برای رزرو یک جلسه رایگان کلیک کنید

نحوه یادگیری زبان ژاپنی در 10 مرحله

شما می توانید ژاپنی را خودتان یاد بگیرید

ژاپنی یک زبان عالی است و یادگیری آن قطعا برای شما مفید خواهد بود. اما، ممکن است به نظر برسد که مقابله با یک زبان بزرگ مانند ژاپنی کار غیرممکنی است. اصلا از کجا شروع می کنی؟ چه روشی برای یادگیری ژاپنی بهتر است؟ حتی می توانید ژاپنی را خودتان یاد بگیرید؟ مطمئناً، شما فقط به یک راهنمای قابل اعتماد نیاز دارید تا شما را در چند قدم اول طی کند. بنابراین، این بهترین راهی است که هر مبتدی ژاپنی می تواند شروع به یادگیری کند. نحوه یادگیری زبان ژاپنی را به راحتی توسط خودتان یا با کمک دیگران کشف کنید.

یادگیری ژاپنی چقدر طول می کشد؟

«خب، حتی اگر بتوانم خودم ژاپنی یاد بگیرم، مطمئناً بدون معلم خصوصی بیشتر طول می‌کشد؟

نه واقعا.

در حالی که هیچ عدد مشخصی برای مدت زمان یادگیری یک زبان وجود ندارد ،  قطعاً راه‌هایی وجود دارد که می‌توانیم سرعت یادگیری زبان ژاپنی را پیش‌بینی کنیم. برآورد موسسه خدمات خارجی (FSI) یکی از این موارد است. آنها پیش‌بینی می‌کنند که یک زبان مادری متوسط ​​انگلیسی به ۲۲۰۰ ساعت مطالعه نیاز دارد تا به زبان ژاپنی تسلط داشته باشد. این خیلی به نظر می رسد. اما، این تخمین صرف نظر از روش یادگیری زبانی است که شما استفاده می کنید.

تصور کنید که می توانید ژاپنی را با سرعت خود یاد بگیرید. استفاده از بهترین روش های یادگیری زبان. و با تکیه بر جدیدترین تئوری های یادگیری زبان. با همه این ابزارها روی کمربندتان، قطعاً می‌توانید سریع‌تر از آنچه یک سازمان دولتی پیش‌بینی می‌کند، با ژاپنی‌ها مقابله کنید. فقط این راهنمای گام به گام را دنبال کنید تا واقعاً مطالعات ژاپنی خود را مؤثر کنید.

با این مراحل ژاپنی را به طور موثر یاد بگیرید

10 گام برای بهترین راه برای یادگیری ژاپنی

این راهنمای گام به گام برای هر مبتدی ضروری است. چه بخواهید ژاپنی را برای بازدید از ژاپن یاد بگیرید یا از این زبان برای تحصیل خود استفاده کنید، این مراحل فقط مفید نیستند. آنها برای رسیدن به تسلط ژاپنی در سریع ترین زمان ممکن بسیار مهم هستند.

1. منابع یادگیری ژاپنی خود را پیدا کنید

قبل از اینکه وارد دنیای یادگیری زبان شوید، باید تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید ژاپنی یاد بگیرید. روش های مختلفی برای انجام آن وجود دارد. بنابراین، بهترین را برای شما انتخاب کنید. چگونه می دانید که برای شما خوب عمل می کند؟ خب اولا ازش لذت می بری اگر سرگرم هستید، در مسیر درستی هستید. ثانیاً باعث پیشرفت شما به سمت تسلط زبان ژاپنی می شود.

در اینجا چند گزینه رایج برای یادگیری زبان آورده شده است. برخی از آنها موثرتر از دیگران هستند و برخی نیز گرانتر از دیگران هستند. مطمئن شوید که گزینه قابل اعتمادی را انتخاب کرده اید که بودجه شما را از بین نبرد.

 • به کلاس ژاپنی بپیوندید : اولین غریزه یادگیری هر زبان پریدن به کلاس است. این فوریت برای مدرسه زبان ناشی از تجربه دبیرستانی شماست. اما، برای بسیاری، محیط کلاس درس بسیار استرس زا است . مطمئن شوید که همکلاسی هایتان تلاش های شما را برای مطالعه محدود نمی کنند. و همچنین مطمئن شوید که یک کلاس کالج به شما هزاران دلار وام دانشجویی نمی دهد.
 • استخدام یک معلم خصوصی r : معلمان خصوصی می توانند توجه کامل خود را به شما معطوف کنند و به شما کمک کنند تا به سرعت به سمت تسلط زبان ژاپنی پیشرفت کنید. اما، آماده باشید که برای زمان و تخصص آنها به طور منصفانه هزینه کنید.
 • خرید کتاب‌های درسی : چند کتاب درسی ژاپنی عالی وجود دارد که می‌توانید از آنها یاد بگیرید. اینها ابزارهای قابل اعتماد و بررسی شده هستند، حتی اگر یادگیری از آنها کمی کند باشد. به علاوه، آنها سرمایه گذاری ارزان تری نسبت به یک عمر بدهی دانشگاهی هستند، مطمئناً.
 • دانلود برنامه آموزش زبان : بهترین راه برای یادگیری زبان ژاپنی در نهایت استفاده از یک برنامه است. این یک راه راحت، سرگرم کننده و قابل اعتماد برای یادگیری زبان است. اما، باید مراقب باشید، زیرا تنها بهترین برنامه‌های ژاپنی با یادگیری مؤثر ساخته شده‌اند. برنامه ای را انتخاب کنید که باعث شود ژاپنی صحبت کنید، نه اینکه آن را تایپ کنید.

2. کاراکترهای ژاپنی را یاد بگیرید

شرط می بندم که در این مرحله برای یادگیری ژاپنی واقعی احساس خارش می کنید. بنابراین، اولین قدم مقدس یادگیری ژاپنی همیشه باید یادگیری الفبای ژاپنی و حروف آن باشد. خوب، هر سه اسکریپت ژاپنی در واقع. ژاپنی ها از شخصیت های سه خط مختلف استفاده می کنند: کانجی، هیراگانا و کاتاکانا.

 • شخصیت های کانجی از زبان چینی سرچشمه می گیرند. در اینجا، یک شخصیت یک معنی را منتقل می کند، بنابراین شما باید آنها را به صورت جداگانه یاد بگیرید. خبر بد؟ بیش از 2000 شخصیت کانجی در زبان ژاپنی وجود دارد. خبر خوب؟ لازم نیست همه آنها را همزمان یاد بگیرید.
 • کاراکترهای هیراگانا زبان ژاپنی را از نظر آوایی منعکس می کنند و تنها 46 عدد وجود دارد. شما از هیراگانا برای نوشتن کلماتی با اصل ژاپنی استفاده می کنید.
 • شخصیت های کاتاکانا درست مانند هیراگانا هستند. 46 مورد از آنها وجود دارد و همه آنها صداهای مشابهی را منعکس می کنند. بنابراین، چرا در ژاپنی دو الفبای آوایی وجود دارد؟ از کاراکترهای کاتاکانا برای نوشتن کلماتی با منشأ خارجی (اما نه چینی) استفاده می شود.
ابتدا حروف ژاپنی را یاد بگیرید

3. روی رایج ترین کلمات ژاپنی تمرکز کنید

تسلط به این نیست که چند کلمه می دانید. این در مورد استفاده از موارد مناسب در زمان مناسب است. بنابراین، کسانی که فوراً صدها لغت واژگانی را به کار می‌برند و روال خسته‌کننده‌ی یادگیری زبان خود را موفقیت می‌نامند، باید از خود بپرسند: آیا از این همه دانش در مکالمه با یک محلی استفاده می‌کنید؟

البته نه، زیرا حتی مردم محلی نیز هر روز از واژگان کامل خود استفاده نمی کنند. آنها فقط از 20 درصد کلماتی که می دانند برای 80 درصد مکالمات خود استفاده می کنند. به این اصل پارتو می گویند . و این سلاح مخفی شما برای یادگیری سریع ژاپنی است. اگر بتوانید رایج ترین عبارات را یاد بگیرید، در زمان رکورد به تسلط زبان ژاپنی خواهید رسید .

آیا نمی دانید این لیست از کلمات و عبارات مفید ژاپنی را کجا می توانید پیدا کنید؟ به عنوان شانس، OptiLingo قبلاً تمام واژگان مورد نیاز برای دستیابی به موفقیت ژاپنی را جمع آوری کرده است. برای دسترسی به این لیست عالی و صرفه جویی در وقت در مطالعات ژاپنی خود، فقط برنامه را دانلود کنید .

4. درس های ژاپنی خود را مرور کنید تا آنها را به خاطر بسپارید

به همان اندازه که فهرست واژگان ضروری شما برای یادگیری ژاپنی عالی است، یک بار مرور کردن آن بهترین راه برای یادگیری زبان نیست. اگر واقعاً می‌خواهید مطالعات واژگان خود را به خاطر بسپارید، مطمئن شوید که اغلب با تکرار فواصل مرور می‌کنید .

مغز شما فعالانه در حال فراموش کردن است. این برای هر اطلاعات جدیدی که سعی می کنید به خاطر بسپارید صادق است. پس از یادگیری چیزی، بیشتر آن را در عرض یک روز فراموش خواهید کرد. یک هفته بعد کمتر از 20 درصد مطالب خود را حفظ خواهید کرد. نام این پدیده " منحنی فراموشی " است.

تنها راه مبارزه با "منحنی فراموشی" با تکرار فاصله است. این بدان معناست که هر زمان که بخواهید مطالب خود را فراموش کنید، درس خود را تکرار کرده و خاطرات خود را تقویت خواهید کرد. با گذشت زمان، می توانید دفعات این بررسی ها را کاهش دهید. و از طریق سیستم های تکرار فاصله دار، تمام مطالب مطالعه ژاپنی خود را به حافظه بلند مدت خود اختصاص خواهید داد.

5. تلفظ ژاپنی را اغلب تمرین کنید

اگر زمانی که زمان صحبت با مردم محلی می رسد خجالتی هستید، یادگیری ژاپنی چه فایده ای دارد؟ تنها دلیلی که هر کسی برای صحبت کردن به زبان خارجی خجالتی است این است که به اندازه کافی صحبت کردن را تمرین نکرده است. برای جلوگیری از این سرنوشت، از آن جلوتر بروید. هر چه زودتر به زبان ژاپنی صحبت کنید . از درس اول به بعد، باید سعی کنید و با زبان راحت باشید.

بیشتر زبان آموزان اضطراب را تجربه می کنند زیرا می ترسند لهجه یا تلفظ آنها به اندازه کافی خوب نباشد. اما، تنها دلیل برای اینکه واقعاً در آن خوب شوید، تمرین است. چرخه شیطان را بشکنید و بلافاصله شروع به تلفظ کلمات ژاپنی کنید.

6. یک تجربه کره ای همهجانبه در خانه ایجاد کنید

سفر به ژاپن برای بسیاری از ما یک امر لوکس است. اما، این بدان معنا نیست که شما نمی توانید کمی از ژاپن را به خانه خود بیاورید. همه فعالیت‌های زیر به شما کمک می‌کنند ژاپنی را یاد بگیرید و روال یادگیری زبان خود را تقویت کنید. و، می دانید که بهترین راه برای یادگیری ژاپنی، تفریح ​​است.

 • ویدیوهای گرامر را در YouTube تماشا کنید : یوتیوب یک منبع عالی است. به راحتی در دسترس و رایگان است. بنابراین، اگر حوصله‌تان سر رفت، فقط چند ویدیو درباره فرهنگ یا دستور زبان تماشا کنید. فقط مراقب باشید ساعت ها بعد شروع به تماشای ویدیوهای گربه نکنید. یوتیوب همچین مسیری لغزنده است.
 • تماشای فیلم های ژاپنی : سینما و صنعت فیلم ژاپن شگفت انگیز است. چه یک فیلم استودیو گیبلی را تماشا کنید یا یکی از فرانچایز گودزیلا، هر فیلم شامل گوش دادن به زبان ژاپنی معتبر و یادگیری لغات مفید است.
 • مانگا ژاپنی را بخوانید : مانگا مانند یک ژانر کمیک ژاپنی است. این داستان‌ها تمرین‌های خواندنی عالی هستند و می‌توانید از طریق آن‌ها اطلاعات بیشتری درباره فرهنگ مدرن ژاپن پیدا کنید.
 • بازی های ویدیویی ژاپنی را بازی کنید : صنعت بازی در ژاپن زندگی می کند و نفس می کشد. مطمئناً نام نینتندو، پوکمون و افسانه زلدا را شنیده اید. تمامی این بازی ها در ژاپن توسعه و ساخته شده اند. بنابراین، آنها را به ژاپنی بازی کنید تا یک تجربه بازی ژاپنی معتبر داشته باشید.

7. اخبار را به زبان ژاپنی بخوانید

یکی از بهترین راه‌ها برای یادگیری خواندن به زبان ژاپنی، خواندن چند روزنامه ژاپنی است. البته نیازی به روزنامه فیزیکی ندارید. می توانید وبلاگ ها، مجلات آنلاین و مقالات ژاپنی را نیز بخوانید. وقتی ژاپنی یاد می گیرید همه چیز کمک می کند.

دلیل واضح مفید بودن این تمرین این است که به نحوه تعامل کانجی، هیراگانا و کاتاکانا در یک سیستم نوشتاری مشترک عادت می کنید. اما، خواندن اخبار ژاپنی همچنین به شما کمک می کند تا از آخرین رویدادها به روز باشید. پس با این ترفند ساده آگاه باشید و ژاپنی را هم یاد بگیرید.

اخبار را به زبان ژاپنی بخوانید

8. خودتان را ضبط کنید تا بهترین تلفظ را داشته باشید

اگر نگران این هستید که تلفظ ژاپنی شما چقدر خوب یا بد است، همیشه می توانید از یک ژاپنی بخواهید که شما را اصلاح کند. اما، البته، همه دوستان ژاپنی به راحتی در دسترس نیستند.

اگر همه چیز شکست خورد، از این ترفند ساده برای تسلط بر لهجه درست ژاپنی استفاده کنید: تلفن خود را بردارید و صحبت کردن خود را به زبان ژاپنی ضبط کنید. سپس، دوباره به نوار گوش دهید. می‌شنوید که کدام قسمت‌های تلفظ شما دقیق به نظر می‌رسد و در چه زمینه‌هایی باید بهبود ببخشید.

9. از اشتباه کردن نترسید

در نهایت، بهترین راه برای یادگیری زبان ژاپنی این است که به آن کمک کنید. و اگر اشتباه کردید، از آنها درس بگیرید. بدون شک، هنگام یادگیری زبان ژاپنی دچار اشتباه خواهید شد. اما، واقعاً اینگونه است که می توانید یک زبان را یاد بگیرید. چیزی برای خجالت وجود ندارد

ترس از خجالت می تواند منجر به ترک یادگیری زبان توسط بسیاری از افراد شود. اما، اگر تسلیم شوید، واقعاً ژاپنی را یاد نخواهید گرفت. برخیز و بر ترس‌هایت غلبه کن و قطعاً به زودی به زبان ژاپنی مسلط می‌شوی.