آموزش زبان آلمانی در شهر شیراز

نام دوره: دوره آموزش زبان آلمانی
مدرس دوره: تیم مدرسان زبان آلمانی پارسا
زمان برگزاری:
سطوح برگزاری:
از سطح A1 تا C2
گروه WhatsApp آموزش زبان آلمانی:
پیج اینستاگرام آموزش زبان آلمانی :
کتابهای آموزش زبان آلمانی: 
آموزش آنلاین آلمانی: دارد
آموزش حضوری زبان آلمانی: دارد
اطلاعات بیشتر:
برای دریافت نرخ شهریه کلاسهای ترمیک، شهریه کلاسهای خصوصی ، شهریه کلاسهای فشرده زبان آلمانی لطفا به لینک مراجعه کنید

آموزش زبان آلمانی

یکی از پرجمعیت ترین کشورهای اروپا، آلمان است که با ورود رومی ها به آن، تمدنش شکل گرفت . همانطور که می دانید زبان رسمی آن ، آلمانی می باشد و اگر شما هم می خواهید به این کشور مهاجرت کنید باید زبان آلمانی را یاد بگیرید چون برای تحصیل ، زندگی ، کار به آن نیاز پیدا خواهید کرد.

چند حقیقت جالب در مورد آلمان

 • حدود ۶۵ درصد از اتوبان های این کشور محدودیت سرعت ندارند.
 • در آلمان برای افرادی که زندانی هستند و می خواهند فرار کنند، مجازاتی در نظر گرفته نمی شود و علت آن هم این است که این رفتار یک رفتار کاملا طبیعی است و انسان همواره برای آزادی خود تلاش می کند.
 • آلمان با 9 کشور دیگر هم مرز است.
 • یک چیز جالب در مورد آلمان این است که اولین کتاب چاپی و اولین مجله در کشور آلمان چاپ شده است.
 • در آلمان بیش از ۱۰۰۰ نوع سوسیس وجود دارد.
 • جالب است بدانید که این کشور بیشترین باغ وحش را در جهان دارد. در آلمان حدود ۴۰۰ باغ وحش وجود دارد.
 • آیا می دانستید که علاوه بر آلمان ۴ کشور دیگر نیز وجود دارند که زبان آلمانی ، زبان رسمی شان است ؟

 الفبای زبان آلمانی

زبان آلمانی متشکل از ۲۶ حرف اصلی و ۴ حرف فرعی است. جالب است بدانید اسم ها در این زبان دارای جنسیت هستند یعنی مذکر، مونث و یا خنثی هستند. الفبای زبان آلمانی علاوه برآلمان در سوئیس ، اتریش ، ليختنشاين و کولزامبورگ استفاده می شود و علت آن هم این است که زبان آلمانی، زبان اصلی این کشورها محسوب می شود. ۲۲ حرف صامت و ۸  حرف مصوت در زبان آلمانی وجود دارد.

سطوح مختلف زبان آلمانی

در این قسمت می خواهیم شما را با سطوح مختلف زبانی، از مبتدی تا پیشرفته آشنا کنیم.

سطح A1 : در این سطح شما یک سری کلمات و جملات مبتدی را بلدید و می توانید خود را به خوبی معرفی کنید. شما همچنین در این سطح می توانید به سوال های پرتکرار پاسخ دهید و برای رفع نیاز هایتان سوالاتی بپرسید.

سطح A2 : در این سطح علاوه بر آن کلمات ساده، کلمات بیشتری بلدید که به طبع می توانید بیشتر و بهتر ارتباط برقرار کنید و درباره ی خود و زندگی تان بیشتر صحبت کنید.

سطح A1 و A2  جزو سطوح مقدماتی یا همان مبتدی محسوب می شوند.

سطح B1 : در این سطح شما دوره ی مقدماتی را پشت سرگذاشته اید وسختی راه را رفته اید. در این مرحله شما بهتر می توانید از پس کارهایتان بربیایید و خیلی راحت تر صحبت های دیگران را متوجه شوید.

سطح B2 : دراین سطح شما می توانید با جزئیات بیشتری درباره ی خود صحبت کنید. مثلا می توانید درباره ی رشته ی تحصیلی خود که تخصصی هست حرف بزنید. گفت و گو و ارتباط برقرار کردن در این سطح برایتان بسیار راحت است.

سطح B1  و  B2جزو سطوح میانی هستند.

حالا می خواهیم دو سطح پیشرفته یعنی 1C و C2 را به شما معرفی کنیم.

سطح C1 : در این سطح شما قطعا دایره لغات بالایی دارید و می توانید متن های طولانی را بخوانید و متوجه شويد. واضح است که در این سطح مشکلی در برقراری ارتباط و صحبت کردن ندارید.

سطح C2 : این سطح جزو آخرین سطح محسوب می شود که می توانید به راحتی با دیگران هم کلام شده و مکالمه داشته باشید. شما همچنین طی این مراحل با فرهنگ آلمان آشنا می شوید. شما در این مرحله قواعد این زبان را در حد پیشرفته بلدید و در به کارگیری آن هیچ مشکلی ندارید.

نکاتی در یادگیری زبان آلمانی

اول از همه شما باید یک برنامه ی دقیق داشته باشید تا طبق آن پیش بروید. در اینجا یک سری توصیه برایتان آورده ایم که در این راه بسیار به شما کمک خواهندکرد.

 • یک سری فلش کارت برای خود درست کنید و روی آن واژگان آلمانی را بنویسید. شما باید هرشب آنها را مرور کنید.
 • تا زمانی که در یک سطح حرفه ای نشده اید و آن را یاد نگرفته اید وارد مرحله ی بعد نشوید.
 • تمرین و تکرار زیاد یکی از اصول و نکات کليدی یادگیری در هر زمینه ای می باشد.
 • به زمان بندی اهمیت دهید و از افراط و تفریط بپرهیزید، یک برنامه ریزی خوب و دقیق به شما در این مرحله کمک می کند تا هر روز برای مطالعه وقت بگذارید.
 • هیچ وقت هدف تان را فراموش نکنید. در مواقع خستگی و نا امیدی هدف تان را تصورکنید تا انگیزه بگیرید و شما را در این راه مصمم تر کند.

مزایای یادگیری زبان آلمانی

افراد به علت های مختلف و با اهداف و انگیزه های گوناگون، زبان جدید یاد می گیرند. یادگیری زبان جدید خالی از لطف نیست. وقتی شما یک زبان جدید یاد می گیرید، درهای دنیای جدید برای شما گشوده می شوند. در ادامه تعدادی از مزایای یادگیری زبان آلمانی را به شما می گوییم :

 1. یکی از مزایایی که این زبان دارد آسان بودن آن است. شما می توانید با تمرین در آن مهارت خوبی را کسب کنید.
 2. زبان آلمانی، زبان دانشمندان و مخترعان بزرگ است. شما با یادگیری این زبان می توانید کتاب ها را به زبان اصلی بخوانید.
 3. شما با یادگیری این زبان می توانید برای تحصیلات تکمیلی مهاجرت کنید.
 4. همانطور که می دانید زبان های انگلیسی، فرانسوی و آلمانی بسیار پرطرفدار هستند. همچنین علاوه بر آلمان در کشورهای دیگر نیز می توانید از این زبان استفاده کنید.

چگونه می توان زبان آلمانی را سریع تر یاد گرفت ؟

قطعا بودن یک مدرس در کنارتان بسیار مفید خواهد بود و روند یادگیری را سریع تر می کند. شما می توانید برای لغات رمزگذاری کنید. یکی دیگر از راه های یادگیری این است که کلمات و اصطلاحات دشوار را روی کاغذ بنویسید و آنها را در مسیرهای پر رفت و آمدتان مثلا جلوی آینه بچسبانید. این گونه هر وقت به آن لغت نگاه می کنید آن را مرور می کنید و بعد از مدتی آن را یاد می گیرید و این لغات سخت در ذهن تان تثبیت می شوند. امروزه با پیشرفت فضای مجازی بستر بسیار خوبی برای آموزش فراهم شده است. شما می توانید ویدئوهای کوتاه ببینید و یا پادکست هایی در این زمینه بشنوید. خواندن متن های کوتاه و کتاب های داستان به این زبان را فراموش نکنید.

اگر شما هم می خواهید زبان آلمانی را اصولی یاد بگیرید و در شهر شیراز زندگی میکنید، پیشنهاد ما آموزشگاه پارسا است. موسسه پارسا با اساتید متخصص، محیطی مناسب و متد های به روز در خدمت شما عزیزان می باشد.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم اطلاعات مفید و کاربردی درباره ی زبان آلمانی به شما بدهیم. شما را با سطوح مختلف و الفبای آن آشنا کردیم و یک سری راهکار برای بهتر یاد گرفتن این زبان به شما دادیم. اگر سوال و ابهامی برایتان وجود دارد، حتما آن را بپرسید، سعی می کنیم در کوتاه ترین زمان به آن پاسخ دهیم.

 

جلسه اول رایگان (رزرو کنید)