برای رزرو یک جلسه رایگان کلیک کنید

راهنمای ساده برای حروف رایج ژاپنی

یادگیری حروف ژاپنی را کمی آسان‌تر کنید

ژاپنی زبان فوق‌العاده‌ای است، اما مطمئناً هنگام یادگیری آن با مشکلات زیادی همراه است. همانطور که گویی یادگیری یک سیستم نوشتاری کاملاً جدید کافی نیست، باید به گرامر ژاپنی نیز بپردازید. اما، با منابع مناسب، همه اینها می تواند آسان شود. فقط این راهنمای ساده را برای بخش مهمی از دستور زبان ژاپنی دنبال کنید: ذرات ژاپنی.

ذرات ژاپنی چیست؟

ذرات کلمات کوچکی هستند که نشان دهنده نقش کلمه ای هستند که پس از آن آمده اند. بنابراین، وقتی جمله ای را می گویید، هر جمله یک فاعل، یک فعل و اغلب مفعول نیز دارد. بسته به زمینه، ژاپنی ها از ذرات مختلفی برای نشان دادن آنها استفاده می کنند.

این کلمات متصل کننده کوچک، یک جمله را از نظر جنبه ای که به چه چیزی و رابطه آنها اشاره دارد، ترسیم می کنند. در حالی که هیچ راه آسانی برای یادگیری ذرات ژاپنی وجود ندارد، تسلط بر استفاده از آنها امکانات بی پایانی را برای ساخت جمله باز می کند.

بهترین راه برای یادگیری ذرات ژاپنی این است که با رایج ترین آنها شروع کنید. این مقاله ده ذره پرکاربرد و نحوه استفاده از آنها برای موقعیت های خاص را فهرست می کند. این شامل شباهت ها و تفاوت های بین استفاده خاص است.

فهرست 13 ذره رایج ژاپنی

1) は (wa) ذره

با ذره مشترک، wa یا به عنوان ذره علامت‌گذاری موضوع شروع می‌شود. این ذره موضوع جمله را به عنوان کلمه یا عبارتی که آن را ادامه داده است مشخص می کند. هر جمله ای که از ذره پیروی می کند، توزیعی است که به موضوع جمله مربوط می شود. این ذره به تنهایی می تواند برای ساختن یک جمله کامل استفاده شود.

2) ذره が (ga).

این ذره شبیه wa است، اما اساساً متفاوت است. گا فاعل جمله را نشان می دهد و نشان می دهد هر چیزی که در ادامه می آید مستقیماً با کلمه قبل از ذره مرتبط است. همچنین می توان از آن برای اتصال بندهای قراردادی به عنوان معادل انگلیسی «اما» در مکالمه استفاده کرد. مرز باریکی بین استفاده از wa و ga وجود دارد که اغلب زبان آموزان اولیه ژاپنی را دچار مشکل می کند. آنها اغلب با مفاهیم زبان مادری قوی قابل تعویض هستند که حتی متخصصان نیز ممکن است هر از گاهی با آن دست و پنجه نرم کنند.

 

 

3) を (o) ذره

در حالی که ذرات قبلی بیشتر در نزدیکی شروع یک جمله استفاده می شوند، wo معمولاً در نزدیکی انتهای جمله دیده می شود. این ذره جسم مستقیم است. در فاعل، مفعول، ساختار فعل جمله، wo قبل از فعل قرار می گیرد تا عمل فعل به چه چیزی اعمال شود. در جملات پیشرفته، wo ممکن است گاهی در نزدیکی جلوی یک عبارت قرار گیرد.

4) の (بدون) ذره

این ذره برای نمایش مالکیت نسبت به یک فرد استفاده می شود. این معادل استفاده از "apostrophe-S" در یک جمله انگلیسی است. در مقایسه با ذرات قبلی که تاکنون ذکر شد، این یکی دارای روش استفاده خطی است. فقط بین دو شی قابل استفاده است. زبان آموزان اولیه ژاپنی این ذره را یکی از ساده ترین ذرات برای درک می دانند.

5) も (mo) ذره

یکی دیگر از ذرات ساده ژاپنی برای درک، ذره mo است. Mo نشان دهنده "too" یا "همچنین در یک جمله است. این بدان معنی است که عبارت قبلی در مورد بند proceding mo در جمله اعمال می شود و اغلب برای یک یا دو بند اضافی در عبارت استفاده می شود.

6) に (ni) ذره.

Ni به عنوان یکی از پیچیده ترین ذرات برای انگلیسی زبانان بومی شناخته شده است. در ظاهر به یک شی در حرکت چنین شخصی از طریق یک فعل یا رویکرد منفعل به سادگی دادن و دریافت اقلام با کسی اشاره دارد. علاوه بر این، ni نشانگر موقعیت فردی است که در یک مکان وجود دارد. این یکی از همه کاره ترین ذرات در زبان ژاپنی است که استفاده از آن حتی می تواند زبان آموزان متخصص ژاپنی را تحت تأثیر قرار دهد. ژاپنی دارای تفاوت های ظریف بی شماری است که فقط گویشوران بومی آن می توانند طبیعی بودن استفاده از آن را درک کنند.

7) で (د) ذره

ذره de از نظر عملکردی مشابه ذره ni است که قبلاً مورد بحث قرار گرفت، اما تفاوت جزئی دارد. De برای نشان دادن مکان انجام یک عمل، علاوه بر تاریخ وقوع بند زیر استفاده می شود. گاهی اوقات می تواند با ni قابل تعویض باشد، اما هرگز نمی تواند وجود کسی را در یک مکان نشان دهد.

8) から (kara) و まで (ساخته شده).

این یک جفت ذره است که اغلب در جملات مشابه استفاده می شود. کارا به نقطه شروعی مانند «از» یا «از» در انگلیسی اشاره دارد. در حالی که ساخته شده یکی از انتهای مخالف طیف با معنای معادل "تا" به عنوان نقطه پایانی چیزی است. این جفت معمولاً برای اشاره به زمان نسبتاً برای بند در قسمت اصلی جمله استفاده می شود.

9) ذره と (به) و や (ya).

مانند ذره mo که قبلاً مورد بحث قرار گرفت، to و ya به صورت متوالی برای اجسامی که شرایط یکسان عبارت اولیه را دارند استفاده می شوند. از To برای فهرست کردن اسم ها استفاده می شود، همانطور که یک انگلیسی زبان از «and» یا «with» در مکالمه استفاده می کند. Ya مشابه است اما به این معنی است که لیست کوچکتر است و فقط به آن دسته از اسم های لیست شده محدود می شود. فراتر از این استفاده، مزیت مضاعف بودن نشانگر نقل قول است. این می تواند پایان عبارت فرد دیگری را نشان دهد یا جایی که کسی به افکار خود پایان می دهد. این ذرات ژاپنی را به یکی از پرکاربردترین ذرات تبدیل می کند.

10) ね (ne) و よ (yo)

تمام ذرات قبلی در جمله خاص یافت می شوند، اما این جفت پایانی برای بیان نظر در انتهای جمله قرار می گیرد. Ne به هجوم گفتاری نیاز دارد تا بیان تاییدی جویی خود را منتقل کند. اگر طرف مقابل ممکن است کاملاً از چیزی آگاه نباشد، می توان از آن استفاده کرد. در حالی که yo برای بیان یک اعلان استفاده می شود. این معمولاً اطلاعاتی است که گوینده دیگر نمی داند. یو همچنین حس اعتماد قوی به بند رسیدگی را ابراز می کند.

بهترین راه برای یادگیری ذرات ژاپنی

اینها تنها رایج ترین ذرات ژاپنی هستند. اما، بسیاری از موارد دیگر وجود دارد. برخی می گویند تا 188 ذره در زبان ژاپنی وجود دارد.

بهترین راه برای یادگیری ذرات ژاپنی از طریق تمرین مداوم استفاده از آنها در سناریوها و جملات جدید است. این زبانی است که بسیار ظریف و مبتنی بر زمینه است، اما با تمرین، یک انگلیسی زبان می تواند الگوهای دستور زبان فرمولی را ببیند.

راه آسان برای یادگیری ذرات ژاپنی با جملات کوچکی شروع می شود که از یک شریک برای انتقال یک ایده استفاده می کنند. زبان ها در هسته خود چیزهای پیچیده ای هستند. کلمات و نوشته ها بازتابی از تاریخ و پیشرفت یک فرهنگ در طول زمان است