برای رزرو یک جلسه رایگان کلیک کنید

چگونه در آزمون آیلتس موفق بشوم؟

چگونه در آزمون آیلتس موفق بشوم؟

موضوع امروز در خصوص موفقیت در آزمون آیلتس با در نظر گرفتن تجربیات داوطلبانی است که در این آزمون به موفقیت خوبی رسیدند. یکی از روش های مفید برای اینکه بتوانید نمره خوبی در آزمون آیلتس دریافت کنید کسب آگاهی درباره تجریبیات افراد موفق در این آزمون است.

نکته مهمی که باید در نظر گرفته شود این است که نباید انتظار داشته باشیم که حتما در اولین آزمون نمره بالایی کسب کنیم ،بلکه باید نسبت به تواناییهایمان از خودمان انتظار داشته باشیم. شاید برخی فکر کنند که نمره 6 نمره بالایی محسوب نمیشود، اما باید دید که نمره مطلوب داوطلب چه بوده است.؟ اگر نمره 6 نمره مورد نیاز شماست و شما توانستید که به آن نمره دست پیدا کنید، شما در کار خود موفق شده اید و اگر نمره مورد نیاز شما 8 هست و شما 7.5 گرفتید ،وب هنوز برای موفق شدن جای کار دارید. نمره به خودی خود ملاک موفق یا عدم موفقیت شما  نیست، بلگه هدفی که شما دارید ملاک سنجش است.

تاثیر تجسم موفقیت برای ادامه راه:

موفقیت تاثیر مثبتی روی تفکر و احساسات ما میگذراد، برای همین مهم است که تجسم موفقیت به صورت یک قوه محرکه مورد استفاده قرار بگیرد و هر زمانی که ما خسته و یا بی انرژی و یا ناامید میشویم با به یاد آوردن تاثیر این تجسم بتوانیم انرژی دوباره کسب کنیم و به مسیر ادامه بدهیم. خسته و یا نا امید شدن غیرطبیعی نیست، اما مهم اینست که دوباره قادر به بلند شدن و ادامه ی مسیر باشیم.

با چند بار آزمون آیلتس دادن میتوان موفق شد؟

این تعداد دفعات بستگی به افراد دارد، چرا که تعدادی از افراد،قبل از آزمون اصلی، در آزمون ماک استاندارد شرکت کردند و سطح تقریبی خودشان را میدانند، ولی بقیه ممکن است با چندین بار شرکت در آزمون به نمره دلخواه دست پیدا کنند. پس ما آزمون ماک را به عنوان یک پیشنیاز برای آزمون اصلی پیشنهاد میکنیم.

 تکنیک های موثر در موفقیت در آزمون آیلتس:

همونطور که گفتیم استفاده از تجربیات دیگرانی که این مسیر را پیموده اند میتواند کمک شایانی باشد البته این به این معنی نیست که راه دیگری برای موفقیت وجود ندارد، اما در نظر داشتن این نکات میتواند بدون تردید در موفقیت شما موثر باشد. در ضمن اگر شما با تکنیک های دیگری آشنایی دارید که براتون مفید بوده است حتماً ما را هم در جریان قرار دهید.

دیدن فیلم و گوش دادن به پادکست قبل از آزمون آیلتس:

تجربیات یکی از کسانی که در آزمون موفق شده بودند این بود که در طول مدتی که برای آزمون آماده میشدند هیچ فیلم یا سریال فارسی نگاه نمی کردند و فقط فیلم های انگلیسی و پادکست گوش میدادند یا حین رانندگی همیشه به پادکست های آموزشی گوش میکردند که خیلی کمک کننده و موثر بوده است.در واقع زبان انگلیسی را در زندگی خود وارد کرده بودند و تمام طول روز با انگلیسی سر و کار داشتند که باعث ارتقای توانایی این داوطلب شده بود.

جستجو برای منابع مورد مطالعه برای آزمون آیلتس:

با جستجو کردن داخل اینترنت میتوان منابع متعددی پیدا کرد .کتب کمبریج هم از بهترین منابع هستند . همینطور کمبریج یک اپلیکیشن برای آیلتس ایجاد کرده است که میتواند مناسب باشد.به متقاضیان توصیه میشود که تست های رسمی کمبریج را هم کار کنید و مورد تحلیل قرار بدهید.

صحبت کردن جلوی آینه:

یکی از تکنیک هایی که برای تقویت اسپیکینگ خیلی کمک کننده است،این است که اینه که جلوی آینه با خودتاون صحبت کنید و به خودتوان نمره بدهید و سعی کنید با دفعات زیاد این کار را تکرار کنید، این ترفند باعث میشود روز به روز مهارت صحبت کردن شما بیشتر شود و مسلط تر باشید.

خواندن و ضبط کردن صدای خودتون:

اگر مایلید بدانید که مردم انگلیسی شما را چطور میشنوند، حتماً از روی یک متن انگلیسی خوانده و صدای خود را ضبط کنید. این کار به بهبود و ارتقای لهجه، واضح صحبت کردن و زمانبندی بین واژه هایی که استفاده میکنید کمک میکند.

تمرین زمانبدی:

همه حتی بهترین ها هم به تمرین احتیاج دارند. اما زمانی که هر کس به تمرین اختصاص میدهد برای برای همه یکسان نیست. زمان تمرین شما باید مطابق با شرایط شما باشد.همانطور که در جریان هستید، هر بخش از آزمون آیلتس زمانبندی مشخصی دارد که رعایت نکردن آن زمان میتواند تاثیر منفی بزرگی روی نتیجه شما داشته باشد. شما نه نتها باید با این زمانبندی ها آشنا باشید، بلکه باید روی این موضوع تمرین کنید که بتوانید از زمان بهترین بهره برداری را داشته باشید.

مدیریت استرس در زمان  آزمون آیلتس:

داشتن استرس و نگران بودن یک مساله طبیعی است ولی ما نباید اجازه بدهیم که استرس آزمون، روحیه ما را ضعیف و ما را دچار مشکل کند. استرس اگر به صورت درست مدیریت نشود میتواند به نتیجه نهایی ضربه بزند.

آشنایی با مقررات آیلتس

برای موفقیت در هر آزمون و تستی، دانستن مقررات آن الزامی است. با جستجو کردن داخل اینترنت و همین سایت شما میتوانید قوانین آیلتس را مطالعه کرده و با آن بیشتر آشنا شوید.

آزمون ماک رو هیچوقت فراموش نکنید:

برای موفقیت در آزمون آیلتس ،بهتر است که حتما آزمون ماک آیلتس را بدهید، تا با چارچوب و ساختار آزمون اصلی آشنا و همینطور از سطح خود مطلع شوید. در واقع شرکت در آزمون ماک، در موفقیت در آزمون اصلی نقش مهمی دارد.

دوره های آیلتس در شیراز

با شرکت در کلاسهای آموزش آنلاین و یا حضوری موسسه زبان پارسا با همراهی بهترین اساتید آیلتس در شیرازشانس قبولی در آزمون آیلتس را افزایش دهید

موسسه زبان پارسا (تاسیس 1380) شماره تماس 09013443574

وبسایت آیلتس آموزشگاه زبان پارسا