آزمون آکادمیک آیلتس (IELTS Academic Exam)

آزمون آکادمیک آیلتس (IELTS Academic exam) برای متقاضیانی طراحی شده که مایل هستند در دانشگاهها یا دیگر موسسات تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان(همچنین انگلستان از سال 2019) ثبت نام کرده و ادامه تحصیل دهند. همچنین برای پزشكان و پرستارانی كه قصد دارند در دیگر كشورهای انگلیسی زبان به فعالیت در رشته های تحصیلی خود بپردازند نیز مناسب است.

در آزمون آکادمیک آیلتس، تمامی مهارتهای شنیداری، خواندن، نوشتاری و مکالمه شما در چهار قسمت جداگانه سنجش می شود. قسمت های مختلف آزمون كتب نیز شامل شنیداری، خواندن و نوشتاری همگی دریك روز برگزار خواهد شد. شایان ذکر است که آزمون مصاحبه نیز به فاصله یك هفته قبل یا بعد از آزمون كتبی انجام میگیرد.

اجزای آزمون آکادمیک آیلتس (IELTS Academic Exam Sections)
آزمون آکادمیک آیلتس دارای چهار بخش Reading, Writing, Listening and Speaking به شرح زیر است.

Reading
برای بخش خواندنی یا همان Reading آزمون آکادمیک آیلتس ، چهل سوال داده می شود که داوطلبان ۶۰ دقیقه فرصت دارند تا به سوالات پاسخ دهند. سوالات و متن های دفترچه آزمون، همگی از کتاب ها، روزنامه ها، جزوه ها و مجله های غیرتخصصی انتخاب میشود.

Writing
جهت بخش نوشتاری یا همان Writing آزمون آکادمیک آیلتس، یک ساعت زمان در نظر گرفته میشود. در این بخش دو موضوع به داوطلبان داده میشود تا درمورد آن متنی بنویسند. داوطلبان بهتر است که بیست دقیقه اول را به سوال اول اختصاص دهند. متن اول باید حداقل در ۱۵۰ کلمه نوشته شود. چهل دقیقه بعد را نیز داوطلبان برای نوشتن سوال و موضوع دوم با میزان حداقل ۲۵۰ کلمه میتوانند اختصاص دهند. متن های کمتر از ۱۵۰ و ۲۵۰ کلمه، نمره کامل دریافت نخواهند کرد.

Listening
بخش شنیداری یا همان Listening آزمون آکادمیک آیلتس، شامل چهار بخش است و برای هر بخش آن ۱۰ سوال طراحی شده(جمعا ۴۰ سوال). مدت زمان این آزمون نیز ۴۰ دقیقه است و در پایان داوطلبان ۱۰ دقیقه زمان دارند تا پاسخ سوالات را به پاسخنامه منتقل کنند.

Speaking
و بالاخره بخش مکالمه یا همان Speaking آزمون آکادمیک آیلتس که شامل مصاحبه با داوطلبان است بین ۱۱ تا ۱۴ دقیقه زمان میبرد. بخش اول مصاحبه شامل سوالات عمومی و شخصی در مورد وضعیت خانوادگی، شغلی، محل زندگی فرد و سوالاتی راجع به علایق او خواهد بود. در بخش دوم نیز موضوعی به فرد داده میشود تا در مورد آن دو دقیقه صحبت کرده و نظر خویش را بیان کند. در بخش سوم نیز داوطلب با مصاحبه گر به مدت ۴ الی ۵ دقیقه در محدوده موضوع عنوان شده بحث و تبادل نظر خواهد داشت.

امیدواریم که توضیحات عنوان شده کمکی در جهت آمادگی برای آزمون آکادمیک آیلتس بوده باشد. اگردراین زمینه سوالات بیشتری دارید با شماره 09013443574 تماس بگیرید. همکاران ما در موسسه زبان پارسا (تاسیس 1380) واقع در شیراز از کمک به شما خوشحال خواهند شد.

تخفیف فقط تا عید سعید فطر
تخفیف فقط تا عید سعید فطر