برای رزرو یک جلسه رایگان کلیک کنید

چکلیست آمادگی آزمون آیلتس مواردی که قبل از شرکت در آزمون IELTS باید دانست!

چکلیست آمادگی آزمون آیلتس مواردی که قبل از شرکت در آزمون IELTS باید دانست!
چکلیست آمادگی آزمون آیلتس مواردی که قبل از شرکت در آزمون IELTS باید دانست! موسسه زبان پارسا

چک لیست آمادگی آزمون آیلتس، مواردی که قبل از شرکت در آزمون آیلتس باید دانست؟

از جمله موارد مهمی که دانشجویان متقاضی آیلتس چه جنرال من چه آکادمی نیاز هست قبل از آزمون بدانند و خودشان را برای آنها آماده کنند عبارتند از؟

1) در ابتدا دانشجو بایستی بدانند که چه آزمونی را میخواهد شرکت کند (آکادمیک؟ یا جنرال؟) و برای چه مقصودی؟ همچنین ذکر این نکته ضروری است که اگر برای مهاجرت و یا هدف کاری نیاز به مدرک آیلتس دارید آیلتس جنرال مناسب شما می باشد و اگر برای ادامه تحصیل نیاز به مدرک آیلتس دارید آیلتس آکادمیک مناسب شماست.

2) آشنایی اولیه دانشجویان با فرمت، نحوه امتحان گیری در آزمون آیلتس، و همچنین مدت زمان مورد نیاز برای هر مهارت از جمله مواردی است که بایستی دانشجویان قبل از آزمون آیلتس از آن مطلع باشند. بدین صورت که آزمون آیلتس به دو بخش شفاهی و کتبی تقسیم بندی می شود. آزمون شفاهی یا همان اسپیکینگ در یک روز جداگانه برگزار می شود و آزمون کتبی که شامل سه مهارت لیسنینگ و ریدینگ و رایتینگ به ترتیب می باشد در روزی جداگانه برگزار می شود.

3) برای شرکت در آزمون آیلتس و موفق شدن در این آزمون نیاز است که دوره های آمادگی از پایه تا پیشرفته دوره آیلتس در 30 جلسه به روش ELS آمریکا در موسسه زبان پارسا را شرکت کنید و با برنامه مدونی که اساتید مجرب این دوره برای شما تنظیم کرده اند تمام تلاش و ممارست خود را به خرج دهید که بتوانید جلو بروید و همچنین هر دانشجو نیاز است که به صورت مفید روزانه 2 ساعت کلیه مطالب تدریس شده و تکالیفی که اساتید دوره به آنها محول می کنند را به خوبی و با کمال دقت انجام دهند همچنین همواره سعی کنید از برنامه مدونی که اساتید این دوره برای شما تنظیم کرده اند استفاده کنید و در خارج از قالب این برنامه نروید زیرا اساتید آیلتس موسسه پارسا با تجربه چندین ساله در تدریس این دوره آیلتس و آموزش هایی که در خارج از کشور برای دوره آیلتس دیده‌اند بهترین برنامه دوره آیلتس را برای شما مدون کرده‌اند.

4) به دانشجویان متقاضی مدرک آیلتس همواره پیشنهاد می شود که پس از شرکت در دوره از پایه تا پیشرفته آیلتس موسسه پارسا به روش ELS آمریکا به صورت مدون و دوره ای تا قبل از زمان آزمون خودشان در امتحانات ماک که در موسسه پارسا به صورت هفتگی برگزار می‌شود شرکت کنند تا بتوانند نقاط ضعف و قوت خود را پیدا کرده و در جهت برطرف کردن نقاط ضعف خود اقدام کنند. ذکر این نکته ضروری است که کلیه امتحانات Mock که در موسسه پارسا زیر نظر اساتید مجرب آیلتس این موسسه، آقایان دکتر هومن روشنایی و دکتر امید روشنایی برگزار می گردد به صورت ماهانه به روز رسانی شده و در این موسسه تلاش می شود که به روز ترین امتحانات ماک بر اساس آخرین امتحانات آیلتس برگزار شده در دنیا برگزار گردد.

5) جهت کاهش استرس کلیه دانشجویان متقاضی در آزمون آیلتس علی الخصوص در آزمون اسپیکینگ نیاز است که کلیه دانشجویان نیم ساعت زودتر در محل آزمون حضور داشته باشند و یک ساعت قبل از آزمون به هیچ عنوان فارسی صحبت نکنند. این عامل هم در کاهش استرس و هم در آمادگی ذهن دانشجویان تاثیر بسزایی دارد.

6) از جمله موارد حائز اهمیت جهت شرکت در آزمون آیلتس و موفق شدن در این آزمون عبارتند از: به همراه نداشتن ساعت هوشمند، تلفن همراه، تبلت و هرگونه کامپیوتر است. همچنین برای این آزمون دانشجویان بایستی لباس راحت و مناسب بپوشند. 

7) همچنین به کلیه دانشجویان متقاضی آیلتس پیشنهاد می شود قبل از شرکت در این آزمون حتماً با اساتید مجرب و خبره در بحث آیلتس مشورت کرده و یک بار چک لیست ها و مواردی را که نیاز است قبل از این آزمون بدانند با آنها چک کنند.

پیشنهاد ما به شما دانشجویان متقاضی آیلتس این است که قبل از هر اقدامی با مشاورین موسسه زبان پارسا جهت شرکت در دوره های آمادگی آزمون آیلتس از پایه تا پیشرفته در ۳۰ جلسه به روش ELS آمریکا که توسط دو استاد مجرب و خبره این دوره، آقایان دکتر هومن روشنایی و دکتر امید روشنایی برگزار می گردد مشورت لازم را بگیرید.