برای رزرو یک جلسه رایگان کلیک کنید

چگونه آلمانی بیاموزیم؟

چگونه آلمانی بیاموزیم؟

روش های یادگیری سریع و آسان زبان آلمانی

گام اول:

یک “چرا”ی بزرگ برای یادگیری زبان آلمانی داشته باشید.

باید برای خود مشخص کنید که چرا باید زبان آلمانی را یاد بگیرم؟ این همان انگیزه اولیه است.دلیل شما می توان شامل موارد زیر باشد:

ادامه تحصیل.

علاقه به صحبت حضوری یا مجازی با افراد یا دوستانی که آلمانی زبان هستند.

کار در شرکت ها و موسسات آلمانی.

سفر توریستی به آلمان.

مطالعه ادبیات یا فلسفه آلمانی.

آشنایی با فرهنگ آلمانی و … باشد.

گام دوم:

یک آموزشگاه آلمانی مقیاس کوچک در خانه خود مهیا کنید.

ضرورتی ندارد حتما برای یادگیری سریع و راحت و زبان آلمانی، در آن کشور زندگی کنید.میتوانید با راههای مختلفی آلمان را به خانه خود بیاورید!

زبان کامپیوتر یا گوشی تان را به زبان آلمانی تغییر بدهید.

اگر اساتید آلمانی زبان (بومی آلمان) در شهر شما هستند، با آنها ارتباط برقرار کنید.

سریال و فیلمهای آلمانی را ببینید (اول با زیرنویس و بعد بدون زیرنویس)

توصیه های مهم یادگیری زبان آلمانی سطح مقدماتی را بدانید.

گام سوم:

از روش های هک زبان های مختلف استفاده کنید.

هک روشی است که باعث می شود شما میانبرها (Shortcut) ی یک زبان را فرا بگیرید. مثلا بنی لویس در وبسایتش اشاره می کند که هک های زیر را در مورد برخی زبان ها بکار گرفته و موفق بوده:

استفاده کردن از سیستم های تکرار فضای خالی (Spaced Repetition Systems): این بهترین روش به خاطر داشتن لغت های جدید است. در واقع همان روش جعبه های لغت لایتنر است.

برای بخاطر سپردن طولانی مدت عبارات و کلمات آلمانی از روش های تقویت حافظه استفاده کنید. (مثلا ایجاد مخفف برای عبارتها، یا تصویرسازی ذهنی از کلمه ها و … میتوانید روشهای تقویت حافظه را در اینترنت سرچ کنید)

از تکنیک Pomodoro استفاده کنید:این تکنیک به شما می گوید که فواصل خواندن را کوتاه تر کرده و تعداد استراحت ها را بیشتر کنید.

گام چهارم:

 از اتصال های گفتاری استفاده کنید

زبان آلمانی هم مثل بیشتر زبانها دسته ای از سوالها و جواب های مختلفی دارد که حتی هرماه کارگاه های آموزشی در این زمینه برگزار می گردد (Conversational connectors) با این روش شما بیشتر میتوانید شبیه بومی زبان های آلمانی صحبت کنید.

مثال: زمانی که شخصی از شما بپرسد ” اتاق شما در هتل چطور است؟” بجای جواب ” خوبه” یا “ممنون بد نیست”  که باعث میشود مکالمه قطع شود، این تکنیک به شما آموزش می دهد که کمی احساس به جمله داده و مثلا جواب بدهید “واقعیتش را بخواهی سوال خوبیست، اتاقم خوب است، اتاق شما چطوره؟” (به جمله ساده، عناصری اضافه شد که به آنها Conversational connector می گویند)

گام پنجم:

با صدای بلند بخوانید.

هر متن یا جمله آلمانی که در کتب آموزش آلمانی، نرم افزارها، اینترنت و اخبارو… می بینید، آن را با صدای بلند برای خودتان یا ترجیحا دوستانتان بخوانید.با این روش به طور خودبخود در حال تمرین مکالمه یا صحبت به زبان آلمانی هستید  آنهم بدون اشتباه.

گام ششم:

تمرکز بر روی بخش های آسان تر زبان آلمانی.

بسیاری معتقدند که زبان آلمانی خیلی سخت است، اما اینگونه نیست ،در واقع زبان آلمانی از بخش های بسیاری تشکیل شده که آسان هستند و بهتر است شما هم برای اینکه در ابتدای کار مایوس نشوید، بیشتر روی بخش های آسان تر تمرکز کنید، و سپس قسمتهای مشکلتر را با روش های بالا فرا بگیرید.

گام هفتم:

نکات دیگر برای اینکه بدانیم چگونه آلمانی بیاموزیم؟

یک وبلاگ یا یک دفتر خاطرات به زبان آلمانی داشته باشید.

مقابل آینه با خودتان آلمانی حرف بزنید.

رادیو را به آلمانی گوش بدهید.

داستان های کوتاه آلمانی بخوانید.

دوستهای آلمانی زبان  در شبکه های اجتماعی پیدا کرده وبا آنها شروع به چت کردن کنید.

بازی های رایانه ای یا موبایلی با زبان آلمانی انجام بدهید.

و مهمترین نکته این که با شرکت در کلاسهای آلمانی، به طور مدون و برنامه ریزی شده تحت تدریس یک مدرس زبان آلمانی که متبحرهم باشد میتوانید با خیال راحت این مسیر را طی کنید.

آموزش زبان آلمانی

با شرکت در کلاسهای آموزش آنلاین و یا حضوری موسسه زبان پارسا با همراهی بهترین اساتید زبان آلمانی در شیراز موفقیت خود را افزایش دهید.

موسسه زبان پارسا (تاسیس 1380) شماره تماس 09013443574

برای بهره مندی از آموزش زبان آلمانی با معیارهای استاندارد و مدرس آلمانی مجرب با ما تماس بگیرید.

آموزش زبان آلمانی در موسسه پارسا