اهمیت گرامر در آزمون آیلتس

اهمیت گرامر در آزمون آیلتس

در این مطلب قصد داریم در خصوص اینکه گرامر چرا و در کجای آزمون آیلتس مهم است؟ صحبت کنیم . در واقع سوالی که برای داوطلبان پیش می آید این است که آیا گرامر در کسب نمره بالا در آیلتس اهمیت دارد یا نه؟!

درست است که گرامر جزو 4 مهارت اصلی آیلتس محسوب نمیشود، اما بدون شک برای موفق شدن در هر 4 مهارت اصلی آیلتس ،باید گرامر شما در یک سطح مطلوب باشد و اگر در  گرامر ضعیف باشید قطعا نمی توانید نمره خوب و مناسبی را بدست آورید. بنابرین پاسخ سوال ساده هست، بله! قطعا گرامر نقش کلیدی را در موفقیت در آزمون آیلتس دارد.

چرا گرامر اهمیت زیادی در آزمون آیلتس دارد؟

بسیاری از متقاضیان آزمون آیلتس سوالشان این است که علی رغم اینکه سوالات اختصاصی از مهارت گرامر در آزمون نمی آید پس چگونه روی نمره ما تاثیر می گذارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که درست است که سوالی اختصاصا از گرامردر آزمون نیست، اما بدون دانش گرامر در سطح مطلوب نمی توانید نمره مورد نظرتان را کسب کنید

تاثیر گرامر در بخش Writing آیلتس:

یکی از چهار معیار نمره گیری در بخش رایتینگ Grammatical range and accuracy (وسعت و دقت گرامر) می باشد. برای همین مهارت شما در گرامر به تنهایی 25 درصد از نمره رایتنگ شما را تشکیل میدهد و سهم قابل توجهی در افزایش نمره رایتنگ شما در آزمون آکادمیک و جنرال دارد.میدانیم که برخورداری از یک گرامر قوی میتواند به نوشتن شما کمک بزرگی کند.

تاثیر گرامر در بخش Speaking آیلتس:

25 درصد از نمره  اسپیکینگ هم مانند رایتینگ به Grammatical range and accuracy ارتباط دارد. داشتن گرامر درست در آزمون اسپیکینگ به عمق کلام شما کمک کرده و در نتیجه تاثیر مهمی در انتقال درست پیام شما خواهد داشت.

تاثیر گرامر در بخش Listening و Reading آیلتس:

هرچند مهارت گرامر به طور مستقیم در گرفتن نمره بالا در این 2 مهارت تاثیری ندارد،اما قطعا برای گرفتن یک نمره مطلوب نیازمند داشتن مهارت کافی در ساختارهای گرامری دارید تا بتوانید پاسخ صحیح سوالات را تشخیص بدهید. بهتر است بدانید که اگر ساختار جملات بخش ریدینگ  را نتوانید به خوبی تشخیص بدهید، این احتمال وجود دارد که در پیدا کردن گزینه صحیح دچار اشتباه شوید و همینطور در بخش لیسنینگ باید بدانید گوینده چه کلمه ای را مطرح میکند و در سوالها کلمه مد نظر چه نقشی دارد؟.

آیا برای آیلتس باید روی گرامر کار کرد؟

سوال این است که آیا گرامر شما به اندازه کافی قوی هست یا نه؟ شما برای پاسخ به یک معیار استاندارد اندازه گیری احتیاج دارید که آن معیار میتواند شرکت در آزمون ماک آیلتس در یک موسسه معتبر باشد. قبلاً در مورد اهمیت آزمون ماک  صحبت کردیم. اگردر هر دو مهارت Speaking و Writing آیلتس نمره مطلوب را کسب کردید، اینگونه به نظر میرسد که از لحاظ گرامر در سطح مطلوبی هستید.اگر که نتوانستید،پس برای ارتقای سطح گرامرتان میتوانید در کلاس های گرامر و یا دوره های خصوصی شرکت کنید و در آخر هم مطالعه شخصی خود در این زمینه را ارتقا دهید.

کتاب های گرامربسیار زیادی موجود هستند. تعدادی از کتاب های معروف  English Grammar in Use که 3 سطح دارد و کتب 3 جلدی آموزش گرامر از Betty Azar و Oxford Grammar Practice .

برگزاری دوره های آیلتس در شیراز

با شرکت در کلاسهای آموزش آنلاین و یا حضوری موسسه زبان پارسا با همراهی بهترین اساتید آیلتس در شیرازشانس قبولی در آزمون آیلتس را افزایش دهید

موسسه زبان پارسا (تاسیس 1380) شماره تماس 09013443574

وبسایت آیلتس آموزشگاه زبان پارسا

تخفیف فقط تا عید سعید فطر
تخفیف فقط تا عید سعید فطر