برای رزرو یک جلسه رایگان کلیک کنید

همه چیز درباره فرهنگ آلمان

سنت های آلمان را کشف کنید

آلمان کشور زیبایی است. این کشور که توسط قله های آلپ و امواج دریا احاطه شده است، مناظر طبیعی زیادی برای ارائه دارد. اما مردم آن تاریخ غنی و پر از آداب و سنن آلمانی نیز دارند. می توانید اطلاعات بیشتری در مورد فرهنگ آلمان پیدا کنید تا با مردم آشنا شوید و به شما انگیزه دهید که به زبان آلمانی تسلط داشته باشید .

مذهب آلمانی بخش بزرگی از فرهنگ است

مذهب نقش مهمی در زندگی روزمره مردم آلمان دارد. نه تنها ایمان، بلکه معماری نیز از اهمیت مذهب در آلمان سخن می گوید. دین اصلی آلمان مسیحیت است. حدود 60 درصد از آلمانی ها کاتولیک هستند. اما معمولاً به دو شاخه مختلف تعلق دارند.

ادیان آلمانی به دو دسته تقسیم می شوند: کاتولیک ها و پروتستان ها. از زمانی که اصلاحات پروتستانی در آلمانی آغاز شد، این بسیار منطقی است. مارتین لوتر یکی از چهره های کلیدی اصلاحات بود. او کتاب مقدس را به آلمانی ترجمه کرد و خواستار تغییرات اساسی در کلیسای کاتولیک شد. این اصلاحات منجر به تأسیس کلیسای پروتستان می شود.

امروزه مذهب آلمانی که بین این دو کلیسا تقسیم شده است مسالمت آمیز است. شما می توانید کاتولیک ها را عمدتاً در جنوب و غرب آلمان بیابید و آلمان شمالی و شرقی عمدتاً پروتستان است. اما امروزه بسیاری از گنبدها و کلیساهای آلمانی از جاذبه های گردشگری نیز هستند. حتما از کلیسای جامع کلن دیدن کنید در فرصتی

فرهنگ فوتبال آلمانی

درباره فرهنگ آلمان بیشتر بدانید

شاید تنها چیزی که مردم آلمان به اندازه دین جدی می گیرند فوتبال باشد. این فوتبال آمریکایی نیست، چیزی است که در ایالات متحده به عنوان فوتبال شناخته می شود. در آلمان به آن "فوسبال" می گویند. و آلمانی ها دیوانه آن هستند.

فرهنگ فوتبال (فوتبال) در آلمان بخش مهمی از زندگی روزمره آلمانی را تشکیل می دهد. هواداران با شرکت در فیفا، جام ملت‌های اروپا و جام جهانی، دستاوردهای تیم خود را دنبال می‌کنند. لیگ فوتبال آلمان "بوندسلیگا" نامیده می شود. تیم های آلمانی در چهار جام جهانی و سه جام اروپایی حضور دارند. معروف ترین تیم فوتبال آلمان اف سی بایرن مونیخ است .

جشنواره ها و جشن های آلمان

البته، آلمانی ها رویدادهای شخصی مانند تولد یا عروسی را نیز جشن می گیرند. اما، چند تعطیلات و جشن وجود دارد که منحصر به آلمان است. اینها اغلب از رویدادهای مذهبی یا تاریخ های کشاورزی الهام گرفته می شوند. در اینجا برجسته ترین جشنواره ها، تعطیلات، جشن ها و رویدادهای شادی که فرهنگ آلمان را بسیار جذاب می کند، آورده شده است.

 • بازی شور در اوبرامرگاو : در سال 1634، یک روستا در بایرن از طاعون در امان ماند. مردم بخت و اقبال خود را مدیون خداوند بودند و عهد کردند که برای سپاسگزاری نمایشی از عشق اجرا کنند. هر ده سال یکبار اهالی روستا برای اجرای این مراسم گرد هم می آیند. این معمولاً یک جشن 5 روزه است که تاریخ، میراث و هنر Oberammergau را به یاد می آورد.

برای کشف فرهنگ آلمانی یاد بگیرید

 • کارنوال : در مناطق کاتولیک آلمان، کارنوال آخرین جشن قبل از فصل لنت است که از چهارشنبه خاکستر آغاز می شود و قبل از یکشنبه عید پاک به پایان می رسد و حدود شش هفته طول می کشد. در طول کارنوال، کودکان آلمانی اغلب لباس می پوشند. این نسخه آلمانی هالووین آمریکایی است.
 • روز سنت مارتین : در چنین روزی در ماه نوامبر، مردم آلمان مهربانی سنت مارتین را به یاد می آورند. بچه ها در طول روز فانوس درست می کنند و بعد از ظهر آنها را روشن می کنند. مردم در حالی که با فانوس های خود در صفوف راه می روند آهنگ می خوانند.
 • Oktoberfest : من مطمئن هستم که شما در مورد این سنت و جشنواره مشهور آلمانی شنیده اید. دوستداران آبجو و شراب به جشنواره Oktoberfest می روند، جشنواره ای که در مونیخ و اطراف آن برگزار می شود. بزرگترین جشنواره مردمی اروپا، از اواخر سپتامبر تا اوایل اکتبر برگزار می شود. این رویداد سالانه یادبود ازدواج پادشاه لودویگ فون بایرن با پرنسس ترز فون زاکسن-هیلدبورگهاوزن است. مهمانان عروسی در چادرهای بزرگ از آبجو و شراب لذت می بردند. نکته برجسته این رویداد رژه "Trachtenfest" است که اسب‌های شایر با واگن‌های آبجو را به نمایش می‌گذارد. شرکت کنندگان لباس های محلی مانند «لدرهوسن» و «دیرندل» می پوشند.

Oktoberfest

تعطیلات سنتی آلمان در فرهنگ

البته برخی از تعطیلات آشنا نیز وجود دارد که آلمانی ها آن را جشن می گیرند. در این روزها کارگران آلمانی یک روز مرخصی دریافت می کنند. آنها معمولا با خانواده ها، خوردن غذاهای سنتی یا باز کردن هدایا سپری می شوند.

 • روز سال نو (1 ژانویه)
 • اپیفانی (6 ژانویه)
 • جمعه خوب (مارس یا آوریل)
 • دوشنبه عید پاک (مارس یا آوریل)
 • روز کارگر/ اول ماه مه (1 مه)
 • روز معراج / روز پدر (مه یا ژوئن)
 • دوشنبه پنطیکاست (مه یا ژوئن)
 • روز وحدت آلمان (3 اکتبر)
 • کریسمس (25 دسامبر)
 • Boxing Day (26 دسامبر)

اگر در زمستان در آلمان هستید، حتماً از بازارهای کریسمس آلمان بازدید کنید. فرهنگ بازار هنوز در آلمان وجود دارد، اما بازارهای کریسمس چیز خاصی هستند. کلبه های چوبی کوچک پر از مغازه و رستوران است. کل بازار از چراغ های پری و شادی کریسمس می درخشد. هنگام خرید کریسمس، می توانید یک گلواین خوشمزه بنوشید.

فرهنگ بازار کریسمس آلمان

هنر و معماری مشهور آلمانی

معماری آلمان نمونه زیبایی از غنای تاریخ هنر آن است. آلمان با قلعه‌هایی مانند Neuschwanstein و کلیساهایی مانند کلیسای جامع کلن همه چیز را دارد. اگرچه جنگ جهانی دوم خسارات قابل توجهی در میراث معماری آلمان دیده است، بسیاری از آن هنوز وجود دارد یا بازسازی شده است.

باهاوس یک مدرسه هنری بسیار معروف آلمانی در اوایل قرن بیستم بود . این جامعه هنری که توسط والتر گروپیوس تأسیس شد، الهام‌بخش جنبش‌های مدرنیستی اروپایی بود. امروزه ساختمان باهاوس در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.

باهاوس یک جنبش هنری مشهور در آلمان بود

برخی از مشهورترین هنرمندان آلمانی آلبرشت دورر، پل کلی، هانس هولبین و فرانتس مارک هستند. آثار آنها آثار میراث فرهنگی آلمان در سطح بین المللی شناخته شده است.