های فشرده آموزش کره ای ،به موسسه زبان پارسا تماس بگیرید.دوره های آموزش زبان کره ای به دو صورت کلاس های حضوری و آنلاین برقرار می باشد.

موسسه زبان پارسا (تاسیس 1380) شماره تماس 09013443574

تخفیف فقط تا عید سعید فطر
تخفیف فقط تا عید سعید فطر