برای رزرو یک جلسه رایگان کلیک کنید

6 بهترین بازی برای کمک به یادگیری ژاپنی

یادگیری زبان ژاپنی با بازی

یادگیری زبان به نظر کار سختی است. بنابراین، اگر به شما بگویم که بازی های آنلاین می تواند به شما در یادگیری ژاپنی کمک کند، چه؟ خیلی خوب به نظر می رسد که درست باشد . اما، شما می توانید کاملاً از این برنامه ها و سیستم عامل های بازی آنلاین برای رسیدن به تسلط به زبان ژاپنی استفاده کنید. در اینجا لیستی از 7 بازی برای شروع پخش و یادگیری از امروز آورده شده است.

1. تاکو

تاکو برنامه ای است که در دستگاه های تلفن همراه اندروید و iOS و همچنین از طریق وب سایت خود در دسترس است. این یک بازی است که می توان آن را در زمانی که از خانه یا محل کار دور هستید بازی کرد. توسعه دهندگان این واقعیت را تبلیغ می کنند که مهم نیست در حال حاضر چه کاری انجام می دهید، می توانید با گوشی هوشمند یا تبلت خود ژاپنی را با Tako یاد بگیرید.

این برنامه که در سال 2015 منتشر شد، یک برنامه آموزشی است که به شما کمک می کند اصول اولیه سه سیستم مختلف نوشتار ژاپنی را بیاموزید: کانجی ، کاتاکانا و هیراگانا. این برنامه دارای یک سیستم نوشتاری داخلی است که می توانید با صفحه نمایش های لمسی موجود در دستگاه های تلفن همراه امروزی آن را دستکاری کنید. سیستم نوشتن را در حین انجام یک سری مینی بازی که در تاکو گنجانده شده اند، یاد خواهید گرفت. این بازی‌ها در پایان یک درس می‌آیند و به شما کمک می‌کنند تا آنچه را که تازه یاد گرفته‌اید، به شیوه‌ای سرگرم‌کننده و تعاملی تمرین کنید. ممکن است بیسبال بازی کنید یا در یک رستوران گارسون بودن را تمرین کنید. تغییرات مختلفی در ساختار برنامه وجود دارد و این همان چیزی است که آن را بسیار سرگرم کننده می کند.

2. اپلیکیشن تاثیرگذار

Influent اپلیکیشنی است که در واقع به آموزش بیش از 15 زبان مختلف کمک می کند. از یک سری بازی برای کمک به زبان‌آموزان برای تسلط بر زبان انتخابی خود، از جمله ژاپنی، استفاده می‌کند. این از یک محیط تعاملی سه بعدی استفاده می کند که شامل مجموعه ای از اشیاء روزمره است که باید آنها را کشف کنید و یاد بگیرید چگونه آنها را به ژاپنی بگویید.

هدف از این بازی کمک به شما در یادگیری نحوه تلفظ برخی از کلمات رایج در زبان ژاپنی است. همچنین با سلام کردن به شما برای مرتبط ساختن تصاویر بصری با کلمه ژاپنی، به تسهیل کسب واژگان شما کمک می کند. صداهای ضبط شده در برنامه گنجانده شده است که همه توسط زبان مادری ژاپنی صحبت می شود. شما از همان ابتدا یاد خواهید گرفت که چگونه کلمات جدید را به درستی تلفظ کنید. به خاطر داشته باشید که این یک برنامه پولی است.

3. جنگ کاتاکانا

همه می توانند از یادگیری کمی زبان ژاپنی بقا بهره مند شوند و این بازی سرگرم کننده ای است که می تواند شما را به آنجا برساند. مجموعه ای از شخصیت های انیمه را شامل می شود که برای یادگیری لغات جدید وارد ماجراجویی می شوند و در طول مسیر به یادگیری کاتاکانا می پردازند. این یکی از سه سیستم نوشتاری اصلی در ژاپن است.

هنگامی که توسعه دهندگان برای اولین بار شروع به ایجاد این برنامه کردند، هدف خود را جمع آوری 5000 دلار استرالیا برای راه اندازی آن تعیین کردند. تقریباً پنج برابر این مقدار بود، بنابراین حتی نسخه اول می‌توانست علاوه بر فلش‌کارت‌هایی که به کاربران امکان می‌دهد هم هیراگانا و هم کاتاکانا را مطالعه کنند، یک فصل مانگا مصور نیز داشته باشد.

این یک برنامه عالی است زیرا هیچ دانش قبلی از ژاپنی مورد نیاز نیست. مبتدی ها می توانند به خوبی بازی را هدایت کنند و در طول مسیر یاد بگیرند. با هر بازی جدید، چند شخصیت جدید کاتاکانا را کشف خواهید کرد و دوستانی پیدا کرده و در طول مسیر با دشمنان خطرناکی روبرو خواهید شد. این یک راه عالی برای شروع یادگیری زبان ژاپنی در عین حال عالی است.

4. کو

این یک بازی نقش آفرینی ژاپنی است که در سال 2017 عرضه شد و بسیار موفق بوده است. این یک بازی است که به شما امکان می دهد از کلمات مختلف به عنوان سلاح استفاده کنید. این به بازیکنان در حین انجام بازی دیدی گذرا از ژاپنی ارائه می دهد. اگر اصلا ژاپنی بلد نباشید در واقع هیچ فشاری بر شما وارد نمی شود. با گذشت زمان و با شروع بیشتر و بیشتر بازی، این اتفاق می افتد.

5. مربی ژاپنی من

اگر Nintendo DS دارید، برای یادگیری زبان ژاپنی با یک بازی جذاب به این برنامه روی آن نیاز دارید. در حالی که به نظر می رسد یک Nintendo DS یک فناوری قدیمی است که باید گرد و غبار را پاک کنید، اما امروزه به اندازه یک تلفن هوشمند مفید است. علاوه بر این، یادگیری زبان ژاپنی با بازی هرگز از مد نمی افتد.

با هر بازی جدید با کلمات جدیدی روبرو می شوید و تشویق می شوید که ترتیب صحیح ضربه های هیراگانا و کاتاکانا را به خاطر بسپارید. اگر بخواهیم منصف باشیم، زمانی که این برنامه برای اولین بار منتشر شد، بررسی ها کاملاً متفاوت بود و برخی افراد ادعا می کردند که توضیحات موجود در بازی برای مبتدیان بسیار گیج کننده است. با این حال، دیگران آن را فوق العاده سرگرم کننده و آموزشی یافته اند.

6. ماجراجویی جنگل لجن

این یک بازی نقش آفرینی ژاپنی دیگر است که در واقع رایگان است. هدف این بازی این است که به بازیکنان یاد دهد چگونه با استفاده از سبک های هیراگانا، کاتاکانا و کانجی درست بنویسند. همچنین می‌توانید برای ارتقای این برنامه هزینه کنید تا علاوه بر یادگیری بیشتر درباره کانجی، نحوه خواندن مؤثرتر به زبان ژاپنی را بیاموزید. نسخه رایگان به تنهایی برای اکثر مبتدیان کافی است، زیرا کار بسیار خوبی در آموزش کاتاکانا انجام می دهد.

چگونه بازی ها می توانند به شما در یادگیری ژاپنی کمک کنند

وقتی کودک بودید، ممکن است والدینتان به شما گفته باشند که بازی را کنار بگذارید و تکالیف خود را انجام دهید. حالا به آنها نگویید، اما این در واقع توصیه بدی است. بسته به فعالیت، بازی ها در واقع یک راه عالی برای یادگیری هستند. و چند مزیت خاص برای یادگیری ژاپنی با بازی وجود دارد.

  • به درس‌های خود در هر کجا دسترسی داشته باشید : اگر این بازی‌ها برنامه هستند، قابل حمل هستند. از هر کجای دنیا می توانید ژاپنی را تمرین کنید. به همین دلیل است که این برنامه ها برای یادگیری زبان بسیار مفید و راحت هستند.
  • دایره لغات خود را تقویت کنید : این بازی ها کلمات و عبارات واقعی ژاپنی را به شما نشان می دهند که برای افزودن به واژگان شما عالی است.
  • به زبان ژاپنی گوش کنید : هر چه بیشتر بازی کنید، کلمات ژاپنی را که ژاپنی ها بیان می کنند بیشتر می شنوید. این بهترین راه برای راحت شدن با صداهای زبان است .
  • لذت ببرید : البته، یادگیری زبان همیشه باید سرگرم کننده باشد. بسیاری از دانش آموزان فراموش می کنند. اگر از خودتان لذت می برید، زبان را با فعالیت مرتبط می کنید.

برای تسلط بر زبان ژاپنی به چیزی بیش از بازی نیاز دارید

همانطور که این شش بازی برای تکمیل مطالعات شما شگفت انگیز هستند، برای رسیدن به تسلط واقعی به یک روش یادگیری زبان قابل اعتماد نیاز دارید . شما به برنامه ای نیاز دارید که بتواند واژگان مفیدی را در اختیار شما قرار دهد، باعث شود با صدای بلند به زبان صحبت کنید و استفاده از آن همچنان سرگرم کننده باشد. و این دقیقاً همان چیزی است که OptiLingo ارائه می دهد. 

OptiLingo برنامه ای است که شما را به سرعت به زبان ژاپنی می رساند. این فهرستی از رایج ترین کلمات و عبارات ژاپنی دارد، بنابراین وقت خود را برای واژگان غیر ضروری تلف نکنید. با دانلود OptiLingo لذت ببرید و به زبان ژاپنی تسلط داشته باشید !