برای رزرو یک جلسه رایگان کلیک کنید

18 گام برای یادگیری ترکی برای مبتدیان

نحوه یادگیری ترکی در 18 مرحله ساده

ترکی زبان فوق العاده ای است. و با وجود 80 میلیون سخنران در سراسر جهان، صحبت روان آن قطعا برای شما مفید خواهد بود. اما، چگونه می خواهید ترکی یاد بگیرید؟ اولین قدم های شما برای روانی چیست؟ ترکی برای مبتدیان می تواند بسیار دلهره آور به نظر برسد. به همین دلیل است که ما این راهنمای نهایی را برای نحوه یادگیری ترکی ارائه کردیم. شما به راحتی می توانید به روانی دست پیدا کنید . کافی است این 18 مرحله را دنبال کنید تا بهترین راه برای یادگیری سریع ترکی باشد.

یادگیری ترکی چقدر طول می کشد؟

هیچ عددی برای مدت زمان لازم برای یادگیری یک زبان وجود ندارد . واقعا به شما بستگی دارد. انگیزه شما، زبان مادری و روش یادگیری زبانی که استفاده می کنید. اما، اگر شما یک زبان مادری انگلیسی هستید، می توانید از تخمین های موسسه خدمات خارجی ایالات متحده به عنوان راهنمایی استفاده کنید. زبان ترکی یک زبان رده چهارم است که باید 44 هفته یا 1100 ساعت طول بکشد. 

چیزی که در این تخمین به حساب نمی آید شما هستید. انگیزه و اشتیاق شما برای رسیدن سریعتر به زبان ترکی بسیار مفید است. و اگر 18 مرحله زیر را دنبال کنید، مطمئناً سریعتر به زبان ترکی تسلط خواهید داشت.

مزایای یادگیری ترکی چیست؟

یادگیری یک زبان خارجی مزایای بی شماری دارد. اما دلایل زیادی برای یادگیری زبان ترکی وجود دارد . اینها فقط مزه ای از مزایای بسیاری از یادگیری ترکی است:

 • شغل خود را تقویت کنید : صحبت کردن به زبان دوم در یک CV عالی به نظر می رسد. شما یک دارایی برای شرکت خود خواهید بود و همچنین شانس دریافت دستمزد بالاتر را خواهید داشت . از آنجایی که زبان ترکی منحصر به فرد است، می توانید با دانش ترکی خود در محل کار خود برجسته شوید.
 • به راحتی سفر کنید : ترکیه کشوری زیبا با فرهنگی غنی است. از بازارهای عجیب و غریب گرفته تا سواحل خیره کننده، ترکیه بهشتی برای کسانی است که فراتر از مرزهای اروپا سفر می کنند. دانستن زبان ترکی در سفرهای شما در شب و روز تفاوت ایجاد می کند. بدون شک صحبت با مردم محلی هر مشکلی را که ممکن است داشته باشید حل می کند.
 • مغز خود را تقویت کنید : افراد دوزبانه شانس بیشتری برای مبارزه با زوال عقل و آلزایمر دارند . بنابراین، برای تقویت حافظه خود، یادگیری ترکی یک تمرین عالی است.

18 گام برای یادگیری ترکی برای مبتدیان

با این 18 مرحله، مطمئناً به تسلط ترکی خواهید رسید. و شما می توانید آن را به تنهایی انجام دهید. از آسایش خانه خود سریع به زبان ترکی برسید. پس از این ها، دقیقاً می دانید که چگونه برای مبتدیان زبان ترکی را یاد بگیرید.

ترکی برای مبتدیان

1. بهترین راه برای یادگیری ترکی را برای خود بیابید

در اینجا برخی از محبوب ترین گزینه ها برای نحوه یادگیری زبان ترکی آورده شده است. همه اینها عالی هستند. اما بهترین راه برای یادگیری ترکی با روشی است که برای شما مفید است. از درس های خود لذت ببرید و با هر یک از این موارد به سرعت پیشرفت کنید:

 • به کلاس‌های درس بپیوندید: این شاید سنتی‌ترین روش یادگیری زبان دوم باشد. تنظیم کلاس درس می تواند راهی آسان برای یادگیری زبان ترکی باشد، اما پیدا کردن زمان برای شرکت در کلاس ها برای کسانی که مشغله زیادی دارند مشکل ساز است. و همکلاسی های شما نیز می توانند پیشرفت شما را کاهش دهند.
 • یک معلم خصوصی استخدام کنید: یادگیری انفرادی قطعا می تواند مفید باشد، به خصوص اگر مشتاق هستید که چگونه سریع زبان ترکی را یاد بگیرید. اما، آماده باشید که برای این درس ها پول زیادی بپردازید.
 • خرید کتاب درسی: حتی اگر مبتدی باشید، می توانید ترکی را خودتان یاد بگیرید. و اگر می‌خواهید درس‌های گرامر واضحی برای هدایت سفر خود داشته باشید، کتاب‌های درسی برای آن عالی هستند. اما، اگر احساس می کنید که آنها از مد افتاده و قدیمی هستند، نگران نباشید. ما بهترین راه برای یادگیری ترکی را برای آخرین بار ذخیره کردیم.
 • دانلود یک برنامه ترکی : برنامه های یادگیری زبان بسیار راحت هستند. شما می توانید درس های خود را در جیب خود حمل کنید و در هر زمان به آنها دسترسی داشته باشید. بهترین برنامه‌ها نیز بر اساس روش‌های اثبات‌شده علمی ساخته می‌شوند ، بنابراین می‌توانید برای هدایت درس‌هایتان به آن‌ها تکیه کنید. و همچنین، برنامه ها نیز بسیار ارزان تر از هر یک از گزینه های دیگر هستند.

2. بر الفبای ترکی مسلط شوید

اولین قدم یادگیری زبان ترکی برای مبتدیان باید یادگیری الفبا باشد. خوشبختانه الفبای ترکی برای انگلیسی زبانان بومی بسیار آشنا به نظر می رسد. زبان ترکی از حروف لاتین استفاده می کند، بنابراین الفبای آن تقریباً مشابه انگلیسی است. تقریبا …

چند حرف وجود دارد که کمی متفاوت هستند. Ö، ü و ç نمونه هایی از این کاراکترهای خاص هستند. این لهجه ها و اصلاحات وجود دارد تا به شما نشان دهد که باید آنها را متفاوت تلفظ کنید. به این دلیل که ترکی یک زبان آوایی است.

3. مبتدیان باید ترکی بخوانند

خواندن ترکی فوق العاده آسان است. از آنجایی که به صورت آوایی نوشته شده است، هر حرف با یک صدا مطابقت دارد و به طور جداگانه تلفظ می شود. الفبای ترکی 29 حرف دارد. در ترکی صامت دوتایی وجود ندارد. و فقط چند بی نظمی وجود دارد. برخی از قوانین خواندن آسان که باید به آنها توجه کنید عبارتند از:

 •  حروف صدادار با umlaut مانند آلمانی کار می کنند.
 •  Ş "sh" است.
 •  Ç یک 'ch' انگلیسی است.
 •  C یک 'j' انگلیسی است.

یادگیری زبان ترکی در مراحل اولیه مزیت خوبی به شما می دهد. شما می توانید روزنامه ها، وبلاگ های ترکی و کتاب های درسی را بسیار سریع تر بخوانید.

4. با گرامر ترکی آشنا شوید

درک دستور زبان ترکی بسیار آسان است زیرا بسیار منطقی است و فقط چند بی نظمی دارد. صرف افعال سازگار است، جنسیت وجود ندارد و در ترکی نیز مقاله ای وجود ندارد. شرط می بندم که شما یک مبتدی ترکی راحت هستید. اما، هنوز هم باید کمی وقت خود را با دستور زبان ترکی بگذرانید . 

هارمونی صدادار

ترکی یک زبان چسبنده است . این بدان معنی است که شما باید ریشه کلمه را بگیرید و پسوندهایی را به آن اضافه کنید. اما، برای اینکه تصمیم بگیرید کدام پسوندها با ریشه ها مطابقت دارند، باید نگاهی به هارمونی واکه ها بیندازید. در ملودی کلمه خواهید شنید. همانطور که به سمت تسلط ترکی پیش می روید، احساس طبیعی برای هارمونی واکه ها در شما ایجاد می شود.

افعال و زمان ها

بخش بسیار مهم یادگیری گرامر ترکی تسلط بر افعال است. شما باید یاد بگیرید که چگونه افعال را در زمان حال، آینده و گذشته به هم متصل کنید تا به روانی برسید. با استفاده از مهم‌ترین افعال ترکی در حافظه، مطمئناً هنگام صحبت کردن، صدایی محلی خواهید داشت.

ترکی را به راحتی یاد بگیرید، اینگونه است

5. بر انواع ساختار جمله مسلط شوید

در حالی که این بخشی از دستور زبان ترکی است، لیاقت گام خود را دارد. دلیلش این است که با انگلیسی بسیار متفاوت است و باید به آن عادت کنید. انگلیسی یک زبان SVO (موضوع-فعل-مفعول) است. با این حال، ترکی ساختار جمله ای SOV (موضوع-مفعول-فعل) دارد. بیایید از طریق یک مثال سریع به این موضوع نگاهی بیندازیم:

 • مریم یک سیب می خورد. – مری بیر الما یور.

"مریم" فاعل است، او کسی است که عمل را انجام می دهد. "می خورد" (yiyor) فعل است که به عنوان عمل نیز شناخته می شود. و «سیب» (بیر الما) شیء است که از فعل متأثر می شود. همانطور که می بینید، ساختار جمله ترکی اول مفعول و سپس فعل را قرار می دهد. تسلط بر این غیرممکن نیست، اما کمی طول می کشد تا به آن عادت کنید.

6. به پسوندهای ترکی عادت کنید

همانطور که قبلاً اشاره کردم، ترکی یک زبان چسبنده است. بنابراین، شما باید قطعات ترکی را بردارید و کلمات را خودتان بسازید. شما باید به ریشه فعل نگاه کنید و پسوندهایی را به مکان سیگنال، حروف اضافه و کثرت اضافه کنید (با در نظر گرفتن هارمونی مصوت). 

گاهی اوقات پسوندها اسم ها را به صفت تبدیل می کنند. یا حرفه یک فرد را توصیف می کنند. تغییرات زیادی وجود دارد، اما نگران نباشید. تسلط بر این اجزای سازنده زبان ترکی نیز غیرممکن نیست. برای مبتدیان ترکی، بهترین توصیه این است که کلمات را به ریشه تقسیم کنند و تمام پسوندهایی را که روی هم انباشته شده اند تجزیه و تحلیل کنند. بیایید مثالی بزنیم:

عبارت "از کجا هستی؟" به "نرلیسین" ترجمه می شود. وقتی آن را تجزیه می کنید بسیار ساده می شود. نری لی سین.

 •  ن = چی
 •  Re = پسوند مکان
 •  نره = کجا
 •  لی = از
 •  گناه = تو

7. روی کلمات رایج ترکی تمرکز کنید

برای یک مبتدی، یادگیری واژگان ترکی می تواند کار بزرگی به نظر برسد. تخصیص هزاران کلمه جدید به حافظه یک فکر ترسناک است. به خصوص وقتی متوجه می شوید که نیازی به انجام این کار ندارید ترسناک است. بسیاری از زبان آموزان وقت خود را برای یادگیری واژگان غیر ضروری تلف می کنند.

چیزی که باید روی آن تمرکز کنید رایج ترین کلمات و عبارات در زبان ترکی است. زیرا این دقیقاً همان چیزی است که مردم محلی ترک واقعی صحبت می کنند. آنها تنها از 20 درصد واژگان خود برای 80 درصد مکالمه خود استفاده می کنند. بنابراین، شما می توانید با حداقل واژگان به اکثر گفتارهای روزمره ترکی دسترسی داشته باشید. این بهترین راه برای یادگیری ترکی و سریعترین راه برای تسلط است.

اگر تعجب می کنید که چگونه می توانید لیستی از رایج ترین کلمات ترکی (که 20٪) را پیدا کنید، خوشبختانه OptiLingo قبلاً همه آنها را جمع آوری کرده است. با دانلود برنامه ما به راحتی می توانید به ضروری ترین بخش واژگان ترکی دسترسی داشته باشید. زمان را برای یادگیری کلمات غیر ضروری تلف نکنید، با دانلود OptiLingo سریعتر به تسلط برسید !

اجازه دهید تسلط شما با بهترین روش برای یادگیری ترکی مطرح شود

8. از روز اول شروع به صحبت ترکی کنید

مبتدیان ترکی، گوش کنید. این توصیه بهترین راه برای یادگیری زبان ترکی و رسیدن به تسلط در زمان رکورد است. زبان آموزان کافی این کار را انجام نمی دهند، اما شما واقعاً نیاز دارید: از اولین درس خود به بعد شروع به صحبت ترکی کنید .

نگران لهجه خود نباشید. ترس خود از خجالت را نادیده بگیرید. حتی به ندانستن واژگان / قواعد دستور زبان / دستور العمل های ترکی فکر نکنید. فقط شروع کن به صحبت کردن همه چیز را تلفظ کنید با زبان آشنا شوید. به زودی با صحبت کردن به ترکی راحت خواهید شد. و این کلید واقعی صحبت کردن به زبان ترکی برای مبتدیان است.

9. درس های ترکی خود را یادداشت کنید

نکته حرفه ای: وقتی در حال یادگیری ترکی هستید، سعی کنید همه چیز را یادداشت کنید. این فقط به مهارت های نوشتن ترکی شما کمک نمی کند. همچنین به یادآوری دروس شما کمک می کند و زمان یادآوری را افزایش می دهد. دست خط با یادگیری لمسی مرتبط است ، بنابراین یک کمک حافظه آسان و موثر است. چه چند عبارت کلیدی را چند بار بنویسید یا چند کلمه، نوشتن چیزها به تقویت حافظه کمک می کند.

10. مبتدیان باید زیاد تمرین کنند

مانند هر زبان دیگری، بهترین راه برای یادگیری ترکی تمرین زیاد است. برای رسیدن به تسلط کافی به خواندن، نوشتن، گوش دادن و به خصوص تمرین صحبت کردن نیاز دارید. تا جایی که می توانید فرصت های زیادی برای گوش دادن یا صحبت به زبان ترکی پیدا کنید. برای مبتدیان، بسیار مهم است که یادگیری ترکی را به یک فعالیت روزمره تبدیل کنند.

خوشبختانه، حتی اگر سرتان شلوغ است، برای یادگیری زبان ترکی وقت دارید. درس های ترکی خود را با فعالیت های روزمره ترکیب کنید. در حین تمیز کردن، پادکست را تنظیم کنید، درس دیروز را در مسیر رفت و آمد خود مرور کنید یا به موسیقی ترکی در باشگاه گوش دهید. 20 دقیقه در روز می تواند نتایج بسیار خوبی داشته باشد. 

ترکی را به روش سرگرم کننده یاد بگیرید

11. یادگیری ترکی را سرگرم کننده کنید

این احتمالاً بهترین توصیه برای یادگیری زبان ترکی است. مطمئن شوید که از آن لذت می برید و لذت می برید. اگر شما در حال داشتن یک انفجار هستید، به این فکر نمی کنید که چقدر طول می کشد تا به روانی برسید. شما فقط از سفر لذت خواهید برد. و مهمتر از همه، شما تسلیم نمی شوید. 

نکاتی برای یادگیری زبان ترکی برای مبتدیان که قبلاً آمده بودند ضروری است. و نکات زیر روش های سرگرم کننده تر و سرگرم کننده تر برای تمرین ترکی است. نکته این است که تا می توانید خود را در زبان غرق کنید. گوش کن، بخوان، هر وقت که بتوانی ترکی بخوان. هرچه بیشتر این کار را انجام دهید، سریعتر مسلط خواهید شد. فعالیت های مورد علاقه خود را انتخاب و انتخاب کنید و به راحتی و سریع به تسلط ترکی برسید.

12. به صداهای ترکی گوش دهید

بهبود مهارت های گوش دادن به زبان ترکی بسیار مهم است. به این ترتیب به صداهای زبان عادت می کنید. و اینطوری خواهید فهمید که تلفظ صحیح چگونه است. بنابراین، از هر فرصتی برای گوش دادن به ترکی هر روز استفاده کنید. فایل های صوتی می توانند گوش شما را برای ریتم و ملودی زبان تنظیم کنند. در اینجا چند فعالیت برای مبتدیان برای شروع گوش دادن به صدای ترکی از امروز آورده شده است:

 • YouTube را تماشا کنید : یوتیوب عالی است. نه تنها رایگان است، بلکه ویدیوهای زیادی نیز در آن وجود دارد. حتی به زبان ترکی. یک یوتیوبر ترک را دنبال کنید و به صحبت های یک فرد ترک واقعی گوش دهید تا یک تجربه شنیداری واقعی داشته باشید.
 • به پادکست متصل شوید : می توانید به کانال های رادیویی ترکیه و پادکست ها به صورت آنلاین دسترسی پیدا کنید. سعی کنید به آنها گوش دهید. شما می توانید به سرعت گوش خود را توسعه دهید، و در عین حال در مورد امور جاری اطلاعات کسب کنید.

13. تماشای فیلم و تلویزیون ترکی

این یک راه سرگرم کننده برای یادگیری ترکی است. اگر در مورد یادگیری زبان ترکی جدی هستید، فیلم، مستند یا سخنرانی طولانی را که با آن آشنایی کامل دارید انتخاب کنید و سپس به ترکی گوش دهید. این کار را مکرر انجام دهید. به زودی شما شروع به تشخیص کلمات، عبارات و عبارات خواهید کرد. اگر فیلمی دارید که از تماشای بارها و بارها به زبان ترکی بدتان نمی آید و نسخه ساخته شده به زبان مادری خود را درک می کنید، شانس زیادی برای یادگیری سریع این زبان دارید.

صنعت فیلم ترکیه چندان برجسته نیست. اما تلویزیون ترکیه قطعا همینطور است. برنامه‌های تلویزیونی و سریال‌های در سطح جهانی تلویزیون ترکیه را زیبا می‌کند. برخی از نمایش های محبوب عبارتند از " محافظ " و " Dirilis: Ertugrul ". آنها به خوبی ساخته شده اند، هیجان انگیز هستند و شروعی عالی برای آموزش آسان ترکی برای مبتدیان هستند.

ترکی برای مبتدیان

14. آوازهای ترکی بخوان

چرا زبان ترکی مطالعه کنید وقتی می توانید خودتان را به صورت روان بخوانید؟ آهنگ های ترکی را که دوست دارید پیدا کنید و به آنها گوش دهید. گوش دادن بارها و بارها به آنها ریتم و ملودی زبان را به شما نشان می دهد. برای یادگیری واژگان بیشتر، متن ترانه را جستجو کنید. و برای بهترین راه برای یادگیری ترکی، خودتان آن را بخوانید.

نگران نباشید. شما برای X-Factor ترکیه تست نمی دهید. شما در حال یادگیری یک زبان هستید. و آواز خواندن در اصل همان سخن گفتن است. با صحبت کردن به ترکی راحت می شوید و تلفظ شما نیز بهتر می شود.

15. ترکی را با Post-Its برای شما بیاورید

با ایجاد یادداشت های پس از آن می توانید به راحتی تمرین روزانه ترکی را اجرا کنید. واژگان رایج را یادداشت کنید و آنها را روی موارد روزمره خود بچسبانید. مطمئناً در خانه خود با زبان ترکی رو به رو خواهید شد. این یک ترفند آسان برای به خاطر سپردن دروس ترکی است. و همچنین ترفند دست نویسی را که قبلاً به شما گفتم را اجرا می کند. ترکی برای مبتدیان بسیار ساده تر و رنگارنگ تر می شود.

16. ترک دوستان پیدا کنید

مردم ترکیه به مهربانی و مهمان نوازی معروف هستند . و اگر آنها متوجه شوند که شما در حال یادگیری ترکی هستید، شما شخص مورد علاقه آنها خواهید بود. آنها واقعا از تلاش و علاقه شما به فرهنگ خود قدردانی می کنند. بنابراین، آنها تمام تلاش خود را برای کمک به شما انجام خواهند داد. از آنها در مورد تلفظ یا صرف فعل راهنمایی بخواهید. لهجه آنها ارزش کپی کردن را دارد.

ترکیه زیباست، ارزش یادگیری ترکی را دارد

17. از اشتباه کردن نترسید

بنابراین بسیاری از زبان آموزان از اشتباه کردن می ترسند. ترس از خجالت، توهین، یا آشفتگی فقط شما را محدود می کند. اجازه ندهید اضطراب یادگیری زبان موفقیت شما را محدود کند. هر چه بیشتر نگران سکسکه های بی معنی باشید، تا رسیدن به تسلط بیشتر طول می کشد.

به خاطر داشته باشید که در حال یادگیری یک زبان هستید. شما به معنای واقعی کلمه روی درک روشی متفاوت برای پردازش واقعیت کار می کنید. گسترش ذهن شما تبدیل شدن به نسخه بهتری از خود و بهبود زندگی خود. این عالی است! هیچ چیز برای خجالت یا خجالت نیست. موفقیت های خود را با اعتماد به نفس جشن بگیرید. به خودت افتخار کن.