برای رزرو یک جلسه رایگان کلیک کنید

یادگیری ژاپنی چقدر طول می کشد؟

 زبان ژاپنی یک زبان پرکاربرد و جذاب است که در شرق آسیا و به خصوص در کشور ژاپن صحبت میشه. این زبان حدود ۱۲۸ میلیون نفر رو داره که خودش تعداد جمعیت ایران رو هم فراتر رفته. پس فکر نکنید که با گفتن سلام به فارسی می تونید با همه دوست شید.😀

یادگیری زبان ژاپنی نیازی به زمان زیادی ندارد

بسیاری از دانش آموزان از اینکه بدانند چقدر طول می کشد تا ژاپنی را یاد بگیرند وحشت دارند. مهم نیست که چقدر یک زبان را دوست دارید، صرف سال‌ها از عمرتان برای تسلط بر زبان دلهره‌آور است. خوشبختانه، یادگیری زبان ژاپنی آنقدر که فکر می کنید طول نخواهد کشید . در اینجا نحوه تخمین میانگین زمان برای رسیدن به تسلط به شما آورده شده است، و همچنین اعدادی را به شما می دهیم تا خیالتان راحت شود.

یادگیری ژاپنی چقدر سخت است؟

چقدر یک زبان سخت است و چقدر طول می کشد تا به آن تسلط پیدا کنید، دست به دست هم دهید. هر چه زبان سخت‌تر باشد، مسلط شدن طولانی‌تر خواهد بود. اکنون، هنوز از رویاهای ژاپنی خود دست نکشید. 

اگرچه زبان ژاپنی به عنوان یکی از سخت ترین زبان ها برای یادگیری شهرت دارد، اما در واقع بسیار ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید . با منابع مناسب، می توانید یادگیری ژاپنی را سرگرم کننده، جذاب و از همه مهمتر سریع کنید.

اگر می‌خواهید یک عدد برای آن قرار دهید، مؤسسه خدمات خارجی ایالات متحده (FSI) یک عدد برای شما دارد. آنها زبان ژاپنی را به عنوان زبان سطح 5 طبقه بندی کردند. این بدان معناست که برای یک زبان مادری انگلیسی، یادگیری ژاپنی به طور قابل توجهی سخت تر از فرانسوی یا اسپانیایی است. 

چرا سخت است که بگوییم یادگیری یک زبان چقدر طول می کشد؟

شما نمی توانید فقط به یک فروشگاه بروید و بگویید "یک تسلط ژاپنی، لطفا!". برای رسیدن به آن سطح از دانش، زمان، تلاش و تعهد از شما می‌طلبد. 

این یک ماراتن است، نه دوی سرعت.

وقتی در حال یادگیری یک زبان هستید، باید مدت زیادی در آن مستقر شوید. و در واقع هیچ پایانی وجود ندارد. زبان ها بسیار پیچیده هستند و هیچ راهی برای "یادگیری همه آن" وجود ندارد. اما، قطعاً نقطه ای وجود دارد که می توانید به راحتی و روان با مردم محلی صحبت کنید. و اینگونه است که تعریف می کنیم چقدر طول می کشد تا زبان ژاپنی یاد بگیریم.

چقدر طول می کشد به 5 چیز بستگی دارد

قبل از اینکه هر عددی را در مورد سرعت یادگیری زبان ژاپنی قرار دهیم، بیایید نگاهی بیندازیم که چه عواملی بر مدت زمانی که معمولا طول می کشد تأثیر می گذارد. هر فردی متفاوت است، بنابراین مدت زمانی که برای شما طول می کشد ممکن است با شخص دیگری کاملاً متفاوت باشد.

1. زبان مادری شما

هر چه زبان مقصد شما به زبان مادری شما نزدیک تر باشد، تسلط بر آن آسان تر و سریع تر خواهد بود. متأسفانه، اگر زبان مادری شما انگلیسی است، ژاپنی بسیار دور از آن است. اما، این لزوماً به این معنی نیست که سخت خواهد بود، فقط این مزیت خاص را ندارید.

2. نحوه مطالعه

در مورد آنچه که بهترین روش یادگیری زبان را می سازد، چیزهای زیادی برای گفتن وجود دارد. اما، تا زمانی که یک سرگرم کننده و موثر پیدا کنید، خوب هستید که بروید. بهترین دوره‌ها و برنامه‌های یادگیری زبان شما را سریع‌تر به تسلط زبان ژاپنی می‌رسانند.

3. چه نوع دانش آموزی هستید؟

آیا شما دانش آموزی پر سر و صدا و جسور هستید یا خجالتی و ساکت. تنها راه برای رسیدن به تسلط ژاپنی صحبت کردن به زبان است . با صدای بلند خیلی اوقات.

اگر در مورد صحبت کردن به زبان ژاپنی اضطراب دارید، به ترفندهایی نیاز دارید که به شما کمک کند بر این ترس ها غلبه کنید . وقتی چیزی شما را محدود نکند، خیلی سریعتر به تسلط زبان ژاپنی خواهید رسید.

4. هر روز چقدر مطالعه می کنید

این ممکن است واضح باشد، اما هر چه بیشتر مطالعه کنید، سریعتر به تسلط خواهید رسید. بنابراین، هر چه زمان و تلاش بیشتری صرف کنید، سریعتر به نتیجه خواهید رسید.

5. اهداف و انگیزه شما

اگر ژاپنی را برای سفر یا امتحان یاد می گیرید، ضرب الاجل سختی دارید. یک نقطه ثابت که در آن به سطحی از تسلط ژاپنی نیاز دارید. این می تواند به شما انگیزه دهد تا سخت تر و سریع تر یاد بگیرید و به شما اهرمی می دهد که هر روز زمان بیشتری را برای مطالعه صرف کنید. اما، اگر ژاپنی را برای لذت یاد می گیرید، این نیز خوب است. شما زمان خواهید داشت که فقط با زبان سرگرم شوید و آن را به طور طبیعی یاد بگیرید.

یادگیری ژاپنی چقدر طول می کشد؟

با اعداد: یادگیری ژاپنی چقدر طول می کشد

اما واقعا تا کی؟ خوب، اگر واقعاً اصرار دارید، می توانیم به شما بگوییم. بیایید تعدادی اعداد را برای تسلط زبان ژاپنی شما قرار دهیم.

با شروع از ایده دشواری که تخمین FSI به ما داده است، اگر زبان مادری شما انگلیسی باشد، 2200 ساعت یا 44 هفته طول می کشد تا به تسلط زبان ژاپنی برسید. یعنی:

  • 1 سال اگر هر روز 6 ساعت را صرف مطالعات ژاپنی خود کنید.
  • 6 سال اگر هر روز 1 ساعت مطالعه کنید
  • و 18 سال اگر هر روز فقط 20 دقیقه مطالعه کنید

18 سال به طور دیوانه کننده ای دلهره آور به نظر می رسد. از آنجایی که برنامه شما در حال حاضر شلوغ است، اختصاص 20 دقیقه از روز تقریبا غیرممکن است. اما، اگر اراده ای وجود داشته باشد، راهی وجود دارد.

چگونه به مطالعات ژاپنی خود سرعت ببخشید

ترفندهای زیادی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند ژاپنی را سریعتر یاد بگیرید. اما، تمرکز بر این موارد قطعا زمان مطالعه شما را تسریع می کند. 

  1. فقط واژگان ضروری را بیاموزید : چرا زمان صرف کلمات و عبارات غیر ضروری ژاپنی کنید؟ در عوض، فقط رایج ترین واژگان را یاد بگیرید. مردم محلی ژاپن تنها از 20 درصد واژگان خود برای 80 درصد مکالمات خود استفاده می کنند. اگر به آن 20% تسلط داشته باشید، می توانید به راحتی با آنها صحبت کنید.
  2. از روش‌های یادگیری مؤثر استفاده کنید : استفاده از روش‌های علمی اثبات‌شده یادگیری زبان، کلید تسلط سریع ژاپنی است. یک برنامه یادگیری زبان را انتخاب کنید که از ورودی قابل فهم استفاده می کند . این نظریه که توسط استفان کراشِن زبان شناس مشهور جهان ابداع شده است، می تواند به شما کمک کند تا سریعتر به تسلط زبان ژاپنی برسید.
  3. لذت ببرید : زمانی که شما در حال تفریح ​​هستید زمان می گذرد. بنابراین، اگر در حین یادگیری ژاپنی سرگرم می‌شوید، حتی متوجه نمی‌شوید که چقدر طول می‌کشد. از درس‌هایتان لذت خواهید برد و برای مطالب بیشتر بازمی‌گردید. برنامه یادگیری زبانی را انتخاب کنید که شما را درگیر خود نگه دارد .

سفر شما به تسلط ژاپنی

اگر امروز با OptiLingo شروع به یادگیری زبان ژاپنی کردید ، برای اینکه کمی به شما انگیزه بدهیم، بیایید به جدول زمانی مسیر شما به سوی تسلط نگاه کنیم .

  • در عرض چند هفته، می توانید کلمات و عبارات مهم ژاپنی را با اطمینان بیان کنید.
  • در عرض چند ماه، می توانید جملات ساده را خودتان سریع بسازید.
  • کمی بیش از یک سال بعد می‌توانید کتاب‌های ساده، کمیک‌ها و انیمه‌های ژاپنی را مانند یک محلی تماشا کنید.
  • و در عرض سه تا پنج سال می توانید با اطمینان و روان با مردم محلی ژاپن صحبت کنید.

باز هم این فقط یک مثال است. عجله نکنید و به خودتان استرس ندهید. هر کس با سرعت متفاوتی یاد می گیرد.