برای رزرو یک جلسه رایگان کلیک کنید

چینی در مقابل ژاپنی: کدام ساده تر است؟

دو زبان به همان اندازه هیجان انگیز

چه بخواهید یادگیری ژاپنی یا چینی را شروع کنید، جاده هیجان انگیزی در پیش دارید. اما، این دو زبان کاملا مشابه هستند. اگر به هر دو علاقه دارید، تصمیم گیری بین یادگیری ژاپنی و چینی می تواند انتخاب سختی باشد. بنابراین، برای اینکه زندگی شما کمی آسان تر شود، در اینجا تمام شباهت ها و تفاوت ها وجود دارد تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید که بین زبان چینی و ژاپنی یادگیری کدام زبان راحت تر است.

چند نفر در مقابل ژاپنی چینی صحبت می کنند؟

چین یکی از پرجمعیت ترین کشورهای جهان است. بنابراین، جای تعجب نیست که بسیاری از مردم چینی صحبت می کنند. ۱۱۱۷ میلیون نفر به چینی ماندارین صحبت می کنند. این بیش از یک میلیارد سخنران است. این باعث می شود که آن را دومین زبان پرگویش در جهان، درست بعد از انگلیسی، تبدیل کند.

اگرچه جمعیت ژاپن به اندازه چینی ها زیاد نیست، هنوز هم تعداد زیادی از مردم به آن صحبت می کنند. 130 میلیون زبان مادری ژاپنی وجود دارد که آن را نهمین زبان محبوب جهان می کند. این هنوز 10 تای برتر است!

زبان چینی در مقابل ژاپنی کجا صحبت می شود؟

این سوال پیچیده ای نیست البته در چین به زبان چینی و در ژاپن به زبان ژاپنی صحبت می شود. اما، این دو زبان بسیار مهم هستند، بنابراین کشورهای نزدیک نیز از زبان آنها استفاده می کنند.

چینی معمولا در هنگ کنگ، سنگاپور، ماکائو، تبت و تایوان صحبت می شود. اگرچه ژاپنی ها فقط یک زبان رسمی در ژاپن است، اما جوامع ژاپنی زبان قابل توجهی در ایالات متحده و برزیل وجود دارد .

گربه های چینی

مروری بر زبان چینی

چینی یکی از زبان های رسمی چین است. این زبان در بسیاری از گویش ها وجود دارد، اما ماندارین و کانتونی از محبوب ترین اشکال آن هستند. گویش های دیگر عبارتند از هویژو، جین، پینگ، هاکا، وو، یو، مین، گان و شیانگ.

ریشه زبان های چینی در خانواده زبان های چینی- تبتی و سینیتی نهفته است. زبان باستانی از دیرباز وجود داشته و در طول سالیان متمادی دستخوش تغییرات مختلفی شده است.

زبان چینی با حروف هانزی نوشته می شود. با این حال، نسخه گفتاری آن به شکل دیگری وجود دارد. تنوع نوشتاری در طول این سال ها به شدت تغییر نکرده است. با این حال، فرم گفتاری توانست تا حد زیادی تکامل یابد.

مروری بر زبان ژاپنی

زبان ژاپنی بیشتر در ژاپن صحبت می شود و زبان رسمی این کشور است. این زبان با حروف کانجی، کاتاکانا و هیراگانا نوشته شده است. این زبان در طول اعصار دستخوش اصلاحات مختلفی شده است، همانطور که از قرن نهم وجود داشته است. تسلط بر کانجی بسیار دشوار است در حالی که یادگیری کانا نسبتاً دشوار است.

بسیاری از مردم فکر می کنند که ژاپنی از چینی سرچشمه گرفته است. اما، این درست نیست. ژاپنی یک زبان ژاپنی است. ریشه آن بر نوشته آنها مقدم است. اما، به لطف جغرافیای نزدیک و تاریخ مشترک آنها، بسیار نزدیک به چینی است. این را امروز می توانید در نوشته ها و وام هایش ببینید.

سیستم های نوشتاری چینی در مقابل ژاپنی

شباهت های سیستم نوشتاری چینی در مقابل ژاپنی

سیستم نوشتاری ژاپنی در اصل از خط چینی استفاده می کرد. امروزه ما این شخصیت ها را کانجی می نامیم. بنابراین، این دو زبان در نوشتارشان بسیار شبیه به هم هستند.

اما، از آنجایی که حروف چینی زبان گفتاری ژاپنی را به خوبی منعکس نمی کند، مجبور شدند هیراگانا و کاتاکانا را اضافه کنند. این دو الفبای آوایی کامل کننده سیستم نوشتاری ژاپنی هستند. الفبای ژاپنی که در کنار کانجی استفاده می شود از سه خط تشکیل شده است.

به طور سنتی، چینی و ژاپنی هر دو از بالا به راست، چپ به راست نوشته می‌شوند. اما، امروزه، آنها همچنین از چپ به راست نوشته می شوند. 

یادگیری کدام ساده تر است: چینی در مقابل ژاپنی؟

هر دو زبان چینی و ژاپنی به سخت ترین زبان ها برای یادگیری شهرت دارند. اما، برای انگلیسی زبانان مادری، این دقیق نیست. حقیقت این است که چیزی به نام زبان آسان یا سخت وجود ندارد. اما، اگر می‌خواهید به تسلط برسید، هر کدام را که انتخاب کنید، نیازمند تعهد شماست. بنابراین، انتخاب زبان ساده‌تر می‌تواند به شما در طول سفر انگیزه دهد.

طبق گزارش موسسه خدمات خارجی ایالات متحده ، هر دو زبان از نظر سختی جزو زبان های رده پنجم هستند. این به این معنی است که زمان تخمینی برای رسیدن به تسلط برای افراد بومی انگلیسی 2200 ساعت یا 44 هفته مطالعه است.

البته می توانید این اعداد را با کمی نمک بگیرید. هیچ ارگان دولتی انگیزه، اهداف و منابع یادگیری زبان شما را نمی داند. بنابراین، واقعاً نمی تواند به شما بگوید چقدر طول می کشد تا یک زبان یاد بگیرید .

اما، این هنوز به سوال ما پاسخ نداده است: چینی یا ژاپنی کدام ساده تر است؟

خوب، آنها به همان اندازه برای انگلیسی زبانان بومی خارجی هستند. سیستم نوشتاری، گرامر و واژگان عمدتاً دانشی کاملاً جدید خواهند بود. اما، یک تفاوت عمده بین ژاپنی و چینی تلفظ است.

چینی یک زبان تونیک است. این بدان معنی است که بسته به نحوه تلفظ یک کلمه، ممکن است معنای متفاوتی داشته باشد. از طرف دیگر ژاپنی تونال نیست. اگرچه تفاوت‌های لحنی وجود دارد که باید از آن‌ها آگاه باشید، اما لازم نیست برای انتقال معنای درست صداها را با نوک انگشتانتان کنار بگذارید.

به همین دلیل است که یادگیری زبان ژاپنی راحت تر از زبان چینی است. زبان مادری انگلیسی می توانند سریعتر به تسلط برسند.

چینی در مقابل ژاپنی: کدام یک را باید انتخاب کنم؟

اگر هنوز بین چینی و ژاپنی سرگردان هستید، در نهایت به اهداف شما برمی گردد. هر دو زبان در یک CV یا یک برنامه دانشگاهی شگفت انگیز به نظر می رسند. چین و ژاپن هر دو سهم مهمی در اقتصاد جهانی دارند. 

یادگیری زبان ژاپنی کمی ساده تر است. اما، چینی بسیار گسترده تر صحبت می شود. هر دو زبان مزایا و معایب خود را دارند. در نهایت، هر زبانی که بیشتر از همه به رگ‌های قلب شما کمک کند، برنده است. اجازه دهید اشتیاق شما به زبان مسیر یادگیری شما را هدایت کند. اگر آن را دوست داشته باشید بسیار لذت بخش تر و موثرتر خواهد بود.

یادگیری همزمان ژاپنی و چینی

البته، همیشه می‌توانید ژاپنی و چینی را همزمان یاد بگیرید. اما، ما واقعاً این را توصیه نمی کنیم. این دو زبان کلمات و کاراکترهای قرضی زیادی را در نوشتار خود به اشتراک می گذارند. این بدان معنی است که یادگیری آنها در عین حال خطر سردرگمی آسان آنها را به همراه دارد.

وقتی همزمان دو زبان را یاد می گیرید، یکی از این دو اتفاق می افتد. شما یا آنها را در دو برابر زمان یاد می گیرید، یا فقط نیمی از چیزهایی را که در بازه زمانی معمول یاد می گیرید. هیچ یک از این گزینه ها ایده آل نیستند. بهترین کار این است که اول یکی را یاد بگیرید و بعد از اینکه به سطحی از تسلط راحت رسیدید، دیگری را یاد بگیرید.

اگر اصرار دارید دو زبان را همزمان یاد بگیرید ، مطمئن شوید که آنها اصلا به هم مرتبط نیستند. چینی را با سوئدی امتحان کنید. یا ژاپنی با اسپانیایی. یادگیری همزمان این زبان ها بسیار راحت تر از چینی و ژاپنی است.