برای رزرو یک جلسه رایگان کلیک کنید

آموزش زبان هندی در شیراز

 

نام دوره: دوره آموزش زبان هندی
مدرس دوره: مدرسان منتخب زبان هندی
زمان برگزاری:
سطوح برگزاری:
مقدماتی و پیشرفته
گروه WhatsApp آموزش زبان:
پیج اینستاگرام آموزش زبان :
کتابهای آموزش زبان: 
آموزش آنلاین : دارد
آموزش حضوری : دارد
اطلاعات بیشتر:
برای دریافت نرخ شهریه کلاسهای ترمیک، شهریه کلاسهای خصوصی ، شهریه کلاسهای فشرده زبان هندی لطفا به لینک مراجعه کنید

آموزش زبان هندی

زبان هندی یک زبان هند و آریایی است که در شمال و مرکز هند به این زبان صحبت می کنند. همانطور که می دانید هند یک کشور پرجمعیت است که ملیت ها و قومیت های مختلف زیادی را در خود جای داده است.

بهترین روش یادگیری زبان هندی در ۴ گام ساده اما اصولی

گام اول: الفبای هندی را بیاموزید

با الفبای دیواناگری آشنا شوید. این الفبا از اصلی ترین حروف الفبا می باشد که برای نوشتن زبان هندی به آن نیاز دارید. این زبان از چپ به راست نوشته می شود. حروف الفبای هندی 11 مصوت دارد. این زبان از ۳۳ صامت تشکیل شده است.

گام دوم: گرامر هندی را بیاموزید

در زبان هندی همه ی اسم ها جنسیت دارند یعنی یا مذکرند یا مونث. پس شما باید با اسم ها در زبان هندی آشنا شوید و اسم ها را با جنسیت شان یاد بگیرید. برای حفظ کردن جنسیت اسم ها قوانینی وجود دارد اما همانطور که می دانید همه ی زبان ها استثنا دارند. در مرحله ی بعد شما باید با ضمایر آشنا شوید، سپس نوبت به افعال هندی می رسد.

گام سوم: لغات و عبارت های هندی را تمرین کنید

اول از همه شما باید یک دیکشنری خوب بخرید. روزهای هفته را یاد بگیرید. شما همچنین باید لغات پایه ای مربوط به زمان و مکان را یاد بگیرید مثلا امروز، دیروز، فردا، صبح، شب، ساعت، ماه، سال و .... سپس سعی کنید عبارت های کاربردی که در روزمره کاربرد دارند را یاد بگیرید مثلا سلام، صبح بخیر، خوش آمدید، حالتان چطور است، خوبم و .... داشتن یک پارتنر خوب می تواند بسیار در این راه به شما کمک کند.

گام چهارم: دانش خود را گسترش دهید

شما باید کتاب های آموزشی خوبی پیدا کنید. برنامه ریزی داشته باشید و هر روز تمرین کنید. یعنی تا جایی که می توانید هندی یاد بگیرید. خوشبختانه امروزه با پیشرفت تکنولوژی سایت ها و منابع آنلاین زیادی وجود دارد. فیلم های هندی تماشا کنید. آهنگ گوش کنید و انیمیشن ببینید. اگر بتوانید دوستانی پیدا کنید که به زبان هندی صحبت می کنند بسیار در روند یادگیری تان تاثیر دارد.

موسسه پارسا یکی از بهترین موسساتی است که دوره های آموزشی زبان هندی را در تمامی سطوح از مبتدی تا پیشرفته برگزار می کند. آموزشگاه پارسا در شهر زیبا و دیدنی شیراز واقع شده است. کادر و اساتید این موسسه بسیار مجرب و با تجربه هستند. استفاده از به روزترین متدها و روشها یکی از مزیت های این موسسه محسوب می شود.

آموزش زبان هندی در شیراز

یادگیری زبان هندی چقدر طول می کشد؟

– برای اطلاع از دوره ها و زمان ثبت نام و بهره مندی از تخفیف آموزش زبان هندی در شیراز و سراسر کشور به موسسه زبان پارسا تماس بگیرید و از همراهی بهترین اساتید زبان هندی بهره مند شوید. –

امروزه بسیاری از افراد برای ادامه تحصیل، کار و یا مهاجرت کشور هند را انتخاب می کنند به همین دلیل آموزش و یادگیری زبان هندی از اهیمت بسیار بالایی برخوردار گشته است. بسیاری از علاقه مندان به زبان هندی،می خواهند بدانند که چه مدت زمانی طول خواهد کشید تا به زبان هندی مسلط شوند. در پاسخ به این سوال باید گفت که مدت زمان یادگیری هر شخص با شخص دیگری متفاوت است و به عوامل متفاوتی بستگی دارد.در این مقاله با این عوامل آشنا میشوید.

برای شناخت بیشتر کشور هند به مقاله حقایقی جالب درباره کشور هند مراجعه کنید.

چه عواملی بر روی مدت زمان یادگیری زبان هندی تاثیر گذار هستند؟

هدف و انگیزه زبان آموز
قبل از شروع آموزش زبان هندی و یادگیری آن حتما از خود بپرسید که چرا می خواهید زبان هندی را یاد بگیرید.باید بدانید که دلیل و هدف شما برای تسلط به زبان هندی تسلط پیدا چیست؟اهدافی مثل تحصیل در کشور هندوستان؟ کار؟ مهارت؟ زیرا وقتی هدف شما مشخص باشد با انگیزه بالاتری به فراگیری خواهید پرداخت و در طول این مسیر،هیچ زمانی از یادگیری دلسرد و ناامید نخواهید شد. و هر بار کافی است که به خود یادآوری کنید که هدف شما از یادگیری زبان هندی چیست و آنگاه با انگیزه و قدرت بالاتری به یادگیری خود ادامه میدهید. و این کار سرعت یادگیری شما را هم بالا برده و این مسیر را برای شما لذت بخش می سازد.

نگرش زبان آموز
اگر زبان پژوه با نگرش مثبت، به فراگیری این زبان بپردازد و آن را فرصتی جالب و جذاب برای گسترش افق دید خود بداند، سریع تر می تواند زبان هندی را یاد بگیرد.در نتیجه نگرش زبان پژوه نیز در تغییر مدت زمان آموزش زبان هندی بسیار تاثیر بالایی دارد.چرا که زمانی که برای یادگیری این زبان انگیزه بالایی داشته باشد،کل روند آموزش برای او لذت بخش خواهد بود.

تجارب یادگیری از زبان های قبلی
حتما می دانید که مهارت در یک زبان خارجی در آموزش زبان جدید و تسلط پیدا کردن در آن تاثیر زیادی دارد.اگر به صورت دو زبانه بزرگ شده اید یا قبلا تجربه آموزش یک زبان دیگر غیر از زبان مادری را داشته باشید، یادگیری زبان سوم برای شما آسان تر می شود.

مدت زمان یادگیری و مطالعه
غیر از شرکت در کلاسهای آموزشی زبان هندی، مهم است که در طول روز حداقل یک ساعت را به آموزش زبان هندی اختصاص دهید، چرا که طبق تحقیقات،افرادی که در منزل هم تمرین داشته اند به طور قابل توجهی نسبت به سایر زبان آموزانی که یادگیری آن ها تنها محدود به کلاس درس می باشد، به این زبان تسلط پیدا می کنند.

شناخت
در مورد ساختار زبان هندی اطلاعاتی را کسب کنید و در معرض این زبان قرار بگیرید. این کار سرعت آموزش شما را بالا می برد. شما می توانید از روش هایی که قبلا برای آموزش یک زبان مثل حفظ کردن واژگان، گوش دادن و خواندن صداها و کلمات، نوشتن، مطالعه گرامر و ..اسفتاده کردید،استفاده کنید. چرا که مغز شما به دلیل داشتن تجربه قبلی در این زمینه اکنون آماده تر می باشد و در نتیجه در مدت زمان کمتری می توانید به زبان هندی تسلط پیدا کنید.

تشابه زبانی
وجود کلمات مشابه در دو زبان باعث می شود که شما زمان کمتری را به آموزش حروف الفبا، یادگیری دستور زبان و واژگان و تلفظ اختصاص دهید .در نتیجه هر چقدر که زبان هندی به زبان مادری شما نزدیک تر باشد، سریع تر می توانید این زبان را فرا بگیرید. زبان هایی که ریشه های مشابهی با یکدیگر داشته باشند به زمان کمتری برای یادگیری نیاز دارند. زبان هندی ریشه سانسکریت دارد که از شاخه زبان های هندی و اروپایی ریشه گرفته است و گروه های مختلف زبانی مانند اسلاویایی، ایرانی، آلمانی، بالتیک و غیره را شامل می شود.
برخی از کلمات زبان انگلیسی هم با هندی تشابه دارد. وجود کلمات مشابه در این زبان می توانند آموزش برخی از واژه های زبان هندی را آسان تر کنند

روش های یادگیری و آموزش
روش های یادگیری نقش مهمی را در سرعت آموزش زبان هندی ایفا میکنند.وقتی آموزش ها و یادگیری افراد فقط محدود به کلاس درس باشد قطعا مدت زمان یادگیری طولانی تر خواهد بود. اما اگر در خارج از کلاس درس هم همچنان به آموزش و مطالعه زبان هندی پرداخته شود،می توان در مدت زمان کوتاهی به این زبان تسلط پیدا کرد. خواندن، گوش دادن به رادیو و کتاب های الکترونیکی،سفر به هندوستان ، تماشای فیلم های هندی،صحبت کردن به زبان هندی، می توانند به بالا بردن سرعت روند یادگیری شما کمک کنند. شما می توانید از فناوری های امروزه در این راستا هم بهره ببرید مثلا می توانید برخی از برنامه های تلفنی خود را به زبان هندی تغییر بدهید، در یوتیوب فیلم های هندی را نگاه کنیدو به آهنگ های هندی گوش دهید.

برای اطلاع از راههای یادگیری زبان هندی به مقاله چطور زبان هندی را یاد بگیریم؟ مراجعه کنید.

برای آموزش زبان هندی در شیراز به موسسه پارسا تماس بگیرید. مرکز تخصصی مشاوره و آموزش زبان هندی در شیراز همراه شما عزیزان است. برای یادگیری زبان هندی به صورت حضوری و غیر حضوری میتوانید به موسسه زبان پارسا با 18 سال سابقه تماس بگیرید.

برای شرکت در دوره های خصوصی و نیمه خصوصی و ترمیک آموزش زبان هندی ، و همینطور دوره های فشرده آموزش هندی ،به موسسه زبان پارسا تماس بگیرید.دوره های آموزش زبان هندی به دو صورت کلاس های حضوری و آنلاین برقرار می باشد.

موسسه زبان پارسا (تاسیس 1380) شماره تماس 09013443574