برای رزرو یک جلسه رایگان کلیک کنید

چرا نمیتوانید انگلیسی را یاد بگیرید؟

چرا نمیتوانید انگلیسی را یاد بگیرید؟

– برای اطلاع از دوره ها و زمان ثبت نام و بهره مندی از تخفیف آموزش زبان انگلیسی در شیراز و سراسر کشور به موسسه زبان پارسا تماس بگیرید و از همراهی بهترین اساتید زبان انگلیسی بهره مند شوید. –


تا به حال به این موضوع فکر کردید که چرا نمی توانید زبان انگلیسی را آنگونه که می خواهید یاد بگیرید؟ برای پاسخ به ان سوال به چند دلیل برای اینکه نمی توانید زبان انگلیسی را یاد بگیرید میپردازیم.
البته برای افراد مختلف این دلایل میتواند متفاوت باشند.

1- پروسه یادگیری زبان انگلیسی را برای خود مشکل میکنید.
زمانی که به مسیر یادگیری زبان انگلیسی به دید یک حرکت اجباری نگاه کنید ، کار را برای خودتان کمی حوصله سر بر و سخت میکنید. دقیقا مانند تکالیف مدرسه که به مرور زمان دانش آموزان را دلسرد و خسته می کند.
تلاش کنید که پروسه یادگیری را برای خودتان سخت نکنید.به خودتان بگویید که در این مسیر قرار است چیزهای تازه ای فرا بگیرم و هر زمانی که حوصله داشتید به سراغ یادگیری بروید.ساعتهای یادگیری را در طول روز تغییر بدهید و جابجا کنید.روشهای مختلف آموزش زبان انگلیسی را بررسی کرده و آنها را امتحان کنید. هر کاری که باعث می شود یادگیری زبان انگلیسی برایتان خسته کننده نشود را انجام دهید.

2- برای یادگیری روشهای مناسبی را انتخاب نکرده اید.
در پروسه آموزش زبان انگلیسی ، انتخاب روش یادگیری بسیار مهم است.
با بررسی دقیق روشهای موجود ، یکی از آنها که برای شما مناسبتر است را برگزینید. اگر روش بهینه ای را در پیش نگرفته باشید، به طور حتم در مسیر یادگیری به مشکل برمیخورید و این موضوع باعث دلسردی شما می شود. منظور از “روش مناسب” روشی است که شما زبان انگلیسی را با آن روش راحت تر می آموزید.

3- تسلط به زبان انگلیسی را در خود نمیبینید
تفکر منفی و تلقین آن به خودتان، بدترین آفت است. باید بدانید که یادگیری زبان انگلیسی از چیزی که فکر می کنید ساده تر می باشد. صرفا کافی است تفکرات منفی را از خودت دور سازید وبه این باور برسید که میتوانید به بهترین شکل به زبان انگلیسی مسلط بشوید. قدم اول خودباوری است.

4- در یک مرحله از یادگیری توقف کرده و درجا میزنید.
برخی اوقات ممکن است که در یک مرحله از فرآیند یادگیری زبان انگلیسی در جا زده و نمی توانید مبحث مورد نظر را یاد بگیرید. در این رابطه به چند نکته باید توجه کنید:
1- امکان دارد که برای فراگیری آن مبحث ،آشنایی با پیش نیازی لازم بوده که شما آن را فرا نگرفتید و یا در آن رابطه ایراده و اشکالاتتان را برطرف نکردید. اگر مشکل این باشد ، فقط کافی است که چند مرحله به عقب برگشته و پیش نیاز مربوطه را به طور کامل فرا گرفته و سپس به سراغ مبحث مورد نظر بروید.
2-امکان دارد در مورد دیگر، مشکل شما ربطی به پیش نیاز نداشته باشید.در این مورد بهتر است از یک مشاور زبان انگلیسی ،یک دوست ، جزوات آموزشی و یا سایت های موجود کمک بگیرید.

5- تمرین کافی ندارید.
در مسیر یادگیری زبان انگلیسی تمرین کردن یک بحث مهم می باشد.تمرین شما هرچه بیشتر باشد،مطالب بیشتر در حافظه بلند مدتتان ثبت می گردد.قطعا با روزی فقط چند دقیقه تمرین نخواهید توانست در حد یک فرد Native به زبان انگلیسی صحبت کنید یا برای ترجمه متون آماده شده باشید.

6- برای یادگیری زبان انگلیسی انگیره کافی ندارید
نداشتن انگیزه کافی یکی از دلایل برای عدم موفقیت در یادگیری زبان می باشد. همه زبان پژوهان موفق، برای خودشان یک انگیزه هر چند کوچک ایجاد کردند که همان انگیزه ،باعث پیشرفت بسیار زیاد آنها شده است. به طور مثال مشخص کردن انگیزهای یادگیری زبان انگلیسی برای مسائلی مثل مطالعه راحتتر مجلات و مقاله های خارجی ،فهم بهتر فیلم ها و سریال های خارجی ، هم صحبتی با افراد انگلیسی زبان در سراسر دنیا ، گرفتن نمرات خوب در مدرسه یا دانشگاه و..اینها تماما انگیزه های کوچکی هستند که شروع خوبی را برای شما رقم میزنند.

7- برای یادگیری زبان انگلیسی هدفی مشخص نکردید.
برای یادگری زبان انگلیسی تعیین هدف مسئله بسیار مهمی می باشد. زمانی که هدف مشحصی داشته باشید، میدانید که باید از چه راهی برای رسیدن به هدفتان شروع کنید.و در تمام مسیر، با فکر کردن به هدفتان خسته نخواهید شد.

8- در مراحل یادگیری زبان انگلیسی توانایی و تسلط خود را محک نمیزنید.
لازم است خودتان را در هر مرحله ای از یادگیری زبان انگلیسی بسنجید تا بتوانید ایراداتتان در هر مرحله را شناسایی و رفع کنید .در غیر اینصورت، همین ایرادات و به مرور زمان باعث ایجاد سد و مانع در مسیر پیشرفت شما خواهند بود.

امیدواریم که به سوال چرا نمیتوانید انگلیسی را یاد بگیرید؟ پاسخ داده باشیم.

برای آموزش زبان انگلیسی در شیراز به موسسه پارسا تماس بگیرید. مرکز تخصصی مشاوره و آموزش زبان انگلیسی در شیراز همراه شما عزیزان است. برای یادگیری زبان انگلیسی به صورت حضوری و غیر حضوری میتوانید به موسسه زبان پارسا با 18 سال سابقه تماس بگیرید.

برای شرکت در دوره های خصوصی و نیمه خصوصی و ترمیک آموزش زبان انگلیسی ، و همینطور دوره های فشرده آموزش انگلیسی ،به موسسه زبان پارسا تماس بگیرید.دوره های آموزش زبان انگلیسی به دو صورت کلاس های حضوری و آنلاین برقرار می باشد.

موسسه زبان پارسا (تاسیس 1380) شماره تماس 09013443574