برای رزرو یک جلسه رایگان کلیک کنید

به عنوان یک فرد غیر ترک چگونه ترکی را یاد گرفتیم؟

من در Duolingo شروع کردم. از آنجایی که دستور زبان ترکی کاملاً منظم است، Duolingo به من کمک کرد تا از نظر گرامر و برخی واژگان اولیه زبان به کار بیفتم، اما به تنهایی کافی نبود. من یک پی دی اف نسخه قدیمی Teach Yourself Turkish را پیدا کردم و تمام تمرینات آن کتاب را انجام دادم.

شما می‌توانید با کمک تیم مدرسان متخصص موسسه زبان پارسا، زبان ترکی استانبولی را بهتر از هر کسی بیاموزید. پارسا بهترین موسسه آموزش زبان ترکی استانبولی در شیراز است.

قدم بعدی من شروع به خواندن متون ساده به زبان ترکی بود. من داستان های کودکانه یا مقالات ساده را در ویکی پدیا به زبان ترکی جستجو می کنم. اولین مقاله ویکی‌پدیای ترکی را به یاد می‌آورم که بدون نیاز به مراجعه به فرهنگ لغت آن را انجام دادم: مقاله مربوط به شاهنامه بود. سپس به مطالب پیچیده‌تری مانند مقاله‌های بی‌بی‌سی به زبان ترکی رسیدم.

پس از این مرحله، درک مطلب من بهبود یافته بود، اما هنوز در مهارت های شنیداری و گفتاری خود بسیار ضعیف بودم. برای رفع این مشکل، با گوش دادن به موسیقی به زبان ترکی تا جایی که می توانستم خود را در معرض این زبان قرار دادم. (موسیقی تارکان نقطه شروع مناسبی است، اگرچه بعداً متوجه شدم نوازندگانی مانند Can Bonomo بیشتر مطابق سلیقه من هستند.) همچنین شروع به تماشای ویدیوهایی به زبان ترکی در YouTube کردم، مانند Porçay و Barış Özcan. چیز دیگری که کمک کرد تماشای یکی از فیلم‌های مورد علاقه‌ام، سریال How to Train Your Dragon، به زبان ترکی بود. من فقط با گوش دادن به آن احساس خوبی نسبت به الگوی آهنگ و استرس زبان داشتم، حتی اگر در ابتدا فقط 1 کلمه از 10 کلمه را می فهمیدم.

در نهایت، و شاید سخت ترین قسمت برای من، صحبت کردن به زبان بود. متأسفانه در شهر من (و به طور کلی در ایالات متحده) به نظر نمی رسد جمعیت ترک زیادی وجود داشته باشد، بنابراین فرصت های صحبت بسیار نادر بود. چند بار اول که با ترک‌ها ملاقات کردم، صحبت‌هایم ناخوشایند و بی‌وقفه بود و این ترک‌های بیچاره باید فکر می‌کردند که من آدم عجیبی هستم، اما رفته رفته بهتر و بهتر شدم. همچنین دوستان ترکی را به صورت آنلاین پیدا کردم که می‌توانستم از طریق چت صوتی با آنها به ترکی صحبت کنم که به ترکی من کمک کرد.

امیدوارم همه اینها کمک کرده باشد! به نظر من زبان ترکی به دلیل گرامر منظم آن برای یادگیری بسیار آسان است، اما منحنی یادگیری برای شروع می تواند شیب دار باشد زیرا شما با برخی از ویژگی های بیگانه انگلیسی مانند هارمونی واکه ها مبارزه می کنید!